Jump to content

SlawomirWolicki

Members
 • Posts

  117
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

SlawomirWolicki's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

77

Reputation

 1. Wbrew pozorom te rady nie koniecznie są sprzeczne. Wystarczy to ująć trochę inaczej: ćwiczenia przede wszystkim, a jeśli komiks to z przemyśleniem pod kątem treningu - czyli nie z głowy tylko jak najwięcej z przemyślanych referencji.
 2. Spoksy jak długo będzie zapał i krytyczne podejście ot będą postępy, ja przyglądając się błędom innych lepiej widzę swoje! Jak nie masz pewności czy robisz coś dobrze albo dlaczego robisz coś zle, to ćwicz to na prostszy rzeczach. A malowanie z reala na tym ma polegać właśnie, że zmuszasz mózg do zrozumienia co się tam dzieje i przenieś te subtelności koloru i waloru na 2d. Np. jest ciemno w tle więc część mózgu mówi potraktujmy to ikonicznie więc trzeba walnąć czarną plamą, ale właśnie to ćwiczenia ma polegać na czymś odwrotnym - więc skoro wiemy że tam niema czarnej plamy to się przyglądamy jaki kolor tam jednak jest i się okazuje po chwili, że jest wiele ale bardzo subtelnych zmian i metodą prób i błędów próbujesz to wnieść na 2d.
 3. Z tym miękim pędzlem do chodzi m.in. o tzw. Lost and found egges i dopracowanie tego (mi już dawo temu zwrócił na to uwagę Tomek Zarucki i mi to pomogło w rozumieniu ćwiczeń) tutaj fajne przykłady z tym http://www.gregpro.com/forums/Conceptorg/Paintover01.jpg i http://dipaola.org/lab/research/rembrandt/ . Co do ćwiczenia z reala które pokazałaś - to ci zacytuje mojego Profesora od plastyki - nie kombinuj tylko maluje to co widzisz - bo ciężko mi uwierzyć że twoje stoły są pożerane przecz czarną chmurę która pochłania światło itd. : ) Studia artystów bym na razie odpuścił i wrócił do nich dopiero jak będziesz mieć pewność, że rozumiesz treści z http://max3d.pl/tutoriale/298/walka-z-walorem-tutorial-2d i http://max3d.pl/tutoriale/297/art-tutorial-wersja-polska
 4. Fajne ćwiczenia, na tym etapie dla treningu waloru wybierałbym jednak studia fotek bez pełnej czerni a najlepiej to pokatować martwą z reala bo wtedy człowiek zaczyna lepiej widzieć i rozumieć gdzie i jeśli w ogólę naprawdę występują skrajności waloru (samemu marzy mi się więcej czasu na takie ćwiczenia). A fotografie to już jednak pewne interpretacje rzeczywistości, podobnie z dziełami mistrzów - raz oni już wiedzą co robią - dwa to często fotografie ich obrazów przekłamują to jak naprawdę wyglądają.. Jameli co do miękkich pędzli racja - brakło trochę krawędzi i ostrzejszych tekstur podglądnij jak Mulins czy Jurabaev tak gdzie niema foacal pointów to zamiast renderować dają pociągnięcia pędzla z odpowiednią fakturą i walorem. Ogólnie masz fajny potencjał jest więc czekamy na więcej. Pzdr.
 5. Siemka, kierunek ogólnie dobry ale brakuje tej kropki nad i więc kwestia czy się zniechęcisz czy się rozwijać będziesz dalej. Powiedziałbym diabeł tkwi w szczegółach które rzutują na cały poziom, może i mówię to przez swój pryzmat ale mam wrażenie, że wiele rzeczy robisz spoko, ale to co robisz słabiej nie pozwalają ci wyjść ponad przeciętność bo teraz konkurencja spoooora, nie żeby ja robił wszystko wybitnie, ale mniej więcej widzę co gdzie brakuje. Jaskinia ogólnie brakuje wykończenia i chyba walor nie wszędzie siedzi, kompozycja też nie pozwala by oko po pracy płynie chodziło. W drugiej wersji kolory przepalone moocno- sprawdź ustawienia monitora. Co do ostatniego czemu twoja pracka ma mniej laików? Zacznijmy że jeszcze nie masz nie masz bazy fanów ; ) po drugie pracka jest spoko ale to za mało bo pracka niżej jest znacznie lepsza pod względem pomysłu i wykonania. Pierwsze co się rzuca w oczy to twarz pani - u ciebie nudna prawie brzydka, alej robot w tle wygląda płasko, design ma ok ale to ok to za mało żeby się wybić, no i trzecia rzecz dużo ciekawsze operowanie światłem, kolorem i bryłą w prace niżej - jeżeli tego nie widzisz to albo masz mało wytrenowane oko ale raczej obstawiam, że brakło świeżego spojrzenia i musisz nabrać dystansu. Także potencjał jest tylko dalej trzeba konkurować z ludźmi którzy idą np. na zmywak - potem walczą o zlecenia i dobre kursy, a w nocy ćwiczą i ćwiczą i robią to z głową i planem ; ) z kompozycji mooocno polecam Framed Ink. Pzdr.
 6. Fajny trup tam wcześniej i słuszne uwagi były, a nowe ćwiczonka zawsze na +, tylko może przez pryzmat własnych błędów powiem, że ze te ciemne plamy za mocno do czerni się zbliżają i to spłaszcza.
 7. https://gumroad.com/jamajurabaev po 7 i 5 USD po wielokroć warte swojej ceny.
 8. Fajne rzeczy, widać te modele dość przemyślenie pod względem technicznym całkiem, jak wrócę do 3D to muszę to u siebie lepiej dopracować. Szkice anatomii fajne, może trochę za mocno podkreślone te muły - tak jakby mega spięte były i nie jestem pewien, ale walor za mało zróżnicowany i światło zdaje się mieć taką samą siłę np. na dole jak i u góry? albo cień tak samo mocno na łydce jak na udzie? Ogólnie widać w twojej teczce co daje spokojne analityczne podejście, a i też masz wrażenie, że nauka 3D pomaga w 2D?
 9. Ostatnia Pani zapowiada się fajnie, widzę że lubisz pędzelek rozmiar 45? Pewno znasz ale jak nie to Jama ma świetne tutki jak między innymi wykorzystać go do maksa.
 10. Rymin racja, i może poćwicz z walorem samym bo jak walor nie siada to kolor nic nie da.
 11. Brzydka Pani i brodacz fajne co do reszty Wajtkor ma rację myślę. Pzdr.
 12. Lineart babeczki +++ kolor takie trochę przyciężkie jak na mój gust, może po prostu brakło lepszego zróżnicowania waloru? (o jako baner na stationie ten fragment wgląda fajnie). Pzdr.
 13. Eihwaz ma rację. Zastanów się co chcesz osiągnąć swoją twórczością, przemyśl jak to osiągnąć i w razie problemów wbijaj na forum.
 14. W swoim stylu jak widać ładny poziom - z ciekawości czy planujesz wyjść poza ten styl? Pzdr.
 15. Przyszła amba i ja już nie zdążyłem grafik zobaczyć linki nieaktywne : (
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy