Skocz do zawartości

"Drowned Girl"


Status

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wiele komentarzy w stylu: Zrób coś z tym ... bo bije po oczach. Wrzucam jako finished bo wiem, że nie wrócę do tej pracy. Chce, jednak wiedzieć jak dużo jest nie tak.

 

cylinderu.jpg

 

P.S: rybka mi się podoba więc jest w miniaturce :)

 

[ATTACH=CONFIG]84288[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ogólnie jest super. Twarz bardzo fajna, pomysł też niezły, tylko gdyby nie tytuł to nie tak razu bym obczaił że ona jest pod wodą. Przydało by się bardziej podkreślić wodę - np mocniejsze obwódki wokół, mocniejsze refleksy światła. Rybki to też fajny pomysł dał bym ich więcej tak samo jak tych roślinek.Włosy pod wodą dałbym miękkie falujące (tak jak zachowują się pod wodą). Podsumowując jest dużo pomysłów ale są zbyt mało pokazane, zbyt subtelne, przez co nie spełniają swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory super, kadr i temat nieco oklepany, ale sama też zawsze chciałam coś takiego zrobić, miałam nawet kilka prób ale nigdy nie skonczonych. Anatomia ręki siadła. Kapelusz w wodzie by sie tak nie utrzymał na głowie, ale fajnie to wygląda. I rybka klimatyczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że raczej na plus, więc chyba mogę zacząć się uśmiechać. Jestem uparty, więc powiem kilka słów na obronę.

 

Florian P Dzięki. Przyznaje racje. Mam stracha przed przeładowaniem obrazka. Poza tym po co zakrywać coś co już wyszło dobrze. Kolejny raz łapiesz mnie na gorącym uczynku, mało przemyślanej całości. Z włoskami to nawet coś tam próbowałem...

 

telthona Nareszcie komuś podobają się kolory w mojej pracy! Co do ręki, nie wiem czy chodzi o dłoń, czy cześć schowaną pod wodą. Przyjmuje, że pod wodą. Przyjąłem, że powinna być zdeformowana, nie pokazałem jednak jej w odpowiedni sposób. Spodobał mi się efekt refleksów jaki uzyskałem i się zagalopowałem. Jakby co to ręka jest zgięta w łokciu w głąb dna. Łokieć znajduje się w okolicach zakończenia materiału. Jak będziesz miała chwile, zaznacz na szybko jak Ty to widzisz. Przyda się na przyszłość.

 

Nezumi Została nawet zalana ;). Nie wiem czy cylinder był przyklejony, ale nie zawsze musimy trzymać się prawdy. Nie jest to wada anatomii, a ostatecznie taka wersja bardziej mi się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja by m delikatnie obniżył nasz wzrok, żeby ciekawego skrótu perspektywicznego wydobyć i lepiej zasugerować, ze ona leży,

za florianem, sprytnie wodę wypadałoby dopracować żeby pokazać gdzie ona jest nad wodą a gdzie pod

a tak to fajnie może odrobinę brudne kolorki (tzn fajnie są dobrane) się wydają i trochę nie do końca konsekwentnie oświetleniowo nos/kapelusz (i kontrasty na niej i nawodzie + walor jednostajny), dłoń strasznie długa jakaś się wydaje

 

woda najlepiej zrobiona w dolnej części obrazka czuje sie ze jest warstwa nad nią, choć brak kilku blików

 

 

po poście nicopnima przypomniało mi się z czym mi się to skojarzyło ;[

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/John_Everett_Millais_-_Ophelia_-_Google_Art_Project.jpg/800px-John_Everett_Millais_-_Ophelia_-_Google_Art_Project.jpg

 

i jeszcze jeden obraz który wypadł mi z pamieci (ujęcie było bardziej jak u Ciebie)

 

odnośnie ujęcia to to mi przyszło na myśl

 

http://www.galeria.malarstwa.pl/obrazy/1112127.jpg

 

ale delikatniejszy skrót,

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dopiero po przeczytaniu tytulu i zauwazeniu rybki zorientowalem sie ze scena dzieje sie pod woda.

Ogolne wrazenie dobre, chociaz jedyny ciekawy motyw to twarz i w sumie...nic wiecej;/

CO rzuca sie w oczy to:

-kapelusz- raczej powinien unosic sie na wodzie,

-jezeli juz odzieliles krawedzia powierzchnie: powietrze-woda(tj w przypadku kapelusza), to wypadaloby zrobic ten sam myk rowniez na czesciach ciala-twarz, dlon etc.

- nieczytelne jest ramie, rozumiem ze pewnie chciales załamac to w wodzie, ale wyglada niestety nieczytelnie;/

 

no i dwa przyklady, moze cos pomoze:

http://challenge.cgsociety.org/dreamscape/entry/thejeff/final_image/6124

http://cghub.com/images/view/196921/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tej pracce żadnej zmiany koloru (hue) pod wodą.

Tutaj ciekawy artykuł na temat.

http://gurneyjourney.blogspot.com/2008/08/color-in-mountain-streams.html

Ogólnie - pod wodą kolory cieplejsze są.

Dodatkowo pod tym kątem ( z góry) woda nie jest tak refleksyjna - czyli powinna być ciemniejsza, ew. dno powinno być widać.

 

Niezbyt widać to że ona jest pod wodą.

Po pierwsze ujęcie jest standardowe, nic nie wskazuje że postać leży poziomo.

Po drugie - światło pada "od góry", od strony głowy - czyli akby postać stała.

Nie ma żadnego wyraźnego źródła światła, przyjmuję że sam ambient jest - czyli głównie od strony obsewatora.

Leluje wodne znowuż na dole, wzmacniają efekt "normalnej" stojącej kompozycji.

Palce są ucięte zupełnie niepotrzebnie.

Ramiona - pozycja jest standardowa, wzdłuż tułowia - jakby postać stała.

Jeśli się unosi na wodzie aż się prosi o pokazanie - właśnie unoszenia - czyli ramiona które wyglądają tak jakby grawitacja na nie nie działała. Na boki rozłożone czy jak...

Telthona zaraz opieprzy że o specularze piszę;) - ale tu są mokre rzeczy, aż się prosi o jakieś wyraźniejsze zaznaczenie tego że woda jest mokra.

Takoż i jakieś refleksy świetlne pod wodą przydałyby się.

 

Podsumowując - mniejsza o wykonanie, zaniedbana jest preprodukcja - myślenie o kompozycji, szkice, myślenie o tym co się dzieje w scence.

Tak jakby to był normalny portret w połowie zmieniony na podwodny portret topielicy.

 

Następnym razem spędź więcej czasu na szkicach i myśleniu/decyzjach.

 

Rawr! Jaki ja ostry dzisiaj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności