Skocz do zawartości

Zarobić kupę hajsu na filmie 3D


Gość aspagnito

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aspagnito

Ostatnio coś zauważyłm. Hotfile płaci 10$ za 1000 pełnych downloadów plików od 100MB do 1GB. Film 1,5 godz. to około 700MB, a i tak ludzie go umieszczą na hotfile, czy torentach. Stąd mój pomysł. Dlaczego by nie zrobić własnego filmu 1,5 h, z dubbingiem i udźwiękowieniem (nawet programowym), umieścić teaser/trailer na YouTube i kazać ludziom go od nas ściągać, żeby wsparli autora. Zawsze może być tak, że ileś osób bierze udział w projekcie, bo jak bierze jedna osoba, to 3 lata deadline'u trzeba liczyć minimum. Trzeba założyć stronę z dokumentacją projektu, zamknięte forum, a jak bierze udział w projekcie 10 osób, to w sekcji download zrobić taki skrypt, żeby podawał za każdym następnym kliknięciem kolejne konto każdego następnego beneficjenta.

Projekt może mieć sekcję "donate" i zawsze na filmie można umieścić domenę na sprzedaż (znak wodny) z jakimś fantazyjnm słowem, które nic nie znaczy, ale jest sympatyczne.

Mam fajny pomysł, ale sam go nie zrealizuję. Pasuje jak ulał do tej koncepcji i w miesiąc będę miał gotowy "film", a tak naprawdę scratch z ujęciami kamer i z ruchami blokowych bohaterów. Jak ktoś jest zainteresowany, to polecam pisać albo tu, albo na adres "[email protected]".

Można z tego wyciągnąć nie małe pieniądze, a jak ktoś nie lubi się dzielić, to niech sobie pomyśli, że prędzej ta praca pójdzie i zawsze można robić następne projekty.

Prosta zasada. Zespół interesuje nawiązanie współpracy długoterminowej. Stąd, jeśli ktoś został przyjęty do pracy nad jednym tematem, to automatycznie ma taki sam udział, jak wszyscy inni, ale jak zawali, to ma krechę i do następnego projektu już nie jest brany. Film jak jest zrobiony, to lepiej, żeby szybko i dobrze, z czego muszą sobie zdawać sprawę członkowie projektu, uwzględniając w to różne osoby. Przy każdym kolejnym projekcie, jeśli się kogoś włączy, to na bazie portfolio.

Edytowane przez aspagnito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.

— Terry Pratchett

Piramidy

 

Chyba też Twój problem :P Zrób człowieku coś co dobrze wygląda to dowiesz się ile nad tym pracy jest... To co planujesz jest nierealne i nieopłacalne uwzględniając koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że do wykonywania bardzo zaawansowanych animacji i filmów 3D na poziomie nadaję się programy Softimage lub wyższy, ewentualnie Maya lub wyższy dlatego proponuję aby zaszczytu udziału w tym projekcie dostąpiły jedynie osoby pracujące w tym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem nie wiem, ja np. uwazam ze jezeli jeden z butów uciska należy koniecznie zwrócić sie do sprzedawcy z prośbą o wymianę na nową parę bo moze to pozniej powodować różne frustracje i komplikacje w zyciu osobistym! a jeśli buty do tego uciskają na kość śródstopia, to jest to ewidentna wada...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aspagnito

Dzięki,

Nad koncepcją pracuję od 1999 roku i oczywiście każdy z Was ma prawo powiedzieć, że się nie znam, bo nic konkretnego nie osiągnąłem, ale bajer jest taki... jedno pytanie... oczywiście nie dissując wielkich :-) twórców polskiej sceny... który z Was ma na koncie kasowy film?

Gość który przeznaczył kilkaset dolarów na film, odsprzedał go za gruby hajs firmie w Hollywood. Polecam Youtube.

Pozdrawiam więc, film i tak zrobię i może nawet być zrobiony w trzy lata, a każdy z Was powie, że zrobiłem w nim same błędy, ale ostatecznie to nie będzie na pewno szmira w stylu "g... trze po betonie", albo "życie jest do d...".

Po co mi zresztą kolejne gęby do podziału i bicie piany z ludźmi, którzy niby "wiedzą lepiej". Macie cool avatary i potraficie kopiować kopie kopii, ale w ostatecznym rozrachunku, to ja mam coś unikalnego, autorskiego i fafarafa. Zjadłem na tym zęby, ale grafikiem nie jestem. Cóż będę musiał być, bo uważam, że warto, a piszę, żeby zakończyć, to co zacząłem. Zostawcie sobie te wasze śmieszne autorytety i zapamiętajcie ten thread.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś zauważyłm. Hotfile płaci 10$ za 1000 pełnych downloadów plików od 100MB do 1GB. Film 1,5 godz. to około 700MB, a i tak ludzie go umieszczą na hotfile, czy torentach. Stąd mój pomysł. Dlaczego by nie zrobić własnego filmu 1,5 h, z dubbingiem i udźwiękowieniem (nawet programowym), umieścić teaser/trailer na YouTube i kazać ludziom go od nas ściągać, żeby wsparli autora.

 

Fajny pomysł. Naprawdę. Tylko żeby "zmusić" ludzi do downloadu tego teasera trzeba by im coś ciekawego podrzucić. A wątpię, żebyś miał takiego asa w rękawie jak Harry Potter, Transformers czy coś podobnego co przyciągnie pospólstwo. Sorry ale "noname" movie raczej nikt nie ściągnie.

 

 

Mam fajny pomysł, ale sam go nie zrealizuję. Pasuje jak ulał do tej koncepcji i w miesiąc będę miał gotowy "film", a tak naprawdę scratch z ujęciami kamer i z ruchami blokowych bohaterów.

W miesiąc chcesz skończyć animatik do filmu? Do pełnego metrażu? Wolne żarty... w miesiąc najlepszy animator zrobi Ci jakieś 60-80 sec animatiku a i to nie wliczając poprawek kamer i dynamiki ujęć. Wybacz, ale zanim zaczniesz szaleć z kasą i napalać się na darmowy zysk, podłub co nieco przy tej produkcji a zobaczysz jak to wygląda od kuchni :)

 

Peace

tweety

 

ps: a czy nie jest tak że aby umieścić coś an hotfile musisz założyć platne konto? i czy z czasem aby umożliwić sciąganie filmów trzeba by wykupić pakiet GB transferu jaki inni userzy zjadają an zasysanie filmów z Twojego konta? pakuesz kasę w konto po to aby zarobić 10$... słabo :)

 

 

Gość który przeznaczył kilkaset dolarów na film, odsprzedał go za gruby hajs firmie w Hollywood. Polecam Youtube.

znamy, znamy, obserwujemy... tyle że koleś zajmował się już wcześniej FXami, wiedział z czym to się je. nie nastawiał się od razu na zysk a film zrobił dla czystego fanu. Nie dla kasy. Więc najpierw zacznij robić film a potem myśl o górach szmalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany - niech się skontaktuje z autorem wątku bo dyskusja tutaj jak widać do niczego lepszego nie doprowadzi.

 

Wątek jest w ogłoszeniach, zainteresowany będzie wiedział gdzie ma pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności