Skocz do zawartości

Adobe zmienia politykę aktualizacji swojego oprogramowania


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Adobe zapowiedziało zmiany w licencjonowaniu swoich produktów. Konkretnie chodzi o możliwość aktualizacji pakietów i programów do najnowszej wersji. Do tej pory z aktualizacji produktów Adobe mogli korzystać wszyscy posiadający programy Adobe w wersjach nie starszych niż dwie wersje do tyłu. Ma się to zmienić i możliwość upgrade'u będzie tylko i wyłączenie z wersji poprzedniej.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2104

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ja mam chociaż nadzieję, że przez poprzednią wersję wezmą pod uwagę też CS5 a nie tylko CS5.5. Ale raczej na 90% tak. Tak czy siak ja np. z CS3 darowałem sobie aktualizację do CS4 bo nie potrzebowałem. Również nie czułem potrzeby aktualizacji do CS5.5. Mam nadzieję że jednak wezmą pod uwagę głosy użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam news nie brzmi jak branie pod uwagę głosu klientów. Jak wersje od cs-cs4 zostaną bez upgrade'u to wielu klientów pewnie zamrozi się właśnie na tych wersjach na dłuższy czas. Zobaczymy, jakbym miał kupować drugi raz production premium dla kilku ficzersów to bym się długo zastanawiał. Mam już to niesamowite wsparcie GPU w photoshopie pozwalajace patrzeć jak mi obszar roboczy płynnie wyhamowuje przez sekundę po kazdym przesunięciu. Nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf: Nie rozumiem za bardzo. Mnie zmartwiła ta wiadomość i mam nadzieję, że to się zmieni.

 

Ja uważam podobnie i jeśli to się nie zmieni zostanę z CS5 na jakiś czas.

 

Adobe ma też subskrypcję i chyba tutaj chodzi o to żeby właśnie korzystać z tej drogi licencjonowania i płacenia co roku stałej sumy za dostęp do nowych wersji. Ale na to mnie już nie stać. Sporo ludzi wtedy zostanie na wersjach aktualnych.

 

Ale może moje podejście jest jakimś pojedynczym przypadkiem. Może firmy posiadające kilkadziesiąt/kilkanaście licencji inaczej do tego podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie kumam relacji cen subskrypcji do upgrade'u.

Mam pakiet CS5, chce płacić subskrypcję, żeby mieć zawsze najnowszą wersję, koszt: € 90,75 miesięcznie (wychodzi rocznie: € 1089,00)

Upgrade z wersji CS5 do CS5.5 koszt: € 387,45

Upgrade z wersji CS4 do CS5.5 koszt: € 645,75

 

Zakładając, że nowa wersja wychodzi co roku, to jaki sens ma subskrypcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie jeszcze to, że Adobe nowe pełne wersje będzie wydawał co 2 lata. Co rok będzie aktualizacja tzw. połówkowa (CS5.5 np. taką jest) Teraz opłaca się aktualizować bo jest promo na 20% rabatu. Do końca roku jedynie.

Niestety muszę zmartwić tych optymistów, którzy myślą, że będą mogli CS4 aktualizować... Bo nie będą mogli jak Adobe się nie ugnie presji... Na co się niestety nie zapowiada. Pisze to z punktu widzenia osoby sprzedającej ten soft, szczerze mówiąc nie jest to i dobra dla mnie nowina... Bo dużo ludzi po prostu będzie siedziało na starym sofcie, do momentu aż naprawdę nie będą mogli pracować (np. moment z wprowadzeniem nowej wersji systemów operacyjnych). No cóż, jak już Morbid Karbid słusznie zauważył cytuje: "...Adobe nigdy nie udawało organizacji charytatywnej" i to jest słuszne stwierdzenie. Pozostaje jedynie trzymać kciuki za ewentualne wycofanie się z "obietnic"...

Czego Wam i sobie życzę :)

Ps. Jakby ktoś chciał się czegoś jeszcze dowiedzieć to PM. Służę pomocą :D

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności