Skocz do zawartości

cho.co


cho.co

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

po miesiącach podglądania wszystkich na forum i czajenia się po kątach zakładam sobie teczkę. Wielu osobom pomogło to w mniej lub bardziej regularnym kończeniu prac, dlatego mam nadzieję, że sprawdzi się to i u mnie. Początki bez fajerwerków, bo wszystko zamęczam czasowo i stąd mało prac (i po cichu liczę, że teczka okaże się lekarstwem na to ;)).

 

dwie pierwsze skończone prace tabletowe (póki co jedyne)

2vto0nd.jpg

(pani o świńskich oczętach)

enchantress_by_dagomaer-d5sskls.jpg

 

 

i klasycznie:

klamath_woman_by_dagomaer-d5ptptu.png

 

 

piekielnie stare auto

14vqw7m.jpg

 

 

jedna z akwarelek

kazimierz_by_dagomaer-d6an6uc.jpg

 

szybkie szkice nosów + trochę ust

vq4dxi.jpg

 

 

To tyle na razie, jednak oby jak najwięcej w przyszłości :)

Edytowane przez cho.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem trochę mógłbyś przyciemnić niektóre partie, bedzie wtedy leprzy 3wymiar.Ćwiczysz nosy, to dobrze.Ale np. na indianinie wcale tego nie widać. Nos jest prosty, mało ciekawy, moim zdaniem. Fajny jest ten dach, nieźle go puściłeś. Wygląda bardzo lekko.Może za dużo czerni, ale ma to swój urok.Dzięki temu widać pochmurność dnia.Czy jak to tam nazwać.

Ogólnie, widać że masz talent.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za uwagi :) Ogrom pracy w digitalu przede mną, bez dwóch zdań.

Indianin z refki miał dość mocno prosty nos, stąd pewnie go przedobrzyłam w tym kierunku.

 

(btw zapomniałam dodać, żem dziewczę, stąd preferuję żeńską formę czasowników ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak kopiujesz to moim zdaniem warto poprawić niedociągnięcia, które widnieją na referencji.Może ktoś sie nie zgodzić, ja tak uważam.

Nim ciekawszą ilustracje się wykona tym lepiej. Oczywiście przeszdzona, nie będzie ciekawa tylko przesadzona. Równowaga.

Cholera, piszę jak jakiś mistrz kung fu;p.

Poprwisz kilka rzeczy i bedziesz zajebista.

Dziewczyno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosy spoko, wydaje się, że są dużo nowsze niż indianiec bo jest w nich więcej konsekwencji... indianka ma strasznie techniczną kreskę, zbyt ostrą, mało zróżnicowaną przez co wyszła bardzo sztucznie. W rzeczywistości na twarzy nie ma takich ostrych linii twarzy choćby nie wiem jak bardzo była pomarszczona i zniszczona to te przejścia powinny być łagodniejsze. Drugą rzeczą jest prześwietlenie twarzy, czyli zły walor i zbyt "zdjęciowe" oświetlenie, które w przypadku ołówka lepiej redukować i stosować bardziej kierunkowe żeby wydobyć bryłę całej twarzy. Brakuje pośrednich tonów za dużo masz czarnych krech. Włosy też lepiej traktować jako bryłę i nie wyrysowywać każdego włoska, jak już to zaznaczyć miejscami i to też bez przesadnej ostrości bo Ci amatorskie nitki wychodzą.

 

Akwarelka również fajna choć brakuje kolorów przy cegłach, jakbyś zadbała o to jak przy żółtym okienku na dole to lajcik... digitale jak na pierwsze to "będą z Ciebie ludzie", moje wyglądały dużo dużo gorzej. Idź w stronę nosów bo wychodzą nieźle, w sensie ciśnij resztę elementów twarzy to sama zauważysz ich wzajemne relacje, gdzie są ostrzejsze linie gdzie miękkie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uzywasz zbyt znikomej ilości kolorów. To wygląda tak. Bierzesz jakiś niebieski i malujesz gałkę oczną, dalej bierzesz jakąś czerwień i...Dorzuć jeszcze jakieś kolory, nie jeden czysty kolor. Nie wiem, czy czaisz o co mi chodzi.

Tym bardziej, że to wygląda na takie ćwiczenia malarskie. Zobacz prace wielkich mistrzów, ile tam jest koloru. Przeanalizuj je.

Ale fajnie,że te portrety nie są plastikowe, mają swoją lekkość.

Masz do tego lekką ręke. To najważniejsze.

Takie jest moje zdanie.

Czekam co pokarzesz dalej:D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaję, czaję ;) początkowo próbuję dodawać więcej kolorów, ale ostatecznie wychodzi tęcza, której nie potrafię opanować i kończy się na czymś mocno ograniczonym.

Analizy rozpoczęłam. Mam całkiem sporo dobrej literatury do tego, oby tylko studia zbytnio w tym mi nie przeszkadzały ;)

Może też spróbuję się przerzucić na jakiś czas do B&W w PSie, żeby poćwiczyć walor (jakkolwiek czuję niewypowiedzianą niechęć do tego, dziwne).

 

i gdzieś tam w górze do Rotcore: dzięki wielkie za uwagi, już się wzięłam za praktyczne stosowanie do nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie sobie radzisz.. ostatnia postać całkiem fajna, jedynie kostium bym można nieco poprawić bo ciut płasko wygląda... popracować cieniem, trochę wariacji koloru dodać... ;-) pozwoliłem sobie na mały overek żeby zobrazować o co michodzi, mam nadzieje że nie masz nic przeciw:

 

chubby_m_over_zps98d35b4d.jpg

 

ostro i do przodu.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@motyl: To akurat Daniels od Shaddiego z dodaną teksturką, ale tak czy siak pędzle ma super ;) a co do konstrukcji oka w przyszłości - aye aye, sir!

@emenems: Dzięki wielkie za over, dlaczego miałabym mieć coś przeciw? To sama radość, że ktoś się pochylił i mi w czymś pomógł. Kostium jest teraz tak połyskujący, że aż bym sama w niego wskoczyła ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myszamigos

Masz piękne malarstwo akwarelami! Zakochałam się od pierwszego wejrzenia! I szkice masz super, mają bardzo fajną ekspresję. A z tabletem też widzę, że się rozwijasz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Łomatkojedyna, ale się zakopała teczka. Odświeżam dwoma obrazkami, teraz będę mieć znacznie więcej czasu na regularne apdejty ;D

 

sybil3.jpg

 

lia.jpg

 

Yay, dropbox jest bardziej skomplikowany, niż sądziłam, nie każdy link publiczny jest sobie równy jak widać ;p

Edytowane przez cho.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle zaleceń ćwiczę czachy, dopiero kilkadziesiąt za mną, więc jak dojdę do setki, to się będą nadawać do wrzucenia ;) W międzyczasie dłubię sobie martwe olejami. Poniżej pierwsza przymiarka do martwej cyfrowej. Maaan, ciężej to idzie niż pędzlem

 

martwa1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DraxMustHurt: I wylazła cała moja miłość do różu ;) przegięłam z nasyceniem niemiłosiernie. Dzięki za radę, będę stosować przy kolejnych pracach :)

 

A poniżej maziaje bez koncepcji i zbyt wielu referencji. Plastikowo to wyszło, ale zawsze to kolejne doświadczenie.

kleo5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności