Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chveti -> przedstawiam sny i z nudow:D... Jeszcze 1 szybki speed (bardzo dobrze dziala taka pracka, relaksuje i w ogole:)), ogolnie to niewiem czy warto takie badziewia tu umieszczac... Ta pracka przedstawia zapracowanego pana edka ktory skreca sobie jointa:D Pozdro

 

speed038yq.th.jpg

 

a tu zblizenia:

http://img210.imageshack.us/img210/1892/speed042vy.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/8494/speed056ut.jpg

 

Ps. Jakby ktos chcial zalozyc moj funklub, to nic nie mam przeciwko;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja też coś w zbrushu wrzucę, mój pierwszy modelik 3-4 godzinki (wiem ze mozna krócej) - usta mi nie wyszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zdjęcie przeszkodziło ;).

 

 

A tak btw.:

 

shit (Ectaco-Poland)

v,

1 gówno [wulg.]

2 wypróżniać się [wulg.]

 

speed (Ectaco-Poland)

v,

1 szybkość

2 prędkość

3 bieg

4 bystrość

5 tempo

6 chyżość

7 pęd

8 lot

9 powodzenie

10 pędzić

11 mknąć

12 biec

13 gnać

14 pognać

15 posunąć

 

 

Przytaczam bo chyba te pojęcia się mieszają, jeśli ma się tu coś do "speed" to zdecydowanie znaczenie nr. 15 w odniesieniu do threada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niekonstruktywną krytykę w stylu

huh, tu jest jeszcze śmieszniej niż w dziale 2d :-D HEJ HO!!! w dół równi pochyłej :D
nie możesz poprostu napisac co poprawić, co usunąc tylko musisz łacha ciągnąc ?

 

simple - drugi sposób o wile lepszy :] tylko szkoda ze nie ma lontu przy dynamicie czy jak to sie pisze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niekonstruktywną krytykę w stylu nie możesz poprostu napisac co poprawić, co usunąc tylko musisz łacha ciągnąc ?

 

simple - drugi sposób o wile lepszy :] tylko szkoda ze nie ma lontu przy dynamicie czy jak to sie pisze :]

 

Hindus jak Ci się chce (w co wątpie) to przejzyj sobie moje posty, a zobaczysz, że moja krytyka zazwyczaj jest konstruktywna i często dość obszerna. Jak widzę, że ktoś ma szanse zrobić coś sensownego i staram sie pomóc. Ale czasem moja ludzka cierpliwość wystawiana jest na próby nie do przejścia i wtedy pozwalam sobie na teksty w tym stylu - po prostu wyrażam swoją opinię, trochę bardziej dosadnie, ale mam do tego prawo... nie zamierzam uczestniczyć w kółku wzajemnej adoracji...po za tym śmieszne jest to, że kiedy krytykuję konstruktywnie to zawsze znajdzie sie imbecyl który wydali z siebie nonsensowny wywód w stylu:

'....ten to zawsze marudzi, tacy jak on juz tak mają...nie słuchaj go' albo

'jak ci sie nie podoba to tu nie zaglądaj i nie pisz....'

czasem więc troche sie podśmiewam gdy ktoś z forum domaga się 'konstruktywnej krytyki' , bo dla wielu 'konstruktywny' oznacza po ich mysli.

Zdarzają się przypadki, że nie jestem w stanie powstrzymać sie od komentarza, ale konstruktywna krytyka nie wchodzi w grę, bo musiałbym pisać encyklopedię chyba (jedno- góra dwu tomową, bo sam sie jeszcze uczę i wielu rzeczy nie wiem)....

Więc wtedy piszę tego typu komentarze, bo irytują mnie niektórzy zaśmiecacze formum...powiesz pewnie 'ty tez sie kiedys uczyles...po to jest to forum....' - zgoda, ale zeby uczyc sie skutecznie trzeba miec troche samokrytyki i do pewnego etapu robic sobie korekty samemu, a nie gwałcić naszych oczu oczywistymi gniotami....

I to by było na tyle w tej materii.

A Wy drodzy panowie nie zachowujcie sie jak Łukaszenko i nie straszcie mnie banami....

owocnej pracy chłopcy i dziewczęta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiesz pewnie 'ty tez sie kiedys uczyles...po to jest to forum....'
po co ? skoro ty to powiedziałes ? i nie przesadzaj ale widziałem wiele gorszych prac w galeri3d niz w speed modelingu(nie wiem czy do końca rozumiesz zasade działania tego wątku) i nikt ich tam nie bluzgał (nie zawsze) - a ty wyskakujesz z takim textem i to nie dośc ze w przypadku dośc dobrej pracki to jeszcze w speedzie :P

 

owocnej pracy chłopcy i dziewczęta ;)

 

3maj sie laska. :P

 

 

edit :

 

już ostatno jakiś cymbał szalał w speedpaintingu i zobacz co z tego wyszło :]

 

edit2 :

 

Twój podpis:

speed painting - bezmyślnie i do kitu, ale za to szybko :-]

mówi sam za siebie - ty chyba nie wiesz o co biega w tych wątkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus.... Prędkość jest dodatkiem do jakości.

 

Szybko i dobrze? Wow, masz umiejętności.

Szybko i przeciętnie? Potrenuje jeszcze, nie śpiesz się tak...

Szybko i shitowo? Po co to pokazujesz?

 

Brutalna prawda, to forum dla grafików a nie domek babci (ona zawsze by pochwaliła za dobre chęci ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter- Ale tego raczej do speedów nie wrzucasz ;).

 

BTW. A co do typo- dla mnie zagadka, nigdy nie udało mi się stworzyć takiego abym chociaż 5min był zadowolony.

 

Hindus- Tylko Ty się tutaj odnosisz do konkretnych pracek. Poza tym thread o modelowaniu a Ty wyjeżdżasz z renderowaniem :>. Nie mam nic przeciwko aby renderowanie tutaj ograniczało się do print scrn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko aby renderowanie tutaj ograniczało się do print scrn.

popieram:) licza sie modele a reszta to .....matrix;)

wkoncu to speed 3d a nie ...

a wedlug mnie mozna zamieszczac jakie sie chce modele dobre zle bardzo zle jak ktos sie nie wstydzi niech zamieszcza:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wedlug mnie mozna zamieszczac jakie sie chce modele dobre zle bardzo zle jak ktos sie nie wstydzi niech zamieszcza:)

pozdro

no przecie ja gotham nie o renderingu tylko modelu :P widziałes ostatnio w galeri3d pracke np oczy ? porónaj to teraz z modelem simpla i pomysl :] simple dał swoje do speeda a ktos tam do finished - tylko ze oko to była kulka a tu bardziej skomplikowany model to raz - dwa to to że nie chodzi o prędkości i zrobienie szajsu tylko o zrobienie czegos lepszego niz teapot z maxa albo dwa sphery i jeden prostąkat i masz zabawke yatamana :] grafmax za ostro pojechał ze to smiechu warte i jest jeszcze smieszniej niz w w 2d..

 

Brutalna prawda, to forum dla grafików a nie domek babci (ona zawsze by pochwaliła za dobre chęci ;) ).
no i dobrze ze krytykują tylko niech grafmax pokaze swojego jakiegos speeda a nie sie trzesie - mógł napisac ze to złe i to złe to skopałes - sam rzadko daje pozytywne komentsy ale bez jaj ze wpadaw do watku jak ten ostanio w sppedpaintingu i ze wy gówno umiecie tylko ten cos umie i ten a reszta to wógole kicha i to i tamto - no i napisali ze chodzi o to zeby sie czegos nauczyc na tych speedach takie moje zdanie - teraz wy napiszecie swoje - przyjdzie Smith ;) i pozamiata w systemie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie udzielac, ale napisze kilka slow

 

Po pierwsze pan Smith tu nie moze zamiatac bo nie ma uprawnien pan Czcionka tu zamiata jak juz ;)

 

Co do tego dzialu no to co tu duzo mowic wszyscy sie wykruszyli a jak sie ostatnio go przeglada to az niechce sie tu nic wrzucac przykro mi jest ale taka jest prawda. Grafmax ma racje tu jest smiesznie poprostu. A dzialu 2d z 3d nawet niesmiem przyrownywac bo w 2d jest poziom wiekszy o miliony lat swietlnych

 

Speed/Modeling - czyli ja cos modeluje a nie stawiam tube i robie scale na brzegach i mam obiekt no ludzie to nie jest modeling to jest jakis farmazon

 

Modelingiem nazwal bym cos co wymaga oddemnie ogarniecia siatki itp a nie postawienia boxa tam boxa tu i zmiany kilku wertexow. Co do renderow to mam to w tyłku czy ktos je robi czy nie.

 

Hindus te oko bylo na mniej wiecej takim samym poziomie ;)

 

Pragnal bym jeszcze zauwazyc zeby wreszcie sie jakis modek zajal tym dzialem i robil tu pozadek wystarczy looknac na inne fora, ciezko przyrownac cgtalka no ale innego wyjscia nie ma bo napewno nie przyrownam thridi forums ktore jest gorsze nawet od wings3d forum mniej wiecej taki sam poziom

 

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=114551&page=3

 

tutaj nie ma niepotrzebnych prac ktore osmieszaja watek, mimo ze zawsze rodzynki sie znajda.

 

NIE BRONIE NIKOMU WRZUCAC SWOICH PRAC, ale plz dla dobra tego watku zastanowcie sie 321321321 razy czy wasz model w ogole sie do tego nadaje robienie klusek w 1 h to moja mama razem z bratem i tata potrafia zrobic mimo ze wingsa/3dstudio nie widzieli na oczy ...

 

edit :

 

dodam jeszcze tyle ze nie wymagam od kogos robienia modeli jak Martin Krol w 2 h, ale chociaz troche wysilku zeby to jakos wygladalo nie zaszkodzilo by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w pewnym sensie klicek ma racje ale patrzac co piszesz to nie powinno sie zamieszczac bidenych prac (cienkich, slabych) no dobra ale w takim razie tak samo trzeba by zrobic z galeria 3d czysz nie!!?? no bo jak bysmy robili tak jak klicek pisze to by ten watek umarl albo by wogole nie zyl:) no bo jak ja zamieszcze 2 prace kiepskie (a zalozmy ze bede sie staral z wszystkich sil) to nastepna bedzie juz lepsza i wedlug mnie ten watek ma na celu aby uzytkownik z tego watku wyniosl jakis progress:)

tylko ze jak ktos robi cylindra i cos tam tylko po przesowa bez wysilku zastanowienia tylko zeby cos tam zamiescic to jasne ze trza sie zastanowic na zdrowy rozum ja juz kilka razy chcialem cos wrzucic ale mowie "chlopie daj spokuj nie rob sobie wstydu lepiej zrob cos lepszego" a napewno bylo to lepsze od niektorych rzeczy w tym watku:)

pozdro

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot troche mylisz glowne pojecia jakimi sa speed modeling a finiszed works ...

 

Speed wrzucajac swoja pracke nie licze na duzo komentsow i pisanie "wow piekny model itp" robie ten model glownie dla siebie cwiczac sie w tym co robie, opanowujac soft i wyrabiajac sobie workflow.

 

Do galerii wrzucam pracki skonczone, nawet jezeli sa kiepskie to prawdopodobnie wsadzielem w nie kupe serca, czasu i wysilku. Licze na to ze komus sie spodoba, a jesli nie to napisze mi cos co mi pomoze przy robieniu nastepnych prac.

 

Jezeli cos robie np. speed i jest on kiepski wyglada kiepsko to robie go do szuflady i nastepny bedzie lepszy wtedy go wrzucam. Tez sie na tym watku uczylem, napoczatku nie bylo najlepiej przyznaje ale nie wszystko co zrobilem wrzucalem tutaj.

 

"trza sie zastanowic na zdrowy rozum ja juz kilka razy chcialem cos wrzucic ale mowie "chlopie daj spokuj nie rob sobie wstydu lepiej zrob cos lepszego" a napewno bylo to lepsze od niektorych rzeczy w tym watku:)"

 

No i to sa swiete slowa, samokrytyka zapewnia progres niektorzy jej jednak nie maja i zostana przy robieniu boxow do konca zycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleeee sie OT zrobił :P

 

Ja generalnie jestem za krytyką ale nie przesadną typu "ale g*wno , nienapracwałeś się"

Samokrytyka przydaje się , nawet bardzo .Jeśli ktoś walnie tu jakiegoś perfidnego gniota to można go trochę 'podbudować' po naszemu :> Ale jak widać że ktoś coś wstawił niekoniecznie dobre ale i też nie koniecznie złe i włożył w to trochę wysiłku to po co takie komentarze.Czasem ktoś zaczyna w nowym sofcie i się chwali co mu wyjdzie to niech ma umiar.Pokazywanie 3kulek z extrude bądź zsphere z texturą słonia i dwoma dziurami jest bezsensowne i można zrozumieć że ogrnie człowieka euforia że coś zrobił ale póki to coś nie będzie przypominało niczegokolwiek ani z takowym się kojarzyło niech się pohamuje.Zgadzam się z Klickiem w, z Hindusem także i z Nielotem ofcourse.Pokaż nam coś GrafMax swojego , bo narazie pokazałeś jak ładnie operujesz plasteliną czy innym tympodobnym materiałem , przyznaje było ciekawe.Teraz pokaż nam coś w CG co nie będzie śmieciem , ani śmiechu warte.Wątek nieźle ożył przez dyskusję ale koniec pisania i brać się trzeba do roboty bo jakby tu jeszcze 7000 użytkowników wypisało swoją opinię na ten temat to był to największy forumowy wątek nazywający się Speed Modelling a traktujący o stylu komentowania.Jak ktoś ma ochotę komentować nie niech powie coś co pomoże bądź powie żeby ktoś poćwiczył i narazie nie wrzucał tu prac a nie wyśmiewał się i pisał głupio.

 

to jest idealne zdanie kończące OT w tym wątku.

 

"No i to sa swiete slowa, samokrytyka zapewnia progres niektorzy jej jednak nie maja i zostana przy robieniu boxow do konca zycia ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheveti mądrze gada-dać mu darmowego Maxa7 i zimne piwo:) PAX,PAX modelarze. Taknaprawdę,speedmodeling jest dla leni,do których i ja się zaliczam.Nie potrafiłbym dłubać przy modelu tygodniami, ale podziwiam anielską cierpliwość tych,którzy to potafią. Moim zdaniem kto chce niech wrzuca w tym wątku na co ma ochotę(byleby serwer wytrzymał),a do oglądania przecież nikt nikogo nie zmusza.Ostrzegam,wrzucę teraz moje badziwie,komu się nie podoba nich pisze notę protestacyjną do Putina via polski MSZ.:)Coś między gryfem,a nie wiadomo czym, czas 2,5h. oczywiście wing3d:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że coś co powstało w teorii jako możliwość pokazania pełni warsztatu i wprawiania się (nie mylić z nauką) da się zamienić w pokazy modeli nie skończonych z lenistwa. Naprawdę super.

 

Ostra dosadna krytyka jest potrzebna, klepiąc po ramieniu robi się po prostu krzywdę. Jasne że to może zaboleć, ale to nie są rysunki 4rolatka przynoszone tacie czy mamie.

 

Równie irracjonalne wydaje mi się porównywanie z najgorszymi pracami, są lepsze? Ale co z tego? Tylko porównania z ->lepszymi

 

A co do krytyki jeszcze... Nie trzeba umieć robić lepiej aby móc stwierdzić że coś wygląda jak gibon, chyba logiczne? Teksty "pokaż coś swojego" są naprawdę bardzo szeroko postrzegane jako niestosowne. Równie dobrze osoba która nie umie nawet włączyć komputera mogła bym powiedzieć że coś wygląda jak gibon... I ma to taką samą wartość. To chyba również jest logiczne, prawda?

 

W takich miejscach poziom prac jest bardzo zależny od siebie nawzajem, godząc się na tak słabe, tak naprawdę odgania się dobre. Jest również inna dawno zauważona zależność, dobre prace ciągną poziom w górę, więc może jednak warto się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre i poważne przemyślenia Gotham tylko po co tutaj?To speed-zrobić szybko i w miarę dobrze.Zamiast wziać się do modelowania mędrkujemy(a propos nic Twojego dawno nie widziałem,ale pewnie nie dowidzę:)).Modelowanie powinno dawać przyjemność i zabawę(w każdym razie mnie),co przy okazji może zaprowadzi do coraz wyższej jakości prac.Niestety należy odróżnić krytykę od krytykanctwa,wszystko zależy od intencji krytykującego (ktoś kiedyś powiedział,że krytycy to ludzie bez talentu,inaczej zajęliby się tworzeniem a nie krytkowaniem).A co do mojego lenistwa..pewnie,że można dłubać w modelu w nieskończoność,tylko po co? Każdy robi co lubi.Popieram lenistwo,gdyż zapobiega przerostowi formy nad treścią.Czy przez to model jest bardziej doskonały?Doskonałośc polega na prostocie (nie mylić z prostactem).A co do przykładu z gibonem,nie do końca jest logiczny...zastanawiam się czy bardziej zależy ci na opinii fachowca od 3d czy na opinii kogoś kto "nie umie włączyć komputera" i dlaczego w bitwach na forum jurorami są znani artyści,a nie laicy.Jest tak dlatego,że zależy nam na jakości. A miało być bez mądrkowania,,,sorry:)Więcej nie będę...buzia w ciup:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu juz nie chodzi o Ciebie Simple bo twoje speedy sa niezle ale o caloksztalt watku przez ostatnie kilka miesiecy i o to samo chodzilo Grafmaxowi i Gothamowi ktorzy zostali opacznie zrozumiani, nikt nie mowil o pojedynczych lepszych czy gorszych speedach ale o kluskach ktore sie przewalaja przez ten watek coraz czesciej co jest przykre.

 

Wlasnie przez to niechcialem sie udzielac, bo wiedzialem ze wiekszosc zle zrozumie i znowu bedziemy beeee ktorzy robia zadymy na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wam sie to nie podoba http://img347.imageshack.us/img347/6994/speed013gf.jpg ? hehehehe.... ale moze zrobicie jakas granice, zeby gnioty tu nie trafialy?:> kazdy powinien wiedziec czy dorownuje to poziomowi Lelenia i czy warto dawac do speeda:D... albo moze kazdy speed musi byc renderowany brazilem? (wtedy nawet gniot fajnie bedzie wygladal) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W speedzie nie chodzi o to jak wygląda render ale jak wykonałeś model.

A teraz słówko do Klicka, wątek wygląda słabo bo wszyscy poszli na bitwę. A i pan klicek kiedyś tak aktywny trochę się opuścił. Gdzie się podziały twoje koncepty na speeda. Dawaj panie, dawaj.

A jeszcze nie tak dawno rzucany był temat speeda i wszyscy jechali w ten temat. Może by tak wrócić do tej zasady, [podobnie jak ma to miejsce na CGTalku.

Salvator załączyłeś wątek to bierz się za niego. Swoją drogą naprawdę przydała by się tu jakaś kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie nie, render jest bardzo wazny, nawet jesli model jest wygniocony to render moze duzo pomoc... np.: takie cus knife.jpg - beznadziejny model ale jak fajnie sie prezentuje z takim renderem:D

 

Ps. Simple widze ze chcesz miec tego 666posta:P

 

Dobra ja juz nic nie mowie, ale nie wszyscy sa tacy dobrzy w modelowaniu, wiec zawsze moga nadrobic to renderem abo texturingiem, bo nie chodzi chyba oto zeby wszystko bylo idealnie chodzi o efekt koncowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Popieram lenistwo,gdyż zapobiega przerostowi formy nad treścią."

 

Po takim zdaniu w stu procentach odechciało mi się polemizować z Twoją wiadomością, to po prostu mówi aż za wiele. Nic tylko strzelić sobie na ścianę.

 

A co do jurorów, dla ścisłości- zdecydowałem że bitwy powinny mieć charakter edukacyjny, więc byli potrzebni ludzie którzy potrafią poza stwierdzeniem co jest źle- jeszcze napisać dlaczego (a to główna różnica między nimi a laikami)- poza tym dają gwarancje obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności