Skocz do zawartości

Dagmara Darsicka


DAGOO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny jest Twój styl. Pewnie ktoś to wcześniej powiedział że jest taki cartooniszowaty. Mi to akurat bardzo odpowiada. Fajnie został odwzorowany ten chłopak z gitarą. Widać lekkość i pewność siebie, która niestety w malowaniu jest bardzo ważna.

 

Robot też ok. Ale ja bym namalował tą Evę z "Alternatywy4" raz że jest silniejsza a dwa że chyba lepiej premiować polską kulturę niż japońskie...

..."słodycze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz maniery. Masz kilka fajnych kierunkow np.:

 

- http://max3d.pl/forum/threads/98754-Dagmara-Darsicka?p=1251341&viewfull=1#post1251341

- http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=99488&d=1436704804

- http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=100215&d=1444904406

 

I warto je rozwijac. Owszem, maja cartoonowy feeling ale fajny i rozny.

 

Za to unikaj:

 

- http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=100174&d=1444463157

- http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=100007&d=1442738093

- http://max3d.pl/forum/threads/98754-Dagmara-Darsicka?p=1252088&viewfull=1#post1252088

 

Te prace sa strasznie sztuczne, bez zycia, jakbys sie zmuszala by je robic a nie chciala, bo zupelnie nie maja tej lekkosci i ladunku emocjonalnego jak te "polecane" przeze mnie.

 

Z tym portretem-studium goscia z gitara w ogole nie wiem wtf, czemu ci taki sztuczny wyszedl, bo ty umiesz rysowac np. siebie sportretowalas w sposob genialny jako ofiare przemocy domowej :P ale serio w bardzo mocny i sugestywny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki @purin. Faktycznie bidnie wyglądałam wtedy, ale ofiarą przemocy domowej nie jestem :D

 

Dzięki za uwagi też :)

Już któryś raz z kolei wypomniałeś mi, że robię coś tak, jakbym się zmuszała.

I to jest w sumie prawdą, ponieważ łapię się za rzeczy, które są mi nowe i sprawiają trudność.

Trzeba trochę się "przycisnąć". Ale jest różnica między "zmusić się", a "nie chcieć robić" :)

I stąd ten sztuczny efekt. Jak coś rozpracuję, to samo się zrobi, że będę malować z lekkością.

Rozumiem o co Ci chodzi w sumie. :)

 

Rozmalowuję się dalej:

 

(szkice jedno-, dwu-, pięcio-minutowe z New Masters Academy:

 

[ATTACH=CONFIG]100259[/ATTACH]

 

Wzięłam jednego gostka i na jego podstawie zrobiłam szkic w kolorze:

 

[ATTACH=CONFIG]100260[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Pracuję nad tym obrazkiem już od dłuższej chwili i rwię sobie włosy z głowy.

Wiem, że oświetlenie kuleje i pewnie wiele innych rzeczy.

Chciałabym bardzo, aby ktoś mi wytknął błędy, których ja nie widzę, ponieważ nie jestem w stanie patrzeć na to świeżym okiem.

 

Please! :)

 

Wesja przed:

 

[ATTACH=CONFIG]100348[/ATTACH]

 

Po dzisiejszym przemalowywaniu:

 

[ATTACH=CONFIG]100349[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę moich umiejętności zmalowałam szybki over, w którą stronę ja bym poszła. Mam nadzieję, że ktoś lepszy Ci to jeszcze poprawi.

 

dov.jpg

 

Powalczyłabym jeszcze ze światłem w pomieszczeniu. Założyłam, że jest ostre słońce od strony prawego narożnika. Raczej będzie duży kontrast między światłem a ścianami, więc przyciemniłam te, w których są okna i drzwi. Ścianom dałam więcej grubości, bo to raczej porządny budynek ma być a nie chatka. Sufit przy ścianach z oknami i drzwiami powinien być raczej trochę ciemniejszy, trafia tam mniej światła odbitego od podłogi. Tak samo w na połączeniu sufit-ściana. Z przodu przyciemniłam gadżety na stole, tak samo prawą stronę, żeby przyciągnąć uwagę do głównych bohaterów. Podłoga jak widać jest ciemna z plamami światła wpadającymi przez drzwi i okna. Dobrze by to było konsekwentnie wykonstruować :D Z postaciami prawie nic nie robiłam, trochę tu przyciemniłam, trochę tam.

 

Hm, przy okazji nie wiem czemu, ale wyświetlane w przeglądarce grafiki mają strasznie podbite nasycenie. Niezależnie od przeglądarki. W photoshopie normalnie to wygląda. Ale to chyba wina win8, bo w w windowsowej przeglądarce zdjęć robi to samo. Ktoś też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo! Sprobuje dorzucic swoje trzy grosze...!

 

Wydaje mi sie, ze bounce light moglby byc bardziej zaznaczony, i brakuje go tez w kilku miejsach . I mimo, ze jest to pomieszczenie, i odleglosci nie sa duze pomiedzy kolejnymi planami, to zroznicowanie waloru/temperatury mogloby byc wieksze.

 

Mysle, ze moznaby historie jakos wzmocnic poprzez kolor i atmosfere! Skoro gostek sprzedaje wiatraczki, pomyslelem, ze moznaby wprowadzic sugestie jak bardzo goracy jest to dzien/kraj wprowadzajac cieplejsze swiatlo z zewnatrz, obecne temperatura swiatla bardziej kojarzy mi sie z jakims pochmurnym dniem. Mozna wrazenie goracego i suchego srodowiska spotegowac tez jakims piachem latajacym w powietrzu (chyba :)).

 

Goscie na trzecim planie za bardzo zwracaja na siebie uwage, kazdy plan wydaje mi sie podobnie wazny w moim odczuciu. Skoro mamy otwory przez ktore wpada mocne swiatlo, a straznikow stojacych przed nimi, moze warto ich uproscic i pokazac jako zacienione sylwetki?

 

Sprobowalem tez jakos przelamac plany. Pomyslalem, ze pracujacy gosc moze miec zacienione stanowisko! I tak sprobowalem stworzyc kontrast planow na zasadzie temperatury, glowne postacie w cieniu, zimniejsza paleta, i kontrastujace z nimi kolejne plany, w cieplejszej palecie...

 

Mam nadzieje, ze sie nie wyglupilem! Hej! :]

 

x5BIzWm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BartLight :) Lost River zacnym filmem jest, a sceny z pożarem i plastikiem są wybitne :)

Tak naprawdę to już zrobiłam sobie screeny właśnie z tych scen. Czekają w kolejce.

 

Work in progress, komentarze i krytyka bardzo mile widziane.

 

[ATTACH=CONFIG]100544[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny One10000Dreams :)

 

Nowa/strara wrzuta:

Zaczęłam składać portfolio i natrafiłam na taki koncept sprzed roku.

Postanowiłam go dopracować.

Bardzo byłabym wdzięczna za opinie, oraz uwagi, co mogłabym jeszcze zrobić, aby ulepszyć ten rysunek.

 

Przed:

 

[ATTACH=CONFIG]100624[/ATTACH]

 

Po:

 

[ATTACH=CONFIG]100625[/ATTACH]

 

Razem:

 

[ATTACH=CONFIG]100626[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z perspektywą w obrazku #125. Postacie w tle bym pomniejszył, bo jednak ten grubas w tle jest dużo niższy od żołnierza na pierwszym planie, a sprawiają wrażenie podobnych wielkościowo. Sufit bym uprościł - dużo detalu, który odciąga niepotrzebnie uwagę i nic nie wnosi do historii. Głównie jednak coś mi nie pasuje w perspektywie - posprawdzałbym ją dokładnie, bo coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na forum pod długiej przerwie, od razu na twój wątek. Nie rysuje, nie umiem rysować i nie zamierzam:) Rysowałem w dzieciństwie i został mi sentyment. Ale do rzeczy. Doradzę ci jako zwykły zjadacz chleba, czyli widz, potencjalny klient, a nie kolega po fachu. Szkice fajne, ale widziałem tutaj dużo takich. Najlepsza jest ostatnia praca i te dwie wcześniejsze sceny z tego klimatu. MEGA! MEGA! I tak jak dostałaś radę w pierwszym wpisie, moja jest podobna. Komis i animacja. Tam zrobisz pieniądze, a później możesz sobie robić inne rzeczy, które może i bardziej cię pociągają. Ale żeby móc to robić, to najpierw trzeba mieć zapewniony byt :) Taka szarość życia, a według mnie, ten byt zapewnią ci takie ilustracje i komiks jak ostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @imprecis za odwiedziny i rady. Faktycznie coś się tam sypie z perspektywą.. :)

 

Dzięki również DarekZ :) Bardzo miło czytać takie fakne kometarze

Na szczęscie komiks i anim to jednak rzeczy na których przyjemością jest zarabiać :)

jestem jednak wyznawcą ciągłego progresu i zmian, więc uważam, że nie wolno się zaszufladkować w "wygodnej nam dziedzinie", ale ulepszać ją, wyciągać z niej co najlepsze i jednocześnie próbować nowych rzeczy. W sumie to też pewnie chciałeś mi powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami wcześniej więc zrobię to tutaj ;)

Widać progress! Poprawioną wersję ogląda się przyjemnie.

 

Mam jednak wrażenie że noga małej postaci była lepiej oświetlona wcześniej.

Teraz jest trochę płasko. Twarz chyba też potrzebuje nieco większej wypukłości, chociaż to już rzecz dyskusyjna.

Włosy u dużego były lepsze poprzednio. Jako całość jednak jest jak najbardziej na plus! Ciepłe barwy też zrobiły swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @5lim. Faktycznie można by to było przycisnąć bardziej, dużo bym na tym zyskała. Wielką wadą jest niecierpliwość ;), ale mam nadzieję, że jest to coś co można sobie wypracować.

 

Ostatnio postawiłam na ćwiczenia aktu w czerni i bieli. Są niedociągnięte, ale staram się sama siebie korygować, robić odejście i analizować kierunki, odległości itd. Efekt końcowy pozostawiam do oceny. :)

 

[ATTACH=CONFIG]100642[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]100643[/ATTACH]

 

Zaczynam angażować się w spitpaint facebookowy, mam nadzieję, że wytrwam i zmobilizuję się dostatecznie, aby robic 30 min dziennie.

Oto pierwszy z nich :) (lewy tochę, ale zawsze)

 

[ATTACH=CONFIG]100644[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]101742[/ATTACH]

 

Dziad borowy

 

[ATTACH=CONFIG]101743[/ATTACH]

 

Ostatnio pracowalam nad postaciami do gry platformowej Tale of Palmi :)

Poki co tylko to moge publikowac

 

Komentarze i krytyka bardzo mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już od dłuższego czasu do Ciebie zaglądam i lubię ten twój miękki sposób malowania muszę Ci powiedzieć. :D

Co do przedostatniej pracy, to moje oko trochę szaleje i nie wie na czym się skupić. Wszystko ma podobną temperaturę/walor, dużo się dzieje co przekłada się na sporą ilość punktów skupienia (dzieciaki, zimne motylki, ciepła polana z tyłu, wróż, któreś z nich powinno być jednak głównym bohaterem). A im ich więcej tym słabiej działają i nie pokazujesz widzowi gdzie ma tak naprawdę patrzeć ^^

Najbardziej chyba cierpi na tym skrzydlaty elf który trochę zanika. Może to tylko ja, ale wpierw w ogóle go nie zauważyłem. Nie wiem co tak naprawdę jest ważne w historii ale centralny punkt, czyli koniec ścieżki przyćmiewa postacie przez zalewanie go mega ciepłą żółcią. Odwraca to uwagę od postaci, a chyba nie o to chodziło. No i dodatkowo psuje to trochę plany, bo jako najcieplejszy idzie do przodu, a przecie koniec tej ścieżki jest daleko od bohaterów.

Co do historii, palety i waloru jako takiego się nie mam się zbytnio przyczepiać. Miły dla oka, bajkowy klimat. Jedyne co mnie jeszcze odrobinę raziło to wiatr, który jest na tyle silny żeby rozwiać dziewczynie włosy i podnieść spódnice ale nie oddziałuje jakoś na ubranie chłopaka. :)

Mam nadzieje, że coś pomogę .__. + praca znalazła Ciebie czy ty ją? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowaniem moim portfolio i za wyczerpujący komentarz Kazikowy!

Trafiłeś w samo sedno i mój słaby punkt.

 

Przyznam, że już czasem nie wiem, jakie ćwiczenia podjąć, aby podszkolić się z tej umiejętności. Jakieś pomysły?

 

Odpowiadając na Twoje pytanie: akurat teraz praca znalazła mnie :) miła odmiana.

 

Poniżej update ostatnich rzeczy, robionych do tej samej gry.

Chodziło o wymyślenie "akcji" głównych bohaterów:

 

[ATTACH=CONFIG]101756[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101757[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101758[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101759[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ćwiczeń, oraz z ogromną chęcią rozwinięcia się poza styl cartoonowy, zabrałam się za ćwiczenia z mistrzami.

3 godziny na master study z Théodore Gericault.

 

Pędzel podstawowy z photoshopa, zero tekstur ma warstwie, żadnego kręcenia suwakami. Przyznaję się jedynie do liquify, którego użyłam, aby poprawić zaburzone proporcje. Cel jest taki, aby nigdy liquify nie używać :)

 

[ATTACH=CONFIG]101766[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności