Jump to content

Recommended Posts

ohoho no to ja nie wiem co to za druk, takei zarobki tutaj w angli raczej nierealne chyba ze na szczeblu kierowniczym. hmm te zarobki jakie podalem sa dosc przyzwoite jak na poligrafie tutaj, jedne z lepszych w tej czesci anglii(zachodnia przy walii), inna sprawa, ze branza poligraficzna to raczej nie zbyt dobra inwestycja na przyszlosc. W przeciagu kolejnych 10 lat , rynek w tym obszarze zmieni sie na gorsze. 3d sobie robie po godzinach bo lubie poprostu, nie widze potrzeby zamieniac swojego ulubionego zajecia w zrodlo utrzymania- mogloby byc ciezko :).

W sumei to co podales 10-20 k pln to mniej wiecej to samo co tutaj w angli(4 tys funtow). Ale jesli mowisz, ze tyle sie zarabia w poslce to niebardzo mi sie chce w to wierzyc. W polsce sa to zarobki na poziomie 6 -7 tys zl netto, nie wiecej.Ja sie zajmuje drukowaniem prasy, magazynow, czasopism, katalogow itd. Praca jest dosc ciezka bo 12 godzinne zmiany i bardzo duze natezenie halasu, ale pracuje sie 14 dni w miesiacu. Drukarz dwójka potrzebuje ok. roku intensywnej nauki aby nabyc pelne kwalifikacje do pracy. Drukarzy numer 1 na offset printing jest ok 30 z czego srednia wieku wsrod nich to ok 50 lat (najmlodszy ma 40 pare)wiec tutaj trzeba miec bardzo duze doswiadczenie. Ja zaczynalem od pracy na perfect bound jako zwykly pracownik po operatora a nastepnie przeszedlem na offset printing w dosc krotkim czasie po ok roku. Gdyby ktos szukal pracy, wciaz jest kilka wakatow na roznych stanowiskach u mnie w firmie.

http://www.pcpltd.net/

Edited by genitalius

A jak spotkam brata to zagadam spytam czy mi nie sciemnial, ale on nie przygotuje do druku czasopism, czy ulotek tylko opakowania. Wczesniej ulotki i czasopisma. I wlasnie on i znajomi drukarze sa po 40. I to nie te male drukarnie . Opowiadal o sytuacji na wydziale poligrafii prelekcja. Byl na niej moj brat i ci drukarze. Ci drukarze smiali sie z wykladowcow ze na tym co oni opowiadali juz dawno sie nie drukuje. Wiem ze jak kiedys mowilem o quadgraphics z wyszkowie bo mialem rozmowe na stanowisko 3d to mowil ze to proste wydruki. Oni robia czasopisma i ulotki.

spoko, dzieki Seba za zainteresowanie tematem.

A tutaj jeszcze takie ujecie z mojego stanowiska pracy, jakby to kogos interesowalo (czaszka jest prawdziwa, swoja droga). Moznaby stworzyc watek w ktorym uzytkownicy wrzucaliby taka migawke z wlasnego tworczego poletka.

EGo9pngh.jpg

Edited by genitalius

Fajna czacha, ciekawe czy w PL też można takie mieć na legalu.

Świetny pomysł z tym wrzucaniem, chętnie obejrzałbym organizacje biurka starych wyjadaczy.

dzieki Reynevan

Jezeli czaszka posiada status eksponatu medycznego albo jej sposob ,,ekspozycji'' nie budzi podejrzen co do legalnosci zrodla pochodzenia badz jej nabycia to raczej nie powinno byc problemu. Czaszka , ktora mam sprowadzilem ze stanow. W stanach jest cale mnostwo legalnych i mniej legalnych miejsc w ktorych mozna cos takiego nabyc wlacznie z calymi szkieletami ludzkimi z czgeo chyba najbardziej znanym jest ,,Skulls Unlimited International" specjalizujace sie glownie w dystrybucji doskonale przyrzadzonych czaszek zwierzecych wszelkiego rodzaju. Drugim zrodlem jakie znam jest Nephi Walton, lekarz/developer anatomii 3d posiadajacy niezwykle bogata kolekcje ludzkich szczatek z dokumentacja. W anglii jest to James Cranfield - czaszki, ktore posiada pochodza glownie z afryki i pozbawione sa zuchwy noi jakby to powiedziec, malo atrakcyjne a i dosc drogie.

<a href=46313631382711949996.jpg' alt='463136313

Boris

hehehe

Edited by genitalius

ta czacha na biurku przypomniała mi czasy jak się uczyłem anatomii na studium medycznym :P

Ps Laptop to alianware ? czy jakies clevo ?

dzis pewnei wybralbym cos innego, niestety na tamta chwile usilnie potrzebowalem mocniejszej maszyny i wybor padl na ROG'a bo clevo i Alienware byly jak dla mnie zbyt egzotyczne. Nie wiem czy ejstem zadowolony bo juz raz go serwisowalem. Z pozoru niewinna zamiana ,,miejscami" 2ch klawiszy zakonczyla sie wymiana plyty glownej i klawiatury. Pozatym jest ok, jest bardzo chlodny.

Chyba się dziwił że mu takie wodogłowie zrobiłeś :D

Całkiem pozytywnie ;)

jak zwykle świetne, zrobiłbys w koncu cos żle :) tak na siłe moze to rozciecie glowy na gorze przydaloby sie troche bardziej nieregularne

dzieki Panowie

krzys!3

poprawilem :). chcialem zrobic mu lapska podobne do tych ,ktore masz w jednej ze sowich postaci mam na mysli ta szkarade bez zuchwy strasznie mi sie podobaja o czym juz dawno pisalem. Mam ja nawet w referkach :D swoich osobistych.

JackTheRippy

hehe na to sie nie zanosi, ale milo to slyszec. dzieki

Dla mnie super nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Ewentualnie ten design "skafandra" można jeszcze dopieścić, ale to już tylko rzecz gustu. Technicznie wszystko świetnie. Będziesz dodawał jakieś materiały ?

Dziekuje Graft. Przy skafandrze jeszcze posiedze. Mysle, ze tak, pomaluje postac pewnie cos posklejam w zbrushowym bpr. Zobaczymy.

pozdrawiam

No to jeszcze jeden postep. Chyba za duzo tego mojego spamu, postaram sie wrzucic jakis kolorek nastepnym razem. Te wpusty tleowe mnie wkurzaja, wyrzucic czy zostawic? Render w cyclesie i zbrushu.

m69Mjbph.jpg