Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Nezumi said:

Wyglada jakby poczatkujacy w 3D koles dorwal sie do darmowych modeli 😄

Hej hej nie ma potrzeby żeby mnie tak osobiście atakować! 😄 

 

24 minutes ago, Nezumi said:

Na cholere robotowi ktory ma wykonywac konkretne zadania swiadomosc?

Żeby cierpiał tak jak my! 😄 nic tak nie cieszy jak druga istota która cierpi podobnie jak my 🙂 

 

 

 

 

27 minutes ago, Nezumi said:

nie pomogloby to w absolutnie niczym a jedynie stworzyloby istote nowego typu, ktora cierpialaby katusze bedac zamknieta w pudelku, sparalizowana i nie mogaca realizowac swoich prywatnych celow.

soooon 😉 

 

  • Like 1
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Nezumi napisał(a):

Tak jeszcze a propos swiadomosci. Pomijajac fakt, ze nawet nie umiemy do konca zdefiniowac czym ona jest, a juz sie zabieramy za jej sztuczne tworzenie. Zastanawiam sie jak by taka swiadomosc miala pomoc w czymkolwiek. Na cholere robotowi ktory ma wykonywac konkretne zadania swiadomosc? Roboty/programy dlatego sa przydatne bo sie nie trzeba z nimi wyklocac o to co maja zrobic tylko robia to na komende. Lepiej lub gorzej. Po to sa. Nie nudzi robota ze robi to samo, nie czuje sie zle z tym, ze jest tylko narzedziem. Swiadomosc nie wplywa na stan wiedzy - mozna byc swiadomym kretynem kompletnym. Wiec nie pomogloby to w absolutnie niczym a jedynie stworzyloby istote nowego typu, ktora cierpialaby katusze bedac zamknieta w pudelku, sparalizowana i nie mogaca realizowac swoich prywatnych celow. Jak sie nad tym zastanowic to pozostaje sie cieszyc ze nie umiemy stworzyc swiadomych programow/robotow.

Myślę że tej chwili głównie prace trwają nad stworzeniem AGI, a o świadomości mówi się przy okazji. Wiemy, że inteligencja i świadomość są powiązane w jakiś sposób, ale nie do końca wiemy w jaki.

Część osób zajmujących się AI nie widzi problemu. Na przykład podejście Johna Carmacka zdaje się być: najpierw zróbmy a martwić będziemy się potem.

Istnieje koncepcja filozoficznego zombie, czyli istoty która w zachowaniu nie różni się od człowieka, ale nie posiada świadomości. Część filozofów uważa, że taki byt jest wewnętrznie sprzeczny. Czyli że każda wystarczająco inteligentna maszyna będzie jednocześnie posiadać świadomość. Carmack zdaje się podzielać ten pogląd.

Im inteligentniejszy jest robot tym bardziej jest przydatny. Jeśli mają one wykonywać tę samą pracę co ludzie, muszą się poruszać swobodnie, analizować otoczenie, wiedzieć na co patrzą, rozumieć co się do nich mówi. Czyli jest prawdopodobne, że w przyszłości stworzymy sztuczną świadomość niejako przy okazji, po prostu projektując coraz bardziej inteligentne maszyny. I możliwe, że my nadal będziemy się zastanawiać czy światła w środku takiego robota są włączone, czy zgaszone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kengi napisał(a):

Przekażę mu.

Jak już będziesz się z nim widział weź mu powiedz, że jak już będzie programował te swoje roboty niech zrobi funkcje sprzątania kibla OK? Ja naprawdę nie lubię sprzątać kibla 😉  

Dziękuję. A teraz wracajcie do mądrzejszego tematu 😉 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carmak dobrze prawi, trzeba to zrobić jak najszybciej bo to przyniesie triliardy zysku a dopóki nie zrobimy to się nie dowiemy. Trzeba kuć żelazo póki gorące bo skończy się jak z tym metaversem, next big thing to big to fail 🙂A z potencjalnymi problemami to jak zawsze w życiu ile byś się nie zastanawiał jakie będą możliwe scenariusze to i tak albo się nie wydarzą albo pojawi się coś o czym nie pomyślałeś, będzie problem jak np zagłada ludzkości to się dopiero pomyśli co zrobić a nie martwić się na zapas 🙂 
Trzeba działać a nie gadać i pierdzieć w stołki, bo gadać to każdy może a robić nie ma komu 🙂 Gdybyśmy tak zawsze siedzieli i myśleli to jako gatunek nadal byśmy siedzieli na drzewach i obrzucali się sraką ale jakaś małpa pomyślała, że byłby jaja jakby tak zejść cichaczem z drzewa i tego śpiącego tygrysa zdzielić przez łeb kijem i od tego się wszystko zaczęło 🙂 

Teraz też potrzeba małpy która podobnym "kijem" zdzieli przez łeb nasze ograniczenia a ten kij AI 🙂 

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles zrobil fajna gre i zostal okrzykniety technologicznym mejsaszem 😄. Jego zdanie interesuje mnie mniej wiecej tyle jak zdanie piosenkarza czy aktora. Kolejny celebryta, tylko bardziej "z naszego podworka". Oh oh, pan Carmack powiedzial to musi byc prawda. Wez Carmack lepiej zrob kolejnego Dooma 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie jak ludzie mówią, że z prądem było to samo, też ludzie byli sceptyczni co do tego wynalazku, pewnie o komputerach mówili to samo, jednak AI to inna kategoria, ja bym się w to nie bawił, ale wiadomo zysk i głupota idą ze sobą w parze.

To teraz już wiemy, czemu nie ma istot inteligentnych we wszechświecie, bo w kolejnym stadium rozwoju zaczęli bawić się AI i ich wymiotło 🙂 Ta inteligencja do niczego dobrego nie prowadzi.

ps. ciekawe czy AI wymyśli sobie boga 😉

Edytowane przez Monument3de
  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Monument3de said:

ps. ciekawe czy AI wymyśli sobie boga 😉

takie pseudo AI jakie mamy niczego samo nie wymysla tylko miksuje co mu wrzucisz do bazy danych. Biorac pod uwage trendy to co najwyzej wypluje jakies nowe gendery i orientacje seksualne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Nezumi said:

Koles zrobil fajna gre i zostal okrzykniety technologicznym mejsaszem 😄. [...]

 No tak... dobrze, że na max3d siedzą ludzie, których warto posłuchać. Papież, laureat nobla, profesor filozofii, nie mówiąc już o całej masie mecenasów 🤣

Z innej strony, wyleczyłem się z "autorytetów" już jakiś czas temu... każdy, nawet Gjeniusz czy Eugeniusz czasem walnie bzdurę, że głowa mała... ale chyba nic tak nie ryje szarych komórek jak gruby hajs. Dlatego, na przykład ja, bardzo pilnuję by być biedakiem cebulakiem z polszy, wiadomo wtedy, że prawilnie zawsze będę gadał. 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecenasie, jak kolega tak moze no... 😄
To ze sobie tu gadamy nie ma zadnego wplywu na nikogo chyba poza samymi dyskutantami upuszczajacymi bardziej lub mniej intelektualna pare.
Ale "myli panstwo", jak sie wypowie na takim Twitterze facet co zrobil gre, albo inny tam CEO czegos, ze nie wspomne juz o naukowcu pokroju astrofizyka Neila deGrasse (ktory stopniowo rozszerzal swoja wiedze ekspercka az zostal ekspertem od... wszystkiego) - no, to klekajcie narody! A jak ktos nie ma swojego zdania zawsze moze siegnac po argumentum ab auctoritate : "co ty tam wiesz! Carmack, rozumiesz, powiedzial, ze..." albo "deGrasse twierdzi ze...". I juz mozemy wylaczyc swoje myslenie bo pan co zrobil gre kiedys po prostu WIE. A my gry nie zrobilismy, wiec co mozemy wiedziec o przyszlosci AI.
Logiczne?
Nie...
No wlasnie 😄

  • Like 2
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak AI zestawi stalina i wojtyłe to wyjdzie niezła kreatura. Trzeba zabronić AI zbierać informacji o pis'dzielcach, bo może z tego wyjść niewyobrażalny naziolo-bolszewicki potworek.

ps. jak wygląda kaczyński w spodniach Giertycha?

Przez rosporek 🙂

Edytowane przez Monument3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kengi said:

Z innej strony, wyleczyłem się z "autorytetów" już jakiś czas temu... każdy, nawet Gjeniusz czy Eugeniusz czasem walnie bzdurę, że głowa mała...

Jak to? To chcesz powiedzieć, że np jak Leon Mózg budował próżniową tubę żeby rozwiązać problemy komunikacyjne ludzkości to razem z rozanielonym tłumem, sikając po nogach, nie krzyczałeś : Brawa, brawa wielkie brawa! Leon geniousz! Wynalazca pierwszego samochłodu elektrycznego, cyfrowego płacenia, wyszedł sam z biedy swoim geniuszem, założył firmy w blaszanym garażu bez pieniędzy, wszystko mu się udało bo jest taki mondry i taki zaradny, on sam i nikt inny, wizjoner, zbawca ludzkości, mesjasz, święty człowiek, wynieśmy go na ołtarze!" 😄

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, kengi said:

A tak Leon jest wyjątkiem: https://www.youtube.com/@Thunderf00t/search?query=elon

Kocham i klaszcze jak swego czasu u Rubika.

Widzę, że Thunderf00t postawił sobie za cel życiowy walkę z Leonem 😄 już nie " solar freaking roadways", generatory wody z powietrza czy inne wynalazki z Kickstartera dla biedoty umysłowej 🙂 Dobrze widzieć, że chłop się rozwija i nie stoi w miejscu 😄

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii "nie wierzcie temu kretynowi Muskowi! Wierzcie MNIE bo ja WIEM! But first listen to the sponsor of this video - manscaped. Remember to shave your balls, like and subscribe!".
I juz zamiast jak oglupiona owca idolizowac Muska, ogladamy oswieconego influencera.
To ja juz wole miec wlasne zdanie - chocbym i nie mial racji 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nezumi said:

Z serii "nie wierzcie temu kretynowi Muskowi! Wierzcie MNIE bo ja WIEM! But first listen to the sponsor of this video - manscaped. Remember to shave your balls, like and subscribe!".
I juz zamiast jak oglupiona owca idolizowac Muska, ogladamy oswieconego influencera.
To ja juz wole miec wlasne zdanie - chocbym i nie mial racji 🤣

Alurat Thunderf00t  to nie jest takim klasycznym jutuberowym influencerm ale babrze się trochę w dramach i nie skupia siena dobrym wyglądzie czy wideo czy siebie gdy to robi🙂 Debunkuje "wynalazki" z kickstartera i gasi bezrefleksyjne zachwyty gawiedzi i jakieś pseudonaukowe pierdoły do wyciągania kasy czyli w sumie powinieneś go polubić bo robimy to samo tylko w innych dziedzinach i na małą skalę ale tak samo nas to cieszy 😄 
Już dokładnie nie pamiętam ale jest chemikiem i chyba pracował przy reaktorach jądrowych, jego przewidywania bazują na naukowych podstawach, jego doświadczeniach czy wyliczeniach i no nie wiem zdrowym rozsądku i logice 🙂 Kiedyś go trochę oglądem to fajne popatrzeć jak tam burzy zachwyty ludu, kłuci się z nimi, oni z nim walczą, nawet próbowali go z roboty wywalić i cancelować swego czasu a potem po czasie robi kolejne wideło w stylu " a nie mówiłem" jak już coś padnie na pysk jak kickstarterowy scam, muskowa tuba transportowa, solarne drogi czy co tam akurat mu się nawinęło z oczywistych dla niego przekrętów 🙂 
Trochę walczy z wiatrakami ale każdy ma jakieś hobby 🙂 Kiedyś, z 50+ lat temu jakiś chłop ogłaszał się w gazecie, że sprzedaje suszarkę do ubrań której działanie opiera się energii słonecznej i liczył sobie całkiem sporo a klienci jak już zamówili to cudo to dostawali sznurek do prania do rozwieszenia w słoneczny dzień 😄 Teraz trzeba już bardziej się postarać żeby sprzedać wężowy olej a 
Thunderf00t  walczy hobbistycznie z takimi rzeczami i widać, że lubi przewidywać, że coś absolutnie nie ma sensu z naukowego punktu widzenia i że to scam, tym bardziej jeśli media o tym pieją a ludzie są zachwyceni, niszczenie marzeń to jego konik 😛 samochód napędzany thorium mogący jeździć 100 lat, latające wieżowce zawieszone na orbicie okołoziemskiej czy wiatraczek zbierający wodę z powietrza na pustyni w Afryce czy jego mini wersja jako butelka rowerowa, maleńkie urządzenie do oddychania pod wodą ale bez butli tylko wyciągające tlen z wody jak rybie skrzela itd trochę tych głupotek jest i czasem zbierają miliony na kickstarterach czy inwestycje od biznesów ale o Elizabeth Holmes chyba nic nie mówił, zresztą nie wiem dawno go nie oglądałem, dla mnie to trochę historii i chyba zafunduję sobie nostalgiczny trip w przeszłości i obejrzę coś nowego co zrobił i zobaczę czy poszedł w górę czy się stoczył bo thumbnaisów to nie zupgradował przez te lata 😄 

- zacząłem oglądać , skill z montażem mu podskoczył, więcej śmiesznych wstawek i jakby bardziej go cieszy cała szydera gdy coś wyśmiewa 🙂 

and like always 

I hope both teams have fun 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, nie znam goscia. Osobiscie mnie juz znudzily filmiki nasmiewajace sie z kogos, komentujace cos... Wole takie w stylu kanalu SmarterEveryDay gdzie koles cos tlumaczy, robi doswiadczenia... Bez tej calej szydery i huehue ja wiem lepiej. Wiesz lepiej to super, zrob fajne, edukacyjne wideo zamiast pasozytowac na jakims innym filmiku i komentowac kazde zdanie. Potem po obejrzeniu tego filmu sam juz nie wiem czy to co mi w glowie zostalo to te bzdury z oryginalu czy to co wytlumaczyl 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Nezumi said:

Luz, nie znam goscia. Osobiscie mnie juz znudzily filmiki nasmiewajace sie z kogos, komentujace cos... Wole takie w stylu kanalu SmarterEveryDay gdzie koles cos tlumaczy, robi doswiadczenia... Bez tej calej szydery i huehue ja wiem lepiej. Wiesz lepiej to super, zrob fajne, edukacyjne wideo zamiast pasozytowac na jakims innym filmiku i komentowac kazde zdanie. Potem po obejrzeniu tego filmu sam juz nie wiem czy to co mi w glowie zostalo to te bzdury z oryginalu czy to co wytlumaczyl 😄

SmarterEveryDay jest bardziej dzisiejszy tak jak np Veritasium ale Thunderf00t to taki piwniczak z czasów windowsa 98, co kto lubi i każdy znalazł swoją niszę 🙂 Ale i tak całe kanały bazujące na reakcjach na coś i specjalnie polaryzujące i budzące skrajne emocje są najgorsze, bardzo mała wartość ale często świetnie sobie radzą bo ludzie są emocjonalni a algorytmy to wykorzystują. Jak Thunderf00t powiedział, gdyby youtube był jak dawnej gdzie nikt na nim nie zarabiał to byliby tyko pasjonaci którzy chcą coś przekazać a teraz są biznesy ze strategiami i kanały co wrzucają po 10-15 niskiej wartość filmików tygodniowo z reakcjami na najbardziej irytujące tiktoki i zarabiają miliony. A takie wartościowe kanały gdzie trzeba się przygotować, zrobić eksperyment, spotkać się z ludźmi, zrobić jakiś wysiłek to czasem nie są w stanie nawet jednego filmiku miesięcznie wyrzucić a i tak 30min o tym jak rozwiązywano jeden z problemów matematycznych który był uznawany za nierozwiązywalny to nie jest mainstreamowy materiał który ma szanse być viralem 😛 Szkoda że jutjub promuję bezwartościową masówkę ale piniondz to piniondz, kontent jest bez znaczenia reklamy mają się wyświetlać a użytkownik siedzieć ile się da a tak łatwiej trafić do szerokiej grupy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Destroyer said:

Midjournej już podobnież nie jest za darmo 

No, wczoraj chcialem ukrasc styl komus bo V5 wyszla to mi powiedzialo "sorry bruh, ale musimy zarobic na te pozwy, za darmo to se mozesz narysowac sam". 🤷‍♂️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś chłopek napisał w timsie o AI

tl dr

Shut it all down.

We are not ready. We are not on track to be significantly readier in the foreseeable future. 
If we go ahead on this everyone will die, including children who did not choose this 
and did not do anything wrong.

Shut it down.

A clickbaitowy tytuł mówi, że ekspert nawołuje do bombardowania data center do AI 😛 

https://futurism.com/ai-expert-bomb-datacenters

https://time.com/6266923/ai-eliezer-yudkowsky-open-letter-not-enough/

--

https://futurism.com/gpt-4-deeply-racist-before-openai-muzzled-it

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.2453f051358ad28aa64132f4d04d5047.png

To jak ten lepiej zorganizowany protest idzie... dobrze. Wszyscy siedzą już na tym drugim alternatywnym portalu (nie pamiętam jak się nazywa, sorry). Cały świat przesiadł się na mastodona, twitter umarł a Jeleń Mózg żyje w nędzy. Uff. 🤣 Idzie ku dobremu.

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kengi said:

image.thumb.png.2453f051358ad28aa64132f4d04d5047.png

To jak ten lepiej zorganizowany protest idzie... dobrze. Wszyscy siedzą już na tym drugim alternatywnym portalu (nie pamiętam jak się nazywa, sorry). Cały świat przesiadł się na mastodona, twitter umarł a Jeleń Mózg żyje w nędzy. Uff. 🤣 Idzie ku dobremu.

Aod3QYp.jpg

  • kekw_waldi 1
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy zbanowały gpt z obawy o prywatność i kilka krajów poszło albo chciało pójść tymi samymi śladami i unia się tym zainteresowała 

https://www.bbc.com/news/technology-65139406

https://www.reuters.com/technology/germany-principle-could-block-chat-gpt-if-needed-data-protection-chief-2023-04-03/

 

Ale potem twórca powiedział ze będzie respektował prawo i prywatność użytkowników

https://www.businesstoday.in/technology/news/story/chatgpt-maker-openai-vows-to-respect-personal-data-propose-remedies-over-italian-ban-376523-2023-04-07

nagranie ze zdarzenia 🙂 

giphy.gif?cid=ecf05e47y6ec3dkm4xz7m1lgsj

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-GPT AI Agent czyli ai promptujący inne ai aż wykona poprawnie bardziej złożone zadanie, osiągnie zamierzony efekt. I tak oto kariera profesjonalnych prompterów AI powoli dobiega końca bo ai ich zastępuje [*] niechaj im ziemia lekką bendzie 😄

https://www.fastcompany.com/90880294/auto-gpt-and-babyagi-how-autonomous-agents-are-bringing-generative-ai-to-the-masses

https://www.tomshardware.com/how-to/auto-gpt-ai-agent

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kobieta wygenerowana przez sztuczną inteligencję skutecznie nakłania użytkowników Reddit do zapłacenia za jej nagie zdjęcia

Wydawała im się wystarczająco realna.

Niedawno niektórzy użytkownicy Reddita (głównie samotni kolesie) zostali nakłonieni do zapłacenia za nagie zdjęcia przez bardzo ponętną kobietę, którą wszyscy uważali za prawdziwą. Ale w rzeczywistości wspaniała kobieta, nad którą wszyscy się pocili, była niczym innym jak człowiekiem stworzonym przez sztuczną inteligencję.

Nazywając siebie „ Cl4ud14 ” lub „Claudia”, konto na Reddit dotyczyło publikowania wielu zdjęć na wybranych forach subreddit dla dorosłych.

Jednym z nich było ujęcie głowy, które ujawniło jej kruczoczarne włosy i ostre, słowiańskie rysy, innym obramowanie jej zgrabnej sylwetki od przodu, ubranej w stanik nad krótką spódniczką nałożoną na podwiązki i pończochy, podczas gdy trzecia pokazała ją odwróconą od kamery i prowokacyjnie pozując w bieliźnie.

screenshot-2023-04-13-165835_ukmu.1920.p

Najwyraźniej te „zdjęcia” wystarczyły, by niektórzy użytkownicy byli zachwyceni jej urokiem, a kilku natychmiast zaoferowało jej gotówkę za bardziej wyraźne treści. Innymi słowy, zapłaciliby, gdyby „wysłała akty”.

Jeden z użytkowników zaprosił nawet Claudię na randkę i chwalił się, że zarabia sześciocyfrową pensję.

W każdym razie, to głównie prowadzi do wniosku, że:

Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję stały się niezwykle przekonujące.

Samotni (i napaleni) ludzie są bardziej niż chętni do rozstania się z pieniędzmi, aby zaspokoić swoje pragnienia.

Nic dziwnego, że niektórzy inni użytkownicy na tych subredditach byli wystarczająco bystrzy, aby się do nich przyłapać, a niektórzy z nich komentowali, jak nienaturalne zdjęcia wydawały się na ich ekranach.

Ale jak można się spodziewać, niektórzy z bardziej zdesperowanych Redditorów odmówili zwrócenia uwagi na znaki, a wszystko to ostatecznie doprowadziło do tego, że Claudia zarobiła około 100 USD w zamian za bardziej intymne treści, zanim została wezwana do bycia absolutną fałszywką.

Podczas gdy wielu chwaliło Claudię za to, że jest „wspaniała”, „absolutnie idealna” i „odpowiednia na trofeum żony”, niektórzy domagali się, by dziewczyna pokazała swoje ręce – rozsądne żądanie, biorąc pod uwagę, jak generatory obrazów AI absolutnie walczyły o narysowanie człowieka dokładnie ręce.

To pułapka! (Oczywiście)

Jak się okazało, Claudia była tworem dwóch studentów informatyki, starających się zrealizować swoją „dziewczynę marzeń”. Ale po przywróceniu jej do życia, dwójka uczniów postanowiła sprawdzić, jak dobrze Claudię można wykorzystać do oszukania innych mniej bystrych internautów.

Obaj ujawnili, że Claudia została stworzona przez Stable Diffusion — platformę sztucznej inteligencji podobną do Midjourney, która wyróżnia się możliwością tworzenia niezwykle realistycznych i przypominających zdjęcia obrazów.

Po prostu korzystając z podpowiedzi tekstowych, duet był w stanie wygenerować kilka zmysłowych zdjęć Claudii, a następnie połączyć je z wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję fragmentami tekstu o jej fantazjach seksualnych i ucieczkach. Zostały one następnie przesłane na różne fora subreddit, gdzie koncepcja i obrazy Claudii rozeszły się jak ogień wśród bardziej wypełnionych pożądaniem użytkowników.

Niestety, historie takie jak ta o Claudii nie są tak naprawdę nowatorskie i doniesiono, że trend wykorzystywania generatorów obrazów AI do materiałów pornograficznych staje się coraz bardziej powszechny.

Na przykład, obejrzenie niektórych bardziej wypełnionych pornolami subredditów NSFW pokaże ci, że Stable Diffusion stało się dość często używanym narzędziem do tworzenia ryzykownych cyfrowych zdjęć o niezwykle realistycznej jakości.

A co bardziej obrzydliwe, zdarzały się również przypadki, w których niektórzy użytkownicy tworzyli nieprzyzwoite treści przedstawiające dzieci (lub osoby podobne do dzieci) i udostępniali je innym podobnie myślącym degeneratom.

Chociaż wszyscy wiemy, jak potężna i użyteczna może być technologia sztucznej inteligencji w pracy, nauce i kreatywności, powinniśmy również zdawać sobie sprawę z tego, jak takie platformy mogą być wykorzystywane do znacznie mniej szlachetnych celów, tak jak wspomniano powyżej.

https://wykop.pl/link/7073049/redditowcy-placili-za-nudesy-kobiety-wygenerowanej-przez-ai-0-0

 

Edytowane przez OldMan
  • kekw_waldi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, OldMan said:

Niedawno niektórzy użytkownicy Reddita (głównie samotni kolesie) zostali nakłonieni do zapłacenia za nagie zdjęcia przez bardzo ponętną kobietę, którą wszyscy uważali za prawdziwą.

Doesn't matter if you have a good wank init mate? 😄

no a dla twórców tych zdjęć 

17f.jpg

a dla klientów 🙂 

dnr6uv8vzt471.jpg

 

Pewnie tego jest znacznie więcej na onlyfans czy innych takich serwisach\. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/6/2023 at 2:28 AM, kengi said:

To jak ten lepiej zorganizowany protest idzie... dobrze. Wszyscy siedzą już na tym drugim alternatywnym portalu (nie pamiętam jak się nazywa, sorry). Cały świat przesiadł się na mastodona, twitter umarł a Jeleń Mózg żyje w nędzy. Uff. 🤣 Idzie ku dobremu.

Tak to jest z masowka. Ja nie patrze na to co robia inni tylko sam decyduje. Nie potrzebuje stada zeby skasowac konto na Twitterze czy przesiasc sie na artgram.co. Podobnie jak siedze tutaj gdzie gadamy sobie w gronie kilku osob i jest git. Na cholere mi randomowe stado na jakims tam discordzie? A ludzie sa jacy sa - potrzebuja stada, musza sobie strzelic fotke przed lustrem i policzyc lajki, wykrzyczec swiatu ze sa uciskani jako niebinarne kozy czy z czym sie tam identyfikuja w tym tygodniu, pokazac jaka kanapke dzis zjedli... Z psudo AI jest podobnie - bedzie grupa fanow zawsze juz. Normalka. Nie trzeba do nich dolaczac.

Jest taka zabawna sprawa - moze ma to jakas nazwe w psychologii, podchodzi mi pod FOMO. Taki strach przed tym, ze swiat w jakis magiczny sposob ucieknie i zostaniemy sami, zapomniani jesli nie bedziemy robic tego samego co wszyscy. Pojawilo sie AI i juz jeden z drugim mysli ze jak nie uzyje tego to bedzie zyl w piwnicy gdzie jako zapomniany dziad z dluga, siwa broda bedzie w samotnosci mieszal pigmenty z wlasnymi lzami, zeby zrobic sobie swoje farby sluzace do namalowania wspomnien swiata, ktory przestal istniec bo wszyscy zaczeli generowac grafiki 😄

To takie bardzo dziecinne podejscie, to samo z kazda moda jest. Nie wiem co tam teraz jest w modzie - chodzenie z jedna nogawka podwinieta czy inna bzdura jakas. Jak sobie nie podwiniesz nogawki, nie wygolisz pokolorowanych na niebiesko wlosow z jednej strony, nie ubierzesz jakiejs tam zaangazowanej politycznie koszulki w rozpaczliwym gescie afirmacji, ze jestes czescia stada - NIC SIE NIE STANIE. Mozna sobie uzyc AI, mozna nie uzywac. Ja sie bawie tym z binga bo jest za free. Jak przestanie byc za free to przestane sie bawic nim i tyle.
Kurna, nasi przodkowie z dupa owinieta kawalkiem skory przetrwali epoke lodowcowa a dzis sie mam martwic ze mnie zastapi generator? FFS, jak mnie wk...wia ten  mietki swiat wspolczesny ze swoimi idiotyzmami to nie macie pojecia 😄 Znaczy macie, bo co chwile o tym pisze 😄 Szybko, sprawdzic co dzisiaj jest w modzie, zeby nie zostac z tylu! Kanapka z robakami? No nic, trzeba sie zmusic, bycie nowoczesnym i postepowym ma swoja cene. A i bedzie material na insta.. Podsyp jeszcze troche tych larw - niech wiedza ze ratuje planete!

 

3 hours ago, OldMan said:

W każdym razie, to głównie prowadzi do wniosku, że:

Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję stały się niezwykle przekonujące.

Ludzie sie onanizuja ogladajac rysunki antropomorficznych, pluszowych zwierzatek albo ogladajac jakies porno-mangi. Nie potrzebuja niczego "niezwykle przekonujacego" 😄

Tak jakby placenie realnej dziewczynie za to zeby nam wyslala gole zdjecie bylo normalne 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Ludzie sie onanizuja ogladajac rysunki antropomorficznych, pluszowych zwierzatek albo ogladajac jakies porno-mangi. Nie potrzebuja niczego "niezwykle przekonujacego" 😄

Tak jakby placenie realnej dziewczynie za to zeby nam wyslala gole zdjecie bylo normalne 😄

Masz racje ale mysle ze kontekst newsa był taki że te obrazki były opisywane jako zdjęcia realnej osoby i w ten sposób sprzedawane (i sie nie połapali przez jakis czas) bo to że ludzie walą konia nawet do mangowych panienek i furriesów to jest mozna powiedzieć oczywiste 

 

kolejny news który mnie rozbawił do łez

https://www.gram.pl/news/porozmawiac-ze-zmarlymi-bliskimi-w-chinach-uzywaja-sztucznej-inteligencji-zeby-to-umozliwic

😂😆

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Czytalem o jakiejs kobiecie ktora zrobila wirtualnego przyjaciela czy cos... Apke na telefon. Legenda jest taka ze jak umarl jej najlepszy przyjaciej to tak jej go brakowalo ze pouczyla AI na ich wczesniejszych rozmowach zeby nadal mogla "z nim" rozmawiac. Z tego zrobil sie komercyjny soft po jakims czasie dodano opcje erotyczne za kase. Nie wiem na ile to wszystko jest prawdziwe ale jak by sie historia tych tworow nie zaczynala - konczy sie zwykle na placeniu za wirtualny seks 😄 Czy to w formie rozmowy czy zdjec.

[edit]

Tak jeszcze dorzuce ze jednym z softow ktory bardzo fajnie uzywa mozliwosci "AI" jest DaVinci Resolve. Wlasnie pojawila sie public beta 18.5 z nowymi narzedziami (nie jakimis durnowatymi generatorami typu "text to video" tylko PRZYDATNYMI NARZEDZIAMI) - miedzy innymi automatyczne generowanie napisow (nawet jak bekniesz sobie to napisze "burp" 😄 ) czy relight sceny. Za takim uzyciem "AI" ciezko sie nie wstawic - robi za ciebie smetne albo wrecz wczesniej niemozliwe do osiagniecia rzeczy, ale pozostaje narzedziem w twoich rekach a nie kulawym zastepstwem.
Jak patrze na duperele dodawane do Photoshopa a pozniej zerkam na Davinci to nie moge sie nie usmiechnac. Mozna zrobic super rzeczy tylko trzeba miec pomysl najpierw na to narzedzie a nie wrzucic byle co, byle szybko, bo moda jest. Wiekszosc narzedzi czy tam pseudo narzedzi z uzyciem AI jest gimmickiem w stylu "odwroc komus glowe na zdjeciu (ale nie za bardzo)" albo "dodaj usmiech" czy "przenies makijaz z jadnej osoby na druga". Tragedia jakas jak z apki na telefon do zabawy. A Davinci dodaje rzeczy przydatne w edycji. I sa to narzedzia wewnatrz softu a nie "dodalismy polaczenie z chatem gpt i teraz mozesz mu kazac we wlasnych slowach zrobic jakas mega banalna rzecz. On ci napisze skrypt, ktory potem uruchomisz i moze zadziala nawet. Zajmie ci to 2 razy tyle czasu niz zrobienie tego recznie ale wiesz... uzyles AI!. 😄 Tak ze trzymam kciuki za nowe, fajne narzedzia z pomyslem z uzyciem AI a wszystkie generatorki gotowcow czy inne polaczenia z chat gpt niech szczelzna w ogniach piekielnych.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VisualGPT - jak to się rozwinie to będzie narzędzie dla ludzi bez znajomości Photoshopa czy podobnego programu a sporo będzie można zrobić po prostu wskazując jakiś element i opasując co się chce 

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2023/04/microsoft-releases-visualgpt-combines-language-and-visuals/

https://huggingface.co/spaces/microsoft/visual_chatgpt

demo_short.gif

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primio @Destroyer Gratuluję zmiany Imigu! Nie wiem czy na plus 😛 ale mi się podoba! 😄
Po drugo: dlaczemu ten pan co pisze do maszyny dziękuje jej za robote xD To tak jak by gadać z piłką (Cast Away) Taki Wilson 2.0! xD No ale może kogos to uszczesliwi więc looz. Chce się ludziom dziękować bezmyślnym algorytmom, to niech im dziękują - i tak się skończy ostatecznie na tym co pisał @Nezumi 😍 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym AI reklamowanym wszędzie jest troche jak z początkami RAYTRACINGU w grach , jak wychodziły pierwsze gry reklamowane jako RT to miały najczesciej jeden aspekt grafiki liczony w ten sposób (np odbicia, albo cienie ) ale oczywiscie nie przeszkadzało to reklamować ich jako GRAFIKA RAYTRACINGOWA !!!! KLĘKAJCIE NARODY!!!

tutaj jest podobnie , wiekszoscc tych AI to po prostu normalne obliczenia które zostały wyuczone na pewnych zbiorach danych ze w okreslonej sytuacji będą sie zachować w okreslony sposób ale nie ma to nic wspolnego ze sztuczną inteligencją ..ot zwykły marketing

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Destroyer napisał(a):

8y5SE3H.jpg

You may not like it, but this is what peak performance looks like:

xlNAMqu.jpg

 

Wyczuwam Ordo Machinum w twym manifeście.
Destro?? Jak już strącisz w otchłań ówczesnego imperatora z tronu to przyjmiesz na służbę biedaka bez przekonań, wiedzy i szczypty rozsądku? Nie chce wiele... wystarczy niech Ziemia spłonie! xD A xenosi niech cierpią w odwiecznej męce w odmętach chaosu! 🫡 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Mortom said:

Wyczuwam Ordo Machinum w twym manifeście.
Destro?? Jak już strącisz w otchłań ówczesnego imperatora z tronu to przyjmiesz na służbę biedaka bez przekonań, wiedzy i szczypty rozsądku? Nie chce wiele... wystarczy niech Ziemia spłonie! xD A xenosi niech cierpią w odwiecznej męce w odmętach chaosu! 🫡 

NwTcU0t.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Mortom said:

Po drugo: dlaczemu ten pan co pisze do maszyny dziękuje jej za robote xD To tak jak by gadać z piłką (Cast Away) Taki Wilson 2.0!

Dokladnie. Ale ludzie juz maja zryte berety i zaczynaja gadac z maszyna w stylu "czesc, jak sie dzisiaj miewasz? Sluchaj, moze znajdziesz chwilke na znalezienie dla mnie..." 😄  Co jest o tyle zabawne ze zamiast przyspieszyc proces przedluzaja go sami dodajac niepotrzebne zwroty 😄 Ech ludzie, nigdy nie zawodza jesli chodzi o okazanie glupoty.

Bardziej od wrzucania AI wszedzie gdzie sie da wkurzaja mnie tylko jutuberzy produkujacy filmiki o AI w chorych ilosciach. Oczywiscie musi byc rozdziawiona geba na thumbnailu i tytul "It changes EVERYTHING". Eh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności