Skocz do zawartości

ikkiz

Rekomendowane odpowiedzi

Sucharka znacie? No to według jej rysunku (jak w tylule) spróbuje wymodelować rycerkę (?) Jedi o wybujałej, jak zwykle u Sucharka, kobiecości. daimida.deviantart.com/#/d3dqn7p.

 

Nie mam "zdjęcia" z profilu, więc trochę trudniej. Do tego nie mam pewności, że oświetlenie namalowane rzeźbi realną bryłę (to znaczy, czy może istnieć forma, na której światła, cienie i refleksy mogły by się rozłożyć dokładnie tak jak jest to namalowane) - ale tym ciekawiej, spróbuję - jak się uda, znaczy, że sucharek jest ninją.

 

Na razie jest tyle:

pion1.pngpion2.png

Siatka miejscami nie optymalna, bo twarz robiłem od początku, a ucho i szyję z tyłem głowy przeszczepiłem ze starszej siatki (z folderu "modele 2010 lol" :-) ).

siatka-pion.png Uszu pewnie nie będzie w ogóle widać.

Czekam na opinie (ale proszę najpierw zerknąć na referkę i mam nadzieje, że nie usłyszę rady, żeby zapisać w katalogu "modele z 2011 lol" i robić od nowa)

 

a, w Blenderze gniotę, jak by kogoś interesowało.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to dalej... korpusik na razie gotowy (dekolt kostiumu zaznacze na nim potem)

a teraz coś, co mi nie bardzo dotąd szło, czyli ramię i pacha. Trzeba będzie potem ręce z wyjściowej t-pose zapozować i to znacznie, żeby unieść tą lewą rękę z mieczem, więc będzie trochę problemów z topologią i skinowaniem.

torso2.jpg

torso1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już kostium czyli niedługo będzie można zastosować w końcu mirror i zabrać się za szkielecik i jakąś pozę - wtedy jeszcze pewnie wyjdzie jakiś bambol w siatce przy zginaniu i trzeba będzie poprawić. Nie mam niestety jeszcze tyle doświadczenia w topologiach, żeby móc to przewidzieć z góry.

 

Jeszcze tylko buty, o które będe musiał poprosić Sucharka, bo raz że nie mam pomysłu, a dwa, że to by jakoś takie było nieautentyczne, jak bym ja je projektował.

KOSTIUM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udka trochę bułowate za bardzo ;) może tak wynikać z mojego obrazka ale jak coś widzisz to nie wahaj się korygować, bardzo fajnie wychodzi Ci ta postać :)

co do butów proponuję proste, przylegające do łydki oficerki:

butm.jpg

możesz z tym robić co chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie piszę - czyli takie dobre, albo taka kicha, że szkoda się odzywać w wątku.

 

tak jest teraz COSDZIWNIE.JPG

 

"ortograficzna kamera" zdaje się zmniejszać jedną dłoń, ale są jednakowe - właśnie zastosowałem mirror modifier. Jeszcze zostaje x-symetry na poprawki, ale mirror trzeba było wywalić ze stosu, żeby można było dodać szkielet i armature modifier, co z kolei jest mi potrzebne, żeby skorygować błędy w siatce na zgięciach, ale bez mirror modifiera to będzie ciężej porozcinać u ułożyć w UV edytorze. Mam jeszcze chaotyczny workflow. a wy jak robicie, co najpierw?

Lepiej zrobić Armaturę a potem tekstury, czy odwrotnie.

 

Obracany model: http://digital-painting.org/0000_0360.ogg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna jest!!! zamawiam hiresa na tapetke jak skonczysz :]

 

co do rigu to sproboj przesunac punkt zalamania(styku) 2 kosci w dol lub dol/bok

 

i jedna rzecz tylko mnie gryzie, to usta dziewczyny, cos nie tak, moze za duzy banan, albo dolna warga wymaga lekkiej poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zamówienie na tapetę przyjęte i dziękuje za uwagi. Usta są na pewno do poprawy, ale teraz nie bardzo widzę jak to zrobić do puki nie ma tekstury. Miałem nauczkę przy poprzednim modelu, że kiedy wargi i oczy są szare to wygląda zupełnie inaczej. Te usta poprawiałem już kilka razy i albo mi się robi jakiś nienaturalny grymas, albo uśmiech gaśnie, więc spróbuje już z kolorem jeszcze ją upodobnić do referki.

 

A kości - też masz rację, z tym, że muszę poprawić topologię i w sumie zrobić rig jeszcze raz dodając przynajmniej po 3 dodatkowe kostki z constraintem stretch to symulujące mięśnie. na próbnym modelu sobie taki mechanizm zaprojektowałem i wygląda obiecująco.

newrig.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mięsień przy podniesionym ramieniu nie wygląda dobrze. Rozumiem że to będzie still? W takim wypadku ustaw pozę, potem olej rig i popraw mięśnie na meshu.

Na dolnym ramieniu też popraw kształt mięśni, od łokcia w dół powinno być szerzej i zwężać się w stronę nadgarstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No głównie chodzi o stilla, ale nigdy nie wiadomo, może potem sie jeszcze uda machnąć tym mieczem świetlnym, wiec puki co, jeszcze nie poddaje się z tym rigiem. Jak po armature dałem miltiresolution to pięknie się udało poprawić te paszki sculptem, więc jak by co, to tak zrobię, ale najpierw tekstury, żeby mieć kompletny ruchomy model.

 

teraz to wygląda lepiej, choć nie idealnie (jest też króciutka animka, z kamerą okrążającą model 360° )

poza02a.png

------ ----- ----- ----- ------ ----- ----- -----> http://ikkiz.pl//upload_files/0001-0360.ogg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, chociaż piersi jakoś mi nie pasują. Wiem że sucharek ma taki styl ale jednak w trzecim wymiarze jakoś to dziwie wygląda. Najsłabszym punktem są ręce, które wyglądają jak napełnione powietrzem, podłużne baloniki. Nie mają mięsa.

 

Z ogromną chęcią zobaczyłbym ją ożywiona :)

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiscie powala na kolana, swietnie wyglada, jedyne co to przydalo by sie twarz przeleciec w zb smoothem, aby nadac jej troche organicznego ksztaltu

 

ogolnie bajka, jak ja bym mial taka laske:].......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie znam ale wiem że ostatni palec prawej dłoni nie da rady tak się wygiąć. Wydaje mi się że od pępka do klatki piersiowej powinno prowadzić takie wcięcie jak zacząłeś na kombinezonie. Fałdki dałeś na nadgarstkach, a na łokciach i udach już nie i nie powiem gdzie jeszcze bo jak jesteś facet to wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ plasti - zamówienie przyjęte, jeszcze jakiś czas to potrwa

@ Lubus , Kosi Poprawie shape keyem te łokcie, ale tez pachy i nadgarstki i co tam jeszcze trzeba będzie. Chodzi o to, że muszę poprawić siatkę w pozycji zgiętej, ale nie chce siatki oryginalnej niszczeć, bo może będę chciał kiedyś animować. z samej armatury już więcej nie potrafię wyciągnąć, więc trzeba będzie jeszcze poczytać o shape key'ach i driverach do shape keyi ...

 

na razie poprawiłem texturę na krawędzi dekoltu (znaczków zapomniałem pozmazywać :) ) no i dodałem miecz świetlny z%20lightsabrem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten zgryz nie podchodzi, jakby żuchwa była za bardzo wysunięta do przodu, i wygląda na zaciśniętą, co jest mało naturalne, a tym bardziej w przypadku uśmiechu, a poza tym na prawdę świetnie ;)

 

EDIT:

drhuefner_covergirltierra2.jpg

teen-girl-teeth-smile-400a061807.jpg

girl_smile_brunette.jpg

 

Zobacz że żuchwę mają dość mocno cofniętą, wiem że na koncepcie było inaczej, tylko ze tutaj to psuje cały efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to wcześniej poruszał ale muszę się spytać bo to dla mnie wręcz trochę przerażające xD

 

Ta kobieta ma bardzo ładne spore piersi lecz ... czemu nie ma ona wcale sutków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszmy do autora zbiorową petycję w sprawie przywrócenia atrybutów kobiecości dla CG panienek. Toż to dyskryminacja jest. Albo lepiej nie bo kogoś poniesie fantazja i krzyknie "uwolnić melony!".

 

Edit.

 

Zastanawiałem się co jest nie tak z tymi ustami i wymysliłem że jest trochę za bardzo jej uśmiech wyszczerzony. Pozwoliłem sobie na mały retusz w tym miejscu.

 

zmieczem2mini.png

Uploaded with ImageShack.us

 

Tak jest wg mnie trochę lepiej. Skąd inąd wargi bardzo zmysłowe, moje uznanie.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypasie. Masz fajny styl robienia postaci. Mi przynajmniej podchodzi. A co do sutków to nie wiem czy muszą być widoczne. Na moje oko panna ma jakiś gumowy/lateksowy kombinezon, a w każdym razie obcisły. Sutki nie są tak twarde żeby przebijać się przez obcisły lateks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie korzystasz ze wszystkich mięśni twarzy. Jest uśmiech, ale żadnej reakcji ze strony nosa, oczu czy czoła. weź lustro i się uśmiechnij :)

 

pzdr. Daniel

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strój jest mocno obcisły i to powinno nawet bardziej sutki uwydatniać. Biorąc pod uwagę że jest to jakiś grubszy strój, albo jakiś ekstra wytrzymały ... no może, ale chociaż minimalne sutki powinny być. Każdy facet patrząc na zdjęcie będzie szukał sutków.

 

Był kiedyś taki obrazek (demot) piękna kobieta z dużym biustem, a na dole podpis "Kto zauważy brak pępka?", ja nie zauważyłem choć faktycznie go nie było :P Ale tutaj brak sutków każdy zauważy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy facet patrząc na zdjęcie będzie szukał sutków.

 

A wiesz że coś w tym musi być bo sam jak byłem mały i nie umiałem jeszcze patrzeć na zdjęcia, to zawsze sutki znajdywałem. Po omacku. Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Zernat @kosi @sutki :)

po pierwsze, jak się bardzo dobrze przyjrzeć, to sutka widać odrobinę

po drugie na referce jest tak samo, a chciałem się wiernie trymać

po trzecie (jak piszał Smoku) kostium jest wykonany z bardzo obcisłej pianki, czy jakiegoś lateksu, który prócz obcisłości ma też pewną grubość

(można wnioskować po przeszyciach) więc moim zdaniem nie było by bardzo znać, nawet gdyby zmarzła.

dowód: http://www.halloween-costume.mobi/images/Sexy-Straps-Long-Latex-Dress-Halloween-Costume-13018.jpg

Gdyby to była lycra, albo bawełna ... ale na to nie wygląda.

 

@zęby - się poprawiają właśnie, głównie winny był materiał, któremu dodałem emit, żeby zęby bielsze były - zniwelował cienie i wydawały się większe.

 

dzięki za wszystkie uwagi, rozważę wszystkie.

=======

zostały jeszcze buty do oteksturowania na przyszłość - bo w tym stillu nie widać (teraz to są BiKeye - białe kozaczki z podstawowego materiału)

 

no i poprawić światło, bo coś eksperymentowałem i popsułem

na razie jest tak

caloscprawie.jpg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ale gdyby był taki chociaż lekki obrys :( no nic ...

 

W każdym bądź razie idzie ładnie, ale ten uśmiech jest faktycznie przerażający trochę. A gdyby tak zamknąć jej usta i dać normalny mił uśmiech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Snake
@Zernat @kosi @sutki :)

po pierwsze, jak się bardzo dobrze przyjrzeć, to sutka widać odrobinę

po drugie na referce jest tak samo, a chciałem się wiernie trymać

po trzecie (jak piszał Smoku) kostium jest wykonany z bardzo obcisłej pianki, czy jakiegoś lateksu, który prócz obcisłości ma też pewną grubość

(można wnioskować po przeszyciach) więc moim zdaniem nie było by bardzo znać, nawet gdyby zmarzła.

 

To analogicznie nie powinien być widoczny pępek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snake racja, w sumie żaden materiał nie wlezie do pępka, ale tak Sucharek rysowała, więc zostanie jak jest. a jest tak:

nelia_m.jpg

 

jeszcze raz referka dla porównania

nelia_the_jedi_by_daimida-d3dqn7p.jpg

 

to by już był koniec na razie. mam jeszcze buty do oteksturowania, ale w tym ujęciu niepotrzebne i na razie mi się nie chce. Jak mi się zachce to zrobię te buty, jakiś podest i obrócę kamerą dookoła w animacji, albo może jeszcze kiedyś poruszam modelem.

W każdym razie na tą chwilę dzięki za wszystkie uwagi.

 

a tapeta obiecana http://ikkiz.pl//upload_files/tapeta.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowałem Twoją kolorystykę i kosmiczny klimat otoczenia. Tło zrobiłem trochę ciemniejsze i dostosowałem do monitora 16:10 który posiadam. Jeśli ktoś chce mogę przerobić na 16:9, za zgodą Ikkiza oczywiście.

 

Edit: poprawka w okolicy miecza żeby lepiej zgrywał się z tłem.

 

neliamybg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laska dalej ma wadę zgryzu

 

sory zboczenie zawodowe l:]

 

jak byś nazwał tą wadę, to pewnie bym wiedział jak poprawić - też miałem styczność z ortodoncją (dawno, bo dawno ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności