Skocz do zawartości

Jakiej przgladarki uzywacie? Dlaczego akurat tej? I Jakie problemy sprawia ;)


Kulki

Jakiej przegladarki uzywacie?  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej przegladarki uzywacie?

    • IE
      13
    • IE + dodatki
      5
    • mozilla (mozilla, firefox)
      21
    • opera
      22
    • konqueror
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MOzilla! można środkowym klawiszem otworzyć nowy panel (chyba ze 40) co cholernie ułatwia operowanie na tym forum (np: wip1 + wip2 + img1test+ img2test+img3test+img4test+...+img25test+chat+wolne dyskusje+galleryfinished+darkCG+"informacje o użytkowniku: KULKI +główna http://www.max3d.pl+www.3dtotal.com+jakiś tutek+http://www.google.pl) i za to kocham MOzille!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Firefoxa. Ma gesty, ma taby, trzecim klawiszem włącza się link w nowym tabie, ma support do GetRighta (FlashGeta chyba też, ale nie mogę sprawdzić bo go nie mam, ale w plugu jest wymieniony), extensions, live bookmarks (rss), skórki, nie ma upierdliwej reklamy w górnym prawym rogu, nie łapie robali IE, jest darmowy, bezpieczny, stabilny, ma wszystko, tylko kawy nie robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest :)

blokada pop-up, brak dziur, z których IE słynie (najbardziej dziurawy progrsam z dziurawych), panele, większa kontrola wyświetlania samej przeglądarki jak i stron. Zabezpieczenia, itp. itd. pod względem bezpieczeństwa, IE nawet chyba nikt nie zamierza zgłaszać do konkursu ;]

hmm jest też pewne subiektywne odczucie kiedy korzystasz z Mozilli, że wszystko działa jakoś lepiej, może to przez wyświetlanie stron po kawałku, inny sposób sciągania obrazków...

nie zpaominajcie o spyware, te pijawki przenoszą się jedynie przez IE :/ koniec z tysiącami otwierających się okienek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem że nie widzę różnicy w prędkości ładowania się strony. W użytkowaniu Firefox nie ma sobie równych. No i jest świetny plug do blokowania reklam :D. podczas używania Firefoxa nie spotkałem się z żadną stroną której by nie chciał otworzyć (pomijając skanery on-line, ale to przez to że używają ActiveX :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie dawno uzywalem Opery ale ktos mi polecil Mozille Firefox. Zainstalowalem aby zobaczyc jak wyglada i odrazu sie zakochalem:) Strony sie szybciej laduja niz w Operze i bezproblemowo obsluguje flasha (u mnie Opera nie obslugiwala:/). Blokada popup , ma wieksze mozliwosci dostosowania do wlasnych wymagan i w ogole jest super:D O IE i jego odmianach nie wspomne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE 6.0, ponieważ nie chce mi się innych instalować i to mi wystarczy:P, wolno się odpala i czasami przycina, ale na moim złomie to i inne przeglądarki tak by działały :).

A propo "złomiastości" mojego komputera, wczoraj kolejny element plyty głównej zepsul się sam z siebie :], tym razem jeden ze slotów :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za czasow jak na internet chodzilem do caffe to ta msciagalem zawsze opere ;)

 

opera rzadzi ... wszystko w jednym oknie ... gesture , taby , bookmarks , mail , wyszukiwarki google , amazon , powiekszanie strony , no i wyrabany tryb pelno ekranowy ... przynajmniej CALA strona jest na fullscreen ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera. Nie mam wyskakujących okienek, mogę przeglądać kilka stron naraz, są gesty, jest wygodna, po skonfigurowaniu zajmuje bardzo mało miejsca na ekranie (pole na adres i karty, reszta do śmieci), jest wygodna i ma wbudowany moduł do ściągania plików.

 

Firefox ma niby to samo ale nie przypadł mi specjalnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Mozilla obsluguje takie programy jak np Flash Get?

 

nie obsluguje, sama kontunuuje przerwana sesje i ma kolejkowanie ;d

tez uzywam i jestem zadowolony, az ze niektore strony sie wieszaja, itd to juz nie problem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Opery głównie dlatego że nie ma tyle dziur co IE, a on jest posiekany jak ser szwajcarski;]. Niestety Mozille używałem tylko pare razy w szkole i niespecjalnie się znam wiec wiec na jej temat się nie wypowiem. Ale wracając do Opery to głównie zainstalowałem ją ze względu na młodszego brata (wczodzi taki burak wszędzie gdzie popadnie a ja potem musze dialery kasować heh:)).Opera jakoś lepiej sobie radzi z takimi sprawami. Dodatkowo nie otwiera niechcianych pop-upów. Pocztę moge odbierać bezpośrednio z przeglądarki klikając guzik na interfacie. Pozatym moge zamknąć stronkę kreśląć myszką literkę "L". Mały bajer a cieszy;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhehhehe ja mam taki nawyk ze macham mysza jak cos czytam i pewnie duzo tych elek bym wykreslil.. i za kazdym razem jakby mi sie program zamknal to by mnie cos trafilo ;))

 

uzywam firefoxa w sumie fajny, nie dziala tak szybko jak ie. bo ie siedzi na starcie w pamieci prawie ze - a juz szczegolnie jak sie ma duzo ramu, a firefoxik musi sie z dysku odczytac - ale aktualnie to kwestia paru setnych sec, przynajmniej mi sie tka wydaje

 

poza tym wlasnie firefox ma panele i pasek na dole mi nie rosnie gigantycze bo przewaznie jakos mam duzo stron :)

 

tylko za cholere dalej nie wiem jak zainstlowac jave ;) tj podobno musze sciaganc jave suna i bedzie dzialac ale nie chce mi sie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że musisz mieć wciśnięty prawy przycisk myszy i wtedy elke kreślić;]Pozatym zdaje mi się że to jest właśnie ten "gesture" co?:>

Aha w Operze można też wyłączyć wyświetlanie obrazków co znacznie przyspiesza ładowanie stron;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obsluguje, sama kontunuuje przerwana sesje i ma kolejkowanie ;d

tez uzywam i jestem zadowolony, az ze niektore strony sie wieszaja, itd to juz nie problem ;D

 

Tu właśnie ujawnia się siła Firefoxa -> extensions. Jest plug łączący go z managerami downloadu.

 

firefox4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sondę załóżcie? Niech taki post ma charakter wizualny - przynajmniej czemuś posłuży...

 

 

od dawna Mozilla (aktualnie 1.7.3) sporadycznie IEsyfu przy specyficznych stronach np. przeglądarki foto-map satelitarnych niektórych miast - tu trzeba...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera i Firefox

Opera za wznawianie i zapisywanie sesji. pelny ekran. tryby wczytywania bez grafiki. zoom. hotlista.

Firefox za prostote. ładną ikonkę.

Dawniej panicznie bronilem Opery, juz mi przeszlo.

Na laptopie mam firefoxa, na PC operke, ale na lisku tez smigam, jakos sie przekonalem...

Mam tylko jedna zasade: nigdy IE. jak ktos napisal to szwajcarski ser. a Firefoxik i Operka to szwajcarskie scyzoryki. krew mnie bierze jak u kogos mam na IE smigac. masakara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE- bo tak czy tak jest częścią systemu a nie widzę sensu w obwieszaniu go setkami dodatkowych programików- ten do doklejania notatek a ten do pokazywania emotionków. Zabezpieczenia ? No cóż, do tego używam firewalla a nie samej przeglądarki. Jeśli komuś wystarcza przeglądarka jako ochrona przed wszelkimi możliwymi problemami to gratuluję szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Ja mam antywira, firewalla i używam Firefoxa. Dzięki temu nie mam okien typu 'czy chcesz zainstalować to albo tamto', nie mam popupów itd. Pozatym lubię Firefoxa. W pracy mam IE i często się łapię na gestach myszy :D

 

Przy okazji. Czego używacie do poczty? Ja mam The BAT z 'Komputer Świata' i jest super! Mozilla Thunderbird niestety nie nadąża jakością za Firefoxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam Opery i FireFox'a, ze wzgledu zakładek i tego, że nie maja dziur. Jak przeszedłem na chwile na IE by coś sprawdzić to odrazu miałem syf na kompie po scanie PestPartolem. A jezeli chodzi o clienta mail to TheBat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności