Skocz do zawartości

Teczka 3d: arn


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

a niech ma zeza xDD 

nikt z tego strzelac nie bedzie cytujac klasyka 

No właśnie. Twarze potrafią być tak różne od tych podręcznikowych, że chyba przy takim charakterystycznym typie można dosyć swobodnie się bawić właściwościami i proporcjami. 
No chyba, ze to ma być podobieństwo no to można 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalo napisał:

No właśnie. Twarze potrafią być tak różne od tych podręcznikowych, że chyba przy takim charakterystycznym typie można dosyć swobodnie się bawić właściwościami i proporcjami. 
No chyba, ze to ma być podobieństwo no to można 😉 

Jest zestaw pewnych wartosci i zaleznosci, ktore musisz rozumiec zeby skillowac. Nie ma tak ze sobie bedziesz mowil ze OOOO Panie rozne twarze sa. Niestety z miejsca skazujesz sie na stagnacje i robienie ciagle tych samych bledow.  Oczy zawsze sa usawione w specyficzny sposob, maja specyficzna wielkosc i kat pod jakim sa ustawione na zewnatrz.  Jezeli tak nie jest, to znaczy ze postac sie na czyms fokusuje, np. na obiektywie ktory jest za blisko twarzy. Czyli juz wiesz ze to wplywa na rozumienie i czytanie refki itp.

Zawsze mozesz znalezc odstepstwo od tego, chodzi o to zebys to ROZUMIAL a pozniej sobie mozesz robic jak chcesz. Czyli tzw. podejcie decyzji artystycznej.

ale fakt, nikt z tego strzelac nie bedzie 🙂 chodzi o to zeby sie nauczyc i tyle 🙂

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bron bosz niemysl ze to jest atak czy cos, Ty robisz modele kilka lat a Arnold sie uczy. Wierz mi tez rozumiem zmeczenie modelem itp ja tez masakrycznie duzo rzeczy odpuszczam mimo ze moge zrobic lepiej 🙂 to tez jest cenna umiejetnosc zeby powiedziec "jebac" 😄 no ale niektore rzeczy warto ogaranc a oczy to jest jebana podstawa podstaw 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KLICEK napisał:

bzdury i tyle 😄 jest zestaw pewnych wartosci i zaleznosci, ktore musisz rozumiec zeby skillowac. Nie ma tak ze sobie bedziesz mowil ze OOOO Panie rozne twarze sa. Gowno prawda, z miejsca skazujesz sie na stagnacje i robienie ciagle tych samych bledow.  Oczy zawsze sa usawione w specyficzny sposob, maja specyficzna wielkosc i kat pod jakim sa ustawione na zewnatrz.  Jezeli tak nie jest, to znaczy ze postac sie na czyms fokusuje, np. na obiektywie ktory jest za blisko twarzy. Czyli juz wiesz ze to wplywa na rozumienie i czytanie refki itp.

Zawsze mozesz znalezc odstepstwo od tego, chodzi o to zebys to ROZUMIAL a pozniej sobie mozesz robic jak chcesz. Czyli tzw. podejcie decyzji artystycznej.

ale fakt, nikt z tego strzelac nie bedzie 🙂 chodzi o to zeby sie nauczyc i tyle 🙂

Nie no oczywiście masz 100% racji i się z tym zgadzam.  Najpierw nauka a potem wolna amerykanka 😉

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michalo napisał:

Nie no oczywiście masz 100% racji i się z tym zgadzam.  Najpierw nauka a potem wolna amerykanka 😉

 

troszke przeedytowalem, bo moglem za dosadnie napisac a nie o to mi chodzi w piatkowy wieczor 😄 hehe nie miej za zle 😄

 

zeby nie bylo ze tak cisne Arnolda, no mamy umowe ze mu daje maxymalna ilosc feedbacku a on bierze wszytko na cyce 🙂 zeby nie bylo ze sie uwzialem czy cos 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smiesznych historii zwiazanych z feedbackiem. Ostatnio dostalem mikro zleconko na akcesoria do figurki pewnego wymiatacza. Koles wlasnie zrezygnowal z pracy w Marvelu, bo nie chce sie stresowac i chce robic swoje. Dodaje, zeby bylo wiadomo ze to nie "jakis tam klient kolejny" 🙂
Zrobilem co chcial, wysylam i mowi ze super, dzieki. Ja na to "sluchaj, nie musisz sie martwic ze mnie obrazisz czy cos - dawaj feedback, zebym wiedzial co zle robie to podciagne to". Na co on ze jest git, super, swietnie, bardzo mu pomoglem. Wiec ja tym bardziej podejrzewam, ze cos spierniczylem jak mnie zasypuje tymi ochami i achami 😄 I dalej "na serio, wal, chce sie nauczyc od fachowcow jak ty". W koncu koles sie smieje i mowi "no ale co mam ci za poprawki wysylac jak jest dobrze?!".
Czasami mozna tez przegiac z wiecznie negatywna ocena tego co sie robi. Absolutnie nie podwazam tego co mowi Klicek - "swinto prawda". Trzeba znac zasady, zeby je dobrowolnie lamac. Tylko ostrzegam zeby tez nie popasc w przesade w druga strone bo mozna wyjsc na dziwaka jak ja przed chwila.
Najzabawniejsze ze nadal sie zastanawiam, czy tam cos zle zrobilem czy moze jednak na serio ok 🤣 Pewnie ma to jakas swoja nazwe w psychologii.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, pozniej jak stanalem z boku to zdalem sobie sprawe ze to moze dla was tak wygladac jakbym ujezdzal biednego Arnolda i dawal m utylko feedback bo wszystko robi zle 😄 a tak nie jest 😄 dobre dobre slowo rowniez zapewniam 😄

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KLICEK said:

moze dla was tak wygladac jakbym ujezdzal biednego Arnolda i dawal m utylko feedback bo wszystko robi zle 😄 

eee tam to piękne jak za starych dobrych czasów gdzie do każdej dupereli ktoś się przyczepiał, pamiętam jak na bitwę porachunki to 2 tygodnie poprawiałem stopę kobitki bo kostka z jednej, z drugiej i taka kolejna, lekkie wybrzuszenie z przodu na wierzchu nie były idealne, pamiętam że jedną z tych kostek nazywałem kosatką Jarasa bo on tak na nią naciskał a już nie pamiętam kto drugą mi tak poprawiał 🙂 Najlepsze, że kobieta stała tyłem i tej kostki w ogóle nie było widać haha 😄  ale 14 lat i to pamiętam 😄

@Nezumi aleś sobie posłodził i żeś mnie zaimponował tą jakością 🙂 ja to mam najczęściej tak: cisza i proszą o przygotowanie rachunku, albo mówią dobra uj tam nie ma czasu na kolejne zmiany i poprawki bierzemy co jest, albo jednak nie o to nam chodziło, nie ma czasu na nową koncepcję, rezygnujemy całkowicie  z emisji spotu i nie płacimy za animację bo jej nie użyjemy ale na pewno brałeś to pod uwagę pracując przez dwa tygodnie czy miesiąc więc spoko, nie jesteś straty bo masz pełne prawa autorskie do tej bardzo specyficznej animacji z naszym produktem którego nie możesz używać bez naszej zgody a może i stacje ją odrzuciły ze względu na treść albo inny regulator 🙂 i co nam zrobisz? 🙂
Ale jakby ktoś w polszy wygrał te 90mln euro w jakim eurojackpocie a niedługo potem w pewnym miejscu przez tragiczną pomyłkę przy ćwiczeniach wojskowych poszłyby naloty dywanowe to ja nie miałbym z tym nic wspólnego od razu mówię bo ja miłuję pokój i kocham wszystkich ludzi a jutro idę do kwiaciarni po kwiatuszki upleść sobie wianuszek na główkę 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Destroyer said:

aleś sobie posłodził i żeś mnie zaimponował tą jakością

Stary, wlasnie o to chodzi ze sam nie wierze. Cale zycie robie jakies gowniane sloiki, mebelki, jakies kurna modele jelita z wrzodem, jakies swinskie racice... Biore co jest i gdzie placa. I mam taki kompleks/podejscie w stylu "co ja tam wiem, ja tylko dlubie se w domu".
Wiesz, inaczej jak cos co zrobie podoba sie kolesiowi co produkuje suplementy i mu wyrenderowalem sloik a inaczej jak zrobie jakas bron dla kolesia co robi zajebiste collectibles.

Ale OCZYWISCIE musiales byc negatywny, zaraz cos o sobie napisac, zaraz powiedziec ze TY to masz gorzej. Nie mogles mi sie dac nacieszyc, kurna. Musi byc szaro is smutno, tak? Typowe!

(oczywiscie dworuje sobie tylko, zeby ktos nie pomyslal ze tak na powaznie 😉 )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Nezumi said:

Ale OCZYWISCIE musiales byc negatywny, zaraz cos o sobie napisac, zaraz powiedziec ze TY to masz gorzej. Nie mogles mi sie dac nacieszyc, kurna. Musi byc szaro is smutno, tak? Typowe!

Nie no jak najbardziej cieszę się Twoim szczęściem, miło, że ktoś tak docenił i potrafi pochwalić i na dodatek zna się na rzeczy i gratuluję na swój unikalny sposób 😛 a ja jak już wiesz to tak lubię sobie ponarzekać 🙂 ale mi też się zdarzyło, że ktoś mnie pochwalił kilka razy i też podobnie byłem zdziwiony, że jak to? już? Tak bez poprawek i koniec 😛 To jest dziwne uczucie. Podobnie z kolegą mieliśmy jak zaczęliśmy pracowac na etacie po latach freelansu i nie mogliśmy się nadziwić, że tak po prostu ktoś co miesiąc płaci a nie trzeba pieniędzy od klienta wyszarpywać, nie czujesz, że je zarobiłeś i na nie zasłużyłeś jak tak zwyczajnie przelew wychodzi bez walki i opóźnień 😄

Trochę znowu i tradycyjnie się offtop robi jak w prawie każdym wątku na tym forum starców boomerow 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

kurde kilka godzin mnie nie było i taka dyskusja sie rozwineła XDD

Ja tylko dodam od siebie ze dziadek Klicek dba o mojego skilla jak i o zdrowie psychiczne takze na spokojnie xD 

Pewnie w zamian robisz mu szkolenia nt. "Jak jeść super fast foody i nie tyć- poradnik szczęśliwości kulinarnej, 10 kroków"...

  • Like 2
  • Haha 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebazx6r napisał:

ja tylko powiem ze oczy powinny byc ustawione byc rozbierzne kilkanascie stopni na zewnatrz bo tak jest w czaszce...

 

tylko wkleje, podobno to jest w granicach 5 stopni 🙂

image.png.b528ff0b643d303cba24895d322a9e1f.png

Edytowane przez tobiq4
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

rok, ale kilku miesiecznie przerwy wpadały, w miedzy czasie robiłem inne rzeczy i przez to taka zamuła.

Myśle, że jakby podliczyć to tak z 2 miechy robienia po 8 h dziennie, dużo rzeczy testowałem, zmieniałem, naprawiałem i uczyłem sie na bierząco 

Dziency, trochę uspokoiłeś. Myślałem, że po zebraniu całego poświęconego czasu do kupy wyjdzie tydzień po 8h dziennie z przerwami na kawkę 😄 
Gwoli wyjaśnienia- chcę spróbować przejść wszystkie etapy modelowania, teksturowania, riggowania i wrzuceniu tego do Unreala celem sprawdzenia w ile czasu da się uwinąć, a Twój model jest dla mnie takim giga wyznacznikiem dokąd CHCIAŁBYM dojść 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie plany, a realizacja to dwie zupełnie osobne sprawy. Zawsze fajnie jest się porwać na duże projekty nie mając pojęcia jak wiele pracy to wymaga i spektakularnie upaść na mordę.e07b20ffd67e495e5f6325dd395d0ac7.png

 

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności