Skocz do zawartości

Hair (włosy) - skala


michal84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam model 10x za duży i muszę go zmniejszyć razem z modyfikatorem H&F. Przy skalowaniu 'Unit Scale' czy też ręcznym zmniejszeniu włosy pozostają takiej samej wielkości tylko w mniejszych odstępach. Włosy po przeskalowaniu powinny zrobić się krótsze i cieńsze a pozostają bez zmian. Jak je zmniejszyć?

Żeby było jasne dołączam przykładowe screeny.[ATTACH=CONFIG]88623[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]88624[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie odpowiedzieć... :) Jest sposób na modyfikacje włosów. Trzeba je zmodyfikować do spline edytować i na powrót zmodyfikować do włosów operatorem guide ze spline ale zachowują jedynie podobny kształt nie wiedząc czemu. Jeśli komuś się udało osiągnąć ten sam to pomoże Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze mafida, tylko niestety scale działa jedynie na długość, na grubość nie. Przynajmniej z tego co pamiętam, nie mogę teraz sprawdzić. Ale jeżeli musisz skalować obiekt, np pięć razy mniejszy, zmniejsz skalę do 20, no i tak samo z grubością włosa, zarówno góra jak i dół podziel na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scale da radę jedynie w zmniejszaniu. Grubość to bajka do zabawy bo trzeba nieco więcej niż proporcjonalnie pomniejszyć. Niestety ja muszę w obie strony to robić czyli pomniejszać i powiększać. Zrobiłem to w ten sposób że modele które nie muszą mieć dynamiki włosa zrobiłem jako obiekt a resztą się pobawiłem.

 

Dzięki za zainteresowanie i próby pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności