Skocz do zawartości

Maya / 3d max


Wirnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

od wielu lat pracuje w 3d max i ostatnio zainteresowałem się mayą,

zainstalowałem otorzyłem i nie zabardzo wiem co sie tam robi bo niby to samo ale zupełnie inaczej i zastanawiam sie czy warto sie uczyć.

Czym te programy się tak naprawde różnią,

oba no niby nie od tak dawna ale juz jakiś czas z autodesku i chyba mają służyc do tego samego.

 

 

No i tak chciałem zapytać stałych użytkowników obu tych programów do czego ich używaja kiedy wolą robić coś w maxie a kiedy w majce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość raggy2k4

modelowanie animacja... posiedzisz troszkę to się przesiądziesz...

pytanie czy chce ci się uczyć nowego silnika do renderingu?

vray i mental to dwa różne podejścia do zagadnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowanie animacja... posiedzisz troszkę to się przesiądziesz...

pytanie czy chce ci się uczyć nowego silnika do renderingu?

vray i mental to dwa różne podejścia do zagadnienia

 

Akurat w obu wbudowanym silnikiem jest MentalRay. W XSI zresztą też :)

Po za tym VRaya można doinstalować też do obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co na tą zmianę pracodawca?

Kazdy z pakietow 3D ma swoje zalety (bez wyjatkow)... inaczej nie utrzymaly by sie na rynku. Lecz w wiekszosci wypadkow to nie ty decydujesz jakim narzedziem bedziesz sie poslugiwal w pracy.

 

Nauczyc musisz sie grafiki/plastyki a narzedzie to tylko formalnosc. Bo potem idziesz np do takiego studio jak Rhythm & Hues gdzie Twoja umiejetnosc mayi/maxa/xsi nie ma takiego znaczenia bo studio ma swoj wlasny software do 3D i kompozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co psiocza na maya i mowia ze jedyny soft prawdziwy to max, znam takich co mowia na odwrot i znam takich bezwsytdnikow ktorzy twierdza ze darmowy blender to najprawdziwszy program z tych wszystkich :D

 

A mi sie wydaje ze nie ma to tak naprawde zadnego znaczenia, byleby umiec zrobic COS i zeby to bylo dobre.... a juz w jakim programie to nie ma znaczenia. Chyba (chociaz tutaj spekuluje) zaden pracodawca nie powie ci "jest pan/pani naprawde dobrym artysta, ale my pracujemy na maxie a nie na maya, do widzenia".

 

Ja sie przerzucilem na mayke rok temu i jest mi dobrze, obecnie jak wlaczam maxa to sterowanie w viewportcie mnie przeraza, ze moze to byc takie skomplikowane. Modelowac tez w tym idzie, ale nie ma dobrego cleanupu (jak xview w maxie), renderowanie bym omijal szerokim lukiem :) I mozna sobie wlosy z glowy powyrywac jak padnie mayka - mi akurat zdarza sie to bardzo zadko, ale znam takich co maja kilkanascie dziennie. Aa... i mayka nie zrobi autosave zanim padnie. Tzn zrobi ale i tak nie otworzysz tego pliku, bo.... costam, albo jest pusty

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzwa no błagam tylko bez takich herezji ;) Jak się coś kaszani w majce pod windą to próbujesz pod linuchem - zapisujesz do ascii i w 99% przypadków wszystko śmiga. Druga sprawa to jak każdy soft jeden i drugi ma swoje kaprysy ale jak żyję majka mi jeszcze nigdy nie ogołociła sceny :) Podstawa to referencje no i ofkors poprawnie założony projekt :D Zazdroszcze maksiarzom fumefx i paru innych wodotryskomejkerów, iksesajowcom ice'a, lajtłejwowcom fprime'a..., itd. Ważny jest deadline, dużo kawy i prąd opłacony :D Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a do wody nie można by było użyć tego FurryBall'a nowego? Bo masz podgląd renderu na viemporcie, obejmuje on też fluidy, ale nie wchodziłem za bardzo w te rzeczy z liquid symulation czy jak to się nazywa co teraz wymyśli z fluidami, piszę po własnych domysłach, więc to mogą być głupoty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności