Skocz do zawartości

Dagmara Darsicka


DAGOO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uhu ładnie, ładnie. Tylko trochę uspokoić te plamy w tle i po prawej strony szaty, takie twarde ślady pędzla to nie tutaj bo niepotrzebnie zwracają uwagę a same w sobie nie są istotne dla pracy :) Czekam na więcej, może master study jakieś całej postaci? Portrety już chyba masz w miarę opanowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wizytę Mlecz, sicksicksick i Kazikowy :)

 

Pracuję nad następnym master study, tym razem ulubionego Jana Matejki. Za niedługo wrzucam.

Póki co dzielę się nową ilustracją do shorta "Flightless".

 

Spędziłam nad nią kupę czasu, prawdopodobnie nie widzę już błędów jakie popełniam, dlatego byłabym wdzięczna za jakiś feedback :)

 

[ATTACH=CONFIG]101809[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Jeśli chodzi o Ikara to w pytę ilustracja, fajna ekspresja ludzi! Jedyne co mi się rzuca w oczy to skrzydło, które trochę za bardzo zlewa się z gruntem i odpuszczona woda ;) Chyba też trochę za ciemne są te wyspy w tle (przydałoby się więcej perspektywy powietrznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wielkie za wizytę @RaVirr i za rady :) Dobrze mieć opinię osoby ze świeżym spojrzeniem.

Oczywiście masz rację co do ilustracji, głupio by było porzucać skoro jeszcze można dużo ulepszyć :)

 

Szkic krajobrazu, droga z pracy do domu, przez krzaki :)

 

[ATTACH=CONFIG]101824[/ATTACH]

 

 

 

około 30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studium pokazuje potencjał, szkic krajobrazu plany strasznie płaskie, Upadek ikara stylów cały czas ciekawa - mi osobiście przeszkadza brak balansu - na lewej nie dość że więcej się dzieje to jeszcze skrzydła tam wskazują, a oko idzie mi tam gdzie patrzą te dwie postacie blisko krawędzi czyli za obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @SlawomirWolicki ! Dzięki za odwiedziny i uwagi :) (super, że wyróżniłeś mi te kierunki spojrzeń, nie doszłabym do tego)

 

Racja z krajobrazem, za szybko porzuciłam obrazek, nie dopracowałam i w sumie wyszedł mierny.

 

No i cóż...co do ilustracji, to faktycznie, im więcej komentarzy i uwag, tym badziej widzę jak ona jest kiepska i "ssie" . (-. -)

Kupa czasu i rozkminiania, a wali się na tak oczywistych rzeczach. Promykiem nadziei jest tylko to, że tylko na błędach się można czegoś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie pisałeś @SlawomirWolicki :)

Wyraziłam tylko ogólną frustrację polegającą na braku satysfakcjonujących efektów przy ogromnych chęciach. :P

 

Maziałam ostatnio coś takiego, mając za refkę zdjęcie blondynki z Mad Maxa, ale nie chcąc robić bezmyślnej kopii zdjęcia popuściłam cugle fantazji i wyobraziłam sobie, że maluję Galadrielę x)

 

[ATTACH=CONFIG]101845[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było, dużo pracy, której nie wolno mi publikować.

A to są rzeczy robione wieczorami, po godzinach:

 

Master study - bardzo mi się podobało światło na obrazie. Niestety nie znam autora, kojarzy ktoś może?

 

[ATTACH=CONFIG]102015[/ATTACH]

 

Szkice:

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]102019[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102018[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102021[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102020[/ATTACH]

Edytowane przez DAGOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Studium jest super, szczególnie podboa mi się twarz i kolorki. Trochę mi przeszkadza to niezdefiniowane światło w tle - wychodzi z nikąd a powinno np mocniej zza postaci dzięki czemu wyciągnie mocniej jej kontur. Druga rzecz, że jest potraktowane ostrzejszym pędzlem niż 1 plan, a powinno być miękkie. Popracowałbym też nad kolorem ubrania, obecnie kolorki są mocno sprane, a można je jeszcze ożywić poszukać więcej barw. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki wielkie : @Asleep, @WWWoj, @Graft, @Paweł za wizytę i porady.

Faktycznie to tło jest jeszcze do poprawy, oraz ciuchy. Ręka też poleciała w trochę w niepamięć.

 

Ostatnio cisnęłam sobie różne rzeczy, wszystko ze zdjęciową refką:

 

[ATTACH=CONFIG]102090[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102091[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102092[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102093[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102094[/ATTACH]

 

Dalej staram się wyjść dalej poza cartoon.

Będę bardzo wdzięczna za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clint Eastwood świetny :D U Gejszy trochę chyba kontrast za bardzo porozrzucany po całości ? i ta dłoń mogła by być bardziej "smukła" ;P Krajobraz bardzo miły dla oka. Co do anatomii to bardzo szkicowa ale wszystko na swoim miejscu ;) tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @graft :) Clint ma wybitnie przyjemną twarz do rysowania.

Gejszy przydałoby się chyba w tle trochę więcej "blura" i dokończenia, bo chyba ciągle jest to zbyt "szkicowe".

 

A z dziejszego update:

 

cisnę szkice, bo nie umiem rysować :/

każdy z nich miał swoją zdjęciową refkę.

 

[ATTACH=CONFIG]102112[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102113[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102114[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki wielkie za ciepłe słowo @BetiiX! :)

Bardzo dziękuję @Sayja : dużo dla mnie znaczy Twój komplement :) Racja z oczami: przy szkicowaniu w programie łatwo to poprawiać, jak się dostrzeże ten błąd, ale już przy ołówku jest trudniej. Co świadczy o tym jak wartościowe jest szkicowanie narzędziem, którego nie można poprawiać.

 

Dzięki wielkie @olaf :) Zabieg nie był celowy, i faktycznie mówi mi sie często że robię bardzo męskie kobity. A ja robię to nieświadomie zupełnie (-. -)

 

Dzisiaj dużo szkiców:

 

Portrety z natury i z głowy:

 

[ATTACH=CONFIG]102144[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]102145[/ATTACH]

 

Szkice z naszej sesji rpg Warhammer fantasy :

 

[ATTACH=CONFIG]102146[/ATTACH]

 

I plażowe szkicowanie, szkice parosekundowe:

 

[ATTACH=CONFIG]102147[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sporo czasu mnie nie było

byłam ciągle zajęta i nie mająca czasu na szlifowanie warsztatu o nowe rzeczy.

Teraz nie mam pracy, więc więcej czasu na pracę nad sobą :)

 

Wyczuwając duże braki w opanowaniu oświetlenia, waloru i wyczucia bryły zabrałam się za studia BW, gdzie posiłkuję się fotką.

 

[ATTACH=CONFIG]103926[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]103927[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]103928[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]103929[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]103930[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za komentarz @polka dot :)

Dużo w tym racji, dlatego tym razem zrobiłam studium portretu o bardziej "rozproszonym, lżejszym świetle".

 

Ostatnio posiłkuję się kanałem Istebrak, polecam :)

 

[ATTACH=CONFIG]103966[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studiów ze zdjęć czarno białych,

tym razem jako referencja służyła mi fotka rzeźby, spędziłam nad tym parę godzin, więcej, niż przy poprzednich.

 

[ATTACH=CONFIG]103980[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności