Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.3


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Destroyer napisał:

Chwalenie się pracą po 12-15 godzin 6-7 dni w tygodniu?! fuck this fucker!

https://www.pushsquare.com/news/2022/09/the-callisto-protocols-boss-underfire-for-appearing-to-glorify-15-hour-shifts

 

mozemy sie tutaj poklocic troche i wiecie ja jestem przeciwko takim warunkom pracy i oczywiscie krancz to zlo (bo sam wiem jak to boli). Aczkolwiek widzialem duzo smieszkow z typa i np. z ojca matczaka (tego raperka). Prawda niestety jest taka, ze jezeli chcesz budowac skilla (osobistego oczywiscie) to nie ma innej drogi 🙂 mozecie mnie hejtowac 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, KLICEK said:

mozemy sie tutaj poklocic troche i wiecie ja jestem przeciwko takim warunkom pracy i oczywiscie krancz to zlo (bo sam wiem jak to boli). Aczkolwiek widzialem duzo smieszkow z typa i np. z ojca matczaka (tego raperka). Prawda niestety jest taka, ze jezeli chcesz budowac skilla (osobistego oczywiscie) to nie ma innej drogi 🙂 mozecie mnie hejtowac 🙂

Co innego jak robisz bo chcesz po godzinach dla siebie albo gdy rozwijasz własny biznes a co innego jak idziesz do roboty i jesteś niewolnikiem i jest to wymagane ale oczywiście " przecież nikt nie trzyma nikomu broni przy głowie". Każdy crunch to porażka osób zarządzających a obnoszenie się z tym ile to ktoś godzin nie przepracował jak z medalem za zasługi, ciężką pracą i największy honor jest głupie i niszczące bo staje się to coraz bardziej akceptowalną normą i współczesnym niewolnictwem a i tak wiele osób niewiele z tego ma gdy CEO wypłaca sobie milionowe premie za prace swoich niewolników. Sam też sobie za często nawrzucam dodatkowej pracy ale się tym nie chwalę a wręcz przeciwnie gardzę tym i jak komuś o tym mowie to jako osobistą porażkę i przestrogę żeby tak nie robili. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście crunchu niewolniczego nie przeżyłem - bo 2h po oficjanych godzinach pracy to jeszcze nie masakra. Choć po 3 takich latach człowiek trochę zaczyna się zastanawiać, po co ci to chłopie? Nie lepiej siąść w domku, odpocząć - zjeść obiadokolację jak człowiek o 17tej? 🙂
images?q=tbn:ANd9GcQ8AZ5eQJMbdz18uNdTYKi

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ustawy z 35godziunnym tygodniem pracy, można by było zaczerpnąć nieco więcej powietrza w weekend 🙂 Ale jak znam życie to to nie przejdzie i jest to zagrywaczką przed zbliżającymi się wyborami no bo w to że dobro ludzi jest na uwadze któremukolwiek politykowi to chyba nikt nie jest na tyle głupi żeby w to uwierzyć 🙂 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ustawa-skracajaca-czas-pracy-w-sejmie-wyprzedzaja-ruch-tuska/4de5ewj

3FF98DS.jpg

  • kekw 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

Dla tych co jeszcze nie wynegocjowali podwyżki inflacyjnej 🙂 

6iiDZhy.jpg

Mi to wygląda na to, że jednak chyba nie wynegocjuje, szefo złapał nogę i gryzie i w dodatku się tym rozkoszuje (zamknięte oczy) 😄

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, tobiq4 said:

Mi to wygląda na to, że jednak chyba nie wynegocjuje, szefo złapał nogę i gryzie i w dodatku się tym rozkoszuje (zamknięte oczy) 😄

 

Payrise by seduction it is then 😄 

LwHmXYC.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tobiq4 napisał:

Koty przeginają, kiedyś będzie wpierdol https://www.instagram.com/reel/CiupaBgj8L_/?igshid=YmMyMTA2M2Y= 🙂

Ale mój 2kg kotek tak samo atakuje 16kg psa. Tyle, ze pies zdaje sienie rozumieć o co chodzi. Ja w sumie też nie kumam o co.

Za to jak kopnąłem wczoraj kasztana i oboje pobiegli, to kota musiałem ratować;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, KLICEK said:

to pacz tera na promocję 🙂

ZPZtmH1.jpg

Już niedługo w każdym sklepie super promocja Morawieckego, kup dwa produkty, zapłać za oba 😄

 

Poza tym już są szacunki, że teraz ludzie po 30tce jak będą mieli emeryturę to ok 30% ostatniej pensji bo coraz mniej ludzi w wieku produkcyjnym, Polaków jest już poniżej 38mln a 500+ na bachora nie sprawiło, że Polacy zaczęli się mnożyć jak króliki, no kto by pomyślał 😛 To nie Irlandia gdzie imigranci żyją z robienia dzieci 🙂 

 

@Mortom wow złoto! dzięki Panie, świetne to! 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KLICEK napisał:

Czasem mnie wkurwia, że byłem już za stary by załapać się na zwolnienie z podatku dochodowego dla osób poniżej 26 roku życia, za młody na 13 i 14 emeryturę, zbyt bezdzietny na 500+, becikowe i inne tego typu, zbyt nie w tej branży by dostawać np. dodatki dla górników, deputaty, 15 pensje czy wyrównania inflacyjne xD 

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RaVirr napisał:

Czasem mnie wkurwia, że byłem już za stary by załapać się na zwolnienie z podatku dochodowego dla osób poniżej 26 roku życia, za młody na 13 i 14 emeryturę, zbyt bezdzietny na 500+, becikowe i inne tego typu, zbyt nie w tej branży by dostawać np. dodatki dla górników, deputaty, 15 pensje czy wyrównania inflacyjne xD 

nie no ty masz jebac a na koniec masz zastac okradzioyn z oszczednosci przez iflacje i stopy xD 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, RaVirr said:

Czasem mnie wkurwia, że byłem już za stary by załapać się na zwolnienie z podatku dochodowego dla osób poniżej 26 roku życia, za młody na 13 i 14 emeryturę, zbyt bezdzietny na 500+, becikowe i inne tego typu, zbyt nie w tej branży by dostawać np. dodatki dla górników, deputaty, 15 pensje czy wyrównania inflacyjne xD 

Gdybym był chamem ze sztachetą w ręku ktoś by się ze mną liczył! 

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getin Noble Bank znika, z kontami ludzi i lokatami wszystko ma być dobrze ale warto się rozglądać żeby nei było jak w chinach czy gdzieś tam gdzie wojsko blokował dostęp do banków i wypłacania swoich pieniędzy 🙂 Jak rząd będzie tak rozdawał pieniądze na prawo i lewo kto wie co siew polszy stanie 🙂

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/getin-noble-bank-przestaje-istniec-co-z-kontami-lokatami-kredytami-pytania-i-odpowiedzi-6139729

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RaVirr napisał:

Ja na przykład pracuję z domu i zużycie mojego pięknego komputerka i innych komputerków w domu jest spore (rocznie na chatę wychodzi około 4k-4,5k kWh), więc chociaż załapię się na drugi próg opłat za prąd xDD 

ja mam to samo, wszystkie rzeczy na maxa oszczedne ale zuzycie miesieczne 300-400khw xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Destroyer napisał:

Getin Noble Bank znika, z kontami ludzi i lokatami wszystko ma być dobrze ale warto się rozglądać żeby nei było jak w chinach czy gdzieś tam gdzie wojsko blokował dostęp do banków i wypłacania swoich pieniędzy 🙂 Jak rząd będzie tak rozdawał pieniądze na prawo i lewo kto wie co siew polszy stanie 🙂

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/getin-noble-bank-przestaje-istniec-co-z-kontami-lokatami-kredytami-pytania-i-odpowiedzi-6139729

Ludzie mają mylne przekonanie, że pieniądze zostawione w banku są własnością zostawiającego, a nie banku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska Triada płaci 60tys $ za 2 lata małżeństwa z jedną z ich kobiet aż do otrzymania przez nią obywatelstwa i rozwodu, połowa przed i połowa po akcji. Nie wiem czy Polska też ich interesuję, trzeba zrobić dodatkowy reasarch tematu ale i tak kto już ożeniony to nie ma możliwości dorobienia w tych trudnych czasach i tak 😛 

W ogóle to bym wolał japońską yakuzę i jakąś fajną japoneczkę bym sobie z katalogu wybrał 🙂 

-Edit

Dobra wracam do planu A 🙂 

https://start.onlyfans.com/

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RaVirr napisał:

Czasem mnie wkurwia, że byłem już za stary by załapać się na zwolnienie z podatku dochodowego dla osób poniżej 26 roku życia, za młody na 13 i 14 emeryturę, zbyt bezdzietny na 500+, becikowe i inne tego typu, zbyt nie w tej branży by dostawać np. dodatki dla górników, deputaty, 15 pensje czy wyrównania inflacyjne xD 

Haha, mam tak samo. Co pojawia się jakiś nowy dodatek, nowy socjal, dopłaty, ulgi i tym podobne rzeczy, to się na nic nie łapię 😛

2 godziny temu, KLICEK napisał:

ja mam to samo, wszystkie rzeczy na maxa oszczedne ale zuzycie miesieczne 300-400khw xd

Co do zużycia prądu, to też ostatnio staramy się w domu oszczędnie wszystkiego używać, pamiętać, żeby gasić światło itd. ale też nie załapiemy się na mniejszą stawkę. Przekraczamy ten próg. Ewentualnie jako, że ostatnio siedzimy głównie po nocach przy kompach i pranie, suszenie robimy też nocą, to myślimy nad przejściem na taryfę G12w. Ale to musimy dokładnie statystyki zużycia sprawdzić czy będzie się nam to opłacać.

2 godziny temu, Destroyer napisał:

Dobra wracam do planu A 🙂 

https://start.onlyfans.com/

No onlyfans to całkiem spoko kasa, ale w 99% to biznesplan dla kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Araiel said:

No onlyfans to całkiem spoko kasa, ale w 99% to biznesplan dla kobiet.

Gdzieś widziałem statystyki i jak wszędzie to tylko garstka kobiet zarabia dużo lub obrzydliwe dużo a większość to tak jak w społeczeństwie klepie biedę i dostaje grosze 🙂 

W ogóle Moon ma niezły kanał i kilka ciekawych tematów tam poruszył, warto sobie coś obejrzeć 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

Gdzieś widziałem statystyki i jak wszędzie to tylko garstka kobiet zarabia dużo lub obrzydliwe dużo a większość to tak jak w społeczeństwie klepie biedę i dostaje grosze

Znaczy zależy co rozumiesz przez "dostaje grosze". Bo ogólnie zarabianie tam np. 5000-10000zł na miesiąc nie jest wcale trudne. Myślę, że jak ktoś jest na prawdę regularny w tym co robi i wrzuca sporo materiałów to nawet bez miliona followersów na social mediach da radę zarobić chociażby 20k miesięcznie, co na polskie realia jest bardzo fajną kasą. Wiadomo, że miliony zarabiają nieliczne dziewczyny, ale żeby mieć fajne życie można zarabiać mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Araiel said:

Haha, mam tak samo. Co pojawia się jakiś nowy dodatek, nowy socjal, dopłaty, ulgi i tym podobne rzeczy, to się na nic nie łapię 😛

Hahaha - cale zycie tak mam. Najpierw bylem za mlody, potem za stary. Zarabialem za malo zeby dostac kredyt ale juz za duzo zeby dostac pomoc od panstwa. W Anglii to samo bylo - ale tam chyba po prostu bylem zbyt bialy na jakies pomoce. W Meksyku tez jestem zbyt zamozny na jakas pomoc, dofinansowanie... Nigdy mi sie nic nie nalezy niezaleznie od kraju i wieku 😄

A inna sprawa ze tez mi sie nie chce szukac i lazic jak jakis zebrak, blagac, udawac, krecic, szukac kruczkow prawnych... To przez ten czas cos zarobie normalnie.

Coraz czesciej mysle o jakims biznesie na soszial midiach. Nie sadze zeby ktos placil za zdjecia moich stop ale cos zwiazanego z CG. Nie mam duzych potrzeb finansowych bo nie mieszkam w duzym miescie wiec nawet zarobienie relatywnie malej sumy dla niektorych by mnie urzadzalo. Nigdy nie marzylem o tym, zeby byc obrzydliwie bogatym - nie kreci mnie zarabianie kasy. Ale fajnie byloby miec zwyczajnie "na zycie" bez szarpania sie z klientami tylko robiac cos swojego.

A za prad w Meksyku tez place w ch...olere bo mamy tak, ze do jakiegos tam pulapu zuzycia placisz mniej a jak przekroczy to nagle dostajesz 75% wyzszy rachunek. No i jak synowi sprawilismy kompa to sila rzeczy teraz dwa kompy leca caly czas i rachunek jest o ponad polowe wyzszy... Dlatego te nowe karty z NVidii mnie w ogole jakos nie jaraja. Co z tego ze wyrenderuje szybciej jak dostane rachunek za prad kosmiczny? Nie wiem co tam pokaze AMD ale ci znowu maja karty ktorych nie wspiera Arnold i tez mi sie to srednio przyda. A cos nowego kupic musze bo 1070 to zaczyna byc juz sprzet retro 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Araiel napisał:

Znaczy zależy co rozumiesz przez "dostaje grosze".

Średnia to jest nieco ponad $100/miesiąc. $5000 to są zarobki top 1%. Jakość i częstość zamieszczania materiałów nie ma wpływu na wysokość zarobków, liczy się tylko ilość fanów na social media.

Edytowane przez formconstant
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli jesteś wypalony w pracy, twój szef powinien zostać zwolniony" śmiała teza 🙂 w takiej sytuacji i wprowadzeniu tego w życie z dnia na dzień mało kto by się istal na stanowisku, nawet ludzie w jednoosobowej działalności musieliby się zwolnić 🙂

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/wypalenie-zawodowe-to-wina-twojego-szefa/z8d6493

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalem sobie wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. Chcialem sie kopnac w dupe jeszcze jak wyrzucalem sie ze swojego pokoju ale jakos tak slabo wyszlo. Nie wiem gdzie konczy sie pracownik a zaczyna szef, nie moge byc jednoczesnie tworca i tworzywem...

 

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Nezumi said:

"Prywaciarzy"? Rozumiem ze po przemianach systemowych ktos tak mowil jeszcze przyzwyczajony do tego ze wszystko bylo "panstwowe". Ale w 2022? WTF? 😕🤣

@Nezumi no nie mów że nie znasz całej dziedziny sztuki wokół polskiego nosacza 🙂 

To ma być takie Januszowe, zacofane, myślenie, że za geirka było lepiej, wszyscy złodzieje, promocja albo błąd cenowy to złoty interes itd 🙂 

91fWDlf.jpg

tZsiCyh.jpg

tUQZvWT.jpg

4lEbCVy.jpg

9GTr2VF.jpg

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Destroyer napisał:

Dla dzisiajszych 30to Latków przewidywalna emerytura może wynieść nawet zawrotne 18% ostatniego wynagrodzenia tyle co teraz uśredniona inflacja konsumencka 🙂 bedzie bogactwo 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/ostrzezenie-dla-30-latkow-moga-przezyc-emerytalny-szok/md12bpj

UFF DOBRZE, ŻE JUŻ MAM 33 LATA I JESTEM BEZPIECZNY, NORMALNIE KAMIEŃ Z SERCA XD

(18% ostatniego wynagrodzenia to dużo więcej niż 0 zł, których się do tej pory spodziewałem) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

tak z ciekawości, ile według rządu wynosiła rok temu przewidywalna inflacja na 2022? Bo nie pamiętam, czy była jeszcze teorią spiskową, czy już była tymczasowa i przejściowa...

image.png.c071c0c918639cf1fc99571b88463dd0.png

Sugerujesz, że jednak 0 zł?

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pójdzie, to 0, jak źle to trzeba będzie przed śmiercią oddać całą posiadłość, zawartość konta i własności intelektualne, a po śmierci organy wewnętrzne na przeszczepy a resztę ciała na militarne testy ładunków wybuchowych.

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

jak dobrze pójdzie, to 0, jak źle to trzeba będzie przed śmiercią oddać całą posiadłość, zawartość konta i własności intelektualne, a po śmierci organy wewnętrzne na przeszczepy a resztę ciała na militarne testy ładunków wybuchowych.

Jeśli tak z godzinę przed śmiercią to chuj tam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

masakra wam powiem, ja nie wiem jak polaki zyja za te 5k na reke nawet. Serio idziesz do sklepu 3rzeczy i 200 zl wtf, czasem sie po prostu za glowe lapie 🙂 

Ostatnio sobie przeliczałem w główce czy bardziej mi się opłaca kupować potrawy na wagę z pobliskiego niby-baru-mlecznego czy kupować produkty i robić samemu. Ostatecznie nie rozstrzygnąłem, ale cenowo wychodzi podobnie. 
A jeśli każda z osób w rodzinie zarabia te 5k to nie jest tak źle w sumie- gorzej jak 5k jest na całą rodzinę xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności