Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę sobie teczunie żeby nie robić 10k nowych wątków.

Po cichemu robię avatarek dla chrześniaka (wujek obiecał to i zrobi... A CO?!)
Looknijcie czy nie jest to creepy-genne.
Zamawiający miał życzenie aby to było coś w deseń mojego avatara - stąd te zembusie na hełmie 😄 Mam nadzieję że widać że to piesek 🐶
 

piesek2.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomajstrowałem lekko przy pyszczku... rzeczywiście był za krótki jak na pieska. Chciałem zachować młody wygląd postaci więc zrobiłem TO:

piesek3.jpg

Wyszedł trochę taki Fenek -ale were-getting-closer-almost-there.gif  😉 

Futerko zrobię jak człowiek na patrickach żeby było puszyste więc wywaliłem dispa 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blood_brother Rzeczywiście.. co update to idę w stronę liska 😄 - nie zamierzenie. Nawet nie wiedziałem że w WOWie juz tyle ras sie narobiło. Kiedyś to były tylko orki, trole te dziko-krowy, elfy i ludzie (jeszcze te takie szkielety z plagi, ale to chyba jako rasa się nie liczy, nie wiem nie grałem więc mogę się mylić). Przy okazji - zobaczyłem lisa ze stanikiemVulperaFace_.webp.b90bafe8008bb70340ea9d90cba352c9.webp i już sam nie wiem 👀 nie jestem z tego namiotu (furries) ale nie podchodzi już takie seksualizowanie zwierzaków pod jakieś paragrafy? No w d***ch się już ludziom poprzewracało  

No ale dobra sam zainteresowany pisze że się podoba! Więc cel w 50% osiągnięty! 🥳 jeszcze tylko reszta ciałka, zbroja, poza i może jakaś animacyjka z idle pose jak się przyłbica zamyka i otwiera... no zobaczymy ile czasu starczy 🙂 

piesek4.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mortom napisał:

@blood_brother Rzeczywiście.. co update to idę w stronę liska 😄 - nie zamierzenie. Nawet nie wiedziałem że w WOWie juz tyle ras sie narobiło. Kiedyś to były tylko orki, trole te dziko-krowy, elfy i ludzie (jeszcze te takie szkielety z plagi, ale to chyba jako rasa się nie liczy, nie wiem nie grałem więc mogę się mylić). Przy okazji - zobaczyłem lisa ze stanikiemVulperaFace_.webp.b90bafe8008bb70340ea9d90cba352c9.webp i już sam nie wiem 👀 nie jestem z tego namiotu (furries) ale nie podchodzi już takie seksualizowanie zwierzaków pod jakieś paragrafy? No w d***ch się już ludziom poprzewracało  

No ale dobra sam zainteresowany pisze że się podoba! Więc cel w 50% osiągnięty! 🥳 jeszcze tylko reszta ciałka, zbroja, poza i może jakaś animacyjka z idle pose jak się przyłbica zamyka i otwiera... no zobaczymy ile czasu starczy 🙂 

piesek4.jpg

image.jpeg.163d0b6e63b946f4092b5e1135fd55e5.jpegzrob psi ksztalt i zmien troche pozycje i siadzie

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLICEK napisał:

image.jpeg.7320e31882098578d28bdaeb580dcac3.jpegi druga werjsa z uszolami w dole imo lepsze

mam nadzieję że żaden psiak nie ucierpiał jak wycinałeś te uszka? 💀

A tak serio to dzięx! Twoja wersja z opadniętymi uszkami jest słodziutka jak landrynki z likierem owocowym! O coś takiego mi chodziło! 😍 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zawinięte w górę Klickowe bardzo spoko i bardziej pasują do pyszczka, takie trochę ratchet and clunk ale też sprawia wrażenie młodego, żwawego i szybkiego jak właśnie młody fenek. Te klapnięte Twoje oryginalne wyglądają jak królicze bo wychodzą z czubka głowy a te klapnięte Klickowe już bardziej psie ale przez nie postać już sprawia wrażenie, nieco wolniejszej i starszej i trochę za wysoko i za bardzo z tyłu czaski wyrastają.

Ja bym je dał niżej tak trochę bardziej ludzko i mniejsze żeby były bardziej cute 🙂 i raczej pod katem niż tak pionowo zwisające. Jest to minimalnie mniej piaskowate niż klickowe uszka ale chyba nieco lepiej pasuje do pyszczka który mi się podoba bo jest taki delikatny manga/ anime ale też z kolei z hełmem koliduje bardziej więc nie wiem czy się opłaca iść w tym kierunku 😛

dpMk4FV.jpg

tzaAWkO.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
Czas na dokończenie RWD 5 - bo czas ku temu 🙂 Jak widać bez fajerwerków - idę sobie spokojnie do celu. Macham wirtualnym młotkiem i klepie co się da. A jak się nie da, to czytam, obmyślam i pytam kogo sie da, A CO?! 🙂 Jak widać modeluje i maluje. Dlaczego? Bo to mnie motywuje, jakoś tak wole materiały domajstrowywać na bierząco 🙂 Tam kapkie czerwonego, tu nieco czerni i tak dalej 😄 
Efekt docelowy poniżej.

1ae7462a470eaeb0.jpg.98601dba7c60620a758facd51912f75a.jpg 

3_1_0_14_1240_150505.thumb.jpg.b970cc1d14a83ca5883bf30fd5ac2a7b.jpg

Standardowo, jak to bywa z polskimi maszynami z tego zakładu - jest więcej szukania, czytania i opracowywania niż samego modelowania. No ale jak się chce zrobić robotę i potem się nie wstydzić, to trzeba pogrzebać 🙂 Ale kanibalizuję części troszkę z RWD 6 - bo pewne rozwiązania powinny być podobne, więc idzie też trochę łatwiej 🙂 

287287926_RWD5_1.thumb.jpg.9487be03d1317c55ee82fd9d49e07593.jpg

2023935678_RWD5_5.thumb.jpg.485ea51708a33075987f5bf5134ec7d8.jpg

1135365759_RWD5_2.thumb.jpg.be78d3eb6df29e0ba830111c1312985f.jpg

1605787197_RWD5_3.thumb.jpg.1433d68fd0d5fed88120de4809955cda.jpg

1159776274_RWD5_4.thumb.jpg.615ad08d7cd519616fceb539f80f41ce.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update 🙂
Było by więcej gdybym nie spędził 5h w szpitalu na poczekalni, aby dowiedzieć się czy ręka i kolano są całe 🙂 Spojler - pani doktor uznała że cała... uff! Ogólnie odradzam wycieczki do cieplarni gdy cieplarnia jest już opakowana brezentem na zimę, aby folia nie popękała. A! I patrzcie gdzie leziecie! Podstępne sznurki czyhają na was w ciemnościach!
1340890731_01292-2604670976-weirdhumanfacemadefromropesihorrorstylemovieblackbackground.png.199f85906afa958d3fca0b11670cb3f0.png
Be aware of dark ropes!

No ale do rzeczy 😄 

1640515109_RWD5_1.thumb.jpg.cb29017b666ca9d1b56ad906ae7a9e42.jpg

1679591158_RWD5_5_.thumb.jpg.c472a0c29406702f1327cf204ec6cdf5.jpg

1464626515_RWD5_6.thumb.jpg.cb31a3e65262cf6cc66af323b07a828e.jpg

1042031531_RWD5_7_.thumb.jpg.55cbf7afa72a989a9f1f5b5b8f4bbb1b.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... muszę się gdzieś wylać 😉 
Macie czasem takie dni że chcielibyście mieć kogoś aby zwalić swoją niekompetencję i głupotę? Bo ja teraz TAK!
Np. Dzisiaj, pomyślałem sobie... a pyknę trochę do przodu mojego RWDziaczka... a co! No i sobie Painteruje w Substance... cały happy, no miodzio idzie... bumpik, decale itd.
A tu K**A jeb!
W 100% byłem pewny że żeberka ze skrzydeł (opięcie materiału) załatwię sobie spokojnie na texturce... no bo już tak robiłem nie raz... więc po co się męczyć... no i SRU! Okazało się że zawsze modelowałem te pier*****e żeberka, a bumpikiem tylko dopełniałem lekkie nierówności! No i wieczór K***A zjebany! Siedzę i podmodelowywuje to piżone żeberka, uważając jeszcze na UVki, no bo trzeba się ratować! 😐 
Chciałbym mieć takiego siebie z poprzedniej roboty, gdzie jak szefostwo mówiło żeby coś zrobić to wyskakiwałem taki ja i mówiłem ALE TO NIE DA RADY! Trzeba zmienić projekt bo chłopy bedą dzwonić co to za barachło w planach... ehhh.... wybaczcie, że się tak nad sobą rozczulam... ale czasem jak się przeleje, to się przeleje 😛 
Over And Out ! 😄
PlasticLawfulGrosbeak-size_restricted.gi 

P.S.
Jedno skrzydło już załatwione jeszcze tylko 🤪 K***A drugie YEY! 😄 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom trzym się! tak to czasem jest, że albo wygrywasz albo się uczysz ja też już bym chciał zacząć wygrywać bo myślę, że się dość nauczyłem 🙂 

I znam ten uczuć gdy jużjesteś w połowie drogi, utopiłeś tzn sunk cost fallacy i nie wiesz czy brnąć dalej czy wracać do początku 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer A wiesz miałem w głowie jak przystępowałem do texturyzowania... WORK SMART NOT HARD! I jeszcze sie taki dumny czułem że taki spryciarz ze mnie! 😄 
I tyle z tego smart, że wale teraz głową w blat biurka powtarzając - podobno negatywne doznania łatwiej zapamiętać... no i pod czas tego walenia powtarzam: "żeberka tylko i wyłącznie modelujemy!" 😛 Powtórz! 
A co tam... 2gie skrzydło odbije mirrorem i podmienię UVałkę tak aby była pixel perfekt 😛 CHYBA!
Na szczęście to prosta geometria... ale mimo wszystko to nadal ból 😛 

Edit:
No i się udało transplantacja UVKi przeprowadzona pomyślnie! - Dzieki bogom grafiki 3D że z jakiegoś powodu zapisałem UVki w formie png i mogłem idealnie dopasować do starego leyoutu! YES KU**A JES! 😛 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update RWD 5 bis.
Te "plamy oleju" to nieintencjonalne ciemne cienie na wodzie. Zniweluje to w następnej iteracji bo coś mi sie shader wody pop***ł 😛 
Szału nie ma, wiem 😐 Nie jest to kaliber choć by mistrza @mrys-a, no ale ciułam to jakoś 😛 Może jakiś zadowalający efekt nastąpi 🙂 lub nie 😄 

 

RWD 5 - nad morzem_test_004_m.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mi te "plamy oleju" całkiem się podobają, dodają jakiejś nuty tajemniczości, mimo, że są w istocie cieniem chmur xD 
Ugułem nie znam się na samolotach, więc w tej kwestii nic nie powiem, ale dodałbym nieco niedoskonałości typu leciutkie zacieki, może nieco zmoczona szyba itd. Poza tym, oświetlenie idzie w całości na niebiesko więc cienie też bym skierował w stronę tego koloru (teraz imo za bardzo idzie w czerwień).
Zrobiłem szybką korektę- zdesaturowałem czerwień bo za bardzo się odcinała + uspokoiłem nieco materiał na nadkolach + dodałem lekkie odbicia:
image.thumb.jpeg.7bb5e27958182117e1cb2a9873075f01.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jatat napisał(a):

No nie porywa jak na razie choć model zacny. Na tym samolociku uczyłem się Blendera to i z sentymentem na to patrzę. A i tej kratki wentylacyjnej na żadnym zdjęciu nie widziałem to chyba jej nie było.

Ja też tak myślałem dopóki nie zobaczyłem tego: 
post-12522-0-20412100-1364263914.jpg.117136d8c27752b1383947322dc8057a.jpg

Cień definitywnie rozstrzyga że takowa musiała być 🙂 Choć może była nieco niżej... investigating in progess 🙂 A jak jeszcze raz na to patrzę to chyba na spodniej części samolociku....

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi klimat bardzo pasuje, bardzo fajnie obrazek wygląda, jednak pokuszę się o konstruktywną krytykę:

MORDKO TA CHMURKA MUSI STĄD ZNIKNĄĆ XD 
image.png.086aeb92d24fad15931f6298c5921281.png

Ugułem przygasiłbym też statek bo za mocno się wybija (choć tak naprawdę również bym go stamtąd wyoutował bo burzy mi kompozycję)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Jak konstruktywna krytyka to przyjmę 😄

9 minut temu, RaVirr napisał(a):

Mi klimat bardzo pasuje, bardzo fajnie obrazek wygląda, jednak pokuszę się o konstruktywną krytykę:

MORDKO TA CHMURKA MUSI STĄD ZNIKNĄĆ XD 
image.png.086aeb92d24fad15931f6298c5921281.png

Ugułem przygasiłbym też statek bo za mocno się wybija (choć tak naprawdę również bym go stamtąd wyoutował bo burzy mi kompozycję)

 
A ja ten statek tak ładnie oświetliłem!!.... specjalnie shader zbudowałem!!  I jeszcze szukałem konstrukcji z tego okresu... i co?! I chcesz mi go zatopić! FOCH OBRAŻĄM SIĘ! Skandal! NO ale masz racje 😉 
Co do chmurki jako fachowiec też... usłucham mistrza króla gamedevu i nauk graficznych  🙂 A zara se pyknę bez tych dodatków 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mortom napisał:

@RaVirr Jak konstruktywna krytyka to przyjmę 😄

 
A ja ten statek tak ładnie oświetliłem!!.... specjalnie shader zbudowałem!!  I jeszcze szukałem konstrukcji z tego okresu... i co?! I chcesz mi go zatopić! FOCH OBRAŻĄM SIĘ! Skandal! NO ale masz racje 😉 
Co do chmurki jako fachowiec też... usłucham mistrza króla gamedevu i nauk graficznych  🙂 A zara se pyknę bez tych dodatków 😄 

Suaj, statek to po prostu będzie kolejna praca do portfolio! 😄 Skoro jeszcze taką finezję zrobiłeś z matsami to i bym się pokusił do wrzucenia drzewka nodów żeby ludziom oko bielało 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Wiesz co mnie wykurza? Że miałeś racje!!!! 😛 
A tak serio dzięki bracie! Teraz lepiej!
ALE Bow wave po statku zostaje! Bo ostatnie zdanie należy się twórcy! Nie będzie mi tu jakiś chałturnik z internetów zatapiał statki! I jeszcze sprawiał, że sprawi mi to przyjemność! O co to to NIE!  

1196091797_RWD5-Noc_2.thumb.jpg.ce634a5133ca8c137c782ae94907a4da.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mortom napisał:

@RaVirr Wiesz co mnie wykurza? Że miałeś racje!!!! 😛 
A tak serio dzięki bracie! Teraz lepiej!
ALE Bow wave po statku zostaje! Bo ostatnie zdanie należy się twórcy! Nie będzie mi tu jakiś chałturnik z internetów zatapiał statki! I jeszcze sprawiał, że sprawi mi to przyjemność! O co to to NIE!  

1196091797_RWD5-Noc_2.thumb.jpg.ce634a5133ca8c137c782ae94907a4da.jpg

Wch UJ - Wykop.pl

  • Like 2
  • Haha 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mortom napisał:

@RaVirr Wiesz co mnie wykurza? Że miałeś racje!!!! 😛 
A tak serio dzięki bracie! Teraz lepiej!
ALE Bow wave po statku zostaje! Bo ostatnie zdanie należy się twórcy! Nie będzie mi tu jakiś chałturnik z internetów zatapiał statki! I jeszcze sprawiał, że sprawi mi to przyjemność! O co to to NIE!  

1196091797_RWD5-Noc_2.thumb.jpg.ce634a5133ca8c137c782ae94907a4da.jpg

NOOO I TAK TO TERA TAAAK

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obejrzałem na dużym ekranie i rzeczywiście statek, chmura i nawet odbicie księżyca na wodzie bardzo mocno ściąga wzrok na brzeg obrazka a samolot trochę przez to ginie, teraz jest dużo bardziej czytelnie ale może bym jeszcze spróbował zobaczyć czy jak księżyc przesunie się trochę bardziej w centrum to to odbicie  nie będzie czasem pomagało patrzeć na samolot a nie na wodę przed nim bo nadal bardzo mocno ściąga uwagę i jeszcze jest styczne ze śmigłem przez co tworzy napięcie w tym tej części obrazka. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, klimacik jest 🙂 Ale jak już wszyscy się czepiają to ja też, ten cień chmury na wodzie pod samolotem, to przepraszam od której chmury ? 🙂 Bo jedyne źródło światła to księżyc więc nie powinno tego cienia tam być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek.m napisał(a):

Super to wygląda, klimacik jest 🙂 Ale jak już wszyscy się czepiają to ja też, ten cień chmury na wodzie pod samolotem, to przepraszam od której chmury ? 🙂 Bo jedyne źródło światła to księżyc więc nie powinno tego cienia tam być ?

TO Czepialstwo i mało mieszczaństwo! Żeby w tak chamski sposób sugerować, że ciń nie jest na miejscu! WSTYD i HAŃBA! Mam nadzieje, że Cię mama nie słyszała! Bo by się wstydziła syna wyrodnego! 
Ale racja zapomniałem w compo wyłączyć cienia 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest artystyczny cień, świadomy wybór artysty i nie wolno z tym dyskutować, bo to tylko udowadnia jak mało się ktoś zna.

 

A rederek taki sobie , raczej chu.. średni 😛

 

Nie no, super, serio 😄 Bardzo mi się podoba, a zwłaszcza modelik. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo No przynajmniej jeden co się zna na SZTÓCE!
Dla LUDZI co siem nie ZNAJO: Jest to cień wyzwolony od dogmatów realnego świata. Jest tam bo świat jest mroczny! Jest też symbolem naszego człowieczeństwa! Bez tego cienia cała praca i moje przemyślenia na temat ludzkości i świata nie mają sensu! To cień OSTATECZNY! Ostatnij jak zobaczysz! Turuk Makto z Avatara! 

A tak serio to dzięki bradku!  🙂 👍

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluśki Update 🙂 
@Destroyer ehhh jak fachowiec się wypowie, to od razu widać że fachowiec... a nie taki chałturnik / profan jak ja. Dobrze doradziłeś z tym blaskiem księżyca. Lepiej jak jest za samolocikiem 🙂 
Jak wy to robicie że to widzicie? Jakiś sekretny dodatek do śniadania? A może rano zaraz po wstaniu wykonujecie jakieś ćwiczenia? No mówcie... nie dajcie sie prosić (zbyt długo) koledze 🙂 Jaki jest ten wasz sekrecik? Ale tak bez ściemy! Walcie od razu (może być między oczy!) I can hadle!

Nocny 3_www.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz dla mnie dużo bardziej siedzi ten obrazek 🙂 Nawet bym może jeszcze delikatnie księżyc przesunął nad środek kokpitu i zobaczył czy jest lepiej czy gorzej 🙂 

 

22 minutes ago, Mortom said:

Jak wy to robicie że to widzicie? Jakiś sekretny dodatek do śniadania? A może rano zaraz po wstaniu wykonujecie jakieś ćwiczenia? No mówcie... nie dajcie sie prosić (zbyt długo) koledze 🙂 Jaki jest ten wasz sekrecik? Ale tak bez ściemy! Walcie od razu (może być między oczy!) I can hadle!

Bardzo dużo białka, jak Cię nie bolą nerki i nie chodzisz 20 razy dziennie do toalety to za mało i musisz dołożyć. Do tego suplementy, jak nie sikasz krwią co jest oznaką zdrowia to dokładaj co akurat wpadnie w oko i bierz większe dawki niż rekomendowane bo tylko tak odblokujesz ponadprzeciętne możliwości 😛 Ważne też żeby włączyć dużo białka sojowego bo wtedy łatwiej załącza się agresor 🙂 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15053944/

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Destroyer napisał(a):

No teraz dla mnie dużo bardziej siedzi ten obrazek 🙂 Nawet bym może jeszcze delikatnie księżyc przesunął nad środek kokpitu i zobaczył czy jest lepiej czy gorzej 🙂 

 

Bardzo dużo białka, jak Cię nie bolą nerki i nie chodzisz 20 razy dziennie do toalety to za mało i musisz dołożyć. Do tego suplementy, jak nie sikasz krwią co jest oznaką zdrowia to dokładaj co akurat wpadnie w oko i bierz większe dawki niż rekomendowane bo tylko tak odblokujesz ponadprzeciętne możliwości 😛 Ważne też żeby włączyć dużo białka sojowego bo wtedy łatwiej załącza się agresor 🙂 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15053944/

No dobra jak białko to jeszcze ujdzie, podobno dużo białka jest w owadach i zgodnie z unijnom dyrektywom zacznę jeść robaczki.🪳
Uff a już myślałem że jakieś ofiary całopalne z byka trzeba będzie uskuteczniać. Czy jakiś tam sekretny rytualny ubój świń... 

Tak że ten, idę na łąkę szukać pasikoników - podobno smażone na głębokim oleju chrupią jak chipsy 😄 👍

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra maluśienienki updatecik - taki tyciu tyciu cip cip 😉 
A tak serio, przegiąłem z tym waleniem czy nie? xD
Nabyłem go bodajże za oszołamiającą kwotę w wysokości 1$ i jakoś tak głupio go było nie wykorzystać 🙂  No i w sumie miałem taki plan aby coś wplątać do morza, tak że tego... zwaliłem walenia do wody! 🤯 A CO K***A! Nie będę se żałował! 😄 
Księżyca dalej nie przesuwam, bo zaczynam do niego wyć! I po za tym tu gdzie jest już mi się podoba! Jak ktoś ma problem to TU znajdzie formularz donosów dla artystycznej policji dobrego smaku! Krzyżyk na drogę! 

1530002349_Nocny3_www.thumb.jpg.8c9d0ac3f841125dcd7d8fd8b14cb493.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajny dodatek, dodaje głębi narracji, urzekła mnie tragedia pilota, który wskutek skupienia na instrumentach lotu i swoich obowiązkach przegapia urzekającego i pełnego majestatu walenia. Z kolei jeśli chodzi o księżyc, to usunąłbym te oczojebne promienie bo mój jaszczurzy mózg odczytuje to jako coś nienaturalnego i świecącego o wiele za mocno, żeby być księżycem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden.
Przyp***m 😄 kamerzyście w gębę i wyprostował kadr. Nie wiem czy tego potrzebowało to ujęcie, a sam kamerzysta siedzi teraz obrażony pomrukując coś pod nosem o jakiej srogiej zemście Montezumy jutro z rana 😉 Nie wiem, chyba trzeba będzie się jutro zjawić z flaszką dobrego trunku na przeprosiny 😄

No ale do rzeczy, jak by was pod murem ustawili, wycelowali z karabinu prosto twarz i zapodali tekst: Ujęcie bez przekrzywienia czy z przekrzywieniem?! GO! Pierwsze co wam do bani wpadnie! JUŻ! Bo Grzesiowi się już palec na spuście poci i może się obsknąć!  

Mi osobiście (ale obiektywny nie jestem) bardziej ta przekrzywiona wersja się podoba... no ale pytam fachowców, co nie jednego kamerzystę już znokautowali, więc co fachury sondzom? Ale tak szczerze, twardy jestem! Walcie, może być z przełożenia lub podbródkowy! Kiedyś oglądałem Karate Kida! I'M REDY! 

1744198475_Nocny3_prostowww.thumb.jpg.28cd9f159c711c9139689663c4254b1a.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze nigdy nie zobaczysz wieloryba w tej pozycji przy powierzchni... Wieloryb zeby wystawic glowe ponad powierzchnie wody musi uderzyc ogonem zeby odepchnac sie od wody. W zwiazku z tym bedziesz widzial tylko glowe potem jego cialo przesunie sie i w koncu pokaze sie ogon kiedy jegop glowa bedzie juz na dole. Pozycja ktora tu masz ma miejsce pod woda juz to zaraz po zanurkowaniu kiedy sie przygotowuje do uderzenia ogonem zeby znowu wynurzyc glowe badz nawet wyskoczyc na powierzchnie albo po prostu jak plywa pod powierzchnia. Nie jestem tez pewien czy mewe bys spotkal na takiej wysokosci - jestem za to pewienm ze nie chcialbys spotykac ptakow latajac samolotem 😉 Ogolnie render wyglada ok wizualnie, moze tylko ten ksiezyc jeszcze bym uspokoil bo to jednak nie slonce zeby promienie od niego odchodzily 😄

edit

@Mortomjako ze jestem ciekawski to sprawdzilem o wysokosci lotu mew:

"the birds’ average flying altitude is 50 feet. The highest a bird has flown is 124 feet. Planes are not supposed to fly less 500 feet above open spaces such as woods or water, or less than 1,000 feet above built up areas, except upon take-off and landing."

przy okazji tez - mewy czesto zeruja na tym co tam z dna podniesie wieloryb. Jak jest odpowiednio plytko to wieloryb moze zaburzyc wode i podniesc z dna rozne przysmaki dla mew. Tak ze raczej by sie trzymaly blisko wieloryba a woda wokol wieloryba moglaby byc ciemniejsza.

A na samolotach sie nie znam w ogole 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności