Skocz do zawartości

Intuos 5


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na minus brak wyświetlaczy i nadal niewygodny " touch ring" - zamiast 4 przycisków dla swobodnego przełączania opcji jest jeden na środku i żeby wrócić trzeba przeklikiwać wszystkie po kolei. Na plus wypukłe oznaczenia na przyciskach i funkcje dotykowe. Póki co jakiejś rewolucji nie widzę ale chętnie bym się tym potworem pobawił. Wtedy można by się wypowiedzieć bardziej konstruktywnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno materiał jest lepszy od 4ki, powierznia wokół obszaru roboczego przygumowana, nie taki plastik ze Skody. A jeśli te przyciski to jest dokładnie to co w cintiqu 24 na górze do settingsów to też nie najszczęśliwszy pomysł - bo wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

Już chciałem kupować, ale na końcu pisze, że to dla najbardziej twórczych na świecie.......chooooleeeerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukx--> Wlasnie tez mam ten problem! Moj tablet zjada rysiki jak szalony (tez mam 4)i nie wiem czy to moja wina, moze jakos zle uzywam tego piorka, czy to wina tabletu. Znacie jakies dobre, tanie miejsce gdzie mozna kupowac nib'y do intuosa 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oprócz multi toucha który MOZE byłby przydatny do rotacji i takich tam bzdur t oto wszystko to samo. NA mocniejsze materiały nie ma co liczyć. W moim przypadku to jest bez róznicy, powierzchnia zarówno bambusa, lata temu jak i int4 którego mam już ładne 2 lata szybko zostaje zajeżdżona na zupełne lustro. jedyny profit myśle to spadek cen 4rki dla tych co sie chcą wyposażyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goat91 ja kupuje niby w skelpie wacome eu. Ale ja wywalilem kompletnie myszke 2 lata temu i tylko i wylacznie jade na tablecie wiec powierzchnia sie juz ostro zjechala i juz tak nie pozera nib'ow jak na poczatku. Plus kupilem tez jakas niby poprawiona powerzchnie w wyzej wymienionym sklepie ale tez na poczatku ostro jechala nib'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacom odwala coraz większą kaszankę. Wczoraj wlazłem na ich forum i wyczytałem, że wszystkie modele 'touch' mają specjalną folię, której nie będzie można samemu wymieniać (przynajmniej w teorii). Jak dla mnie cała seria Intuos schodzi na psy. To już nie ta jakość, którą oferowały chociażby I3. PS: Ta "niby poprawiona powierzchnia" jest również w Intuosach 5, więc trzeba się szykować na powtórkę z rozrywki.

PS2: Opcje dotykowe powstały chyba tylko i wyłącznie po to, aby podnieść cenę urządznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Uważam, że Wacom od paru lat nic specjalnego nie pokazał i liczę na to, że powstanie wkrótce jakiś solidny dla niego konkurent. Wacom produkuje b.dobre urządzenia, jednak te ich update są ostatnimi czasy b. kosmetyczne niż w jakiś sposób innowacyjne. Mnie naprawdę ciekawi czemu jeszcze nikt nie stworzył takiego ipada dla artystów po rozsądnej cenie (2-3k). Niby mamy Cintiqua, ale mobilne to raczej nie jest urządzenie. Chętnie siadłbym sobie wygodnie na kanapie i rysował na takim ipadzie, obecne rozwiązania na to niestety nie pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz, zajrzyj tutaj :)

http://1hourstop.wordpress.com/2012/03/02/intuos-5-nib-wear/

 

kompletnie nie rozumiem tego - na forach wacom klienci wciąż i wciąż się skarzą na ścierające się końcówki i chcieliby aby powrócić do tych z intuos 3 a tu lipa. I to wszystko dla efektu "rysowania po papierze"... ehh...

Do tego ceny końcówek są chyba z kosmosu jak za tak małe coś.

 

Interesuje mnie:

1) Czy z czasem na intuosach 4 (5 ma podobno te same materiały) z czasem powierzchnia staje się bardziej "wypolerowana" i końcówki przestają się ścierać?

2) Czy można użyć jakiegoś materiału (nakładki) aby zmniejszyć tarcie i przy tym zachować możliwość manipulacji gestami? Czy ktoś coś takiego testował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności