Skocz do zawartości

Wnętrze - oświetlenie HDRI


Dynamico

Rekomendowane odpowiedzi

3ds max - Vray - Photoshop

 

Moje pierwsze próby z oświetleniem Hdri. Do oświetlenia całej sceny tylko Vraydome + Hdri. Fortepian to darmowy model z Cgaxis.

Pomieszczenie istniejące. Ściany, sufit, podłoga miały zostać oryginalne.

 

moje1c_1.jpg

 

Obrazek w oryginalnej wielkości http://www.dnstudio.com.pl/ftp/moje1c.jpg

 

moje2a_1.jpg

 

Obrazek w oryginalnej wielkości http://www.dnstudio.com.pl/ftp/moje2a.jpg

 

gabinet_photo_2.jpg

 

Zdjęcie istniejącego pomieszczenia

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Miłosz3ds - dzięki. Muszę "pogrzebać" w swoich zdjęciach ale niestety mało mam takich "parkowych".

Teraz widzę, że raster na suficie z "bumpa" jednak nie obleci na bliskim planie. No i dywan na drugim ujęciu jakoś płasko wyszedł. Kolor też chyba zmienię na bardziej brązowo/beżowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kolor dywanu - ten w odcieniach zieleni chyba nie za bardzo pasował, chociaż oryginalny Jan Kath.

@skalpel3s - HDRI z dosyć popołudniowym słońcem, co najbardziej widać po cieniach na stole, więc jego temperatury we wnętrzu nie zmieniam. Wymieniłem tło za oknem. Niestety nie mam żadnego zdjęcia robionego pod słońce i cienie na pewno nie pasują. Ale teraz powinien pasować horyzont.

 

moje1d.jpg

 

obrazek w pełnej rozdzielczości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmianka koloru w Szopie w tym przypadku nie zrobi roboty ;) Spójrz na chromy foteli :D

Wg. mnie ten dywan pasuje tutaj jak pięść do oka.

Niedość ze paskudny wzór (wygląda jakby był juz ostro powycierany) do tego nie widze sensu wkładania takiego dywaniu na srodek tak dużego pomieszczenia. Wygląda to dosyć śmiesznie według mnie.

Światełko spoko. Ale pomieszczenie sprawia wrażenie pustego.

W takim sensie że mało w nim sie dzieje. Duże ściany na których nie dzieje się nic.

Ściana na której jest biurko jest zupełnie pusta.

Firany wyglądają jak tania wykładzina z castoramy. Myślę, że lepiej spasowałby jakiś gładki wzór.

Ogólne odczucia spoko, ale jest sporo rzeczy do poprawienia ;)

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karkosik

Faktycznie proste sposoby nie zawsze są doskonałe (kolor dywanu). Odbija się dalej zielony :-)

Te powycierane dywany kosztują do 5.000 € za metr kwadratowy http://www.jan-kath.de/

Dywanem chciałem wydzielić pewną powierzchnię o innym przeznaczeniu i nieco "zmiękczyć" pomieszczenie, prawie w całości "z drewna".

Ściana za fortepianem jest składana i nic nie może przy niej stać. Natomiast za biurkiem jest opuszczany ekran, w naturze większy niż ten na wizualizacji. Tak, że tam to chyba tylko obrazy się zmieszczą.

No i do tego dosyć nietypowy użytkownik no i samo przeznaczenie pomieszczenia. Gabinet, pokój do pracy, salka konferencyjna i jeszcze ten fortepian, który nie jest tylko ozdobą.

Ale też uważam, że trochę trzeba to "doposażyć", lecz nie chciałbym tego "zagracić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tym dywanem to żeś mnie zaskoczył.

Zwłaszcza że wszystkie dywany które tam obejrzałem wyglądają tak samo staro i paskudnie ( i nie chodzi tu o mój gust, tylko o fakt ze one są zwyczajnie poniszczone (celowo oczywko) ). Aż dziw, że jest popyt na to ;)

No nic tyle dygresji.

Powodzenia w pracach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Karkosik napisał trochę tu zalatuje Castoramą - zasłony, stół, krzesła, kwiatki. No i do tego wszystkiego designerski dywan?? Mógłby kosztować nawet milion, ale pasować to on tu raczej nie będzie :)

 

Rzuca się w oczy duża różnica w gloss. map na parkiecie. Zmniejszyłbym tą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MicInc

He, he... Stołu i krzeseł Ray & Charles Eames w Castoramie raczej nie kupisz :-) Choć chińskich podróbek jest już wszędzie pełno.

Co w zamian za dywan? Ewentualnie jaki?

A co do samych dywanów - ręcznie tkane np. z jedwabiu i wełny z lamy. Tak naprawdę trzeba je na żywo zobaczyć i dotknąć. Ten na wizualizacji jest na razie "wstawiony" poglądowo? Żeby zobaczyć różnicę pomiędzy takim rozwiązaniem a pustą podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ja jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy, dlatego mówię to, co myślę :) Więc na moje oko laika wszystko tu wygląda na tanie (pomijając fortepian ;)) i niedopasowane. Nie widać tych wydanych tysięcy euro. Jeśli zależy Tobie na zostawieniu tego dywanu, to resztę zrobił bym jak najbardziej neutralną, wręcz minimalistyczną, żeby to dywan stanowił główną "atrakcję". Zresztą zobacz jak wygląda wystawa (?) tych dywanów na stronie, którą podałeś wcześniej. Takiej stylistyki bym się mniej więcej trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności