Skocz do zawartości

ICE- Teka 2D


ICE

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie zakladam teczke, mialem to zrobic po powrocie ze Stanow, ale najpierw musial bym tam poleciec, a na to zbyt szybko ( o ile w ogole ) sie nie zanosi. ( wizy )

 

Zaczne od wrzucenia czesci tekstur modeli oraz konceptow ktore robilem do projektu indie, proces na razie wyhamowal, tyle moge powiedziec. Wszystkie sa malowane recznie w Photoshopie i 3D Coacie. Jest tego wiecej, ale tyle do pokazania wystarczy. Wiekszosc screenow na sucho z viewportu.

 

Pozniej beda starocie z przed kilkunastu miesiecy, az do rzeczy nowszych, poleca w miare chronologicznie.

 

Koncepty:

 

american.jpg

 

medic.jpg

soviet.jpg

japanese.jpg

 

german.jpg

 

tanks.jpg

 

Tekstury:

 

Bronie.jpg

 

enviro+props.jpg

 

graves.jpg

 

sherman.jpg

 

USA.jpg

 

sie+Germans.jpg

 

[ATTACH=CONFIG]91367[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ludziki do gierki słodziusie.

Szkice w większości bardzo dobre, najlepszy zdecydowanie digital+gestures.jpg bo najbardziej swobodnie wygląda, w opozycji do aposes.jpg które są bardzo mocne, bardzo poprawnie i ślicznie skonstruowane ale też pociągnięte jednorodną, monotonną linią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuciłeś masę stuffu jak na jeden raz, praktycznie wszystko namalowane na niezwykle wysokim poziomie i bez zarzutu. Ciekawi mnie które rzeczy są bardziej oryginalne, co by zobaczyć jak sobie radzisz z samodzielną ilustracją od zera, gdzie sam ustawiasz kompozycję światło etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu troche szkicow i digitali z wyobrazni, aczkolwiek bez bicia sie przynam, iz dawno nie dziublem stricte z fantazji ( cycate ksiezniczki, smoki, potwory etc) Mam zamiar w miedzy czasie troche sie za to zabrac, bo pewne sektory mozgu troche juz zkamienialy.

 

Dzieki, ze wpadles, od dawien dawna byles Bigu swoistym autorytetem i chcac nie chcac w jakims stopniu pomogles mi dojsc do miejsca w ktorym stoje. Gdyz czasem wystarczy popatrzec na prace innych, sa bardziej wymowne niz 1000 slow :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Twojej teki mi brakowało (tyle postów z poradami poszło się walić). Na bloga od czasu do czasu zaglądałem więc nic nowego nie widziałem ale rodzi się w mojej głowie to samo pytanie co Bigu zadał - co potrafisz sam stworzyć od zera. Czekam i kibicuję =] Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigu wspomniał o jednorodnej kresce, ja jeszcze dodam od siebie, że nie musisz zawsze obrysowywać konturem całej figury, jeśli odpuścisz gdzieniegdzie to rysunki zyskają na lekkości, a oko widza i tak dopowie sobie te odpuszczone miejsca. Tak czy owak jest tu kawał porządnego rzemiosła i podziwiam dokładność tych rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo spotkac sie z tak cieplym przyjeciem powrotnym, zwlaszcza ze zajrzalo tu nawet kilka "legend" polskiego CG. :}

Posiadam znacznie wiecej szkicow, ale slusza glownie do rozkminiana co i jak dziala, lub tez jak jest zbudowane. Nie spelniaja wiec funckcji "ladny rysunek".

 

expression_studies_by_icecoldart-d6k1oeb.jpg

 

Dawno nie zebralo mi sie takze na zadna martwa, tym wiekszy wstyd z powodu iz glowe Geralta posiadam od momentu premiery drugiego Wiedzmina ^^'

 

the_witcher_bust_lineart_by_icecoldart-d6k1mt0.jpg

 

the_witcher_bust_final_by_icecoldart-d6k1mzp.jpg

 

Wiecej rzeczy za czas jakis, troche wyimaginowanego asortymentu, tez sie pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, niestety na jakiekolwiek, cokolwiek od siebie bedziecie musieli poczekac, mam kilka starych szkieletow w szafie lub jak kto woli kupke wstydu, ktora zalego na dysku od kilku miesiecy i czeka na wykonczenie.

 

Mialem ostatnio bardzo spore problemy ze zdrowiem, meczylem sie ponad miesiac i dopiero ostatnio sie stabilizuje wiec, mm nadziej ze i wrzuty beda czestsze.

 

Najpierw tradycyjnie:

 

roslinka.JPG

 

palec+nos.jpg

 

nosy+usta.jpg

 

nogi.jpg

 

moleskin2.jpg

 

moleskin1.jpg

 

dlonie.jpg

 

asaros.jpg

 

abstractions.jpg

 

s1.jpg

 

s2.jpg

 

s3.jpg

 

s4.jpg

 

s6.jpg

 

s7.jpg

 

s5.jpg

 

s8.jpg

 

s11.jpg

 

s10.jpg

 

s9.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

I cyfrowo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, niestety na jakiekolwiek, cokolwiek od siebie bedziecie musieli poczekac, mam kilka starych szkieletow w szafie lub jak kto woli kupke wstydu, ktora zalego na dysku od kilku miesiecy i czeka na wykonczenie.

 

Mialem ostatnio bardzo spore problemy ze zdrowiem, meczylem sie ponad miesiac i dopiero ostatnio sie stabilizuje wiec, mm nadziej ze i wrzuty beda czestsze.

 

Najpierw tradycyjnie:

 

roslinka.JPG

 

palec+nos.jpg

 

nosy+usta.jpg

 

nogi.jpg

 

moleskin2.jpg

 

moleskin1.jpg

 

dlonie.jpg

 

asaros.jpg

 

abstractions.jpg

 

s1.jpg

 

s2.jpg

 

s3.jpg

 

s4.jpg

 

s6.jpg

 

s7.jpg

 

s5.jpg

 

s8.jpg

 

s11.jpg

 

s10.jpg

 

s9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalberos tzn? jesli chodzi o pozy to kupilem troche setow u prokopenki i generalnie wujek google. Jesli chodzi o sam styl, to juz kwestia wpojenia do krwi, wypracowalem to sobie przez tych pare ladnych lat. Ksiazki leza od dawna i sie kurza, mzoe faktycznie warto znow do nich zajzec :)

 

 

reszta:

 

I cyfrowo:

 

still+life.jpg

 

oniions.jpg

 

amazon.jpg

 

action+sketches.jpg

 

faces.jpg

 

horses+page_1.jpg

 

horses+shilouettes.jpg

 

silhouettes.jpg

 

australia.jpg

 

tangled_tower.jpg

 

bolt_hamster_red.jpg

 

I animacja: Mrugania! ha! Betty dziekuje za wzmnianke o skopanym biuscie, niestety nie chcialo mi sie do tego wwracac :

 

laying_by_icecoldart-d6rw06i.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki zaraz to sprawdzę i sobie poćwiczę bo mi się to spodobało i widać ze wiele wyjaśnia w fazie konstrukcji

 

 

 

Takie coś udało mi się znaleźć :http://fxevo.blogspot.com/2011_09_01_archive.html

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano! wiele genialnych studiów, walorowych i te sylwety ołówkiem mrrraśne(tors, kształt samego cienia i światła). ;)

Do tego walorki super. Ciekawa jest Twoja technika nauki małymi kroczkami, robisz mnóstwo takich szkicyków. A jak Ci się potem zasiada do całościowej ilustracji lub konceptu?

 

Kalber co do schematów to masz:

http://3.bp.blogspot.com/_Eiwce13X738/S64l4HVWvVI/AAAAAAAAIGE/yb5Q71W0KyA/s1600/Fixler.Planes_of_the_head.jpg

http://www.luisescobarblog.com/wp-content/uploads/2011/08/reilly-method-face-rhythms.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności