Skocz do zawartości

O forum, użytkownikach nowych i starych...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

Tracicie ludzi, bo stajecie/my sie plastikowi i hermetyczni.

 

W życiu... w pracy tez wygadujemy milion bzdur na minute i nikt z tego powodu nie daje nam/Wam czerwonej kartki.

Jeśli ktoś wtrąci sie nie bardzo w temacie z żartem lub pol-serio to nie można od razu robić z niego trolla... sami na siebie kręcicie bat.

To nie dywanik u prezydenta to jest forum publiczne, gdzie można mieć ochotę na niewinny żart, sarkazm czy wycieczkę w nieznanym kierunku.

Używanie slow 'aczkolwiek', 'ponewaSz' i 'zaliwzdy', zachowuje dla siebie co wcale nie znaczy, ze z dojrzałością mam na bakier. Wynika to z faktu, ze forum traktuje jako rozrywkę i mimo upływu lat mój orzeszek sie nie starzeje... dlaczego... bo sie nie spinam.

Tutaj nikt mi za nic nie płaci, nie muszę trzymać terminu, wchodzę kiedy chce i wychodzę kiedy trzeba.

Czasami mam ochotę sarkastycznie wtrącić sie do dyskusji, ale po chwili następuje refleksja. Zaczyna sie słowami "po co"... by zakończyć lokalnymi przyprawami.

Przecież mogę wrzucić link do tutka na youtube i będzie wszystko jak ta lala - pomyślał.

Poza tym, zawsze znajdzie sie mędrzec, który, sie przyp... i przykryje kopytkiem.

 

Przy ostatniej animacji jaka zrobiłem dostałem jeden komentarz, wiec tak sobie myślę... a walcie sie moi najmilsi, a co ja nie jestem człowiekiem, nie potrzebuje opinii, wypadłem spod ogona?

Dlatego nie komentuje innych, bo mam ich tam, gdzie oni maja mnie (dokładnie tam). Zapewne Ci, których spotyka podobny los, wybierają drogę cichego uczestnika lub inne forum... i nie ma sie czemu dziwić.

 

Za to w dziale renderow testowych, ciągle ci sami, komentują tym samym, zazwyczaj to samo... robią to tak słodko, ze az pachnie różowymi podwiązkami - powinien powstać kącik różanych słodkości z napisem "Zapraszamy do naszego bagna".

I tak... żeby komentowali moje prace mam tam wejść, nasiąknąć różem i babrać sie w tym różowym g...bagnie?.

Dziękuje bardzo, postoje. Wole zacisnąć zęby i dalej robić swoje, niż dostawać komentarze od różowej kukiełki.

 

To tyle szczerości... ZBrush... loading please wait.

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chrupek3D, trochę kopiesz sam siebie. Wspominasz z jednej strony o, bywa że, zbyt poważnym podejściu do żartobliwych uwag, bądź innych podobnych sytuacji, a z drugiej strony zniechęca Cię, że mało opinii pojawiło się pod Twoją pracą. Weź to również z dystansu. Przecież powodów takiej sytuacji może być cała masa. Może za mało napisałeś o swojej Animacji, może temat nie był ciekawy? Nie wiem.

Animacja w ogóle ma ciężki żywot na max3d.pl. Temat jest trudny, mało propagowany, więc i też rzadko odwiedzany/komentowany przez użytkowników. Uważam, że tutaj tkwi sedno, nie w tym, że mają Cię ludzie w d... Po prostu Animacja jest na tyle trudna (również w moim mniemaniu), że dużo osób omija ją z daleka z przeświadczeniem "i tak się tego nie dam rady nauczyć". Nie wiem, może to jednostkowy przykład podany przez Ciebie, a sytuacja powtarzała się też z innego typu pracami. Nie wiem również, czy szybkie zniechęcanie się jest tutaj też rozsądnym wyjściem.

Każdemu zależy na opinii innych, nie oszukujmy się, ale przecież nie tylko po to coś robimy?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele ciekawych punktów widzenia i muszę przyznać że nieco się dokształciłem w pewnych sprawach.

Choć nie byłem w każdym w stanie się wypowiedzieć, wolałem w ciszy przeczytać.

Jeżeli tylko więcej osób wysiliło się na przeczytanie, czy udział w dyskusji myślę że to da wiele ludziom do myślenia. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch: słuszna uwaga jeśli chodzi o propagowanie działu. Bo faktycznie też mi się wydaje, że dział ten jest omijany przez wiele osób. Chyba, że pojawia się rekomendacja - to dyskusja trwa :)

 

Ale myślę o czymś takim jak zrobienie takich automatycznych ostatnich 5 wątków z oceną dajmy na to >4.2. I wtedy wyświetlałbym miniaturkę na głównej. Może to też spowodowałoby, że więcej użytkowników oceniałaby prace.

 

Co do Chrupka3D animacji. To trochę może być tak jak Chrupek3D mówi, trochę jak Ty mówisz i to co napisałem Chrupkowi w jego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście brakuje jakichś mniejszych challangów, jak na conceptart.org co mają cow,chow itp i może jakiegoś otwartego dzielenia się wiedzą, poza teczką. Mam pomysł na to i pewnie go zapoczątkuję jak skończę sesję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakiegoś sponsora co rzuci coś na ruszt, jakiś tablecik czy coś i można organizować konkursy częściej. A z takimi z nagrodami na pewno będzie większe wzięcie :-) Fajnie jakby forum dogadało się z CD Projekt, Techlandem czy Platige i zorganizowało konkurs, którego główna nagroda byłby 3 miesięczny staż w tejże firmie. Na moje to by przyciągnęło naprawdę maaaase ludzi i każdy by się bardziej starał. A nie jak w ostatniej bitwie 3D, ile osób z kategorii 3D odpuściło w połowie prac. No ale to trzeba by było ruszyć 4litery i wyjść z inicjatywą, a tu się człowiekowi nie chce... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle...co to za bzdury?

Przyszło tutaj sobie paru noobow...jeden zalogowany w 2010, drugi w 2011, trzeci też...żaden nie ma nawet kilograma postow i wyskakuja, że "kiedyś" Forum wyglądało inaczej. Jakie kiedyś? Co to za Chrzanienie?

Zamiast spamowac może jakąś teczkę skomentujcie konstruktywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam czasy gdy na max 3d sie nie wchodziło, bo był stratą czasu. Same leszcze i zero konkretnej wiedzy, ale i tak większość pisząc o złotych czasach max3d będzie miała na myśli właśnie te lata :)]

To były świetne czasy, gdy facet rysował jak 7letnie dziecko i dawał Ci rady jak rozwijać warsztat. 90% uwazalo ze kore drzewa, czarnoziem i futro wikinga należy robić z tej samej tekstury. No mozna za tym tesknić czemu nie. Ale każdy kto wchodzi na forum szukając porady kilka lat temu usłyszałby posty typu 'nie znam sie ale sie wypowiem' i gówno by wiedział.

 

Poza tym mój osobisty miernik cycków i smoków wskazuje sporą dojrzałość forum i jako dojrzały organizm zachowuje się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całości więc mogę się powtarzać po kimś. Ktoś tam narzekał, że forum pada bo zostali sami lamerzy a byli lamerzy odeszli z forum bo trafili do przemysłu i teraz mają full roboty zaglądają tutaj teraz bardzo rzadko. Chyba to nawet Adek tym się martwił:)

 

Moim zdaniem takie rozumowanie jest mocno chybione z tego prostego powodu, że "produkcja" lamerów na zawodowców trwa cały czas i jest procesem ciągłym a przewaga "forum dziś" nad "forum z wczoraj" jest taka, że oprócz ciągłej linii produkującej zawodowców z lamerów mamy jeszcze dodatkowo już wyprodukowanych zawodowców, którzy od czasu do czasu tu zaglądają (zostawiając po sobie całą masę plusów, których mi się nie chce wymieniać)

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam osoby które czytały książki w wieku 2ch lat i pisały własne kiedy miały poniżej 10ciu, oraz takie, które nie przeczytały nigdy książki mimo 50 lat na karku.

Skoti, mieszkasz w Czarnobylu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu do rozumienia? Żart nienajwyższych lotów, ale zrozumiały. Wiadomo nie od dziś że wiek emocjonalny i realny nie zawsze idą w parze. No ale nieważne, dla mnie wniosek z dyskusji jest prosty: szanujmy się nawzajem, bo forum stanie się miejscem do spamowania po pracy a nie do samorozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od niedawna można powiedzieć ;) bo od ponad pół roku ,więc nie wiem jak to dawniej bywało w tych Złotych Czasach (przy okazji przypomniał mi się film w którym właśnie o tym była mowa >

co to są Złote Czasy wogóle? Pojęcie głębokie jak rzeka ,bo dla każdego jest czymś innym.

Ale fakt faktem jak ktoś to wcześniej powiedział ,forum tworzą ludzie,czyli społeczność.Trzeba być trochę charykatywnym.Nie tylko czekać ,aż inni skomentują ,pomogą. Trzeba samemu coś z siebie dawać.

To jest tak jak z robotami drogowymi jeden robi ,a reszta patrzy i tylko narzeka. :p Gawiedź się szlamem pod pracą poobrzucą i jest zabawa .Pochwały też są potrzebne ,bo gdyby tylko wytykac to co złe ,to każdy by machnąl ręką i powiedział się do tego nie nadaje.

Tak ogólnie moim skromnym zdaniem ^^ XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie CzAk1'ego

 

Zamiast pisać jak to źle się dzieje weźcie się do roboty i piszcie konstruktywne komeraże, przyjeżdżajcie na zloty, piszcie na IRC'u, zakładajcie własnie bitwy w modelowaniu czy renderingu. Jestem na forum już jakiś czas i wyniosłem wiele wartościowych informacji i nauczyłem się w zasadzie wszystkiego co umiem właśnie tu. W dodatku jest to chyba jedyne forum na jakim jestem aktywnym użytkownikiem bo nigdzie indziej nie czuje się tak pozytywnie. Cały czas jest tutaj masa fajnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez nieczytalem calosci bo polowa to zygowiny, niestety,

 

ale mnie meczy jedno, a mianowicie wzajemne kolo adoracji, ktore widac na kazdym kroku, garstka userow ktorzy slodza sobie i zygaja na siebie tecza za kazde gowniane smieci wrzucane tu i owdzie, gdy inni userzy nie "koleczkowi" obchodza sie z ani jednym komentarzem po wrzuceniu naprawde swietnego materialu, bardzo to zenujace

 

po drugie podzielam zdanie czaka, watek kreci sie juz na 72 posty z czego wiekszosc postujacych to ludzie z rocznym starzem.....

 

 

 

a co do pomyslu Adka ze wrzucaniem miniaturek na glowna z nowymi pracami, jest to pomysl WYSMIENITY!!! czekam na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti, po prostu zamiast określać takie zachowanie mianem rzygowin, staraj się ten trend przełamać, ale kulturalnie i rzeczowo. Wrzucenie wpisu w stylu "ale sobie słodzicie" nic nie wniesie. Zwróć uwagę na niedociągnięcia takiej, czy innej pracy, gdzie uważasz, że pochwały są przesadzone, ktoś przeczyta, może pomyśli, "faktycznie, to mogłoby wyglądać lepiej, a to z kolei rzeczywiście nie jest tak dopracowane". Fakt, zdarza się, ja również zauważam takie przypadki, ale staram również o własną, mniej lub bardziej obiektywną ocenę i myślę, że nie ma co robić halo, choć pamiętam, że sam, raz, czy dwa zwróciłem uwagę w podobny sposób jak opisujesz, że słodzą, że kółeczko adoracji, ale co to tak naprawdę zmienia? Tylko potęguje jakieś niepotrzebne konflikty.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti

 

ja rowniez nieczytalem calosci bo polowa to zygowiny, niestety,

 

... nie wiem o co chodzi ale się wypowiem... - tak to brzmi i wygląda, mnie męczy takie właśnie gadanie jak powyżej jak Ciebie kółka adoracji... jakież to typowe żeby wypowiadać się w temacie nie czytając go...

 

po drugie podzielam zdanie czaka, watek kreci sie juz na 72 posty z czego większość postujacych to ludzie z rocznym starzem.....

 

podzielasz zdanie kogoś kto również wtrącił swoje 2 grosze, które tylko podkreślają że niespecjalnie czytał i wgłębiał się w temat i problem tutaj poruszany ani na "staż" wypowiadających się... który wg mnie wcale nie ma aż takiego znaczenia dla problemu bo zmiany zachodzą nawet w przeciągu roku... ale mniejsza z tym

 

6 osób które zapostowały tutaj mieszczą się w "rocznym stażu"

7 osób to dwuletni użytkownicy

31 to użytkownicy od 3 wzwyż...

 

na przyszłość jednak warto przeczytać lub ,analogicznie, wysłuchać zanim weźmie się udział w dyskusji...

również miło by było skorzystać z forumowego sprawdzania pisowni bo aż rzygać się chce patrząc na te "zygowiny i starze"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączyłem nie tak dawno, więc nie wiem, jak to było lata temu, ale z mojej perspektywy to na pewno kożystne bardzo miejsce jeśli chodzi o rozwój.Jeśli chodzi o porady które ludzie dostają to bywa naprawdę świetnie. Jeśli połaczyć to z możliwością czytania krytyki, która była przeznaczona dla kogos innego, ale którą można również zaaplikować do siebie, oraz z możliwością odkopywania starych wątków, to można naprawde sporo wynieść.

 

Można się zastanawiać nad celowością forum gdy w internecie niby pełno instrukcji z innych źródeł, ale tu również forum może posłużyć, bo można się wymieniać wrażeniami i spostrzeżeniami, polecać, nie polecać i tak dalej.

 

Podsumowując, chyba jest lepiej niż mogłoby sie wydawać, kwestia spojrzenia i koncentrowania sie na pozytywach i ignorowania negatywów. Młodzi i nowi użytkownicy też potrafią zainspirować, doradzić i przywrócić wiare w to, że może nie wszystko schodzi jednak na psy.

 

To powyżej to o dziale 2D, bo w 3D nie siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności