Skocz do zawartości

meeting na DigiTechMedia 2004


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zaczynam zgrywanie materiału Video.

Niestety obawy o materiał zgrywany w locie na laptopa się potwierdziły, więc część materiału nie nadaje się do niczego. Na szczęście wykłady bardziej atrakcyjne nie zgrywałem na laptopa wiec są ok. (min. wykład discreet, wykład o kolegach kreatywnych, fallen-art, nagrania z knajpy i coś tam jeszcze).

 

Wielkie szczęście (w nieszczęściu) spotkało moją kamerę. Zaraz w pierwszym dniu kamerka razem ze statywem przewróciła się - obudowa się rozeszła, ale mechanika, elektronika, optyka nie zostały uszkodzone co pozwoliło mi kontynuować nagranie.

 

Jeśli chodzi o jakość materiału - tu jest różnie. Ogólnie automatyczna regulacja poziomu bieli dawała w tyłek - zwłaszcza kiedy na sali światło było tylko przyciemnione. Na tych wykładach jest wszechobecne ziarno - ale do zniesienia - napisów na buttonach się nie odczytać (lub z baaardzo wielkim trudem) ale wiadomo o co chodzi i co się dzieje.

 

Audio jest ok pomimo wadliwego nagłośnienia - mówię o brzęczeniu (prawdopodobnie słabe ekrany na kabelkach i wielki głośnik w pobliżu kompa – ale to tylko moje wywody nie koniecznie słuszne).

ogólnie - może przesadzam - ale z materiału będziecie zadowoleni.

Na następne warsztaty zaopatrzę się w większy zapas kaset

 

Co do samych warsztatów - byłem pierwszy raz. Dzisiaj żałuję, ale tylko tego że nie było mnie na poprzednich. Odczucia bardzo pozytywne. Było świetnie. Wykłady, spotkania po wykładach, możliwość poznania forumowiczów w realu itd.. itd…

Pozdrawiam gorąco wszystkich – nie będę wymieniał bo boję się kogoś pominąć.

 

Wiadomości priv do mnie nie dochodzą – i tu prośba do Adka o ponowne przesłanie info o ftp ale tym razem na GG lub [email protected]

 

Jeszcze raz wszystkim pozdro

 

jeszcze jeden apel

 

NIE NISZCIE JAMNICZKÓW :-) :-)

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe. Zdjęcie behemota jako referencja do modellingu. To by było coś!

 

A co do DTM, to moim zdaniem najgorzej wypadli ci z demosceny. Kompletnie nieprzygotowany (nieprzećwiczony?) wykład o tym jak bardzo wszyscy się kochają w demoscenie i.. i.. jak to pięknie jest u nich, że są jedną wielką rodziną i wogóle. Cały ich wykład był pełen truizmów, przerywali sobie nawzajem. A już najgorzej było z tym ostatnim gostkiem co tak cwaniakował pod koniec. Może to tylko moje wrażenie, ale chłopaki z demosceny zachowywali się, jakby nie mieli pojęcia, że w grafice 3D (takiej jaką my reprezentujemy) też są fora, ludzie sobie podsyłają pomoce itp.

 

Ciężko mi się tego słuchało, bo gdyby wyłowić z tego konkrety, obciąć jąkanie i POWTARZANIE SIĘ non stop, nadać wykładowi pewien rytm to byłoby to całkiem fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenowcy jakos za bardzo sie "zestresowali" ;) produkcje scenowe wybrali dosyc trafnie ale caloksztalt prezentacji nie byl zbyt dobrze zaplanowany. W ich wypowiedziach brakowalo ciaglosci, a nie ciaglego powtarzania sie... chociaz z drugiej strony przyzna sie ze bylem mile zaskoczony ze w programie warsztatow znalaz sie rowniez ten punkt, przez co strona merytoryczna spotkan nabrala kolorkow :)

ahas... chcialem sie zapyta gdzie mozna sciagnac jakies fotki, movie'sy z warsztatow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jaki jest przelicznik? 1 dzien to ile mega? ;)

 

Przelicznik ;) :

 

1 dzien = 24 h = 86400 sekund

 

licząc, że panowie poddawani byli na 24-godziny sile przyciagania ziemskiego wykladając to Q=mg=(metr*kilogram)/s^2 wychodzi:

 

1 sekunda = pierwiastek(metr*kilogram)/Q czyli

86400 sekund to pierwiastek(metr*kilogram*86400^2)/Q

 

teraz najciekawsze:

kilogramy zamieniamy na megagramy (czyli 0,01 kg) wychodzi ze

 

86400 sekund to pierwiastek 7464960000*0,01megagrama, resztę wyciągamy jako współczynnik, nazwijmy go X

 

czyli 1 doba to 2732 megagrama*x, co w skrócie naciskając kilka razy backspace daje nam

 

1 doba = 2732 mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można bardzo prosto obliczyć ile waży jedno zdjęcie lub pisząc mniej potocznie ile zajmuje miejsca na dysku

 

wiec jesli równych katalogów było 74

to 2732 mB/ 74 katalogi = 36,9182 mB

(miejsce po przecinku wynika z wiekszej kompresji kilku zdjęc co wynikało z zasłonięcia czarnym pasem części twarzy)

 

przyjmując że 1024 B to kilobajt, a 1024 KB to 1 MB

wiec mamy 36,9182 * 1024 * 1024 = 38712293,46 bajtów

pamiętając o tym że 1 B = 8 b

 

38712293,46 * 8 = 309698347,7 bajtów

 

co nam daje średnią wagę katalogu

 

teraz dalej już nie mogę liczyć ponieważ brak mi danych co do ilości

zdjęć w katalogu poczekam na uzupełnienie danych

 

po okresleniu ilości zdjęc obliczymy wage jednego zdjecia - co nam daje mozliwosc obliczenia ilosci kwarkow jednego zdjecia a w efekcie końcowym nagłą śmierś w wyniku nadmiernego zużycia tlenu przez osrodkowy uklad nerwowy

 

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też !!! ja też!! ... jakos z roztargnienia brrrr zapomnialem wszystkich pozdrowic, co byli na DTM... no od razu slodko sie zrobilo ;) moze juz z nazwisk nie bede pozdrawial hehe bo w koncu czlowiek jusz stary i mam slaba pamiec ;) ale...

 

tymi zdjeciami i ich przesylem sie tak zaaferowalem, ze... zapomnialem powiedziec... że powoli powstaje juz ...rodem z bravo..... !fotostory! z DTM z czesci nieoficjalnej... tylko dla dorosłych hehe z belzebubem w roli glownej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru................... ..... ..... ..... .... to ja sie tak ostro fotami podlizywalem,a Ty przeciwko mnie?? Jak mogles.. ;( Juz Cie nie lubie ;) LOL...

ktoś wie, kiedy fotorelacja bedzie na forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'h"aniebne, o ile się nie mylę...

No tak - wybacz mi.. tyś jedyny, nieustraszony pogromca ludzkich słabości.. wybacz mi o niestrudzony w walce z przeciwnościami wielkości i świetności tej krainy.. sorry :D

 

PS. >>Kiedy te foty beda?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander ! dawaj behemota :)

 

 

no i P zapomnialem o tobie stary mamafako...przykro nam(mi z boba) ale ustalilismy ze behemot jest na wylacznosci foto story wiec adek go nie dostanie i jeszcze jakies 3 zdjecia, wszystko pojdzie, mam nadzieje ze do konca tygodnia sie wyrobimy ale ... nie odpowiadam za siebie dzisiaj o malo nie roznioslem chaty padl mi prad w srodku nocy jak tak dalej pojdzie to wyjde na miasto i zaczne demolke kto wie moze dojde i do was bo co kto mnie zatrzyma heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności