Skocz do zawartości

pojazd 3D: Mech


Ufol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gacu- ja też tak uważam że góra do dołu nie pasuje ale prędzej bym góre zmienił bo nogi to chciałem żeby były kanciaste, potem nad tym popracuje bo narazie chciałem uzbrojenie jaki zrobić

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto małe update, dorobiłem część uzbrojenia i poprawiłem pare drobiazgów choć jestm pewien że dopatrzycie sie następnych a oświetlenia sie nie czepiajcie bo wiem że jest do kitu ale nie zabardzo wiem jak ustawić żeby nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update po dużej przerwie

dorobiłem narazie część "ramienia" na którym będzie dalsze uzbrojenie, za niedługo bedzie reszta

tylko nie czepiajcie sie oświetlenia bo wogóle nie potrafie sie nim posługiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie zabardzo umiem sie zajmować texturowaniem więc jeżeli tekstura sie rozjeżdża to nie wiem jak to zmienić a że ci sie nie podoba bo nie jest to finalna wersja tekstury, później ją skończe bo narazie sie modelowaniem trudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako ze sam przechodzilem ten temat to mam kilka uwag natury technicznej, nozki sa za male za malo masywne i stopki sa duuuuzo za male, wyobraz sobie go w chodzie wywrocil by sie, taka mzaszyna potrzbuje duzej powierzchni podparcia aby byala jako tako stabilna. zmien to bo to troche razi, pozatym lekko bym go rozkraczyl aby nogi nie byly wzgledem siebie prostopadle i obrucil bym kazda z nich na zewnatrz o jakies 20*,. textura tez jest siakas taka, lepieij by wygladal w wypolerowanej stali, albo mniejsze te nity, bo onie glownie Ci szkodza, co ro reszty korpusu to jest ok,,, jeszcze, twa maszyna nie moze opracac tlowia wzgledem nog, cze, maxymalizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komic nie każdy mech musi być taki sam, ja swojego wymyślam na bierząco, narazie modelowanie dopiero kończe więc nóg itp jeszcze nie ustawiałem pozatym on nie miał mieć obrotowej góry i nie zgodze sie z tobom że ma mieć większe stopy- ma dobre i nie chce żeby wyglondał jakby miał platfusa.

Tu niżej mały update skończyłem ramie (chyba) textury sie nie czepiajcie bo wiem że paskudna, chciałem żeby wyglondał jak pomalowany w moro ale nie mam dobrej mapki jakby kto miał coś podobnego to prosze bardzo o jakiegoś linka nad oświetleniem też popracuje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem położyłeś ten model właśnie projektem. Maszyna bojowa ładna być nie musi... wręcz przeciwnie. Powinna jednak wzbudzać strach. Tymczasem twój robot o małych wątłych nóżkach i z potężną kabiną wygląda jak... nie wiadomo co. Trudno znaleźć analogię gdyż żadne zwierzę takich proporcji mieć nie może... po prostu chodzenie było by bardzo utrudnione. Staram się teraz wyobrazić jak to mogło by chodzić i jedyne co widzę to małe niezgrabne kroczki i kołysząca się na boki gigantyczna kabina. Zresztą te gigantyczne działa wyglądające zresztą całkiem nieźle na pewno przeważyły by i cały robot runął by bokiem na ziemię.

Projektując takie machiny warto pamiętać o podstawowych zasadach fizyki, mechaniki i praktyczności. Brak obracającej się kabiny sprawia że jego skuteczność bojowa przy niezbyt szybkich ruchach i kołysaniu się na boki jest zerowa. Po bokach kabiny zrobiłeś jakieś działka które nie mają prawa się tam znaleźć gdyż niema na nie miejsca (mocowanie ramion). Wątłe siłowniki hydrauliczne (nie wiem jak się to nazywa) mające niby ruszać tym cielskiem wyglądają... śmiesznie mało.

 

Przyjrzyj się dowolnemu filmowi SF z w miarę wysokiej półki i zobacz że wszystkie przedmioty, mechanizmy są zaprojektowane tak aby były wiarygodne i wzbudzały konkretne odczucia. Gigantyczny mech ma być wielki, straszny, brzydki.. ma agresywnie wyglądać, ma się odpowiednio poruszać, robić wielkie kroki itd. itd.

 

Oczywiście nic straconego. Myślę że popracowanie nad proporcjami wiele by pomogło. Na twoim miejscu dobrze bym przemyślał sprawę.

 

 

Ps. Moro można zrobić teksturami proceduralnymi. Myślę że jakiś nois (dawno w maxsie nie robiłem więc coś mogę przekręcić) odpowiednio zmiksowany i z dobrze dobranymi kolorami byłby idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh. System utrzymywania równowagi niewiele by tu dał zważywszy na sztywność całej konstrukcji. Stopy mogę się obracać tylko w pionie (ciekawe jak ten robot skręca) podobnie jak cała reszta nogi. Generalnie to on niema prawa zrobić nawet jednego kroku gdyż niema jak balsnować ciałem (przenosić punktu ciężkości.

 

poza tym teskty w stylu "a może on ma to czy tamto" są jedynie mało udanym usprawiedliwieniem braków w projekcie. Jeśli ma ten system ma go być widać (powodzenia życzę).

 

Oczywiście autor sam najlepiej wie co chce zrobić. Ja tylko oceniam to co widzę teraz. Może w kontekście sceny wszystko nabierze sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciekawe jak ten robot skręca)

 

to proste... np jak chce skrecic w prawo to wali z prawej giwery i odrzut sam go obraca ;)

 

co do pracki to znosnie... widac ze nieprzemyslany i robiony z glowy na zywca... ale coz... niektorzy tak poprostu maja... popracuj nad materialami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dięki za posty

widze że nie dacie spokojó nogom, postaram sie sie poprawić ale nie wiem jak to będzie wyglądać

to proste... np jak chce skrecic w prawo to wali z prawej giwery i odrzut sam go obraca ;)

bardzo ciekawy pomysł :] hehe. A tak wogóle to obracać kabinom o nie musi (hoć jeśli uważacie to za niezbędne to spróbuje to zrobić) bo działka ma obrotowe (te duże) a jak chce sie obrócić (może tego nie widać) to skręca nogi a mocowania raimion jeszcze nie skończyłem, pozatym dla jasności to on nie ma być gigantyczny tylko wielkości jakieś 4 metry bo te wielkie mechy nie potrzebóją broni- wystarczy że przejdą po celu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie tu małego updata, powiększyłem troche nogi jak chcieliście i obróciłem stopy żeby trudniej było mu sie na plery walnąć, założe sie że teraz powiećie że nogi są za małe... ale nie, czekam na komentarze/bluzgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności