Skocz do zawartości

Randomowe promki na sprzet


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, michalo said:

Nadaje się to do pdfów typy Anatomy for artists? Ma to sens? 

Czytnik jak najbardziej, goraco polecam. Uzywam non stop do czytania, ale do podrecznikow sprawdza sie raczej srednio. mam wlasnie miedzy innymi Anatomy for Artists w PDFie i uzywam go na kompie po prostu. Na czytniku mozesz sobie zakladki robic jak chcesz w konkretnym miejscu otworzyc i takie tam ale osobiscie uwazam ze nie jest to az tak wygodne jak po prostu otwarcie PDFa na kompie jako refki. Wiecej, uwazam ze tradycyjne, papierowe wydanie jest jeszcze mniej wygodne 😄 Otwierac ksiazke tak, zeby stala na tej konkretnej stronie otwarta, krecic lbem co chwile... nie wiem. Moze jakbym pracowal w glinie to by mialo sens ale mnie meczy przenoszenie i dostosowywanie wzroku z papieru na monitor co chwile. Wole to miec otwarte na monitorze i szafa gra.
Ale jak mowie - jesli lubisz czytac to czytniki sa super. Ja z przyczyn obiektywnych nie moge kupowac papierowych wersji ksiazek (ceny wysylki do Meksyku by mnie zezarly) a w mobi czy epubie bez problemu, raz dwa mam i czytam. Cala biblioteka w malym urzadzeniu. Co wiecej - mam mega stary czytnik, juz nie pamietam ile lat ma a wciaz bateria trzyma ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Jak by ktoś potrzebował AMD Ryzen Threadripper Pro 3975WX

i Threadripper Pro 3995WX  to zapraszam. 
Wiemy ze  na rynku panuje susza  i od dłuższego czasu  nie ma tego na rynku nam sie trafiło kilka sztuk.

Proce siedzą w Lenovo P620  jest to  oryginalna konfiguracja wszystko w pudełkach lenovo 

Cały zestaw CPU/ 64GB ram / SSD nvme 1 tb ,

Ryzen Threadripper Pro 3975WX

https://allegro.pl/oferta/12410938408

Ryzen Threadripper Pro 3995WX 

https://allegro.pl/oferta/12410947746
 

ogólnie polecamy jeśli ktoś potrzebuje Nvme PCI 4.0 spiąć w RAID to  z poziomu Bios 

Preferujemy odbiory osobiste, sprzedaż fvat23%

Edytowane przez Team Render
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Team Render napisał:

Cześć, 

Jak by ktoś potrzebował AMD Ryzen Threadripper Pro 3975WX

i Threadripper Pro 3995WX  to zapraszam. 
Wiemy ze  na rynku panuje susza  i o d dłuższego czasu  nie ma tego na rynku.

Oferta warta uwagi.

W cenie procesora  dostajecie 64GB RAM  🙂

Ogonie proce siedzą w Lenovo P620  jest to  oryginalna konfiguracja wszystko w pudełkach lenovo 

Cały zestaw CPU/ 64GB ram / SSD nvme 1 tb ,

Ryzen Threadripper Pro 3975WX

Ryzen Threadripper Pro 3995WX 

mamy kilka sztuk cena do ustalenia ale zbliżona ceny  procesora 

 

ogólnie polecamy jeśli ktoś potrzebuje Nvme PCI 4.0 spiąć w RAID to  z poziomu Bios swobodnie można 

daj imie nazwisko i link do strony na pm, a nie anonimowo wrzucasz sobie cos z nowego konta i sie reklamujesz. Juz byli tutaj tacy co reklamowali scamy i administacja byla ciagana po urzedach, wiec sie nie obrazaj po prostu srodki ostroznosci i tyle. Czas do konca dnia inaczej ban

 

edit: wszystko ok

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku sierpnia cena na w oficjalnym sklepie dla Meta Quest 2 wzrasta po 50eur dla obu dostępnych wersji.

Oprócz tego zdrożeją inne akcesoria.

Więc jak ktoś się wacha tak jak ja może  to go przekona?

Ja czekałem na premierę trójki ale pewnie będzie jeszcze droższa, skoro meta są aktualnie najtańsze a chyba wcale nie takie słabe. 

 

Ja cały czas myślę o zakupie. Raz jestem na tak, raz na nie..  Ehh jak ktoś by mi powiedział co mam zrobić 😛

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michalo napisał:

Od początku sierpnia cena na w oficjalnym sklepie dla Meta Quest 2 wzrasta po 50eur dla obu dostępnych wersji.

Oprócz tego zdrożeją inne akcesoria.

Więc jak ktoś się wacha tak jak ja może  to go przekona?

Ja czekałem na premierę trójki ale pewnie będzie jeszcze droższa, skoro meta są aktualnie najtańsze a chyba wcale nie takie słabe. 

 

Ja cały czas myślę o zakupie. Raz jestem na tak, raz na nie..  Ehh jak ktoś by mi powiedział co mam zrobić 😛

No fajnie, ale czy tego da się używać bez konta fb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLICEK napisał:

no i to jest promka 🙂

3090x za 6k pozdrawiam, szkoda ze juz nie potrzebuje 🙂

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_3090_gamerock_24gb_gddr6x_384bit-item-66332.html

ZA ILE SWOJĄ KUPIŁEŚ??? xD
Też bym skorzystał, ale nie będę kupował nowego sprzętu co dwa miesiące.
Tak swoją drogą to już od paru tygodni spokojnie idzie 3090 wyrwać w okolicach 6k (sam miałem okazję kupić 3090ti za 6500, ale nie skorzystałem..). Nie wiem tylko co jest tego przyczyną- nagle surowców nakopali i wyprodukowali? Czy okazało się, że w magazynach, w jakimś niezauważalnym/niewidzialnym kartonie zalegały i teraz robią wietrzenie przed premierą 4000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RaVirr napisał:

ZA ILE SWOJĄ KUPIŁEŚ??? xD
Też bym skorzystał, ale nie będę kupował nowego sprzętu co dwa miesiące.
Tak swoją drogą to już od paru tygodni spokojnie idzie 3090 wyrwać w okolicach 6k (sam miałem okazję kupić 3090ti za 6500, ale nie skorzystałem..). Nie wiem tylko co jest tego przyczyną- nagle surowców nakopali i wyprodukowali? Czy okazało się, że w magazynach, w jakimś niezauważalnym/niewidzialnym kartonie zalegały i teraz robią wietrzenie przed premierą 4000? 

ludzie czekaja na 4xxxx 🙂 wiec cena leci na leb no i kurs crypto ktory sie wywalil i sobie ten glupi leb rozwalil XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym :((( ale hajsu nie mam.. musze poczekać na takie sprawy updatowe ze 2-3 miechy

do tego ten procek nieszczesny

 

A ten occulus jednak cena wzrosła o 100 eur 😕 |Trochę mi teraz smutno, zę nie kupiłem sobie zabawki...  😛

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to załamanie krypto, w chinach rynek jest zalewany pokoparkowaymi kartami a amd i nvida zmniejszają zamówienia na podzespoły bo jak górnicy przestali kupować a na dodatek się wyprzedają to mają i będą mieli nadpodaż. Dlatego też przesunęli premierę serii 4000  żeby się pozbyć tego starego dziadowa 🙂 a mniejszą planowaną produkcją będą się starali jak najbardziej utrzymać ceny jakie są mniej więcej teraz. W tym roku premeira tylko 4090 i zobaczymy czy będą schodziły na pniu czy jednak ludzie się wstrzymają do premeiry 4080 albo zobaczą ile to prądu ciągnie i jak się grzeje bo w 3090 były czasem jaja z tym, karty się paliły, czasem nawet w fabryce padów nie montowali.   

Tak czy tak jak ktoś planuje to z 7k lekką ręką trzeba szykować i zasilacz tak z 1300W+ 🙂 i do tego przejściówka na nowe złącze zasialnia i podpórka pod kartę i'lub smycz żeby z góry podpiąć bo się płyta wygnie 🙂 Nawet teraz 3090 potrafią mieć grubość 4,5 slota! 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te supernowoczesne gpu z wygladu zaczynaja przypominac telewizor Rubin - moze niech robia je do postawienia zewnetrznie obok kompa, obudowa pseudo drewno, wkomponowana jakas podstawka na kubeczek z kawa czy herbata z nierdzewnej stali (karta zadba o podtrzymywanie ciepla w ulubionym napoju)...

Na serio umieram z ciekawosci jaka bedzie juz nastepna (50XX) generacja bo przeciez ewidentnie docieramy do granicy absurdu z ta wielkoscia i pradozernoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nezumi said:

Te supernowoczesne gpu z wygladu zaczynaja przypominac telewizor Rubin - moze niech robia je do postawienia zewnetrznie obok kompa, obudowa pseudo drewno, wkomponowana jakas podstawka na kubeczek z kawa czy herbata z nierdzewnej stali (karta zadba o podtrzymywanie ciepla w ulubionym napoju)...

Na serio umieram z ciekawosci jaka bedzie juz nastepna (50XX) generacja bo przeciez ewidentnie docieramy do granicy absurdu z ta wielkoscia i pradozernoscia.

Już od jakiegosczasu są gpu zewnętrzne i można nawet do laptopa podpiąc 

https://www.google.com/search?q=egpu&sxsrf=ALiCzsY7xerRdjcK7NjjWYS8XNJPo40A-w:1659526162098&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiLnozbyKr5AhXysosKHTysB_gQ_AUoAXoECAIQAw&biw=1280&bih=684&dpr=3

do tego risery PCIE ale z każdą generacją złącza PCIE są coraz krótsze lub trzeba się liczyć ze spadkiem wydajności. Ja mam najtańsze risery koparkowe za ok 20zł ale podpinam pod nie starusieńkie 1070 a nie topową kartę nowej generacji więc nawet dają radę w mojej konfiguracji  🙂 

 

Jeszcze były takie projekty żeby komputer podłączyć pod grzejnik i dogrzewać mieszkanie, jeśli dużo liczysz i renderujesz to nawet zwykły komputer potrafi fajnie zimą dogrzać pokój więc nie jest takim złym pomysłem podpiąć chłodzenie wodne do grzejnika to będzie większy obieg wody i lepsze chłodzenie kompa 🙂 Chyba nawet był taki komercyjny i estetyczny produkt ale teraz nie mogłem znaleźć, pewnie projekt już upadł ale ludzie na własną rękę też takie rzeczy składają szczególnie jeśli masz koparkę i krypto nie szoruje po dnie jak teraz 🙂

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mowie o standardowych zestawach bo to ze sa zewnetrzne karty to wiem. Tez w sumie smieszne jak kiedys widzialem kolesia co mial lapka, do tego zewnetrzny monitor, zewnetrzny dysk i zewnetrzny gpu... Nie dam glowy czy zasilacza jakiegos tez nie mial zeby to smigalo. I mial "portable" system... Tak samo portable jak zwykly PC no ale "wcale nie, bo LAPTOP!" 😄 

Czasami sie odniechciewa... wszystkiego. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Destroyer napisał:

Jeszcze były takie projekty żeby komputer podłączyć pod grzejnik i dogrzewać mieszkanie

Potrzymaj mnie piwo
IMG_20210902_175846.thumb.jpg.bc09c212f528c54c39537e19a2feccdf.jpg

Kilka razy na urlopie używaliśmy też z żoną laptopa do suszenia grzybów zebranych w dużej ilości:).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Lucas said:

Potrzymaj mnie piwo
IMG_20210902_175846.thumb.jpg.bc09c212f528c54c39537e19a2feccdf.jpg

Kilka razy na urlopie używaliśmy też z żoną laptopa do suszenia grzybów zebranych w dużej ilości:).

Pomysłowość ludzka nie ma granic 🙂 tej zimy pewnie ludzie będą bardziej pomysłowi niż w poprzednich sezonach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowość pomysłowością ale jak zobaczyłem ile ciepełka się marnuje podczas renderowania to aż prosiło się o to, żeby przekierować je we właściwie miejsce.
To jest swoją drogą bardzo ciekawe (i myślę, że rozwojowe) zagadnienie. Skoro na porządku dziennym jest już stosowanie rekuperacji (odzysku ciepła) w wentylacji nawet w domach jednorodzinnych, to dlaczego miałoby się nie odzyskiwać nadmiaru ciepła ze sprzętu który je wydziela podczas pracy?
Jakiś czas temu natknąłem się na artykuł (może nawet tu na forum), gdzie gość mieszkający gdzieś w Austrii postanowił podpiąć swoją koparkę bezpośrednio do wentylacji mechanicznej domu i wyszło mu, że przy założonym jakimśtam minimalnym kursie bitcoina był w stanie grzać chałupę całą zimę za darmo.
Teraz pewnie ekonomicznie by się to nie spięło ale jeśli zajmując się zawodowo grafiką i tak się tego komputera używa to nadal jest to pewna oszczędność.
Na razie projektuję domy obcym ludziom ale jakby mnie było kiedyś stać na budowę własnego to na pewno bym taki ficzer spróbował wdrożyć 🙂 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nezumi napisał:

Nie no, mowie o standardowych zestawach bo to ze sa zewnetrzne karty to wiem. Tez w sumie smieszne jak kiedys widzialem kolesia co mial lapka, do tego zewnetrzny monitor, zewnetrzny dysk i zewnetrzny gpu... Nie dam glowy czy zasilacza jakiegos tez nie mial zeby to smigalo. I mial "portable" system... Tak samo portable jak zwykly PC no ale "wcale nie, bo LAPTOP!" 😄 

Czasami sie odniechciewa... wszystkiego. 😄

Mój kolega tak miał. Wszystko doczepiane do gigantycznego laptopa za 15k...póki się ten laptop nie popsuł.
I wiecie co się wydarzyło dalej? Anood 10 miesięcy (o ile się nie mylę) leży w "naprawie"- a tak naprawdę objechał już 3 fachowców i nawet konkretnej diagnozy nie dostał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalo napisał:

mozna polecic sklep, moze nie najlepszy ale na bank nie scammerski 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sferisie 3090 za 4999 i to zotack czyli po rejestracji wydłuża sięgwarancaja na 5 lat

A ten Inno z xkoma to kupiłem 3080 od inno i nawet 4 miesiące nie minęły i wentylator zaczął grzechotać i furkotać więc moje zaufanie do tej formy trochę mi spadło 😛 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Destroyer napisał:

W sferisie 3090 za 4999 i to zotack czyli po rejestracji wydłuża sięgwarancaja na 5 lat

A ten Inno z xkoma to kupiłem 3080 od inno i nawet 4 miesiące nie minęły i wentylator zaczął grzechotać i furkotać więc moje zaufanie do tej formy trochę mi spadło 😛 

ten problem z wentlami to ma kazda firma, ja mam evga i to samo sra went jak wlaczam kompa ale po chwili sie ucisza 🙂 Chcheszke chyba ma zotaca albo palita i to samo jest 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, KLICEK said:

ten problem z wentlami to ma kazda firma, ja mam evga i to samo sra went jak wlaczam kompa ale po chwili sie ucisza 🙂 Chcheszke chyba ma zotaca albo palita i to samo jest 😉 

Ale to nie o to chodzi w moim przypadku, bo część kart ma tak, że przy uruchamianiu wentylator idzie na 100% a potem się stabilizuje , w mojej to łożysko w wentylatorze coś siadło i nawet po godzinie dalej stukało i to pierwsza karta z która mam cos podobnego a już dziesiątki kart przeczołgałem, a te dodatkowe 1070 asusa do renderowania co mam podpięte to mają z 5 lat i wentylatory nadal chodzą jak złoto 🙂 Może być kwestia konkretnej sztuki i mojego pecha ale zawsze jest wrażenie w takich sytuacjach, że może jednak firma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebazx6r napisał:

Zastanawiam sie czy nie przyswoic sobie jakiegos rocznego rtx 3090. Chodzą w granicach 3000-3500zł.

Na tle cen serii 4xxx.... cenowo magia. Z drugiej strony niby 4080 szybsze sa i mniej pradu ciagna ale cenowo jest przepasc i mniej o 8GB ramu.

Mniej ramu ale szybszy ten ram. W grach przynajmniej to działa lepiej.  

Ale 3090 i tak pewnie starczy na parę ładnych lat... zanim 4080 spadnie to nie wiadomo co będzie.   

Nie namawiam cię oczywiście, ale sam czasem rozkminiam te rzeczy.

Podobno są duże. Sprawdź czy ci wejdzie w obudowę, bo np, chłodzenie wodne jak masz z przodu może już to uniemożliwiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalo napisał:

Podobno są duże. Sprawdź czy ci wejdzie w obudowę, bo np, chłodzenie wodne jak masz z przodu może już to uniemożliwiać. 

Z tylu mam chłodzenie. z przodu mam 3 wentylatory. Z drugiej strony mam 750 zasilacz i tu może być kolejny problem. Dobry 1000W to pewnie z 1000zł+.
No i odwieczny problem, czy jest mi to potrzebne.
Monitory 3 ,ale 1920x1080, do tego dochodzi fakt ,że ostatnio piszę więcej linijek kodu niż modeluje texturuje etc.... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze ram szybszy jak wrzucisz do marmo 2 modele + 8 setow textur i co ci z szybkosci jak nie bedziesz mial jak tego pomiescic i render 10 razy wolniejszy? to samo jest teraz 3080 vs 3090 niby zblizone sa te modele, ale przez ilosc ramu przepasc

6 minut temu, michalo napisał:

Masakra bo platforma am5, ddr5 strasznie poleciały w dół jak tytlko kupiłem XD

dzieki ze kupiles 😄 teraz bede mogl kupic za 1/2 ceny 😄 dawaj teraz 4090 zobaczymy co sie stanie XD

  • Sad 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KLICEK napisał:

dzieki ze kupiles 😄 teraz bede mogl kupic za 1/2 ceny 😄 dawaj teraz 4090 zobaczymy co sie stanie XD

ogólnie aż taki cebulalk nie jestem żeby teraz bardzo rozpaczać. Lubię wydawać hajs na sprzęciory i softy i giery. No co ?

XD 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sebazx6r napisał(a):

Z tylu mam chłodzenie. z przodu mam 3 wentylatory. Z drugiej strony mam 750 zasilacz i tu może być kolejny problem. Dobry 1000W to pewnie z 1000zł+.
No i odwieczny problem, czy jest mi to potrzebne.
Monitory 3 ,ale 1920x1080, do tego dochodzi fakt ,że ostatnio piszę więcej linijek kodu niż modeluje texturuje etc.... 
 

Ja mam 3090Ti z poborem mocy do 460W i spokojnie się wyrabiam na zasilaczu 850W. Nie wiem jaką masz resztę bebechów, ale 3090 chyba możesz spróbować ogarnąć na swoim 750 i ew. wtedy w razie gdyby nie starczało wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzen 9 5950x 
ASUS TUF X570
AIO pompa plus 2 wentyle
3 wentyle
64GB DDR4 3200 Kingston Fury
3xSSD M.2 (W tym jeden w PCI)
1x HDD
Wifii na PCI 2,4/5Ghz plus Bluetooth osobno
750W to jest chyba na styk ale dobzre miec zapas>

Chyba jednak sobie kupie wiekrzy Monitor a karte i zasilac moze po 😜 pewnej rozparawie by dodac koszty zycia do drugiej 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebazx6r napisał(a):

ryzen 9 5950x 
ASUS TUF X570
AIO pompa plus 2 wentyle
3 wentyle
64GB DDR4 3200 Kingston Fury
3xSSD M.2 (W tym jeden w PCI)
1x HDD
Wifii na PCI 2,4/5Ghz plus Bluetooth osobno
750W to jest chyba na styk ale dobzre miec zapas>

Chyba jednak sobie kupie wiekrzy Monitor a karte i zasilac moze po 😜 pewnej rozparawie by dodac koszty zycia do drugiej 😜

Z takim konfigiem + 3090 - 850W mogło by starczyć, ale wiadomo jak już kupować to trochę na przyszłość i sam bym pewnie wziął 1000W🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności