Jump to content

Rynek kart graficznych


michalo

Recommended Posts

Właśnie prawie bym kupił gtx'a 1070 za jakieś kosmiczne pieniądze. W tym roku ceny poszły tak w górę, że ten gtx jest z tysiaka droższy.. za tą cenę mogę sobie teraz kupić co najwyżej 1060, który kosztował 600-800 zł mniej w listopadzie.. :/

 

Czytałem, że to przez ten krypto-walutowy szał pyty.

 

Orientujecie się panowie kiedy producenci znowu obniżą ceny? Mogę poczekać parę miechów z zakupem spokojnie, jeśli ma to jakiś sens.

Link to comment
Share on other sites

Zartujesz? Taka informacja - o ile w ogole dostepna komukolwiek jest warta miliony zielonych papierow. Mozemy sobie gdybac, ale jak chcesz po prostu kupic jedna karte to na 100% szybciej uzbierasz brakujaca kwote niz wymyslisz kiedy bedzie obnizka.

Link to comment
Share on other sites

Orientujecie się panowie kiedy producenci znowu obniżą ceny?

Na krypto bym nie liczył, ze zmniejszy się ich popularność. A są tylko czetery firmy na swiecie robiaca tak naprawde czipy.

Ale rynek smartfonow sie przegrzał więc beda wolne moce niebawem pewnie - za kilka mieszków ;)

 

Zartujesz? Taka informacja - o ile w ogole dostepna komukolwiek jest warta miliony zielonych papierow.

Raczej tryliony - asset managment nalezy na swiecie do 3-4 firm (łącznie chyba 8 trylionów pod opieką) i to one decydują kiedy jest bańka a kiedy pęka :)

Link to comment
Share on other sites

Ceny kart są natenczas absurdalnie wysokie. Pech chciał, że musiałem w styczniu zakupić jedną do pracy w Max'ie. Wyszło, że Quadro najtaniej wychodzi. Takie czasy ;)

Zakup używanej brałeś pod uwagę? Można wyhaczyć czasami perełkę.

Link to comment
Share on other sites

cytuję:

 

"Podwyżki cen kart graficznych w Europie są już odczuwalne, ale nie osiągnęły jeszcze rozmiarów zaobserwowanych w Stanach. Należy jednak spodziewać się, że niebawem ceny kart graficznych osiągną niebotyczne poziomy na całym świecie. Sytuacja może unormować się najwcześniej pod koniec marca, gdy do hurtowni trafią kolejne duże dostawy układów.

 

Niezwykle wysokie ceny podzespołów sprawiają, że od kilku miesięcy panuje beznadziejny moment na rozbudowę komputera. Gracze wymagający jak najlepszej jakości grafiki powinni rozważyć raczej kupno konsoli Xbox One X. Jeżeli ceny GPU będą nadal rosnąć, to niedługo najnowsza i najwydajniejsza konsola Microsoftu będzie kosztować tyle, co karta graficzna ze średniej półki."

 

kiedyś US Army używała Play Station zdaje się 3 do budowania farm obliczeniowych, może da się zbudować farmę renderującą na Xbox One X ?;)

Link to comment
Share on other sites

Samsung ma produkować procki pod oprogramowanie do krypto-miningu może wtedy górnicy odczepią się chociaż trochę od kart graficznych.

Swoją drogą gdybym miał taką siłę spekulacji to nakręcam taką krypto-walutę która bierze się z niczego(poza spekulacją), ludzie wpłacają miliardy i bańka pęka a ja mam ta całą kasę. Pewnie tak to działa. Bogaci się bogacą :)

Ciekawe co tak na prawdę liczą te wszystkie procesory? Czy nie jest czasem tak że ktoś z góry potrzebował ogromnej mocy obliczeniowej postanowił wykorzystać sprzęt rozsiany po całym świecie. Postawienie ogromnych farm obliczeniowych nie zawsze jest możliwe chociażby ze względu na możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości energii elektrycznej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy