Skocz do zawartości

Gdzie zacząc naukę?


Gość NX7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka typowych dla nowicjusza pytań na które nie znalazłem odpowiedzi i chciałbym zasięgnąć opinii tutejszych profesjonalistów :) Zacznę od tego, że jestem właśnie w klasie maturalnej, planuję swoją przyszłość i wiem czego chcę, ale boję się, że mi się nie uda. Moim jedynym zainteresowaniem, z którym chcę łączyć zawód jest grafika komputerowa. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak dobrze zacząć karierę. Moim planem było dostanie się na IT na politechnice wrocławskiej i późniejsze dokształcenie w kierunku cg. Jednak im bliżej do matury tym coraz bardziej jestem pewien, że nie zdążę z nadrabianiem materiału do egzaminu z fizyki. Szanse na dostanie się na poli są bliskie zeru, a ja nie mam planu b. Gdzie można dobrze opanować techniki grafiki komputerowej i jakie są szanse na rozpoczęcie kariery, która nie skończy się bezrobociem? Proszę o radę.

 

p.s ściślej mówiąc chciałbym się zająć grafiką 3D: modelowaniem, animacją i np. vfx do filmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Takich pytan jak twoje ostatnio sie przewija coraz wiecej. Potem wynika burzliwa dyskusja co i w jaki sposob na 15 stron :) Nie wiem czy nie warto zalozyc osobnego dzialu do poczatkujacych :D

 

tutaj masz podobny sobie temat http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=92242 gdzies byl idendyczny na temat pracy na freelansie

 

Ja powiem od siebie: nie panikuj przed matura, matrua to nie jest koniec swiata mimo ze w momencie zdawania jej tak ci sie wydaje. IT jest okej tym bardziej ze dochód gdy umiesz programowac bedzie wiekszy niz jakbys mial wykonywac jakies prace "twórcze". Jak nie wiesz jak zaczac i o co w ogole chodzi w tej grafice to polecam Digital Tutors (http://www.digitaltutors.com/11/index.php) maja to ladnie podzielone "dla noobow" i "dla pro". Na pytanie "a czy nie mozna po polsku?" od razu odpowiadam, ze w dzisiejszym swiecie nie wchodzi w gre poslugiwanie sie jednym jezykiem.

 

Pozdrawiam i powodzenia i nie panikuj! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do poradników to czeka już na mnie kolekcja 300gb kursów, za które zabiorę się gdy tylko skończę zmagania z maturą :) Chciałem jeszcze zapytać o polskie szkoły oferujące kursy/kierunki graficzne. Czy lepiej powoli uczyć się samemu, czy iść do szkoły, żeby mieć kontakt z ludźmi z doświadczeniem? Domyślam się, że druga opcja da mi więcej pewności siebie ale nie wiem czy jestem w stanie zainwestować w taką naukę. Znalazłem kilka szkół, gdzie plan zajęć wygląda obiecująco, ale czy warto płacić tak wysokie czesne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co wybrali sobie niezbyt wymagające studia żeby mieć papierek magistra ale móc w tym czasie spokojnie się zajmować grafiką. Internet jest tak pełen tutoriali, forów internetowych i innych materiałów, także samego oprogramowania i technik można nauczyć się nie wychodząc z domu. Tu na forum większość to samouki. Mam kolegę który wymiata jako modeler a jeszcze niedawno nie miał nawet matury. Może warto postudiować jakieś studia plastyczne, z klasycznymi technikami, jak rysunek, malarstwo itp, wyrobić sobie gust plastyczny, to są rzeczy których nie nauczysz się z tutoriali a bardzo procentują w pracy grafika 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie idź do żadnej szkoły związanej z grafiką a już na pewno nie wydawaj hajsu w błoto i nie idź do Drimagine .... poziom ich nauki jest tak beznadziejny a życzą sobie aktualnie ponad !!! 900 zł !!! za miesiąc ; ooo masakra

Za ~120 zł miesięcznie masz LEGALNY dostęp do digital tutors które da o wiele więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapraszamy w takim razie na darmowe warsztaty do nas aby się przekonać czy aby na pewno poziom nauki u nas jest taki beznadziejny ;)

Warto się samemu przekonać zanim się zacznie publicznie prawić takie teorie i próbować zniechęcić innych z "jakiegoś" powodu.

 

Jeśli w trakcie jednego pełnego darmowego dnia zajęć mkone będzie aż tak źle i nic się nie nauczysz to od razu zamykamy szkołę.

 

Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkone, teoretycznie liceum masz za darmo, ale sa tacy co muszą dopłacić do korepetycji, by osiągnąc taki poziom jak inni wychodząc z podstawówki. Drimagine jest podmiotem rynkowym, jest wiele osób, które potrzebują takiego sposobu przekazania wiedzy i są gotowi za to zapłacić. Widocznie szkoła nie jest dla Ciebie. Wejdziesz w życie i się dowiesz, ze 900/mc to nie jest zła cena by Ci ktoś pokazał, co robisz źle ;)

Jako artyści powinniście zdecydowanie częściej używać wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmuję wyzwanie :) , mam 18 lat a robię jakościowo lepsze modele niż są w Państwa galerii na IV roku, tym samym szukam jakieś szkoły, żeby po liceum rozwinąć swoje umiejętności, ale jak na razie to widzę, że tylko praca mi zostaje

 

W takim razie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty ;)

Każdy będzie miał okazję zobaczyć co to za szkoła , czy dla niego i czemu taka cena i za co się płaci oraz przede wszystkim czy warto.

 

W okolicach połowy lutego jak skończymy obecny semestr to podamy oficjalną datę dnia otwartego dla zainteresowanych osób z forum max3d.pl i nie tylko.

 

Pozdrawiamy

 

- - - Połączono posty - - -

 

Przy okazji informujemy o nowej rekrutacji wiosennej DRIMAGINE ( lub jak kto woli zimowej nawiązując do temperatur na zewnątrz ), która rozpoczęła się właśnie dwa dni temu.

 

Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkone, teoretycznie liceum masz za darmo, ale sa tacy co muszą dopłacić do korepetycji, by osiągnąc taki poziom jak inni wychodząc z podstawówki. Drimagine jest podmiotem rynkowym, jest wiele osób, które potrzebują takiego sposobu przekazania wiedzy i są gotowi za to zapłacić. Widocznie szkoła nie jest dla Ciebie. Wejdziesz w życie i się dowiesz, ze 900/mc to nie jest zła cena by Ci ktoś pokazał, co robisz źle ;)

Jako artyści powinniście zdecydowanie częściej używać wyobraźni.

 

nie chcę z Tobą dyskutować bo zdążyłem zauważyć że do niczego to nie prowadzi.

wszedłem w życie już jakiś czas temu dla Twojej wiadomości, miałem okazje przyjrzeć się jak wyglądają zajęcia w Drimagine, mam 4 znajomych którzy aktualnie się tam uczą i mówią że i tak wszystko co się nauczyli to sami w domu i był to jeden wielki błąd że poszli do tej szkoły....

niech nie boli Ciebie to jeśli ktoś ma odmienne zdanie od Twojego

 

http://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkone: Nie widzę nic dziwnego w odpowiedzi olafa i w pełni się z nią zgadzam. W żaden sposób Cię nie zaatakował żeby zasłużyć sobie na taką odpowiedź. Po prostu zareagował na niesłuszny hejt.

 

Pewnie, że masz prawo słuchać znajomych. Tylko nie pisz, że miałeś okazję przyjrzeć się jak wyglądają zajęcia skoro to jednak ze słyszenia. Akurat w przypadku tej szkoły zdania są różne. Ja znam znowu takie osoby, których to pchnęło dalej bo nauczyli się czegoś czego w domu się nie nauczysz - praca w zespole itp. Zresztą było to tutaj wiele razy. Jesteś nowym użytkownikiem, sporo o tym było kiedyś. Faktycznie mieli słabszy rok (też tak słyszałem po opiniach), ale znowu ostatnio od kogoś słyszałem, że spoko. A więc ile osób tyle opinii. Więc tak jak na tym filmie. Nie ma co się spinać.

 

Wszystko zależy. Już to pisałem po 100 razy. Nie każdy ma tyle siły w sobie, aby się uczyć na tutorialach z internetu. Naprawdę to nie jest takie proste. Ja tam uważam i to jest moje zdanie, że takie "szkoły" (kursy) są potrzebne.

 

Drimagine: No dobre posunięcie z tym dniem otwartym. Wow. Nie wiedziałem, że tam u Was norden działa.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nie boli Ciebie to jeśli ktoś ma odmienne zdanie od Twojego

O widzisz, to zabawne, bo ja akurat zwykle nie wypowiadam swojego zdania w dyskusjach, tylko przyjmuje przeciwne stanowisko, nawet jeśli się zgadzam z rozmówcą ;)

Nie rozumiem tylko jak można tak hejtować za 900pln miesięcznie ludzi prowadzących legalny biznes. Znam szkoły, które brały/biorą więcej i większość ludzi teraz zarabia na tym czego nauczyli się w domu a nie na zajęciach. Ludzie na fajki wydaja więcej.

Jakbyś tu napisał konkrety, które pomogłyby podnieść poziom uczelni, to nawet bym plusa Ci wcisną, ale hejt, bo Twoim zdaniem biorą za dużo? Przecież to biznes i wszyscy biorą tyle ile potrafią i dają tyle ile uważają za słuszne. Będąc konstruktywny możesz 'wynegocjować', by dali z siebie więcej. Stąd wnioskowałem, że jesteś jeszcze bardzo młody. Jeżeli Cie uraziłem to bardzo mi z tego powodu wszystko jedno ;) Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to zabawne, bo ja akurat zwykle nie wypowiadam swojego zdania w dyskusjach, tylko przyjmuje przeciwne stanowisko, nawet jeśli się zgadzam z rozmówcą ;)

Nie rozumiem tylko jak można tak hejtować za 900pln miesięcznie ludzi prowadzących legalny biznes. Znam szkoły, które brały/biorą więcej i większość ludzi teraz zarabia na tym czego nauczyli się w domu a nie na zajęciach. Ludzie na fajki wydaja więcej.

Jakbyś tu napisał konkrety, które pomogłyby podnieść poziom uczelni, to nawet bym plusa Ci wcisną, ale hejt, bo Twoim zdaniem biorą za dużo? Przecież to biznes i wszyscy biorą tyle ile potrafią i dają tyle ile uważają za słuszne. Będąc konstruktywny możesz 'wynegocjować', by dali z siebie więcej. Stąd wnioskowałem, że jesteś jeszcze bardzo młody. Jeżeli Cie uraziłem to bardzo mi z tego powodu wszystko jedno ;) Peace.

 

Wydając opinię nie sugeruję się jedynie zdaniem znajomych, liznąłem tej szkoły i to co napisałem to moje zdanie, doświadczenie a że wspomniałem o znajomych którzy tam dalej się uczą i płacą im kase to druga sprawa, by potwierdzić moją teorie że nie jest to moim widzi misie.

Konkrety? ok, zajęcia z modelowania... jest jakiś problem który zastanawiasz się jak rozwiązać, słyszysz od wykładowcy " no.. maya tak już ma niestety" : ]

następnie wchodzisz w google, wpisujesz nurtujący Cię temat i masz odpowiedź na swoje wątpliwości(minuta szukania,za darmo) których nie potrafił zdementować wykładowca..

jedyne co mogę polecić chociaż nie wiem czy dalej te osoby tam uczą to animacja, koleś który tam tego uczy/uczył miał naprawdę spoko podejście, tak samo koleś od scenariusza który już tam nie pracuje.

nie chcę wdawać się w większe szczegóły ale nie są to teorie wyssane z palca.

liznąłem, zobaczyłem, mam do dzisiaj kontakt z ludźmi którzy tam się uczą, to chyba wystarczająco by móc wydać opinie?

 

 

PS. Dla drimagine w ramach tych 900 zł polecam przynajmniej wykupienie abonamentu na takim digital tutors lub gnomon, jako szkoła napewno będą zniżki i dać swoim kursantom możliwość uczenia się poza zajęciami, szczególnie tym zaocznym.

Wam wyjdzie to na dobre bo ludzie podniosą skilla w 100% i tym którzy się uczą bo będzie do dla nich w jakiś sposób fajny, przyjemny dodatek do tego całego kursu a zarazem otworzą się przed niektórymi wrota o których pewnie nie mają pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałęm co gadacie ale widziałem że coś z hejtem na biznesy jakieś.

 

heh. Polaczkowate hejtowanie biznesów innych. Albo czegokolwiek bo on ma a ja nie mam. :)

Czemu polacy zamiast cieszyć się że komuś się udało to zamiast tego odrazu hejt że nie wiadomo co i że źle i balbla i że napewno jakiś przekręt i balbalbla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Wcześniej dało się tylko wyczytać, że znasz to tylko od znajomych. Sugestia w sumie dla Drimagine ciekawa. Tylko wiesz, to, że ktoś nie znał odp. na Twoje pytanie wcale mnie nie dziwi. Często tak jest. Swoją drogą plus dla Ciebie za Google. W tej chwili wielu studentom brakuje samodzielności i chcą mieć podane wszystko na tacy.

 

Ekipa Drimagine w tej chwili widzę, że ma sporo praktyków w zespole. Ale właśnie, brakuje mi tak naprawdę określenia grupy docelowej. Tak naprawdę nie wiem czy to kurs w tej chwili dla początkujących czy już dla osób obeznanych trochę w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałęm co gadacie ale widziałem że coś z hejtem na biznesy jakieś.

 

heh. Polaczkowate hejtowanie biznesów innych. Albo czegokolwiek bo on ma a ja nie mam. :)

Czemu polacy zamiast cieszyć się że komuś się udało to zamiast tego odrazu hejt że nie wiadomo co i że źle i balbla i że napewno jakiś przekręt i balbalbla.

 

co do Twoich wypowiedzi.... czytając forum od dłuższego czasu nauczyłem się by po prostu je olewać bo próbujesz zabłysnąć w każdym poście.

tak jak i tym razem " nie czytałem co gadacie ale widziałem że COŚ z hejtem na biznesy JAKIEŚ " ... ale wtrącę swoje 3 grosze weź człowieku nie masz co sensownego napisać to nie pisz i nie rób burdelu w każdym temacie bo świecisz co najwyżej jak robaczki świętojańskie : / ...

 

 

Jeżeli masz pieniądze na zbyciu, zamiast wydawać na głupoty zapisz się do Drimagine, sam nic nie stracisz.. To Twoi rodzice ewentualnie wydadzą kase w błoto. Jeżeli zarabiasz sam, utrzymujesz się sam to rozczarowanie może być trochę większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Twoich wypowiedzi.... czytając forum od dłuższego czasu nauczyłem się by po prostu je olewać bo próbujesz zabłysnąć w każdym poście.

tak jak i tym razem " nie czytałem co gadacie ale widziałem że COŚ z hejtem na biznesy JAKIEŚ " ... ale wtrącę swoje 3 grosze weź człowieku nie masz co sensownego napisać to nie pisz i nie rób burdelu w każdym temacie bo świecisz co najwyżej jak robaczki świętojańskie : / ...

 

to czemu nie olałeś tej? lol

Chodziło mi o to że nie czytałem całego tematu. Napisałem co myśle o hejtowaniu jako takiemu. "nie masz co sensownego napisać to nie pisz" a twój komentarz ma tyle sensu że zajmujesz normalnie top 5 najlepszych wypowiedzi z tego tematu.

 

Jeżeli masz pieniądze na zbyciu, zamiast wydawać na głupoty zapisz się do Drimagine, sam nic nie stracisz.. To Twoi rodzice ewentualnie wydadzą kase w błoto. Jeżeli zarabiasz sam, utrzymujesz się sam to rozczarowanie może być trochę większe.

 

odkrycie ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sie ucz w domu i wyjdzie na to samo tyle ze ominie cie "wspaniala atmosfera", "imprezy w gronie podobnie myslacych osob" i inne bzdety ktore koniec koncow nie maja znaczenia w tym czy sie czegos nauczysz czy nie. Zaden profesor nie poprowadzi ci reki, wiekszosc zalezy od ilosci dupogodzin przed monitorem/szkicownikiem/glina. Jesli potrzebujesz zeby ci ktos mowil co jest zle to potrzebujesz szkoly. Jesli jestes w stanie sam spojrzec krytycznie na swoja prace to szkola ci sie i tak nie przyda. Przy tej ilosci informacji dostepnej z tylu zrodel, kursow online gdzie fachowcy o jakich Drimagine moze tylko snic OSOBISCIE Cie prowadza za garsc dolcow... Ja nie widze sensu ani w tej ani w innych tradycyjnyc szkolach. Chyba ze liczysz na to, ze pomoze ci papierek i jakies znajomosci z polska "elyta" jak ten pan zalozyciel szkoly i fan jezdzenia na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem 2 lata na rysunku architektonicznym bo zdawałem na politechnikę byłem w jednej z 2 najlepszych szkół Domin i Labirynt. Nie powiem w której. Efekt był taki że więcej czasu rozmawiałem z dziewczynami niż tak naprawdę rysowałem. Były też osoby które tylko rysowały, ale jeśli np jesteś otwartą osobą i szybko nawiązujesz kontakt no to możesz wpaść w ten sam problem co ja. A drugą sprawą już jest czy sam kurs jest adekwatny do ceny i czasu. Ja najszybciej robotę robię o 3 w nocy nikt mnie nie rozprasza są tylko osoby ze studia które mogę spytać o coś cennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ukończyłem drimagine i byłem bardzo zadowolony ale nie będę bronił to teraz tam jest zupełnie inna kadra, inne miejsce, zarządzanie i program nauczania. Cała moc tego drimagine to wywianie ludzi na zadupie polski i wpakowanie ich do jednego akademika. Tam w rok nauczyłem się więcej o grafie niż przez 22 poprzednie lata życia. ;)

 

Odniosę się za to do tego co powiedział Nezumi. Półtora roku temu skorzystałem z jednego takiego 2-miesięcznego kursu na CGworkshops. Keaton Calaway, czyli wymiatacz z Sony Santa Monica, miał mnie i kilku innych ziomków nauczyć robienia nextgenowych postaci. Co tydzień webinar w zamkniętej grupie, trochę czytania, zadania domowe. Kontakt z tutorem i resztą członków przez mini forum i czat podczas webinarów. Od strony organizacji pełna profeska.

 

Niestety zapisałem się na ten kurs jakieś półtora roku za późno żebym mógł powiedzieć że to ten kurs mnie nauczył robienia gameartu. ;) Dowiedziałem się sporo przydatnych pierdółek ale spodziewałem się znacznie więcej nowości, tajników których nie ma na necie. I się przeliczyłem bo wszystko jest na necie. Nie było w tym kursie nic czego nie mógłbym się nauczyć za darmo w tutorialach lub uważnie czytając polycount. Feedback wcale nie był lepszy niż mogę dostać tutaj, na poly albo od moich ziomków (głównie z drimagine) na facebooku.

Może po prostu nie trafiłem na wystarczająco dobrego nauczyciela ale z drugiej strony Keaton miał na prawdę super opinie i był to któryś z kolei kurs przez niego prowadzony.

Ja obstawiam że takie kursy są robione dla osób które średnio opanowały obsługę googla i samodzielne rozwiązywanie problemów.

W sumie nawet spoko było spróbować czegoś takiego ale wiem że więcej się na takie onlinowe kursy nie zapisze. Albo nauka samemu z materiałów z sieci albo kontakt face to face z człowiekiem który ci oferuje wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko od siebie o Drimagine, tez skonczylem, ale juz kilka lat temu. Mi sie podobalo, gdyby nie ta szkola to pewnie bym robil cos innego. Ale do spotu reklamujacego bym sie nie pisal, bo od tego czasu zmienili sto razu kadry i miejsce nauczania. Kiedys bylo za friko. Wtedy klazdy byl zajarany ze czegos sie nauczy i bedzie mial szanse zrobic animacje w grupie. Teraz jest platne i wiecej sie slyszy niezadowolonych glosow niz zadowolonych.

 

Ale siedziec po godzinach i tak trzeba bylo, to przeciez normale, tak jest w kazdej szkole. I jak w kazdej szkole: ile wysiedzisz sam po szkole, tyle sie nauczysz. Ja rozumiem ze to platne i od razu wymagaja by najlepsi na rynku cie uczyli za najlepszym sprzetem. Ale to tylko 900zl. Ja wiem ze 900zl miesiecznie to jest dużo tak naprawde, na chwile obecna dla mnie tez byloby to duzo. Wiadomo ze to nie VFXy w Vancouver ani Seneca, ale cena nieproporcjolanie mniejsza. Ludzie biora kredyty na czesne do tamtych uczelni, ktore splacaja potem przez 10-20 lat - o zgrozo!. Takze nie jest tak zle mi sie wydaje.

 

Ponadto wiem ze panuje (przepraszam ze teraz generalizowac bede) u nas ogolne przeswiadczenie o wlasnej wyzszosci od osoby uczącej/prowadzacej. Ze jesli prowadzacy to nie jest ninja ze 100letnia praktyka zawodowa, 100 nagrodami i filmami autobiuograficznymi to automatycznie czyni go glupim chlopem z pola. A znam osobiscie kilka osob (nie wszystkich) ktore tam ucza i sa zajebisci w tym co robia.

 

A taki komentarz jak to:

 

....weź człowieku nie masz co sensownego napisać to nie pisz i nie rób burdelu w każdym temacie bo świecisz co najwyżej jak robaczki świętojańskie...

 

rzeczywiscie ma cos do wniesienia do jakiejkolwiek tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Tak jak wspominaliśmy wcześniej - zapraszamy na dni otwarte DRIMAGINE.

Open doors ogranizujemy dnia 16.02.2014 od godziny 10.30. Można będzie przyjść , porozmawiać z kadrą i studentami oraz obejrzeć pracownie PC czy artystyczną.

Miejsce : Warszawa , ul. Szachowa 1 ( na terenie Instytutu Łączności).

 

Do zobaczenia

Edytowane przez Akademia DRIMAGINE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności