Skocz do zawartości

amd 3900x


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze warto bo tak to trzeba czekać całe życie bo zaraz będzie coś nowego i lepszego 🙂 Bierzesz co jest teraz a za dwa lata wymieniasz na to co będzie wtedy a jak się zaczniesz zastanawiać to pół roku będziesz ważył decyzje co się opłaca, czy nie czekać a w tym czasie mógłbyś pracować i tys zł różnicy w tą czy tamtą nie miałby większego znaczenia bo więcej stracisz siedząc po forach, czytając i rozważając co jest najdoskonalszą możliwą decyzją dzisiaj o 15:40 i czy o 19 nadal będzie tak dobra 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Loozack napisał:

Wytrzymaj Klicek! Jesteśmy z Tobą! Całe forum żyje Twoim kompem 😄

Przyznam, że to bardzo angażujące zagadnienie. Sam z bólem wspominam składanie kompów 😉 Takie czajenie się, zagłębianie w statystyki. Ehh.

Dla tego ostatniego kompa kupiłem gotowca. Gryzę się z tym bo w sumie mogłem sam to zrobić.
 

@Loozack, rozwaliłeś mnie tym obrazkiem 😂

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalo napisał:

Przyznam, że to bardzo angażujące zagadnienie. Sam z bólem wspominam składanie kompów 😉 Takie czajenie się, zagłębianie w statystyki. Ehh.

Dla tego ostatniego kompa kupiłem gotowca. Gryzę się z tym bo w sumie mogłem sam to zrobić.
(...)

Mogłeś, mogłeś, te emocje, ta duma gdy już odpali i przyjemność, że wszystko zrobiłeś sam, ehh, tęsknię za tym, już z 4 lata minęły od ostatniej modernizacji 😕

VKHckraDpqrqSb6rRrL5cgyJcHgKe5QC.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak jako nastolatek pierwszy raz wykręcałem dysk żeby lecieć z nim do kumpla i  przegrać sobie muze/filmy.. Ale mi się ręce telepały Hhaha

 

A jak pierwszy raz złożyłem kompa, to nie dałem podkłądki pod śrubkę na płycie i robiło się spięcie przy każdym lekkim wstrząsie 😉
Cudem nic się nie spaliło a minęły pewnie długie dni zanim zaniosłem kompa do speca, który fartem to odkrył po dwóch dniach.

 

Siedziałem przy nim jak na bombie. Tylko sobie wyobraźcie - żeby nic nie ruszyć bo wyłączał się na kilkanaście minut 🙂

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak threadrippery się przykręca kluczem to aż płyta trzeszczy, wtedy to są emocje bo zepsuć sprzęt za kilka tys przy montażu  nie jest przyjemnamyślą 🙂

Kiedyś w swojej mądrości do zasilacza modularnego podłączyłem kabel z innego zasilacza modularnego, bo czemu miałoby nie działać, jak bezpiecznik w zasilaczu ogłuszająco trzasnął to tak mi się gorąco zrobiło, że aż koszulkę zdjąłem i usiadłem z wrażenia zastanawiając się co zrobić ze swoim życiem jak cały sprzęt zabiłem a nie stać mnie na nową stację 🙂

  • Sad 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Loozack napisał:

To forum to teraz taka nasza wspólna ławeczka przed blokiem, gdzie możemy sobie ponarzekać na młodych, i że "kiedyś to było" 😉

i oto chodzi! 😄 lepiej 5 osób które serio ma dobry klimat niż 100 i w sumie jest tylko thx i like. 😄

Klicek może nakręć filmik jak będziesz składał hahaha

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączę do tych 5 osób jeżeli pozwolicie. Bo mamy listopad a ja nie wiem czy Klicek coś już ma czy cały czas czeka 🙂 Sam czekam na nowe Threadrippery i przymierzam się do złożenia czegoś nowego. Kibicuję KLICKOWI ale nie wiem co się dzieje.... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, i jakim wydarzeniem mamy teraz żyć... 😕

A nie myślałeś o tym, żeby kupić procek na Allegro? Bo jeśli wierzyć sprzedawcom, to w kilku miejscach mają je na magazynie gotowe do wysyłki. Pozostaje tylko reszta sprzętu do skompletowania, ale z tym to już chyba nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nawet jeden uzytkownik z forum sie odezwal i dal znac ze ma procek i moze mi to zlozyc w 5 dni, ale generalnie przeszedl mi hajp na kupno kompa i po prostu poczekam do maja 🙂 zobacze jak sie sprawa rozwinie 😄 

Amd przegrywa zajebiscie brakiem tych prockow, ludzie czekaja po 4 miesiace. (to nie zart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmachu aż do głównych newsów to samo wrzuciłem 🙂 na razie najwięcej to wyszarpałem 4,5 na 1950x i chyba tej granicy nie przekroczę przez jakiś czas, chyba że klienci zaczną mi płacić honorarium a nie tylko należność 😉

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam gadanie, robisz nowoczesny styl z otwartą "obudową" stawiasz jeden wentylatorek i chłodzi wszystkie podzespoły jak złoto i to powietrzem, a latem chłodzi i mieszkanie 🙂

Zresztą teraz zima idzie to ogrzewanie można wyłączyć i kompa na parapecie postawić 🙂

wentylator_przemyslowy_28_500_mh_big_1.jpg.f6e5ed16672849ee4f5e930751a4cc92.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie śmiejecie 😄 ale jak ja renderuje jakiś gruby projekt. czyli 3 laptopy naraz. ustawiam je jeden obok siebie. wszystkie stoją na kólach longboardowych są 4cm nad ziemią.. i z boku stawiam wentylator który wieje przez te wszystkie laptopy.. i dzięki temu temperatura spada mi o 15 stopni 🙂 i procek na full turbo idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brain napisał:

Ale to nie kupujesz nic, czy czekasz na 3950x? (albo inny CPU) 

dokaldnie tak, przemecze sie na swoim zlomie jakis czas jeszcze, az sie rynek ustabilizuje i te procki beda dostepne. 🙂 btw. wiem ze procek moge kupic gdzie idziej, ale nieche tak robic. Chce kompa zlozonego z zainstalowanym system (jak pan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym coś, ale teraz można za grosze wyrwać "starego" Threadrippera 😉

https://www.x-kom.pl/p/377388-procesor-amd-threadripper-amd-ryzen-threadripper-1920x.html

Procek praktycznie w niczym nie ustępuje odświeżonej wersji 2920x, a jest ponad 2x tańszy:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-ryzen-threadripper-2920x-test.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TR jest spoko, ale nie lubie tej platformy na której trzeba go stawiać, jest droższa od tego "mainstreamu". Druga sprawa, mi bardzo zależy na wydajności single core a niestety TR są trochę w tyle z tym. (dlatego wypatruję 3950x)

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, brain napisał:

TR jest spoko, ale nie lubie tej platformy na której trzeba go stawiać, jest droższa od tego "mainstreamu". Druga sprawa, mi bardzo zależy na wydajności single core a niestety TR są trochę w tyle z tym. (dlatego wypatruję 3950x)

Zgadza się, że płyty główne pod tą podstawkę są droższe, ale przy obecnej cenie samego Threadrippera 1920x można wyrwać mobo + procek w cenie samego Ryzena 3900x 😉

Ale jeśli ktoś nie samym renderingiem żyje i cena nie jest priorytetem to jasne, Ryzen 9 będzie lepszym wyborem (pomijając nieco problematyczną kwestię schłodzenia tego potworka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie juz przecieki o kolejnej generacji Ryzena w 2020 - jesli sie nie myle tez w pierwszym kwartale 😄 AMD teraz idzie jak przecinak a Intel musi nadgonic. Wszyscy mowia "Intel to mega korporacja, maja pierdyliardy dolarow i armie ludzi!". No i? Jakos im ta kasa i armia ludzi nie pomogla w wymyslaniu nowych technologii i teraz sa w czarnej doopie. AMD juz smiga w 7nm a Intel walczy zeby ogarnac 10nm... Tak ze jesli bedzie dylemat to bardziej z jeszcze nowszym Ryzenem. Intel pewnie znowu pokaze procka ktory wyprzedza Ryzeny o 3.5 klatki w Counter Strike'u i kosztuje tylko 3 razy wiecej od Ryzena 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nezumi napisał:

Pojawily sie juz przecieki o kolejnej generacji Ryzena w 2020 - jesli sie nie myle tez w pierwszym kwartale 😄 AMD teraz idzie jak przecinak a Intel musi nadgonic. Wszyscy mowia "Intel to mega korporacja, maja pierdyliardy dolarow i armie ludzi!". No i? Jakos im ta kasa i armia ludzi nie pomogla w wymyslaniu nowych technologii i teraz sa w czarnej doopie. AMD juz smiga w 7nm a Intel walczy zeby ogarnac 10nm... Tak ze jesli bedzie dylemat to bardziej z jeszcze nowszym Ryzenem. Intel pewnie znowu pokaze procka ktory wyprzedza Ryzeny o 3.5 klatki w Counter Strike'u i kosztuje tylko 3 razy wiecej od Ryzena 😄

jesteś w błędzie.. Dla intela rynek x86 to już nie jest tak bardzo istotna sprawa.. intel teraz pracuje nad procsoerami kwantowymi i tam idzie cały hajs R&D

28 minut temu, Nezumi napisał:

Pojawily sie juz przecieki o kolejnej generacji Ryzena w 2020 - jesli sie nie myle tez w pierwszym kwartale 😄 AMD teraz idzie jak przecinak a Intel musi nadgonic. Wszyscy mowia "Intel to mega korporacja, maja pierdyliardy dolarow i armie ludzi!". No i? Jakos im ta kasa i armia ludzi nie pomogla w wymyslaniu nowych technologii i teraz sa w czarnej doopie. AMD juz smiga w 7nm a Intel walczy zeby ogarnac 10nm... Tak ze jesli bedzie dylemat to bardziej z jeszcze nowszym Ryzenem. Intel pewnie znowu pokaze procka ktory wyprzedza Ryzeny o 3.5 klatki w Counter Strike'u i kosztuje tylko 3 razy wiecej od Ryzena 😄

nie widzę tego... ich 10nm który poleciał do laptopów dupy nie urywa prawdę mówiąc... po za tym... mainstreamowy flagowy ryzen jest szybszy od topowego HDT intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Maciek Jutrzenka said:

jesteś w błędzie..

Jestem w bledzie jedynie w przypadku, jesli planujesz zakup procesora kwantowego...

Chociaz zaraz.. Procesora kwantowego tez nie maja wiec w ktorym momencie jestem w bledzie? 😄

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nezumi napisał:

Jestem w bledzie jedynie w przypadku, jesli planujesz zakup procesora kwantowego...

Chociaz zaraz.. Procesora kwantowego tez nie maja wiec w ktorym momencie jestem w bledzie? 😄

 

🙂 wiesz dlaczego wszystkie programy używają dzisiaj CUDE? a nie np stuff od AMD? Bo.. zaczeto pracować nad CUDA... wiele lat przed pojawieniem się produkty i zastsoowania... To samo robi intel.. Teraz pojawił się konkurent AMD.. to cośtam sklecą byle tylko jakoś utrzymać % rynku... 10nm nie będzie odpowiedzią na ryzeny.. bo 10nm było projektowane zanim ryzen w ogóle powstał. ale intel skupia się na kwantowych prockach i modularnych GPU x86 to tam wywalone.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności