Skocz do zawartości

Maszyny Bojowe: "Ciężka Machina Szturmowa"


Rekomendowane odpowiedzi

Tematy są świetne, aż żal byłoby nie wziąć udziału:) Postanowiłem wymodelować coś ciężkiego, emauującego mocą i niszczycielską siłą. Będzie to robot, a włściwe wielka machina na dużych pajęczych nogach z olbrzymim działem jak od czołgu na górze:) Oczywiście będzie jeszcze wiele innych działek i bajerów, ile uda się zmieścić;).

 

Zapewne pomysł przypomina robota z filmu Bardzo Dziki Zachód, ale raczej nie będę się na nim wzorował. Aczkolwiek chce właśnie utrzymać taki nieco prymitywny klimat ale raczej w strone ery postnuklearnej - będzie dużo bebechów i mechanizmów.

 

Czeka mnie trudne zadanie chociażby ze względu na skalę obiektu, lecz mimo wszystko modelowanie rzeczy technicznych zawsze wychodzilo mi lepiej niż organika.

 

Narazie szybki szkic, prace rozpocznę już wkrótce, życzę reszcie uczestników powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Bad Moon

Jak z konceptu to narazie przypomina mi pojazdy z "Wojny Światów", ale to tylko mój punkt widzenia, (czy to będzie niszczyło domki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee yami to mi sie podoba, mniam mniam, piekny pajak: ] moze troche za gigantyczne ma wymiary przez co jego realistyka pada, bo narazie nie ma chyba takich materialow co by Ci wytrzymaly na nogi, chodzi mi o smuklosc pretow osiowo sciskanych i wytrzymalosc wyboczeniowa, wiem ze moze gadam jak debil, ale jak juz sie cos wie to rzyca sie to na oczy,,, choc sam nie wiem teraz bardzo ladnie sie prezentuje, niech zostanie,,,,pozdro: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smuklosc pretow osiowo sciskanych i wytrzymalosc wyboczeniowa

 

Tym mnie zabiłeś:D. Coż, zdaję sobie sprawę, że coś takiego byłoby prawdopodobnie za ciężkie, ale to w końcu ma po prostu dobrze wyglądać, a że właśnie na pierwszy rzut oka wygląda na ciężkie to właśnie dobrze - taki jest mój cel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, na tym niby kadłubie pod wierzyczką będą jeszcze jakieś zbiorniki paliwa, kabelki, drabinki i takie tam, no generlanie cały ten obiekt również trzeba będzie obudować, tylko narazie nie wiem jeszcze jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej:) Przede wszystkim mniejsze działo zawieszone pod spodem, właśnie po to, by móc się bronić. Zresztą działo ma się przecież obracać. Dodatkowo wstawi się jeszcze parę minigunów po bokach a jak się zmieści to i może jakiś granatnik czy cuś.

 

Edit: nie uważacie, że wierza powinna być jeszcze większa w stosunku do reszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jeszcze ze gdyby to dzialo strzelalo to po 2-3 strzalach naruszylaby sie jego konstrukcja... oderwalo by sie dzialo od reszty.. albo powyginalo...

 

za mala podpora pod dzialkiem.. fizycznie tego nie wytrzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie wygląda jak prawdziwa machina hehe..według mnie działko za duże.. albo weź je jakoś unowocześnij.. tak by wyglądało że rzeczywiście jakoś z niego można strzelać.. jakieś odprowadzacze gazów.. może jakiś laser?.. i dorób jakieś stopy do odnóży bo w tej chwili przy takiej wielkości machiny i takiej niewielkiej powierzchni oparcia zapadałby się w ziemię nawet przy twardym podłożu.. imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, zmieniłem nieco silniki przy odnóżach, powiększyłem wierzyczkę, dodałem amłe działko przeiwlotniczne i zmieniłem platformę, na której wierzyczka jest zaczepiona. Z większych elementów planuję jeszcze wstawić śrdnie działko zawieszone pod korpusem, jakieś dodatkowe zbiorniki (bo te co są to chyba za mało jest) no jak już mowiłem - ze 2-4 miniguny gdzieś po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dziury na około to akurat nie okna tylko po prostu dziury w silniku, żeby odprowadzać ciepło czy coś :), a co do stawów, to zostanie jak jest, jeszcze jeden segment to byłaby już jednak przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Wypadałoby się trochę pospieszyć i zrobić otoczenie. Problem w tym, że narazie nie mam pomysłu. Myślałem nad jakimś wiaduktem/mostem na pustyni (robot by nad nim przechodził) ale nie wiem czy to dobre będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mala sugestia co do otoczenia. Taki pająk na pewno nieźle manewruje w trudnym skalistym terenie, gdzie kołowe pojazdy nie mają z nim szans. Zarysykowałbym jakąś scenke na piargach.Na zboczu, gdy taki "pająk" składa się do strzału pewnie poziomuje podstawe działa- wtedy można by pokazać jak mocno pracują kończyny...

Gratuluje konceptu. Bardzo "bojowe".

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lucas, myślałem o zboczu/wąwozie o większej skali niż pająk (x2 tego co masz w preview), tak by pojazd był uczepiony jedego zbocza. Mógłby celowac tą swoją kolubryną poza zagębienie...

To jednak twój show ;]

Przemyślałbym obniżenie kamery do poziomu dna rowu. To powinno dodac dramatyzmu i pokazać skalę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt idzie dalej - ze scenerią udało mi się zrobić coś takiego. Generlanie mi się podoba, ale niech inni to ocenią:). Muszę jeszcze trochę poprawić ustawienie odnóży i kadr. Jeśli zdążę to zrobię jeszcze jakiś dym a może i nawet efekt wystrzału z lufy. Tylko, że mam problemy ze zrobieniem realistycznego dymu przy użyciu Brazila, probowałem BrazilMaterial z SuperSprayem, było już prawie dobrze, ale nie potrafię pozbyć się takiego nieco szklanego wyglądu tegoż dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kamerę bliżej i z niższym horyzontzontem. Może być szeroki kąt obiektywu. Wystarczy pokazać część zbocza, a nie całe. Zibi ma rację- potrzebne pkt odnisienia. Nie koniecznie drzewa.(budynki, inne pojazdy, pojedynczy snajper;])

Takie pierwsze reakcje. Co do modelu, to chyba proporcje samej lufy są do poprawki, tzn sama wielkość ok ale chyba brakuje rozrzeźbienia.

Tyle konstruktywnej krytyki.

Powodzenia, do boju;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zupełnie zmienić kadr i wstawiłem dym. Właściwie to miała być już finalna wersja ale w sumie jeszcze trochę czasu zostało (tym bardziej, że przesunięto termin nominacji) więc może zdążę nieco pozmieniać. Mógłbym wstawić pare pojazdów, np czołg i jakiś samochód, przy czym samochód właśnie byłby gnieciony odnóżem pająka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wcześmiejsza perspektywka podobała mi się bardziej... Teraz wygląda ja dwuosobowy zwiadowczy pojazd z żle wstawionym niebkiem w tle.

Zrób mi przyjemność i wyrenderuj tą maszynę jak w czesniej tyle że z pozomu odnóży i z o połowę krótszym dystansem kamery. Chciałbym zobaczyć jak by się ten "pajaczek" prezentował w ten sposób pokazując swój ogrom.

Model intersujący, ale kompozycja jeszcze chyba nie finalna, hm?

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super- otoczenie leży. Teren ma bardzo równą powierzchnię (gładki materiał) a bardzo dużo pofalowań- rzadkie w naturze i realizm na tym traci. Wrzuć to w Vue czy Byce jeśli nie chce Ci się ślęczeć nad krajobrazem. Świetny pomysł z dodatkowymi obiektami- ustawią skalę bo teraz trudno wyczuć czy machina ma 3 czy 40 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Wieżę ma co drugi czołg na tym forum. A mnie się podoba podbrzusze tego twojego stwora. Wspominałeś też coś o stanowiskach strzeleckich... Machina rozimiarów twojej prawie zawsze oglądana by była od dołu.No chyba że chcesz pokazać widok lotnika. Pusc pls, ten render jak ci mowilem. Moze być 320x240;) Wydaje mi się że bedzie dobry.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie render powinien byc z gory. I blizszy. Nie wazne ze nie "zlapiesz" powiedzmy jednego odnoza, bedzie widac te fajne detale na korpusie. Poza tym otoczenie zupelnie nieciekawe. Dodalbym duzo rzeczy zeby jakos zapelnic ta przestrzen dookola. Z tym zgnieconym pojazdem masz dobry pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo planowałem coś takiego ale się rozmyśliłem. Wygląda na to, że jednak zrobię coś na wzór tego drugiego obrazka, a czy będzie roztrzaskany domek czy gnieciony samochód to jeszcze zobaczę. Jest jeszcze koncepcja, żeby zrobić pająka w mieście, jak łazi między budynkami, ale po pierwsze - chyba nie zdążyłbym zrobić odpowiednio dużo modeli (samochody, jakieś postacie) a po drugie to mój komputer by chyba tego nie wytrzymał:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności