Skocz do zawartości

Huion i ZBrush


Pat Ryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Od kilku lat posiadam tablet graficzny Huion H610 pro V2. Tablet rewelacyjnie sprawdza się w PS i Ilustrator (oba wersja CC), oraz działa prawidłowo jako myszka. Mam jednak problem z uruchomieniem go w ZBrush 4R8. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ usprawniło by mi to naukę tego programu i późniejszą pracę.
Chciałbym również wiedzieć jak tablet uruchomić w Blender, bo nie ukrywam że będzie to kolejny program do sprawdzenia, być może bardziej mi podejdzie niż ZBrush.
Jeżeli ktoś wie jak to ogarnąć, bardzo proszę o pomoc.
Dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Nezumi said:

Ta, w sumie zabawne, ze obojetnie jaka wersje masz to updaty sa darmowe 😄

Ta tylko komu by się chciało za każdym razem po tych torrentach nowej wersji szukać 🙂 daliby automatyczne updaty bez ingerencji użytkownika to by to jakoś było 🙂

A tak poważnie to przez takie automatyczne upady programów to tak się rozleniwiłem, że jak muszę coś sam ręcznie ściągać i instalować to o mój boże jaka ciężka praca 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest updater to sie nadmiernie nie napracujesz 😉 Musza zapytac czy chcesz updatnac czy nie bo by sie niektorzy wkurzali, ze jest z automatu. Sam znam paru wymiataczy, ktorzy siedza na jakiejs na prawde antycznej wersji (na legalu).
Ja tam zawsze skacze na najnowsza - za fajne rzeczy dodaja, zebym sie powstrzymal. Wkurza mnie przenoszenie ustawien - to by moglo byc automatyczne tez, w "chmurze" jak z przegladarkami internetowymi. Na szczescie przy updaterze nie trzeba nic ustawiac, ale przy czystej instalce juz tak.
BTW, jeszcze nie mam nowej wersji, chyba za godzine ma byc czy jakos tak. Ciekawe jak tam serwery beda dzialaly dzis 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Nezumi napisał:

Jest updater to sie nadmiernie nie napracujesz 😉 Musza zapytac czy chcesz updatnac czy nie bo by sie niektorzy wkurzali, ze jest z automatu. Sam znam paru wymiataczy, ktorzy siedza na jakiejs na prawde antycznej wersji (na legalu).
Ja tam zawsze skacze na najnowsza - za fajne rzeczy dodaja, zebym sie powstrzymal. Wkurza mnie przenoszenie ustawien - to by moglo byc automatyczne tez, w "chmurze" jak z przegladarkami internetowymi. Na szczescie przy updaterze nie trzeba nic ustawiac, ale przy czystej instalce juz tak.
BTW, jeszcze nie mam nowej wersji, chyba za godzine ma byc czy jakos tak. Ciekawe jak tam serwery beda dzialaly dzis 🙂

Ja tego nigdy nie kumałem - że ktoś używa starszej wersji niż jest dostępna. Może jak masz milion pluginów to pewnie, któryś nie będzie działał i trzeba poczekać aż nadgonią, albo klienci mają starsze licencje - ale taki zbrush jak jest za free, każdy powinien być up to date. No chyba, że piracą 😉

Kiedyś musiałem gościowi zamiast ztl-a specjalnie zapisywać w obj - wstyd jak skur*** bo gość profesjonalny taki, że szok. Za 1-2 zlecenia mógłby mieć tą licencję.

Największą bekę miałem, jak na gumroadze widziałem komercyjny tutek nagrywany w piracie marvelousa 🙂 Może nawet go kupiłem?

ale to off top.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, michalo said:

Największą bekę miałem, jak na gumroadze widziałem komercyjny tutek nagrywany w piracie marvelousa

Nie wiem czy to ten sam co widzialem, jeden z brazylijskich wymiataczy, mega znany koles cos takiego wrzucil kiedys 😄 Ja swiety nie jestem, ale jak softu uzywam do zarabiania kaski to kupuje licencje i tyle. Zwraca sie w miare szybko jak softu uzywasz. Ale offtop faktycznie 😄

Spadam bo sie ZB updatnal 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, blood_brother napisał:

No dobra, ale na czym konkretnie polega problem? Co prawda nie miałem styczności z Huionem, ale na Wacomie to działa tak, że włączam Zbrusha i wszystko działa. Ewentualnie w opcjach sterownika można sobie poustawiać trochę inne działania pod każdą aplikację.

No właśnie problem jest taki że tablet nie reaguje na cokolwiek, używam myszki i wszystko jest ok. Problem jest tylko w zbrush. Reszta programów jak pisałem wcześniej współpracuje normalnie, a zbrush nic. nawet nie ma reakcji typu przesunięcie kursora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nowszego zbrusha. W 2021 dodali

Cytat

Additionally, ZBrush 2021.1 introduces a new feature:

Preferences >> Tablet >> Tablet Driver API to determine how ZBrush works with Windows Ink, affecting performance when using a tablet on Windows.  If you experience lag issues when interacting with models, trying one of these other settings should resolve them. 

There are 3 options:

  •     WinTab (default mode): Will not handle Windows Ink. This will operate like it did in ZBrush 2019.
  •     Stylus: Handles Windows Ink the same way it did in 2020.1.4.
  •     WM_Event: Handles Windows Ink the same way it did in 2021.

One of these three modes should resolve any issues with pressure sensitivity.

Piszą tu o sile nacisku ale mógłbyś sprawdzić czy się u ciebie coś poprawi.

 

Dodatkowo właśnie to WinTab możne mieć problemy. Spróbuj, po włączeniu zbrusha ponownie włączyć usługę tabletu - nie wiem jak się ona nazywa/ u mnie to WTabletServicePro i czasem się wywala. Zwykle pomaga uruchomienie ponowne usługi.

U mnei objawia się to tak, że tablet działa jak myszka - nie ma nacisku, buttony nie działają, przy klikaniu pojawia się takie blade kółeczko w10 zamiast kursora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pat Ryk napisał:

Sprawdziłem, wszystko jest ok. Mój tablet nie obsługuje ZBrush. Chyba czas pomyśleć nad nowszym tabletem. Dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.

Jak to nie obsługuje? Pogooglowałem z ciekawości i wygląda na to że działa

Próbowałeś z nowym zbrushem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam. Używam triala do przetestowania. Jest to dla mnie świeży temat i słyszałem, że ZBrush jest standardem jak programy Adobe. Pytanie czy do grafiki reklamowej potrzebuje aż takiego programu, czy może np. Blender będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, blood_brother said:

Jeśli reklama/motion design to zastanowiłbym się nad Cinemą.

Cinema kosztuje sporo. Maya ma teraz wersje Indy w sensownej cenie. Ale w takim przypadku na prawde zaczalbym od Blendera. Po co palic kaske na licencje jak dopiero zaczynasz a ogolne zasady w 3D sa takie same wszedzie. Jak mowi @michalo ZBrush jest standardem, ale do specyficznych rzeczy. Jak interesuje Cie zostanie rzezbiarzem to ZBrush. Jak chcesz robic w 3D to i owo, to Blender na poczatku za free a pozniej moze przy nim zostaniesz (bo jest to spoko soft mimo wszystko) albo sobie znajdziesz cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blood_brother napisał:

Jeśli reklama/motion design to zastanowiłbym się nad Cinemą.

Też ciekawa opcja, szczególnie do animacji. Pytanie jak ten program radzi sobie z tworzeniem postaci. Być może jak wspomniał michalo, zamiast ZBrush'a zainteresować się Blenderem i do tego dołączyć Cinema. Modelowanie postaci np. do gier to jeszcze nie mój poziom. Bardziej skupiałem się na flat design. Przeskok na 3D plus animacja w końcu musiał nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Cineme4D i tworzenie postaci, to nie szedł bym w tą stronę 😉 Motion design spoko, bo to oczko w głowie producenta i w tym kierunku rozwija soft. Przy innych tematach proponowałbym Blendera, bo mega wygodnie się w nim modeluje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebazx6r napisał:

Ucz sie blendka. Zbrush i tak jest uzywany poza pipelinem.

Przekonałeś mnie, będzie kasa na kolejną subskrypcję adobe 😄

A co z animacjami? Czy poza modelowaniem Blender jest do tego wystarczający?

I z ciekawości, jak wygląda współpraca Blendera z Photoshop i Ilustrator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zetke mosze polowac na uzywke. Odsprzedac mozna raz. ale to nie jest subskrypcja kupujesz na zwsze a updaty jak narazie sa gratis.

Mały Gamedev leci na blenderze. Nikogo nie interesuje gdzie zrobisz model. Spinasz potem w enginie. Lub shadzisz w innym programi wpinasz textury etc. 
Animacja czesto jest w Mayce w wiekrzych firmach.
Rendery robisz do plikow zewnetrznych. i on leca do photoshopa lub nuke do kompo. Kompo mozesz bezsposrednio robic w w Blenderze. 
Blender ma fajny viewport Ivi.
Textury robisz w Substance painterze lub quixil pod photoshopa. Chociaz teraz oba sa adobe chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności