Skocz do zawartości

Dagmara Darsicka


DAGOO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zmalowane przed chwilą. Poświęciłam temu ponad godzinę, a malowałam ze zdjęcia.

Mało pejzaży maluję, ale postanowiłam, że czas wyłazić ze strefy konfortu i brać się za rzeczy, które sprawiają nam trudność.

Nie jest najlepiej, bo kamienie nie wyglądają na kamienie, ale tak jakoś miękko. Następnym razem zabiorę się za bardziej "wnikliwe" i dłuższe niż godzina studium.

 

Tak to już jest, że kiedy się nie wyjeżdża na wakacje, to góry trzeba sobie namalować, heh.

 

[ATTACH=CONFIG]99729[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję teraz drugim podejściem do ilustracji z wynalazcą, wielką kolejką ludzi i strażnikami.

Jest to ilustracja do krótkiego metrażu Flightless.

Pierwsza, nieudolna wesja wygląda tak:

 

http://1.bp.blogspot.com/-DZA2qYYtvLA/VQC-BAvq40I/AAAAAAAABFo/SiptjoATndM/s1600/dedal_w_pracowni_v53_kolor.jpg

 

 

W nowej muszę poprawić wszystkie stare błędy typu: nieczytelna kompozycja, brak jakiegokolwiek punktu przyciągającego wzrok, chaos kompletny, niezrozumienie materiałów i oświetlenia.

 

W nowej wersji zmieniłam kompozycję kompletnie.

 

Oto szkic:

[ATTACH=CONFIG]99739[/ATTACH]

 

Poza pierwszoplanowej postaci mi coś nie grała, wiec zrobiłam parę wariacji i wybrałam tę, którą uznałam za najlepszą.

[ATTACH=CONFIG]99740[/ATTACH]

 

Tutaj zaczynają się schody :) Walor.

[ATTACH=CONFIG]99741[/ATTACH]

 

Obecnie wygląda to tak.

 

[ATTACH=CONFIG]99742[/ATTACH]

 

Ważnym jest, aby postać pierwszoplanowa była tą najważniejszą. Od tego miejsca chciałabym prowadzić wzrok widza. Ważnym też jest aby widac było potem ogromną kolejkę niezadowolonych ludzi za bohaterem. Oświetliłam ich tak, aby wyglądali groźnie (od dołu)

Światło pada na pierwszoplanową postać, ze źródła, którego w sumie nie widzimy. Jest też troche oświetlona świeczką. (tutaj wiem, że muszę popracować nad oświetleniem twarzy, bo jest bardzo płasko). Innymi punktami światła są okna i drzwi. Za ich pomocą chciałam wydobyć ludzi z kolejki oraz strażników.

 

Czy to się trzyma kupy?

Bardzo, bardzo proszę o feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w przeciwieństwie do EC bardziej podobała się ta wcześniejsza wersja. Kompozycja było bardziej zrównoważona i jedynie potraktowanie każdego planu tą samą paletą kolorów psuło odbiór ilustracji. Nie eksponowało głównej postaci.

 

W tej pracy parę rzeczy można by przemyśleć. Kompozycja - Upchane postaci po lewej i pustka po prawej. Efekt jest taki, że moim zdaniem eksponujesz te postaci po prawej. Do tego lewa i prawa strona są jakby w różnej perspektywie. Widać to zwłaszcza na tym gościu po prawej. Do tego te postaci w pierwszym rzędzie w tłumie są jakby większe od tego wojaka. Nie wiem też czy te twarze powinny być na jednym poziomie i całe widoczne. Sztucznie to wygląda, dla porównania zobacz tłumek na focie (klick!) Oko też przyciągają te zwoje papieru w lewym dolnym rogu. Są praktycznie takie same, budują rytm i przyciągają oko. Zmienił bym też głowę na pierwszym planie. Jak trzymasz jakiś drobiazg w ręku to głowę pochylasz żeby się mu przyjrzeć a nie zadzierasz do góry. Coś jak na tym zdjęciu (klick!)

A co do samej ilustracji to nie do końca łapię historię. Niby oczywistym jest że facet coś konstruuje, ale co? Na co Ci ludkowie czekają, dlaczego koleś obok ma listę. Na zapisy te wynalazki czy jak? :)

 

Mam nadzieję, że nie pisałem kompletnych bzdur, ale upał jest, więc jak coś to wybacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @EthicallyChallenged! MIło, że wpadłeś. Starszy obrazek nie jest ci obcy, bo przecież robiłeś mi overa na niego :)

 

Dzięki wielkie @JakkaS za analizę pracy! Wiele punktów z tego co mi napisałeś już naprawiłam :) Dzięki wielkie za wskazanie mi ich.

Mimo wszystko zostaję przy obecnym obrazku, ale cieszę się, że zobaczyłeś coś fajnego w poprzednim.

 

W ilustracji ma chodzić o to, że masz genialnego wynalazce Dedala, absolutnie pochłoniętego swoją pracą - naprawianiem miniaturowego wiatraczka. (ważnym jest też, aby pokazać małe drobne urządzenie przy "z pozoru" niezgrabnych i wielkich łapach). Z tylu jest kolejka wkurzonych ludzi czekających ze swoimi wiatrakami. A strażnik pilnuje porządku. W tle inny strażnik szarpie się z niesfornym synem wynalazcy. :) taka o, historia :)

Ale skoro pytasz, to faktycznie ciężko to wszystko wykumać z ilustracji. Pewne rzeczy mogę ulepszyć (na przykład to, aby dobrze wyeksponować wiatraczek w ręku postaci na pierwszym planie, oraz wiatraczki u postaci w tle).

 

Będę dodawać updaty !

Dzięki jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiadłam wczoraj przed snem do portretu.

Znalazłam ładne zdjęcie na necie i chciałam wykombinować coś na jego podstawie.

Starałam się nie kopiować twarzy dziewczyny, więc rysy ma zupełnie inne, ale postanowiłam "podglądnąć" oświetlenie na jej twarzy.

Ręce malowałam z głowy.

 

Ref:

[ATTACH=CONFIG]99774[/ATTACH]

 

Praca w dwóch etapach:

[ATTACH=CONFIG]99775[/ATTACH]

 

(na tym etapie byłam jeszcze zadowolona z pracy)

 

[ATTACH=CONFIG]99776[/ATTACH]

 

(a tutaj myślę, że juz spartolilam sprawe :/ chyba przekombinowalam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

A pro po ostatniej pracy - Podoba mi się, ma przyjemny i spokojny nastrój, śliczne oświetlenie. I dlaczego mi też podoba mi się pierwsze stadium pracy?

Po szybkiej analizie: poprawiłaś brwi (przestały być takie złowrogie :D), ale nos zrobił się bardziej kulfoniasty i chociaż poprawiłaś szczękę wysuwając ją bardziej do przodu, to przez to twarz zrobiła się bardziej męska.

Włosy na plus, bardziej dynamiczne, ale na początku były ładniej oświetlone, improwizując zapomniałaś o wiedzy pochodzącej ze zdjęcia.

I na koniec dodałaś dużo pociągnięć pędzla, które wprowadzają nieco za dużo chaosu do pracy. I nie wiadomo co to jest w sumie - pióra albo futro, zgaduję. Posiedziałabym trochę nad tym obszarem, aby pokazać dokładnie o co chodzi, ale też bez przesadyzmu ;)

Jak uważasz?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agata Czerw

Dzięki wielkie za analizę ! :) To mega pomoga. Myślę, że masz rację, zwłaszcza ze skulfonieniem nosa i nadmiaru pociągnięć pędzla. Śpieszyłam się, zbyt się rozpędziłam, zaświeciłam wszędzie gdzie się da "z głowy" no i na koniec spieprzyłam :D Nie pozostaje nic innego jak wrócić do poprzeniego etapu i pracować rozważniej.

Wam też się zdarza wpadać w taką euforię, kiedy jest się blisko końca i robić potem rzeczy "na pałę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ostatnia praca bardzo fajna, tzn bardzo fajny progress. W sumie jedyne czego mógłbym sie czepić, a sama pewnie to wiesz, to pewnie to, że głównej postaci trochę zbyt mocno świeci się nos, przez co ta część twarzy wygląda bardziej "metalowo". Ale to też zależy jak bardzo ma być to stylizowane i w jaki sposób pokolorowane. Ogółem - mi się bardzo podoba i podziwiam Cię za to, że skupiasz się na tak skomplikowanym obrazie (dużo postaci itp). Jestem ciekawy jak to pokolorujesz i do jakiego poziomu detali dążysz. Stara wersja tez mi się podoba, ma swój urok, jednak ilość obiektów tam ( z tak samo mocnym detalem) wprawia w oczopląs, do tego jest trochę zbyt jaskrawy. Patrząc na to wydaje mi się, że jednak starasz się zapanować nad chaosem i nadmiarem detalu. Na tej kompozycji dzieje się zdecydowanie mniej, ale wg mnie to nic złego, Wolę jak mam jasno określone gdzie mam skierować wzrok, i szukać potem detali na drugim planie, tak jak tutaj. W poprzednim aż bolą mnie oczy od nadmiaru akcji i elementów. Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie @revrite! Faktycznie nos mu sie swieci jak nie powiem co :p

Latwy obrazek to nie jest (tzn jest powyzej moich umiejetnosci, wiec walka jest zaciekla :p).

Sama zastanawiam sie jak to pokoloruje, bo wszystko jest robione po raz pierwszy.

Jakbyscie mieli jakies fajne tutoriale do polecenia o kolorowaniu czarno bialego obrazka to bylabym mega mega wdzieczna!

 

Dzieki wielkie @DraxMustHurt, zgadzam sie z Toba zupelnie. Mysle ze bede sie tym bawic juz na etapie koloru. Chyba, tak mysle :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @Soulinka !

Dzięki wielkie @BartLight :) jeszcze pracuję nad tym, update wkrótce.

 

Poranne szkice zombiaka, do komiksu, który usilnie staram się tworzyć w każdej wolnej chwili. 2h przed pracą :)

Zombie jeszcze jest trochę kiczowate, bardzo chciałabym osiągnąć pewną tajemniczość w tych skażonych chorobą ludziach.

 

[ATTACH=CONFIG]100007[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @Drax @Olaf @bolitic! To bardzo motywujące :)

 

@bolitic

jeśli chcesz wystąpić w komiksie jako zafrasowany zombiak, to cyknij zdjęcie w następną niedzielę i podrzuć mi ^^

 

Właśnie skończyłam parę studiów uszu i ust. Wstyd się przyznać, ale pierwszy raz robię coś takiego w życiu. Zbyt wygodnicka byłam, aby zabierać się za takie cholerstwo, ale jestem bardzo zadowolona, że kopnęłam się w zadek i zrobiłam to. :)

(pierwszy rysunek to nieźli koślawuch)

Pracowałam na podstawie książki "Modelage de Portraits en Argile" (modelowanie portretów w glinie) Philippe et Charisse Faraut,

książkę polecam każdemu!

 

[ATTACH=CONFIG]100019[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Fajnie, że przysiadłaś do budowy ucha, sama maluję jakoś na czuja - "o to taki miało kształt, aa, tam, nikt się nie zorientuje ;D "

Nie mogę się doczekać finału ilustracji z Dedalem! Wygląda świetnie! Jeżeli od ostatniego postu nic się nie zmieniło, mogę coś poradzić ;)

Na pewno ociepliłabym pomarańczowym kolorkiem twarz Dedala i jednocześnie oziębiła tłum za plecami, aby zwiększyć kontrast. Oraz zlikwidowałabym ten zimny niebieski/cyjan w tle - tak jakby kosmici przylecieli zabrać geniusza ze sobą :)

 

qqqqqqqqqqqqqqq_by_agataczerw-d9af3hd.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agata Czerw

superowsko to wygląda! Dzięki wielkie!

Jakich photoshopowych manipulacji użyłaś do przerobienia obrazka?

--------

Wrzucam szkicowniki. Nie cierpię jeździć metrem, więc rysuję zwierzęta i ludziozwierzęta, byleby nie patrzeć na tę bandę znudzonych życiem ludzi :D.

 

[ATTACH=CONFIG]100026[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]100025[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]100024[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnęłam delikatnie soft pędzelkiem kolor pomarańczowy na warstwie nakładka/overlay, to samo niebieskim. A tło tak niechlujnie przemalowałam brązowym na normalniej warstwie. Zauważ, że tło w chłodnych odcieniach za bardzo przyciąga uwagę widza. Mój wzrok skacze pomiędzy Dedalem a światłem pochodzącym od drzwi i okien. Pokombinowałabym jeszcze bardziej z tłem, stonowała światło pochodzące z zewnątrz, może nawet zamieniłabym porę dnia? Pomarańczowe/czerwone światło zachodu słońca, lub ciemny niebieski niczym nocą. A kim jest chłopak z kolczastymi włosami :D? Jego syn?

 

I powiem ci... poprzednia wersja Dedala straszliwie mi się podobała! Tamten chaos był cudny (bez ironii, serio!), przypomina mi starsze okładki książek Terrego Pratchetta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @Agata Czerw :)

Ale już takie hece jak zmienianie pory dnia to nie na moje lata :P To jak malowanie wszystkiego od nowa, przynamniej w moim rozumieniu ^^

Mnie na pierwszy rzut oka wyskakuje ciepłe, a dopiero potem zimne (oko przyzwyczaiło się do tego, że horyzont ma zimniejszy odcień, tak to nam robi perspektywa powietrzna), ale faktycznie zbyt mocno "świeci niebieskim" w tle.

Ten chłopak z kolczastymi włosami to faktycznie synek :)

@Kutwa66

No właśnie nie wiem o jakiego kuraka konkretnie chodzi :P

 

Ostatnio pracowałam nad okładką do komiksu.

Komiks religijny, więc i kolorki miały być w założeniu "słodkie". Kontur musi zostać, nie udało się wynegocjować.

Krytyka bardzo mile widziana :)

 

[ATTACH=CONFIG]100086[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pracowałam nad nową ilustracją, nawiązującą do tej, publikowanej już wcześniej:

[ATTACH=CONFIG]100192[/ATTACH]

 

 

(jest prawie, prawie skończona).

 

Oto druga w paru etapach:

Pierwszy szkic:

[ATTACH=CONFIG]100193[/ATTACH]

 

Szukałam trochę wyglądu postaci:

 

[ATTACH=CONFIG]100194[/ATTACH]

 

bardzo nie podobała mi się poza postaci pierwszoplanowych, więc szukałam dalej, starając się wyznaczyć action lines.

 

[ATTACH=CONFIG]100195[/ATTACH]

Myślę, że pomogło i szkic wygląda tak:

 

[ATTACH=CONFIG]100196[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności