Skocz do zawartości

Upgrade kompa


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chyba nadszedł ten dzień, żeby się rozejrzeć nad nowym sprzętem. Zbrush mi nie domaga i chciałbym głównie w nim przyspieszyć sobie pracę.

 

Mój  aktualny spec.

mały atx

CPU i7-8700K

GPU GTX 1080 Ti

64 gb ram - 4 x 16 G.SKILL RipjawsV 32GB  DDR4 3200MHz CL16 XMP

Płyta główna Z370-H

 

dysk ssd 500GB M2 EVO

psu 750W GOLD

chłodzenie  Cryorig A40

 

Myślę o wymianie procka na więcej wątkowy, z tym płyty bo już nie chcę  intela dalej (chyba, ze go polecacie do zb)

reszta chyba na razie spoko co?

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byś chciał Intela to i tak każda generacja ma inną podstawkę, więc płytę i tak musiałbyś zmienić.

W tej chwili to chyba najoptymalniej wychodzi AMD 5900X, do tego jakaś płyta na B550 no i więcej ramu docelowo, ale to możesz podmieniać po kości w miarę możliwości. Koniecznie też uchwyty do chłodzenia na nową podstawkę.

Bo żeby mieć więcej banków pamięci, to już chyba trzeba iść w Threadrippera albo Xeona, a to mocno podnosi koszty, niekoniecznie równolegle z wydajnością.

Edit:

Chociaż teraz tak patrzę na jakieś testy, to różnica chyba nie jest warta wydawania 3-5k na zmianę w tej chwili. Jeżeli nie jest to sprawa życia i śmierci to poczekałbym na premierę Zen 4, która ma być na jesieni, a ewentualnie rozbudował ram w tej chwili.

Edytowane przez blood_brother
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordencjo ty robisz tylko zbrusha, lec w amd 5950 + 128gb ramu wez jakiekolwiek mobo i zasilacz, a reszte olej i przeloz z tego co masz.  Bedziesz dokupowal regularnie jak kasa bedzie wpadac. MOzesz jeszcze rozwazyc ssd na nvme, ale ja nie czuje duzej roznicy pomiedzy tym a zwyklym ssd. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciśnie mnie aż tak, poczekam na ten zen4. 

6 godzin temu, blood_brother napisał:

W tej chwili to chyba najoptymalniej wychodzi AMD 5900X

Wolę trochę dopłacić żeby mieć wydajniej. Zależy mi żeby ten je... viewport nie klatkował 😕 A teraz to czasem koszmar. 

amd 5950 to koszt jakieś 2600.. nie jest źle. 

128 ramu.. musiałbym cały wywalić swój bo mam 4 kości po 16.

@KLICEK jakikolwiek zasilacz.. to mój nie da rady? 

 

Kto ma ten procek? Nie klatkuje wam zbrush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michalo napisał:

Nie ciśnie mnie aż tak, poczekam na ten zen4. 

Wolę trochę dopłacić żeby mieć wydajniej. Zależy mi żeby ten je... viewport nie klatkował 😕 A teraz to czasem koszmar. 

amd 5950 to koszt jakieś 2600.. nie jest źle. 

128 ramu.. musiałbym cały wywalić swój bo mam 4 kości po 16.

@KLICEK jakikolwiek zasilacz.. to mój nie da rady? 

 

Kto ma ten procek? Nie klatkuje wam zbrush

ja mam, klatkuje zbrush ale przy innych wielkosciach plikow 🙂 w sensie przy innych wielkosciach zageszczenia modelu. Ten procek co masz ty to ja mam identyko w starym kompie (5 letnim) z pracy. Procek generalnie do excela w tej chwili sie nadaje. Nie ma co porownywac nawet z 5950

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blood_brother napisał:

Twój zasilacz na pewno da radę.

Na Twoim miejscu teraz bym wymienił ram na 128GB, a z prockiem i mobo poczekał do premiery Zen 4.

Ale właśnie chyba procek wpływa na wydajność w viewporcie o ile się nie mylę? 

 

3 minuty temu, diabelt222 napisał:

hej z zen 4 na jesieni to jeszcze pytanie czy będzie wspierał DDR 4.  Bo z DDR 5 to może być problem z kupieniem 128GB w 2 kościach:D

byle reszta potaniała 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym poczekal na nowe procki juz. Swoja droga psycha, ze zetka Ci klatkuje... Osobiscie przezylem maly szok wlasnie bo mam juz nienowy Ryzen 7 3700X i 32GB RAMu ze stara gtx1070 i teraz mam projekt otwarty w zetce: collectible figurki, 311+ milionow i wszystko smiga... Bylem ciekaw czy mi sie to otworzy w ogole 😄

W kazdym razie postawilbym na nowego Ryzena bo mam jak najlepsze doswiadczenia z nowymi AMDkami a przez wiele lat mialem samego Intela. Szkoda tylko ze GPU od nich nie sa wspierane w rownym stopniu w softach co NVidia. Fajnie byloby miec realny wybor.

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

311+ milionow i wszystko smiga...

No kaman, to ja zawsze staram się nie wzbijać na wyżyny i  keep it low - zamiast dynamesha jak już mam formę ok robię często projekcie i standardowe subdivs.

Może właśnie model nie ma żadnych zdecymowanych elementów, ani dynamesha tylko ładne subdivs wszędzie i dla tego ci śmiga?

 

Właśnie skończyłem bust w skali 1/10 i z całym mikro detalem to jest 80 mln. Jakby było całe ciało pewnie bym dociągnął do 200 spokojnie i nie wyrobił na kompie. Ale kaszana, aż straszne to trochę..

 

Niby mój komp i te 300 i więcej pociągnę rozbite na subtoole.  Tylko klatkuje.. Niby można zrobić dynamic solo ale od tego dostaję oczopląsu. Jakbym musiał robić tak ciężki model to musiałbym rozbijać pracę na elementy by to szło..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać warto i tak na Zen 4, bo jakby co stanieje Zen 3. Problem z Zen 4 jest tylko taki, że jeżeli faktycznie bierzesz go pod uwagę to średnio się opłaca teraz rozbudowywać ram, bo wszystkie znaki na niebie i w ziemi mówią, że będzie only DDR5, a w tym przypadku, ani nie przełożysz ze starego kompa, ani tanio nie będzie względem DDR4. Chyba, że najwyżej sprzedasz DDR4 jak się okaże, że warto wsiąść na Zen 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plusy ddr5 jest podobno to że pojedynczy moduł może mieć i 128Gb czy nawet 512 https://www.purepc.pl/samsung-opracowal-pierwsza-pamiec-ddr5-o-zawrotnej-pojemnosci-512-gb-jest-ponad-dwukrotnie-wydajniejsza-od-ddr4

Choć tak realnie konsumencko to pewnie będą moduły do 64Gb więc, pomijając cenę szczególnie na początku, nie będzie tak trudno upchnąć te 128-256 GB w maszynie. 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, michalo said:

No kaman, to ja zawsze staram się nie wzbijać na wyżyny i  keep it low

Ja tez. Pliczek od klienta. Figurka 1:4, kilka wersji glowy, epicka podstawka z wieloma elementami. Cuda niewidy. Nie moge pokazac ale jest to usprawiedliwione. Chodzilo mi bardziej o to, ze mimo tego szlenstwa nadal ZB daje rade na mojej nie za mocnej maszynie i nie tnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

Na plusy ddr5 jest podobno to że pojedynczy moduł może mieć i 128Gb czy nawet 512 https://www.purepc.pl/samsung-opracowal-pierwsza-pamiec-ddr5-o-zawrotnej-pojemnosci-512-gb-jest-ponad-dwukrotnie-wydajniejsza-od-ddr4

Choć tak realnie konsumencko to pewnie będą moduły do 64Gb więc, pomijając cenę szczególnie na początku, nie będzie tak trudno upchnąć te 128-256 GB w maszynie. 

Tak ,ale narazie  najwięsze dostępne to 2x32GB. Do tego montowanie 4 kosci DDR5 nie ma sensu bo działają wtedy w trybie single channel...przynajmniej tak jest na płytach pod intela alder lake...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nadal aktualny - przypomniałem sobie o tych planach dodając rtxa 3090 do koszyka (ok Klicka) i walnąłęm się od razu w łeb ehehhe

Przez ten czas zen 4 okazały się w sumie kichą ale ma być update za parę miechów.

 

 

W dniu 9.06.2022 o 20:28, michalo napisał:

amd 5950 to koszt jakieś 2600.. nie jest źle. 

no i zdrożały parę stówek 😉 

 

Procek 5950 ~3,5k 

wogóle gdzie kupić tego Ryzen 7950?  chodzą ponad 4k na allegro.. w sklepach nie ma

(jeśli radzicie czaka na te nowe zeny to poczekam jeszcze do nowego roku)\

UserBenchmark: AMD Ryzen 9 5950X vs 7950X

Pamiaeć~2,5k

moba ~600  (z soketem am5 to już ponad tysiak - minimum, masakra)

dysk ~600

= >7k

 

a jak oleję pamięć to będzie piątaczka i to jest dla mnie znośne. Pytanie czy tak "masakrycznie" mało ramu - 64 , to taki problem?

No i te ceny znowu chyba urosły. Soket am5 to nowość i jest mega drogo. 

 

@Klicek daj znać czy sprzedawca legit bo on ma też tego Ryzena 7950 w normalnej cenie. Jakby co zaklepuje (kurde!) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz teraz? 3950x? 

dobra juz widze, bierz cokolwiek bedziesz 100 razy bardziej zadowolony niz z tego co masz 🙂 czy wezmiesz 5950 czy 7xxx to wsio ryba imo 🙂 po prostu zobacz ile masz siana i ile jestes wstanie poczekac na sprzet i podejmij decyzje 🙂

Dla mnie 5950 to jest sztos do zbrusha i nawet nie dokupowalem ramu tylko lece na 64 i jest petarda. 

 

@michalojak tylko dostane pake, to dam znac czy legit 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo na allegro masz allegro protect i ochrone kupujących z 20k więc w razie czego będzie zwrot. Zresztą jak by się coś nie podobało to piszesz do sprzedawcy i od razu prosisz allegro o interwencje a oni kupującego faworyzują a sprzedawców trzymają za mordę więc można to trochę nadużywać 🙂 Zdarzyło mi się tego użyć gdy kupujący kręcił to poprosiłem włodarzy żeby mu jebli z liścia żeby spotulniał i od razu się sprawa rozwiązała 🙂 

https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect

enGRfCs.jpg

 

 

I jak macie Zotacki to rejestrujcie na stronie producenta to gwarancja będzie przedłużona na 5 lat i macie spokój 🙂 

https://www.zotac.com/emeai/news/get-32-years-warranty-all-geforce-rtx-30-series-gpus?destination=man/news%3Frender%3Doverlay

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Destroyer napisał:

@michalo na allegro masz allegro protect i ochrone kupujących z 20k więc w razie czego będzie zwrot. Zresztą jak by się coś nie podobało to piszesz do sprzedawcy i od razu prosisz allegro o interwencje a oni kupującego faworyzują a sprzedawców trzymają za mordę więc można to trochę nadużywać 🙂 Zdarzyło mi się tego użyć gdy kupujący kręcił to poprosiłem włodarzy żeby mu jebli z liścia żeby spotulniał i od razu się sprawa rozwiązała 🙂 

https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect

enGRfCs.jpg

 

 

I jak macie Zotacki to rejestrujcie na stronie producenta to gwarancja będzie przedłużona na 5 lat i macie spokój 🙂 

https://www.zotac.com/emeai/news/get-32-years-warranty-all-geforce-rtx-30-series-gpus?destination=man/news%3Frender%3Doverlay

warto przedluzyc gwarke, bo na 100% te wiatraki robia problemy po pewnym czasie 🙂 w sensie ze pierdza przy wlaczaniu sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chyba wstrzymam się z ciekawości zobaczyć co jeszcze wyjdzie bo w sumie nauczyłem się radzić sobie na takim sprzęcie co mam

 

Bo jeszcze nieźle prezentuje się Intel Core i7-13700K, który niby bije tego ryzena 7950x

Miałem juz nie patrzeć się na Intela niby ale.. 

 

Niby zbrush lepiej działa na wielu wątkach, dla tego amd 5950 tak sobie dobrze radzi bo ma 32 wątki na 16 rdzeniach.

Ten intel ma 24 wątki też na 16 rdzeniach. 

A dla zbrusha szybkość rdzeni jest przy wątkach sprawą drugorzędną. 

Tak to chyba było.

No to chyba i tak 5950 na razie dla mnie lepszy i tak. 

 

Chyba, ze i9 13900k, na xkom 3,5k. 

To nie jest jakoś bardzo drogo, ale płyta z Raptor Lake to koszt ponad 1k. 

UserBenchmark: AMD Ryzen 9 5950X vs Intel Core i9-13900K

 

Nie nawiedzę rozkminiać takich rzeczy. To tak jak z szukaniem samochodu. 

 

Sorry za chaos ale "głośno myślę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michalo napisał:

Na razie chyba wstrzymam się z ciekawości zobaczyć co jeszcze wyjdzie bo w sumie nauczyłem się radzić sobie na takim sprzęcie co mam

 

Bo jeszcze nieźle prezentuje się Intel Core i7-13700K, który niby bije tego ryzena 7950x

Miałem juz nie patrzeć się na Intela niby ale.. 

 

Niby zbrush lepiej działa na wielu wątkach, dla tego amd 5950 tak sobie dobrze radzi bo ma 32 wątki na 16 rdzeniach.

Ten intel ma 24 wątki też na 16 rdzeniach. 

A dla zbrusha szybkość rdzeni jest przy wątkach sprawą drugorzędną. 

Tak to chyba było.

No to chyba i tak 5950 na razie dla mnie lepszy i tak. 

 

Chyba, ze i9 13900k, na xkom 3,5k. 

To nie jest jakoś bardzo drogo, ale płyta z Raptor Lake to koszt ponad 1k. 

UserBenchmark: AMD Ryzen 9 5950X vs Intel Core i9-13900K

 

Nie nawiedzę rozkminiać takich rzeczy. To tak jak z szukaniem samochodu. 

 

Sorry za chaos ale "głośno myślę".

karta doszla, hop legit jest 🙂 mozesz zamawiac jak cos

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym brał tego Ryzena9 7950X, to bym musiał dokupić płytę za ponad  1,5 i pamieć ddr 5 za ok 2k - 64gb. 

 

Rozważam ten nowy proce bo, tą konfigurację mam już 4 lata z czego procek wyszedł w 2017.

Jak bym brał nowego ryzena to bym musaił też ddr5 kupić nowe..

Myślę, że now architektura to z jednej strony spoko droga, bo zawsze za parę lat mogę kupić tylko procek a płyty i ramu nie ruszać (najwyżej 2 kości dokupić kiedyś po 32gb), bo niby AM5 ma być wspierane dość długo.

 

Tylko jeszcze sprawa tego chłodzenia. Niby mój Cryorig A40 jest niezłe ale podobno ten 7950 nieźle się grzeje

a jak nie to czy coś polecicie do tego?

 

Bo to już sporo się zbiera $$ ponad to co myślałem

Niby mam na to nawet wiecej uzbierane, ale... cebula ze mnie i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj "sciekawosci" zlozylem kompa na 7950x 😄 no i taki dobry komp na 5 lat to koszt 20k na dobrych ramach 6kmhz 🙂 

Brak opisu.

Brak opisu.

jezeli masz karte to - 5k, ramy mozna wziac wolniejsze wiec nie 4k tylko polowa tego 🙂. Oczywiscie chlodzenie mozna wziac zwykle, a nie wodne, tez wyjdzie pewnie ulamek tej kwoty. No i wiadomo windows z allegro za 5 zl a nie 500 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 1000W zasilacz? 

Został bym przy strejk karcie więc myślę, że 750 spoko wystarczy, na 2 ssd i  talerzowy, 1080ti, + rzeczy z listy.

Też spoko opcja bo bebechy byym przełożył do kompa szkolnego dla dzieciaków. Bo znowu zrobią zdalne nauczanie i dupa będzie. image.jpeg.a6d8d6bd0f00eba9268ce477451e6810.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można pójść w stronę intela  i9-13900K, do tego tańsza płyta o prawie połowę i  ram ddr 4. Sporo może zostać w kieszeni a procek  24 Cores, 32 Threads

Kurna

 

nie ma nigdzie tego intela 😕 kosztuje 3,5k to jest 7 stów mniej, 

ogromny pobór mocy, większy niż ryzen i tak samo wysokie temperatury. 

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko intel zamyka tą generację i kolejny będzie na nowym sockecie. A AMD otwiera.
Wszystko jest na niby na razie ale AM4 było ładnych parę lat, więc za 5 lat wystarczy zmiana procka na najnowszy i znowu będzie się na czasie.

A droga w i9  będzie wymagała w przyszłości takiego update jak teraz do am5. Ale to w sumie argument dobry jak każdy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KLICEK napisał:

do pracy i do zbrusha szedl bym w amd i tak 🙂 

Racja. Już dawno to sobie obiecałem.

Ale wiesz jak to jest z obietnicami 😉

 

Nie mniej wpływ na temperaturę i tryby poboru mocy bardziej mnie przekonują do AMD.  I chyba to kupię sobie. 

Czyli gośca z allegro polecisz. A jest tam jakaś gwarancja? 

A jak mi szok wydania forsy minie za jakiś czas, to dokupię resztę podzespołów, dokupię ramu, obudowę a starego kompa przekażę dzeicakom do szkoły i do grania, bo jakby nie patrzeć, nie licząc brak raytracingu mój komp świetnie sobie na razie radzi. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michalo napisał:

Racja. Już dawno to sobie obiecałem.

Ale wiesz jak to jest z obietnicami 😉

 

Nie mniej wpływ na temperaturę i tryby poboru mocy bardziej mnie przekonują do AMD.  I chyba to kupię sobie. 

Czyli gośca z allegro polecisz. A jest tam jakaś gwarancja? 

A jak mi szok wydania forsy minie za jakiś czas, to dokupię resztę podzespołów, dokupię ramu, obudowę a starego kompa przekażę dzeicakom do szkoły i do grania, bo jakby nie patrzeć, nie licząc brak raytracingu mój komp świetnie sobie na razie radzi. 

 

 

zawsze masz gwarke producenta, ale typa przeswietlilem i ma firme + wpis w krs i tam widac ze gosc prowadzi sklep komputerowy 🙂 albo prowadzil 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KLICEK napisał:

zawsze masz gwarke producenta, ale typa przeswietlilem i ma firme + wpis w krs i tam widac ze gosc prowadzi sklep komputerowy 🙂 albo prowadzil 🙂 

No ja też prześwietlałem 😉 Ale nadal.. Może to być podróba. 

Testujesz już tą kartę? 

 

Bo ja nic dzisiaj nie pracuję tylko czytam i youtuba oglądam żeby usprawiedliwić sobie zakup ryzena. 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blood_brother Bo ilość socketów MUSI się zgadzać Ryba! Bo intel potrzebuje tego jak... SUKCESU! Intel na w dupie klienta....
A może? tak Ryba, MUSI!  Bo ilość dolarów na koncie MUSI się zgadzać Ryba! Intel jest jak bulterier! Jak Tommy Lee Jones! ...W ściganym! I Jest! No to wypieprzaj, klient musi czuć respekt do Intela! 😉 
bede-ryba.gif
A co do niezmieniania socketu w następnych generacjach, to pierwszy raz słyszę, a i tak w d... jestem, bo mam intela nie 13 generacji, więc... fuck them all! 😉 

  • Like 1
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc zobaczylem scieakowsci 😄 no nie wiem ja nie widze za duzego problemu 🙂  wyjdzie biosik nowy i pewnie problem z rozruchem sie skonczy. 

No a pamietaj ze w AMD masterze i tak bedziesz lecial na eco w przez 99% czasu, wiec raczej nie bedziesz mial problemow z chlodzeniem. (wiem wiem, jeszcze nie ma trybu eco do 7xxx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te płyty do są obrzydliwie drogie, myślałem że b650 coś zmieni ale też masakra 1,5k za płytę średnio wyposażoną z bieda kartą dźwiękową to jakaś paranoja, no ale żeby pcie 5 działało to tam musi nieźle gruba warstwa miedzi być.

Sam sie zastanawiałem czy nie iść w r9 7950x bo ma avx512 to rednderman dostał by kopa xD, ale ddr5 2x droższy od ddr4 i przyrost w grach mały a w programach to już w ogóle... Po raz pierwszy od 2017 rozważam intela, taka i9 13900k porównywalnie szybka co 7950x i mogę tam ddr4 wrzucić i koszt całej platformy niższy, tylko ten win11 wymagany 😛

Ale mój r5 1600 jeszcze daje radę xDD

Edytowane przez Skyrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 09:23, KLICEK napisał:

No i wiadomo windows z allegro za 5 zl a nie 500

A jak to jest z tymi z allegro?

Działa?

Mam normalną wersję Pro, ale ją przeniosę na nowy system (podobno można...) a do starego kompa chęć już home, bo to już będzie służył najwyżej dzieciakom, zdalne nauczanie itp.

 

A już używa ktoś win11. Ma sens update? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, michalo said:

A już używa ktoś win11. Ma sens update? 

Prawie nie ma różnicy między 11 a 10, więcej opcji jest ukryte i czasem dodatkowe problemy, gpu mi się wywalało szczególnie w after effects bo miałem włączone gpu sheluding czy inne optymalizacyjne gónwo, poza tym bez znaczenia, dużej różnicy nie ma a teraz już chyba bardziej przetestowane niż gdy wychodziło 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michalo napisał:

Mam normalną wersję Pro, ale ją przeniosę na nowy system (podobno można...) 

Możesz przenieść tylko wersje Retail. Najłatwiej jak masz ją przypisaną do konta Microsoft, Instalujesz czysty system i po prostu się logujesz.

Żeby sprawdzić jaką masz wersje w wierszu polecenia (cmd.exe) wpisujesz:

Slmgr –dli

https://www.majorgeeks.com/content/page/how_to_check_if_your_windows_license_is_retailoemor_volume.html

Co do Windowsów z allegro to się nie wypowiem bo sie na tyle nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stormwind napisał:

Możesz przenieść tylko wersje Retail. Najłatwiej jak masz ją przypisaną do konta Microsoft, Instalujesz czysty system i po prostu się logujesz.

Żeby sprawdzić jaką masz wersje w wierszu polecenia (cmd.exe) wpisujesz:

Slmgr –dli

O to zajebiście bo mam wersję retail. A już myślałem że trzeba się jakoś bawić z przeniesieni licki. Dzięki!  

 

10 godzin temu, stormwind napisał:

Co do Windowsów z allegro to się nie wypowiem bo sie na tyle nie znam.

No ja też więc mam lekkie obawy do takiego wyjścia.

Ktoś coś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, KLICEK said:

windows na allegro za 5,99 itp to scam  🙂 to sa normalnie pirackie klucze

Piraty nie piraty a takie poważne serwisy jak purepc kluczyki do windowsa reklamują co chwilę 🙂

https://www.purepc.pl/wielka-wyprzedaz-na-halloween-dozywotnie-licencje-microsoft-windows-i-microsoft-office-w-bardzo-niskich-cenach

https://www.purepc.pl/tanie-licencje-na-system-microsoft-windows-10-windows-11-i-microsoft-office-ceny-nizsze-nawet-do-91

Na plus to w takiej wersji nie powinno być wirusów choć o legalności nie mogę się wypowiadać bo nie wiem. Mogą być dosprzedawane używane licncje z firm co kupują hurtowo, licencje kupowane z kradzionych kart albo zwykłe piraty, nie wiem 🙂  Ale to aż mi się przypomina jak kiedyś za dzieciaka oddałem z ojcem komputer do naprawy to przy odbiorze panowie zaproponowali zainstalowanie office za 50zł do nauki i na to poszliśmy a pirat na płycie był za 20zł więc tak średni interes był dla nas ale kto mógł wiedzieć wtedy jak to działa 😄 prawa autorskie, licencje, legalność to jeszcze mało kto miał o tym jakąkolwiek świadomość🙂

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności