Skocz do zawartości

amd 3900x


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

chcialbym zlozyc nowego kompa, troche wypadlem z tego calego "sprzetowego" swiata i mowiac szczerze, nie mam zielonego pojecia co robie. 

Rzucilby ktos okiem i powiedzial czy warto? 

 

Potrzebuje kompa do zbrusha, duze pliki po 4-5gb. 

Karte graficzna mam 2070 wiec ja poki co zostawie, ssdeki na dane tez sobie zostawie, cala reszta do wziecia

image.png.f30f8c27e9220eb2053b46bd190c7a2d.png

 

dzieki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o no i slicznie dziekuje 🙂 warto dorzucic to siano do dysku gdzie bedzie stal system i kilka programow? wszystkie swapy trzymam na innym ssd 😉 

gad demyt no praktycznie jest 2 razy szybszy, spoko dzieki jeszcze raz 😄

 

btw. ta adatka i tak jest calkiem niezla 🙂 i cena super jak porownywalem do szajsunga

image.png.16d307dd5a3ac6995954c3b747b05eae.png

 

btw2. jedyny fakap jaki widze w tej konfiguracji, to brak mozliwosci kupienia plyty ktora by oblsuzyla 128 gb ram 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta obsluzy 128gb ramu tylko nie ma 8 slotow na 8x16GB. Chyba ze cos takiego ale cena to dramat 😄 https://www.x-kom.pl/p/492311-pamiec-ram-ddr4-gskill-64gb-3200mhz-trident-z-rgb-cl14-2x32gb.html Ja tez kupie teraz 64gb 4x16, a jak pojawia sie 4x32 w ludzkiej cenie to sie wymieni.

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tylko czy warto wrzucac w to hajs? w sensie moj intel na boxwym chlodzeniu... generalnie nigdy go nie slsyzalem nawet jak renderowalem, tylko czy amd jest rownie dobre 😉 choelra wie. Glownie to karta graficzna daje sie we znaki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klicek

Mam 3900x z chłodzeniem be quiet dark rock pro 4 i jest wyraźnie słyszalny z pod obciążeniem, obroty są wtedy na max. Przy renderowaniu mam max 82stopnie, przy normalniej pracy ok 50, właśnie na tym chłodzeniu. Mam tą samą płytę, jak ją dostaniesz zaktualizuj bios, wtedy wiatrak na płycie będzie się kręcił na ok 50% czyli 1400rpm i nie będzie słyszalny. Ram możesz wziąć z większą częstotliwością, ja mam 3200mhz i działa bez problemu, tylko trzeba włączyć profil xmp w biosie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redforest napisał:

Włączenie profilu xmp jest na głównej stronie w biosie, dosłownie dwa kliki. Aktualizacja też nie jest strasznie skomplikowana, a tego robić nie musisz jak nie chcesz. Z 3900x jestem zadowolony, żadnych problemów nie mam i mogę polecić.

btw jak dlugo masz tego proca? udalo Ci sie kupic w pierwszym rzucie? ja juz czekam chyba 2 miechy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest fake. ale też nie do końca prawda. tutaj ponownie wychodzi znowu trochę ułomność windowsa.. i to jakie jest tam zarządzanie i system plików... ale turbo upraszczając... jęśli kopiujesz 100 tyś małych pliczków... to transfer nie rozkręci się do tych maksymalnych wartości... ale jeśli byś kopiował jeden plik np.. .obj z zbrusha czy alembica... czy byś zapisywał projekt to wtedy już tak...

po za tym ten dysk kosztuje dokładnie tyle samo co samsungowy evo pci3.

 

to bardzo dużo zależy od softu po prostu jak masz soft który jest w stanie wczytywać kilka spraw równocześnie to wtedy ten dodatkowy transfer zostanie wykorzystany

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym nic mówić, ale pod koniec miesiąca podobno wychodzi 3950x :P

 

Co do dysków NVMe PCIE 4.0, nie rozumiem po co tracić pieniądze na to, to jeszcze nie czas na tą technologię :P W ogóle co do dysków NVME trzeba też pomyślęć, czy na pewno użyjemy tej super prędkości z benchmarków... Bo co innego benchmarki, a co innego zwykłe zastosowanie w programach/windowsie.

Edytowane przez brain
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup mi w pierwszym rzucie ta 3950 😉 juz mi sie niechce czekac i tka grzecznie czekalem 3 miesiace prawie 😄 tak to bede czekal i czekal i czekal i zawsze cos nowego sie pojawi 😛 mysle ze ten 3900 na 3-4 lata styknie na spokoju do moich zastosowan, czyli do obracania szarego modelu 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciek Jutrzenka napisał:

dysk 1TB NVMe PCI 4.0 kosztuje dokładnie tyle samo co flagowy Samsung 1TB NVMe PCI 3.0 więc po co za te same pieniadze kupować stary sprzęt? 

no ale adata z tymi samymi (praktycznie) osiagami kosztuje polowe tego 😉 mam 2 dyski samsunga i 3 adaty aktualnie, nie wiedze roznicy pomiedzy sprzetem. Jezeli chodzi o trwalosc to juz jednego samsunga zatopilem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestawik, składałbym 🙂

Jedyne o czym możesz jeszcze pomyśleć to jakieś dodatkowe wentylatory do obudowy, bo z tego co widzę w zestawie są tylko 2, a w ciężko pracujących stacjach roboczych dobra wentylacja jest szczególnie ważna. Mógłbyś się pokusić o 1 dodatkowy na przód i 1 na górę, choćby taki: https://www.x-kom.pl/p/165773-wentylator-do-komputera-silentiumpc-zephyr-120-136-dba.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać dlaczego jednak wybrałeś Gigabyte 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe AORUS?

Druga sprawa, nie lepiej zainwestować w lepszą obudowę bo jednak ta obudowa do tak drogiego zestawu trochę lipa :P 3900x nie jest najzimniejszym procesorem... Chyba że wolisz wyciszanie obudowy niż niższe temp na CPU.

 

Edytowane przez brain
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz odpowiadam, obudowa za 300 zl to jak dla mnie juz HI madafakin end 😉 ta widzialem ze jest cicha i nie wyglada jakby wlasnie przyleciala z marsa. Czyli jest super prosta i ladna. Wiec ja biere. 

Oczywiscie, jezeli masz jakies sugestie, albo mozesz podrzucic cos fajnejszego to z checia popatrze i poczytam. Tylko musi wygladac jak ta, czyli mega prosto.

 

Dysk biore tak na przyszlosc, nie moglem sie zdecydowac tak naprawde. Wiec biore jeden na duze pojedyncze ciezkie pliki, a drugi na syf 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnij o podkładce 🙂

 

Obudowy Fractala też mi się najbardziej podobają chyba już blisko 10 lat kupuję tylko takie ale od dłuższego czasu XL R2 głównie dlatego, że większych już nie mają 🙂 Proste, eleganckie, minimalistyczne ze smakiem a do środka kula disco, maszyna do pary i stroboskop zgodnie z aktualnymi trendami 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladnij sobie ten filmik

 

Dodali dużo ulepszeń.

Kosztuje 600zł z tego co pamiętam, ale warto!

Do tego jeszcze weź jakieś dobre chłodzenie np. Dark rock 4 pro albo Noctua nh-d15, do tego CPU musisz kupić najlepsze chłodzenie, zwłaszcza przy takiej obudowie wycisnaszniej. Ryzen z komentarzy, które czytałem (i filmików) wychodzi na to, że daje najlepsza wydajność im lepsze masz chłodzenie (im mniejsza temp.)

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLICEK napisał:

przeciez to to samo z dodatkowymi wiatrakmi, chyba ze cos mi umyka? 

Lepsza technologia produkcji - mniejsze luzy, modularność przekładająca się na lepszą cyrkulacje. Wygłuszenia, filtry kurzu. Oczywiście mimo dwukrotnie wiekszej ceny, obiektywnie dwukrotnie lepsza nie jest:)

W sumie jeśli cie nie wkurza wizja obudowy za normalny hajs - to lepiej dla ciebie. Wiesz jak to jest - jak już kupisz droższe, to nigdy nie będziesz chciał tańszego:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, deshu said:

Wiesz jak to jest - jak już kupisz droższe, to nigdy nie będziesz chciał tańszego:)

Też kiedyś się zastanawiałem po co ludziom obudowy za więcej niż 200-300zł a jk już kupiłem to było " o to dlatego" 🙂 Niby nie potrzebujesz bezśrubkowego montażu, czy możliwości wyjmowania większych elementów i dopasowania do swoich wymagań ale wystarczy raz spróbować lepszej jakości i nagle wszystko inne trąci stolcem 🙂 Kilka lat temu przymierzyłem skórzaną kurtkę za 3tys i do tej pory wzdycham do tego jak dobrze leżała i jaka była przyjemna ale niestety nie stać mnie na takie fanaberie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ogladam video 😄  

sluchajcie jak ja zloze tego kompa, to tylko pozniej go otworze zeby wrzucic ram, nawet nie bede go odkurzal w srodku bo mnie to wali 😄 nadalbyscie polecali dolozyc hajs do obudowy? 

ja absolutnie nie podlaczam nowych rzeczy, nie wyciagam, nie odkurzam, nie sprawdzam czy procesor siedzi na miejscu itp. Ufam ze jak dziala to spoko 😄 Dla mnie w ogole te kilka stopni w ta czy w ta, tez mnie nie obchodzi 😉 ale lubie oszczedzac hajs na pierdolach ktorych nie potrzebuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiekszego znaczenia imo z CL.  Ładuj ramu ile wlezie, będzie dobrze 😄
Oby dysk Ci długo sluzył. Samsungi drozsze, ale jednak bardziej wytrzymale - opinia wielu, w tym moja 😄
Kurde zainspirowałes mnie do zmiany kompa, na AMD rowniez. Jednak moj i7 5820k jest niewiele wart i az zal go sprzedawac ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności