Skocz do zawartości

Legalny soft Autodesku za darmo


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak autodesk odpowiedzial na oferte messiasha :D

 

Wlasnie Shane Griffith, product manager autodesku rzucił linkiem do tego:

http://students.autodesk.com/

 

Over 30 products available for free* download—all with a new, extended 3-year license

 

oczywiscie przy gwazdce pisze ze sa ograniczenia itp itd.

 

Nie mam teraz czasu zeby sie wczytywac, ale zdaje sie ze pojawia sie alternatywa do 30 dniowego demo dla studentow.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no do nauki super opcja. nie ma się co oszukiwać. 30 dniowy trial nie pozwalał na zbytnie zagłębienie się w program. bardzo miła niespodzianka. akurat wracam na ostatni semestr studiów więc będę miał okazję przetestować kilka programów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trzydzieści sześć licencji na oprogramowanie studenckie firmy Autodesk nie uprawniają do uaktualnień produktów lub przejścia na licencję komercyjną."

 

Czy to znaczy, że Autodesk znosi crossgrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym crossgrade jest zastanawiające.

Patrzylem na mojego lokalnego dealera autodesku (http://techstore.escapestudios.co.uk/) i wciaz mają tam opcje upgrade z licencji studenckiej na licencje komercyjną. Z tym ze liencja studencka jest platna (160funtow za pakiet) i nie konczy sie po 3 latach, tak jak to. Nie mam pojecia jak to na polskim rynku wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, konto mam tam od prawie 3 lata, ale dopiero od niedawna, ok. rok można pobierać wersje roczne dla 3ds, mudbox itd.

Co do licencji crossgrade rozmawiałem z resellerem i to jest dalej tak ze można kupić wersję studencką u nich i crossgrade zrobić. Z tej wersji ze stronki się nie da :) Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nieco stare?

U nas na polibudzie od dawna można ściągać wersje studenckie Autodesku :,

 

A i owszem, już chyba 3 lata to funkcjonuje i z tego co pamiętam, nie jest to nawet powiązane z konkretnymi uczelniami - warunkiem jest posiadanie adresu pocztowego z końcówką edu, żeby zweryfikować, czy na pewno jest się studentem, przynajmniej kiedyś tak to funkcjonowało, może teraz jest łatwiej:)

Natomiast faktem jest, że nieźle się to wszystko rozwinęło, wcześniej nie można było sobie ściągnąć czystego 3dsmax albo AutoCada (przynajmniej nie w pełnej wersji), dostępne były tylko programy bardziej ukierunkowane na poszczególne branże - odmiany Autocada Civil, Mechanical, Architecture itp. oraz Viz zamiast 3dsmax. W tej chwili do ściągnięcia są już te bazowe kombajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna inicjatywa ze strony Autodesk... choć co bardziej znane uczelnie i tak miały licencje do udostępniania swoim programów studentom... ale nie każdy jest wietrznym studentem ;]... skończyłem tą zabawę rok temu, więc z czystym sumieniem mogę jedynie dalej dłubać w Blenderku... i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodesk to ma w ofercie okolo od polowy 2009 roku :). Wiele uczelni dostalo taka oferte i malo ktora (szczegolnie artystyczne) chcialy z niej skorzystac - co mi sie wydaje troche dziwne. Niemniej wydaje mi sie, ze jest to sluszna inicjatywa bo uczen/student jak ogarnie taki soft przez czas nauki to po studiach moze go kupic lub znalezc prace w firmie, ktora z niego korzysta. Poza tym jezeli sie uzywa softu komercyjnie to nawet wydanie tych kilkunastu tysiecy PLN sie zwraca po paru zleceniach. Trzeba sobie powiedziec wprost, ze albo piracimy i jestesmy frajerami albo robimy legal. Oczywiscie jak ktos uwaza, ze ADSK jest za drogi lub nie pasuje mu interfejs (etc) to zawsze moze uzyc Cinemy lub Lightwave albo wspomnianego Blendera - osobiscie ja jako tako umie sie odnalezc tylko w Cinemie - reszta to dla mnie czarna magia. Jestem dzieckiem Maxa, hehe i poza inwestycja w pierwsza licencje to teraz subskrypcja to jakies "grosze" w skali roku - oczywiscie nie doslownie, ale jedno zlecenie pokrywa przedluzenie konrtaktu.

Edytowane przez ZelvaBOi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy to jest stary program czy nowy. Jeśli chodzi o Autodesk coś chyba jest nie tak z informacją prasową, chyba, że to tylko tak na Polskę działa. Znalezienie czegoś konkretnego nie jest proste. O takich akcjach powinno się pisać, chyba, że to prostu mnie to jakoś omija.

 

Jak widać nawet teraz wiele osób się o tym dowiedziało dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chydy, tak mówiłem o Pwr (architektura dokładnie). U nas to działa od ponad roku przynajmniej ;) niestety 3ds i maya były w wersji 3/6 miesięcznej (co roku odnawialne).

Mamy też umowę z graphisoftem i bentleyem na wszystkie licencje edukacyjne ich softu (w większości przypadku ze znakiem wodnym).

Mimo wszystko pewnie chodzi tutaj o większe rozpowszechnienie tego typu licencji przez Autodesk w Polsce co jest świetną inicjatywą! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności