Skocz do zawartości

MeshPad - przeglądarka modeli 3D dla iOS


adek

Rekomendowane odpowiedzi

MeshLab to przeglądarka modeli 3D dla systemów z iOS (iPhone, iPad). Być może przyda się on osobom, które wracając z pracy nie mogą przestać o niej myśleć. Program ma prosty i intuicyjny intefejs i potrafi wyświetlić dosyć skomplikowane modele. Potrafi otworzyć modele prosto ze stron internetowych, maila czy Dropbox'a.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2011

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu że wszystkie przenośne sprzęty od apple służą tylko do konsumowania treści a nie ich tworzenia. Nieprzydatna zabaweczka. ;)

Po pierwsze, na pewno wszystkie? Macbooki też? Po drugie, odkryłeś właśnie, że tylko mały procent ludzi coś tworzy, a pozostali po prostu używają i dla nich jest zrobiony ten sprzęt.

Co będzie dalej? Odkryjesz że 99% ludzi ma na komputerze tylko firefoxa i kilka gier, a, o zgrozo, ani jednego softu do 3d czy 2d? A może ze zdziwnieniem skonstatujesz, że większość samochodów jest tylko do jeżdżenia, a tylko nieliczne do ścigania się?

 

Soraski za zjadliwość i sarkazm, ale próbujesz przykryć banalne stwierdzenie wydumanymi sformułowaniami, a to działa na mnie jak płachta na byka.

 

 

Natomiast sam program nie do końca jest taką zabaweczką, bo dzięki niemu możesz pokazać klientowi czy choćby znajomym modele z każdej strony, bez konieczności ich renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się spinasz, niepotrzebnie fantazjujesz...

Pije do tego że różne formy na konferencjach ciągle mówią o zajebistości ipada i zapowiadają Photoshopa, narzędzia do tworzenia 3d, narzędzia do obróbki fotografii, programy do rysowania itp itd. I koniec końców jakoś tych rzeczy albo nie widać albo zupełnie nie spełniają oczekiwań. Chyba tylko SketchbookPro można traktować poważnie. Nawet miały się pojawić poważne narzędzia do edycji video no i wyszedł imovie, fajnie że jest takie coś, nadal to zabawka.

Starczy ci takie niebanalne wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly eksperyment - niestety bazujacy w 100% na szczerosci odpowiadajacych. Jestesmy na forum specow, rzemieslnikow, fanow, hobbystow 3D. Pytam - ilu z was ma i-pada i jest zainteresowanych ta aplikacja?

 

Zaczne od siebie z pozycji hobbysty w porywach do rzemieslnika 3d - nie mam i nie planuje zakupu ipada. Sama idea przegladarki spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to ma do tego służyć - tablety głównie służą do rozrywki, multimediów, internetu. Aczkolwiek z odpowiednimi aplikacjami i do biznesu mogą być fajne. Ale wszystko zależy od branży.

 

Widziałem, że Bigu puszczał jakieś malunki z ipada, ale to też były typowo rozrywkowe twory. A też nie rozumiem co jest złego w konsumowaniu treści i jeśli ktoś takie urządzenie kupuje do "konsumowania treści".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie zaprojektowanie interfejsu poważnego programu w którym w ogóle nie używasz klawiatury, a przycisk, żebyś w niego w ogóle trafił musi zajmować znaczącą część ekranu, nie jest łatwe. A ludzie chętni na taki soft to nisza niszy. Być może po pierwszym zachwycie, po stwierdzeniu "musimy nadążać za tym co się dzieje i zagospodarować wszelkie możliwe platformy", okazuje się że to jednak nie do końca się opłaca.

 

Zrób dziś test, spróbuj przez pół godziny używać tylko myszki i do tego wyłącznie jednego klawisza. To będzie symulacja pracy na tablecie typu iPad. A jak się jeszcze odsuniesz od monitora na jakieś dwa metry, jego wielkość w Twoim polu widzenia będzie mniej więcej odpowiadać iphonowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć ja wiem czym ipad jest. Przez to też wiem czym nie jest a na co jest kreowany przez swojego producenta. ;)

 

LukiLuki- Przyznaj że nie miałeś w rękach tych urządzeń, zgadza się? :P Za pomocą panelu multi-touch możesz mieć na raz klawiature ekranową (przyciskanie wielu klawiszy funkcyjnych na raz) a do tego masz wielopalcowe gesty gesty, można to zamienić np na kilku-przyciskową myszkę jakby była potrzeba. Akurat multi-touch to coś czym iSprzęty mogą się pochwalić i sterowanie tym we wszelakich aplikacjach wcale nie musi być uproszczone w stosunku do myszki i klawiatury a nawet może może być lepsze.

No i jakoś tak się składa że ipad raczej jest dostosowany do ekranu dotykowego a mój pecet z windowsem kompletnie więc nie wiem po co taką symulacje wymyśliłeś. ;)

 

Mafida- Mówisz o zwykłych TabletPC, ja mówiłem o iPadach.

 

Nezumi- Bawiłem się tymi i nie potrafię zrozumieć zastosowania tego sprzętu. Ani to dobre jako czytnik ebooków, odtwarzacz multimediów też nieszczególnie, jako poważną konsola do gier też trudno to traktować z uwagi na brak zwykłych przycisków.

Przeglądarka, znowu: fajnie że jest, bajerek. Tylko że jakoś nie czuje że profesjonalni graficy rzucą się teraz na ipady żeby pokazywać swoje modele kumplom i rodzinie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z multitoucha jak nie ma wykrywania nacisku.Tabletpc to jeszcze co innego,tablet pc ma klawiature i przekręcany ekran,tablet z windowsem nie ma klawy.Fakt że cena wyższa niż ipada ale też więcej dostajesz.

 

Co do iPada to i tak fajnie że komus się chce robić takie programiki do przeglądania modeli.Producent zawsze (zwłaszcza Apple) kreuje swój produkt na coś więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio - miałem pierwszego i drugiego iphona, teraz mam htc z androidem. Tabletu nie mam, bo nadal wszystkie są moim zdaniem drogimi gadżetami, dla których trudno mi znaleźć zastosowanie poza podróżami. A tych odbywam niestety zbyt mało, żeby inwestować w taką zabawkę.

Multitouch i gesty w teorii są super, ale w praktyce sprowadzają się do zoomowania, obracania i scrollowania. Nie obędziesz się bez przycisków, którymi trzeba wspierać dotyk. Zbyt wiele przycisków ograniczy przestrzeń roboczą, trzeba więc wprowadzać menu kontekstowe itp. Taki interfejs musi być naprawdę gruntownie przemyślany. Nie wątpię że można wymyślić sposób wygodnego używania więcej niż dwóch palców do obsługi softu. Ale tu pojawia się znów pytanie, o którym pisali też już inni, czy rzeczywiście jest dla kogo się w to bawić?

 

Mafida - Samsung ma lada chwila wypuścić Galaxy Note, z ponad 5 calowym ekranem i rysikiem czułym na nacisk. To ma być telefon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest szalenie niewygodne i ubogie w stosunku do SketchbookPro. ;) Funkcjonalność to ma taką jak Colors! zrobiony na starego nintendo DS. Na DSie to był bardzo fajny soft wyciaskający największy potencjał z jego rupieciowych bebechów ale po iPadzie kosztującym prawie 4 razy tyle człowiek możne się spodziewać więcej.

Strona Colors!: http://colors.collectingsmiles.com/

http://colors.collectingsmiles.com/details/31564-Neytiri_by_Arrjay.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często czytam rzadko się wypowiadam... ale:

http://www.youtube.com/watch?v=5OLP4nbAVA4&list=PL197F637BB1C99689&index=2

 

...to ma potencjał

 

Powiem tak:

Koleś bez wątpienia ma talent i portret wyszedł świetnie. Ale sądzę że, to lans i tyle. Jak by chciał powiedzieć: Hej patrzcie mam Ipada i będę teraz na nim malował jestem na topie a wy nie. :)

Dużo ładniej by mu wyszło na kartce/płótnie itd.

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie...ale co chciałem powiedzieć... nie liczy się narzędzie tylko to co artysta umie z niego wycisnąć. Osobiście nie kupiłbym iPada bo na nic mi on. Ale nie widzę potrzeby ciągłego narzekania na wszystko. Nie stać mnie na pełną wersje Hudiniego... ale spokojnie radze sobie na Cinemce. Są różne narzędzia , nowe, nowatorskie. Puki co jest to lans, ale ten obecny lans zainspiruje kogoś do zrobienia czegoś efektywniejszego. Co do "jestem na topie a wy nie"...koleś wymiata na kartkach i ten pokaz miał udowodnić ze można robić ciekawe rzeczy ( nowatorskie) przy pomocy iPada. Został wybrany czy sam chciał pokazać ze twórca może tworzyć na czym chce. To dobra "reklama" iPada a koleś nie musi się lansować, że go ma... Co wiec chciałem powiedzieć... nie narzekajcie... może dzisiaj to tylko lans.. a co będzie jutro? Jutro ktoś sprawi że ten lans rozwinie się w coś oszałamiającego. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym drugim to się nie zgodzę absolutnie. Wtedy większość z tych kompów miała jakiś edytor grafiki, edytory tekstu, na każdym komie można było napisać i skompilować pod niego grę. Wtedy właśnie to był jedyny kontent jaki na komputerze dało się konsumować. Dopiero potem (stosunkowo późno) wyewoluowały wyspecjalizowane stacje robocze ale nadal po dziś dzień na byle tanim piecu ze sklepu możesz photoshopa i blendera odpalić i robić taki kontent jaki na piecu się zjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności