Skocz do zawartości

minibitwa 9: Conan Barbarzyńca


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

heja

jeżeli ktoś jeszcze nie widział to polecam obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=YaQX-Rj5ZpM

 

świetna postać, bardzo podobna do Conana, ale potraktowana z mocnym przymróżeniem oka :)

 

Będę robił w konwencji realistycznej :)

 

Edit -> ponieważ po przemyśleniu sprawy wyszło mi że Korgarth w wersji realistycznej to nie byłby jednak Korgarth tylko zwykły Conan, zmieniam temat mojej pracy :) Przepraszam wszystkich fanów Korgartha (w tym siebie ;) ) ale po prostu zrobienie realistyczne tej postaci to była by profanacja.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh, dzięki za komentarze :) Też mam nadzieję że skończę ten model :)

 

Jonasz - to co mówisz przypomina mi tekst "I will show you new spectrum of pain, it's like a rainbow..." hehehehe :D i sam wiesz jak skończył ten co taki tekst mówił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, daje mały updejt :)

Pewnie pomyślicie że zaczynam od pupy strony i tak jest w istocie ;) ale chciałem najpierw sprawdzić na czymś względnie prostym jak będzie się sprawował mój nowy pipeline z użyciem ZBrusha i czy w ogóle da się go zrealizować.

 

tak więc jako test - ręka ok. 750 trisów (użyta będzie sama dłoń bo po namyśłe stwierdzam że dam mu takie "ochraniacze" na nadgarstki. Dodam trochę detalu jeszcze do normala przy robieniu tekstury w Psie, dlatego teraz nie bwaiłem się za bardzo w jakieś małe rzeczy :)

 

003wd6.jpg

 

002he8.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za comentsy :)

Wrzucam szkicowy model 3d z overpaintem - na tym będę się wzorował budując finalną postać :)

 

Kurt - nie będzie widać bo będzie to ukryte pod tą osłoną na nadgarstek, więc spoko :) Niestety mam tylko 512 mb ramu na pokładzie, więc jak chcę uzyskać jako taki detal w ZBrushu muszę pracować nad kawałkami modelu, zamiast robić po całości :) Mam tylko nadzieję że to nie odbuje się na ostatecnym wyglądzie hipka.

 

005bz4.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nielot dobrze moowi :)

 

w ogole to jakos tak malo 'conanowo' wyglada - brak mu masy troche, wyglada jakbys sie staral go takiego zylastego zrobic (hehe - sciegna jak postronki :) - ale conan to jednak duzy facet jest :)

 

nos ma jakis dziwny (platki szczegolnie)

 

kark tez bym mu zrobil szerszy (wpisz sobie w google images np. henry rollins :)

 

ta oponka pod cyckami (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) troche dziwnie wyglada - jakby ktos go jelitem obwiazal

 

patrzac lowpoly cage'a masz mase niewykorzystanych triangli (np na brzuchu - masz jedna plaska powierzchnia a triangli naciukane ile sie da... - podobnie na cyckach)

 

no nic - roob dalej - zobaczymy jak poojdzie

 

ps. niestety dla ciebie konan to dla mnie postac wprost kultowa (przeczytalem wszystko howarda jeszcze dziecieciem bedac) - wiec bede cie scigal :)

 

ps II - oczywiscie nie przejmuj sie mna - rob go sobie jak ci pasi :) - w koncu szerokie pole do popisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty :)

 

hmm, może wrzucę całą postać, bo tak kawałkami to jednak nie wszystko widać.. tyle że większość tutaj jest szkicowa (np. nogi planuję dużo grubsze).

 

010kh4.jpg

 

aha, na górę ciała poszło 1800 trisów jak na razie :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomus - zrobiles mu kobieca dłon :) zauwaz ze zazwyczaj mezczyzna palec serdeczny ma dluzszy od wskazujacego , u kobiet jest na odwrot, czyli serdeczny krotszy ;)

 

A tak to superrr :) to wyzej bylo tylko po to zeby sie do czegos przyczepic wiesz karza mi nie chwalic za mocno hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz ze zazwyczaj mezczyzna palec serdeczny ma dluzszy od wskazujacego , u kobiet jest na odwrot, czyli serdeczny krotszy ;)

 

 

hahaha az bylem sprawdzic czy tak jest :D

 

jeszcze co zauwazylem to to o ftorek napisal ze miesnie za ostre a powinno byc miekko i przyjemnie :D

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - dziwny jakis - ale chyba najbardziej sie rzuca w oczy to ze ma za duza glowe (tak mi sie wydaje)

 

i stopy dziwne - jakby je mial w gipsie - takie obuwie to po prostu gruba skoorzana podeszwa+onuce - wiec noga/stopa wyglada prawie ja bosa :)

 

pospaosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledyr nie przejmuj się, ja też tak mam.

uff.. juz sie obawiałem ze moze ze mną coś nie tak jest :D

 

ziomus, co on taki niski jest? myślalem ze bedzie wyglądał bardziej jak arnold the governor :D, te normale na piszczelach mogłbys w PSie poprawić bo te nakładające sie paski dziwnie wyglądają

poza kilkoma małymi baguszkami jest gites :D

czy on nie ma za duzych miesni brzucha? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że właśnie konan musiał być niski (160 cm np.) Tak go sobie zawsze wyobrażałem - trochę jeszcze prymitywny ludź.

Co do butków to też mi tak śrdenio podchodzą (te pasy nieprzekonujące) no ale zobaczymy jak będzie z teksturą, jak nic nie pomorze to będę zmieniał :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niski jak niski - ale to sie tez wtedy wiaze z trroche inna budowa ciala (szczegolnie jak wedlug ciebie ma byc 'troche prymitywny') - czyli lekko go do przodu pochyl, grubszy kark (i w ogole pozostale czlonki tez), grubsze przedramiona i wieksze dlonie.

 

zreszta - sam nie wiem - jakos mi do konca nie pasuje i juz :)

 

popasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff.. juz sie obawiałem ze moze ze mną coś nie tak jest :D

 

:D:D

haha moze jestes pani ledyr??[joke] :D:D ania ma tak bo jest kobitka :D

luknij dokladnie bo na pierwszy rzut oka umnie tez sie wydaje ze mam wskazujacy dluzszy ale po wyprostowaniu palcow wsyzstko wraca do normy ;)

 

ziomus wszystko git ale biceps do wymiany :) z tylu jak i z przodu :) cale ramie do wymiany tzw za duze to takie nie naturalne nie pasuje do reszty :)

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że właśnie konan musiał być niski (160 cm np.) Tak go sobie zawsze wyobrażałem - trochę jeszcze prymitywny ludź.

jesli tak to luz, to twoja praca i ty decydujesz ale mi sie conan zawsze kojarzył z arnoldem :)

a co do postury to mysle ze moglbys podpatrzec ze shreka :D on ma mniejwiecej budowe tkiego ludzia (zwlaszcza gorna czesc ciala)

 

:D:D

haha moze jestes pani ledyr??[joke] :D:D ania ma tak bo jest kobitka :D

luknij dokladnie bo na pierwszy rzut oka umnie tez sie wydaje ze mam wskazujacy dluzszy ale po wyprostowaniu palcow wsyzstko wraca do normy

na 100% dluzszy palec mam wskazujący, szkoda ze nie mam aparatu :D

 

Klicek zapoczątkował offtopa :P:P zly buu zly modek :D:D joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledyr nie pekaj moj znajomy ma to samo co Ty ;) podezewam ze miales byc kobieta ale podczas dojzewania twoje komorki sie pomylily i zaczely produkowac meskie hormony i dlatego jestes chlopcem hehehehehehehehehe joke :D

 

Poprostu niektorzy juz tak maja, ale zdecydowana wiekszosc ma wskazujacy krotszy od serdecznego :)

 

Nie potrafie sobie wyobrazic konana z 160 cm zwrostu , strzelil bym mu z plaskacza i by sie połamal :D a na serio to spoko wzorowal bym sie na krasnoludzie z lotra super propsy mial i byl odpowiednio przypakowany tzn nie mial dobrej rzezby ciala , ale mial super miesnie pokryte odpowiednia iloscia tluszczyku :)

 

powodzenia ziomus :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i miłe słowa XD

 

Poprawiłem trochę proporcje, zmniejszyłem muskuły na rękach i porobiłem pare innych tweeków, mam nadzieję że taraz lepiej? Czy cały czas nie teges?

 

Są jeszcze błędy na normalu, ale to poprawię podczas edycju w photohopie. Powoli kończę zabawy z ZB i przenoszę się do PSP :)

 

015zi6.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

byłoby git gdyby nie za duza głowa, przez co postac wygląda na bardzo niską prawie jak karzeł lub gdyby nie rysy twarzy chłopiec-dziecko, przydałoby sie popracowac nad tymi skarpetkami i samymu stopami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, powoli (trochę miałem pracy na UW :/) idę do przodu. Pierwsze przymiarki do tekstury - nie zwracajcie uwagi na drobne błędy w normalu - np. buty - zostanie to poprawione, obiecuję :)

 

Kurt, Mario - dzięki :*

 

20uq2.jpg

 

21lr9.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jest spx, skóra fajnie wyszła ale jako ze jestem zwolennikiem ostrej krytyki to popraktykuje troche :D

- anatomia do poprawy(np. rece czy nogi)

- material tej spudniczki czy sukienki (nie wiem nie znam sie :D) jest troszke nie realistyczny

- skarpetki popraw koniecznie (serio! to chyba najslabsza czesc modelu)

- chyba jest cos nie tak z jego galkami ocznymi :D joke

 

nie zebym cie nie lubial czy cos :D ale model wyglada fajnie a moze wygladac jeszcze lepiej wiec pomyslalem ze powymyslam troche :D

cheers!

 

 

aaa skóra wyszła świetnie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś - sam najlepiej wiesz, co jest do poprawy. Teksturki jeszcze nie skończone, więc trochę można powydziwiać :) Pas wygląda trochę dziwnie, o butkach już wiesz. Ramiona i przedramiona jak po Syntholu u Grega Valentino, więc moim zdaniem trzeba by je odrobinę odchudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i rady :) Staram się poprawiać co się da.

 

dzisiejszy update:

 

28pm8.jpg

 

Jeszcze pare poprawek (np. włosy) i chyba już kończę postać - zrobię jej chyba jeszcze jakąś broń - topór najchętniej - bo mam jeszcze trochę miejsca na text i pare trisów do wykorzystania :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to wyglada :) Teraz tlyko pomysl nad jakas fajna prezentacja :)

Szkoda jedynie ze nie wykombinusiowales nic z tymi bandarzami, trzebabylo mu owinac te nuzki skora jakiejs sarny :)

ps. A czy sznurowania na naramiennika nie powinny byc od wewnetrznej strony dloni?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności