Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, michalo napisał(a):

 

Coś  co  wyręcza człowieka, tak naprawdę upośledza go. Ewolucja, rozwój polega na walce z trudnościami, wyślianiu umysłu i ciała. 

 

smutne ale tak to niestety działa, dodatkowo mózg to wygodne zwierzątko i jesli ma wybrać droge na skróty to czestą ją wybierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mortom napisał(a):

@OldMan To nie domena naszego mózgu... cała przyroda i świat jest tak "ustawiony" aby działać po najmniejszej linii oporu. Bo to po prostu jest efektywne i się sprawdza. 

nie wiem czy sie zrozumielismy, chodziło mi o to ze ludzie chętniej wybieraja przyjemnosci (np oglądanie filmów na tiktoku niż siedzenie miesiącami i rozgryzanie jak działa nowy program od 3D), oczywiscie zwierzęta postępują podobnie ale o nich nie rozmawiamy w tym wątku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OldMan napisał(a):

smutne ale tak to niestety działa, dodatkowo mózg to wygodne zwierzątko i jesli ma wybrać droge na skróty to czestą ją wybierze

Madre rzeczy Panowie. Ja od zawsze zamiast na skroty to sobie zycie utrudniam. Poniewaz na linie mety jest wieksza satysfakcja gdy przebyta droga jest ciezsza. Moze to etyka mi nie pozwala na takie rozwiazania, moze strach ze ktos cie wytknie palcem. Nie mniej od zawsze wolałem walke i trudniejsza droge.

 

Smieszny mnie porownanie Ai do photobashingu, narzedzia. Przeciez tutaj nie trzeba znac nawet podstaw, wystarczy telefon i slowa by wygenerowac obraz. Niestety w tym lezy sila tej technologi. Kazdy moze sobie co tylko zamarzy wyprodukować nie pocąc się przy tym a przy okazji oszczędzając szmal.

Sporo ludzi którzy majacych problem z kreatywnością będzie tym ja zastepowac , mozna to smialo w niektorych portfolio zauwazyc na arstation jak wyglada porownanie ich prac a wygenerowanych obrazow Ai. Moim zdaniem trzymanie takich rzeczy w portfolio to jak kopanie sobie wlasnego grobu, ale to tylko moje zdanie.

 

Hoł hoł

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, OldMan said:

zeby sie o tym przekonac trzeba by trzymac w zamknięciu bez swiatła/obrazu grupe ludzi od urodzenia do pewnego wieku a potem dac im kartki niech cos narysują, wtedy bysmy wiedzieli ile prawdziwej wyobrazni jest w ludzkiej głowie , oczywiscie zaraz podniosą się głosy ze tak nie wolno bo taka izolacja uposledza rozwój mózgu (zapewne będą mieli racje), druga sprawa ze nikt takiego testu nie przeprowadzi wiec sie nie dowiemy i pozostaje gdybanie a ludzie ego w wiekszosci przypadków bedzie bronić swoich racji. Na koniec dodam że w sumie to nikt nie wie jak działa naprawde wyobraźnia w głowie (oprócz tego że działa)

Z drugiej strony definicja legalna ≠ definicja realna, prawo ma regulować pracę i funkcjonowanie społeczeństwa, niekoniecznie rozstrzygać niuanse naukowe czy filozoficzne. Ruch na drodze jest prawostronny bo tak stwierdzają przepisy, nie ma jakichś obiektywnych przesłanek, żeby tak było albo żeby było odwrotnie, ale jakaś decyzja w tej kwestii być musi, bo jakoś trzeba ten ruch uregulować. 

 

19 minutes ago, OldMan said:

znając życie to czarno widzę te chronienie, jakby ktos za długo spał pod kamieniem to informuje że zyjemy w czasach masowego podpierdal**nia wszystkiego od wszystkich 

- motywy muzyczne

- design samochodowy

- architektura

- fabuła w filmach (tutaj to już plagiaciarstwo  10-te okrążenie robi)

- grafika użytkowa

itd itp

Fakt, że pewne rzeczy idą według utartych od lat schematów, nie musi oznaczać, że każdy ma do wszystkiego prawo i można to egzekwować do pewnego stopnia. To, czy jakiś zwykły random podpieprzy sobie grafikę czy coś splagiatuje to nie jest problem i tego faktu nie da się rozwiązać, tak jak nie dało się rozwiązać torrentów i piractwa, bo to walka z wiatrakami. Ale to, że za pirackiego Windowsa, Office'a czy Photoshopa nikt realnie ludzi zbytnio nie ściga, nie oznacza, że tak samo będzie w przypadku firmy, która będzie mieć na firmowych kompach piracki soft. Klientami w tej branży są głównie przedsiębiorstwa i IMO w naszym interesie jest móc regulować, to co im wolno, żeby rynek był sprawiedliwy. To co osoby prywatne robią sobie z AI to w ogóle nie jest problem, tak jak co sobie w domu gotujesz to twoja sprawa, ale sprzedając komuś jedzenie i robiąc z tego biznes to już co innego i wchodzą inne przepisy.

Nie wiem, może pierdolę kocopoły, ale myślę, że jakoś trzeba o swoje powalczyć, bo powiedzieć "it is what it is" i poddać się można zawsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodze dziwna, mentalna droge jak chodzi o AI. Najpierw bylem nastawiony bardzo negatywnie, potem zobaczylem co wypluwa MJ v4 i wsiaklem w poganianie bacikiem AI zeby wypluwalo mi obrazki. Zalozylem chyba z 4 konta bo $10 piechota nie chodzi 😜 Pomyslalem zyczliwiej o tym, nawet mi sie spodobalo.

Na chwile.

Po chwili mi przeszlo zupelnie. Rezultaty sa spoko ale po paru godzinach zabawy przestaje miec to sens. Chocby nie wiem ile wpisac promptow efekt nie jest tym co mamy w glowie. Zawsze to co wypluje AI, chocby znakomitej jakosci - oznacza rezygnacje z naszego oryginalnego pomyslu i przystanie na wyplujke. "co prawda mialem na mysli cos innego ale to tez jest spoko". To jest dobre dla tych ktorzy nie maja zadnej osobistej checi tworzenia czegokolwiek oryginalnego. A jesli nie oryginalnego bo "wszystko juz bylo a my tylko przetwarzamy informacje" to przynajmniej NASZEGO. To strata czasu - proba sklonienia maszynki do narysowania czegos konczy sie w najlepszym przypadku do zblizenia sie do oryginalnego pomyslu. Powiedzmy ze mamy w glowie jakis tam grzybowy las. Wpisujemy prompta i w momencie jak pokazuja sie nam opcje ten nasz poczatkowy pomysl znika, jest zniszczony przez te propozycje a silny bodziec wzrokowy sprawia ze juz nie myslimy o naszym lesie tylko zaczynamy "dopracowywac" propozycje AI.

Co ciekawe - mam kumpla ktory w ogole nie umie rysowac. Programista. Pokazal mi niedawno jakis render glowy orka ktory mu sie bardzo spodobal i chcial go uzyc jako wizerunek swojej postaci w tradycyjnym RPG. Pokazalem mu MJ i tez wsiakl, zaczal generowac "swoje" orki. Poczatek byl taki sam - zachwyt nad jakoscia, "no, teraz to zupelnie co innego", "nawet najgorsza rzecz jest lepsza od tego co sam bym narysowal" itd. A pozniej stopniowe schlodzenie zapalu. Bo "no niby fajne to ale nie to co chcialem". Po kilku godzinach w koncu stwierdzil "wiesz co? Moze to i fajne ale jednak uzyje tego renderu co ci na poczatku pokazalem". Mimo, ze to przeciez nie byla jego praca tylko kogos tam. Ale kiedy wiemy czego chcemy i nie chcemy kompromisu i rezygnacji z oryginalnych potrzeb - AI jest bezwartosciowe.

Czy kazdy dojdzie do takich wnioskow? Na pewno nie. Czy bedzie to nadal uzywane? Oczywiscie. Ale czy zastapi to ludzi? Nie. Nie wszedzie. Sa ludzie ktorzy uprawiaja seks z gumowymi lalkami i im to wystarcza, bo przeciez "seks to tylko pobudzanie czlonka przez pocieranie nim o scianki pochwy a czy pochwa gumowa czy nie to bez znaczenia" - dla niektorych. Ale jednak to nie to samo.
Nawet jesli technicznie nasze wlasne wymyslanie jest tez miksowaniem wczesniej zaabsorbowanych widokow, sieganiem do naszej "wizualnej biblioteki", czasem wrecz bezposrednim kopiowaniem refek... Ale jest to NASZA aktywnosc. Aktywnosc ktorej potrzebujemy, ktorej potrzebuje nasz mozg. Mozna zastapic chodzenie jezdzeniem wszedzie. Mozna do samochodu jechac na wozku, przesiasc sie i dalej podrozowac siedzac. Wygodnie, bez wysilku, szybciej. NA POZOR lepiej.
Tylko ze nasze nogi stana sie bezuzyteczne. Miesnie zanikna, zwiotczeja. Wozek i samochod, ktore byly poczatkowo wyborem stana sie koniecznoscia. Zostaniemy inwalidami.

Z AI - nie mam co do tego watpliwosci - bedzie to samo. Zastapi myslenie i kreatywnosc jednostki, ktora bedzie tego uzywac. Jak seks z dmuchana lala z pewnoscia nie pomaga w kontaktach z kobietami 😉, jak wozenie wszedzie tylka i brak aktywnosci fizycznej nie pomaga naszemu zdrowiu tak i brak aktywnosci mozgu w obszarze NASZEGO tworzenia z cala pewnoscia nie bedzie dobry.
Bo nie chodzi jedynie o powstanie obrazka ale o nasz w tym udzial. Nawet nabazgranie jakiegos badziewia jest dla nas osobiscie lepsze niz nawet najwspanialsza, fotorealistyczna wyplujka z AI.

Kazdy pewnie kojazy widok tych mega grubasow, ktorzy sa tak obtluszczeni, ze nawet po sklepie poruszaja sie na malych trzykolowcach bo nie sa w stanie nawet chodzic. Tragedia, nie? Idziemy w ta sama strone jesli chodzi o nasze uzywanie mozgow. Totalne rozleniwienie, ograniczenie aktywnosci do minimum, czysta konsumpcja. "Zostaw! Po co sie bedziesz meczyl? Maszynka za ciebie narysuje przez chwile. Jest lepsza od ciebie, szybsza, bardziej wydajna! Usiadz, nie mysl. Nie ma poco."

Ta... Na pewno to bedzie "wspaniale" dla przyszlosci i tak juz oglupionych tlumow debili, ktorzy na codzien przemierzaja bezmyslnie ulice wgapieni w ekranik telefonu. Wielu juz to nie zaszkodzi bo juz sa na poziomie mentalnej katatonii. Ale jeszcze uda sie oglupic kilku z tego grona, ktore sie dotad oparlo transformacji w bezmyslnego zombie konsumujacego pop-gowno kazdego dnia.

Ale nie wszystkich. Chociaz tym co zostana bedzie coraz trudniej zyc i nie zwariowac w otoczeniu wszechobecnego braku inteligentnej, ludzkiej mysli.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Po chwili mi przeszlo zupelnie. Rezultaty sa spoko ale po paru godzinach zabawy przestaje miec to sens. Chocby nie wiem ile wpisac promptow efekt nie jest tym co mamy w glowie. Zawsze to co wypluje AI, chocby znakomitej jakosci - oznacza rezygnacje z naszego oryginalnego pomyslu i przystanie na wyplujke. "co prawda mialem na mysli cos innego ale to tez jest spoko".

Teraz spróbuj image to image i napisz co sądzisz o tym. Co do reszty i futurystyki to się w pełni zgadzam, organ nieużywany zanika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, EthicallyChallenged said:

Teraz spróbuj image to image i napisz co sądzisz o tym. Co do reszty i futurystyki to się w pełni zgadzam, organ nieużywany zanika.

Powiem szczerze - juz nie chce. Znudzilo mnie to i jakos irracjonalnie rozdraznilo.. I absolutnie nie twierdze ze to jest bezuzyteczne, ze sie nie znajdzie nisza gdzie to cos tam przyspieszy, przyda sie i tak dalej. Nie staram sie zawrocic rzeki lyzeczka, ale nie chce sie juz w to bawic. Strzelam focha i wracam do bazgrania mniej lub bardziej udanych dupereli. Ale na 100% MOICH dupereli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał(a):

Hhehe ty dajesz to logo w promptcie czy co? Niezła beka xd 

Nic nie daje, tych znaków wodnych to już miałem bardzo dużą ilość, bardzo często się pojawiają. Na forum wrzucałem tylko takie, które mniej więcej wiadomo skąd są (envato i gettyimages). Jestem ciekawy kiedy te firmy (od których AI kradnie ewidentnie obrazki i przerabia je) będą pozwy wysyłać i do kogo...

Bo według mnie, to nie jest "uczenie się", tylko AI sobie kradnie co popadnie i "przerabia" na coś nowego.

Jestem też ciekawy, jak te firmy od AI, dają mi "licencję" na superbohaterów, wizerunek aktorów (osób znanych) itd. Przecież to też nie ma najmniejszego sensu.. Nie mają takiego prawa, a w licencji jest wyraźnie napisane, że te wygenerowane kreacje, są moją własnością.

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Destroyer napisał(a):

No z tymi logami i mocno widocznymi znakami wodnymi to trochę jaja 🙂 @brain czego używasz? stabilnej dyfuzji, middżarneja czy czegoś innego? 

--

OIwLVxY.jpg

MJ.

Podobno jest to często spotykane. 😄 Ludzie nawet używają" "I put "--no watermark" or "watermark ::-1" in every prompt to avoid this."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat znaków wodnych był juz wałkowany w wątkach na forum ale nie wszyscy chyba czytają wiec w kółko o tym samym

teraz nieco na wesoło 😊, byc może wiecie albo nie wiecie (wpadłem na to przypadkiem) ale jest potencjalna opcja dla bardzo bardzo bardzo leniwych, okazuje się ze jesli sie w polu wpisywania promptów (w MidJourney) użyje emotikonki z discorda (np . ❤️🙀 ) to zostanie ona przeanalizowana i na jej podstawie AI coś tam tobie wymyśli, poniżej parę przykładów zrobionych na podstawie tylko jednej emotki.

W przypadki niektórych emotek wynik jest dosyc nietypowy, sami zobaczycie

gHJlJZD.png

dM6QQyY.png

FC984vF.png

PnyXcpN.png

KUCFnkc.png

yZQlFIC.png

UksdHmO.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OldMan napisał(a):

temat znaków wodnych był juz wałkowany w wątkach na forum ale nie wszyscy chyba czytają wiec w kółko o tym samym

teraz nieco na wesoło 😊, byc może wiecie albo nie wiecie (wpadłem na to przypadkiem) ale jest potencjalna opcja dla bardzo bardzo bardzo leniwych, okazuje się ze jesli sie w polu wpisywania promptów (w MidJourney) użyje emotikonki z discorda (np . ❤️🙀 ) to zostanie ona przeanalizowana i na jej podstawie AI coś tam tobie wymyśli, poniżej parę przykładów zrobionych na podstawie tylko jednej emotki.

W przypadki niektórych emotek wynik jest dosyc nietypowy, sami zobaczycie

gHJlJZD.png

dM6QQyY.png

FC984vF.png

PnyXcpN.png

KUCFnkc.png

yZQlFIC.png

UksdHmO.png

 

Masakra. Ja musze sie odciac od tego szamba na jakis czas bo dostaje artblocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kalberos napisał(a):

Masakra. Ja musze sie odciac od tego szamba na jakis czas bo dostaje artblocka.

dla bardziej kreatywnych to mysle sobie ze to całe AI powinno służyc bardziej jako okazjonalne narzędzie które moze w niektórych przypadkach oszczedzic czas lub pieniądz (np robimy duzą panorame miasta w 2D lub 3D i potrzebujemy duzą ilosc fejkowych nieistniejących retro plakatów na sciany lub billboardy, albo robimy strzelaninę 2D i potrzebujemy duzej ilosci backgroundów które będą na 3 planie przesuwały sie w paralaksie)

Bo jesli osoba która do tej pory była kreatywna i samodzielna nagle zacznie intensywnie uzywac czegos takiego to moze zrobic nam sieczke z mózgu na dłuższą mete😎

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał(a):

@OldMan to teraz dziewczęta o mają w swoim bio na instagramch czy innych tinderach same emotikonkowe "opisy" będą czuły się jak w domu z tą funkcjonalnością 🙂

Przeceniasz chyba możliwości tych instagramowych manekinów 🙂 No ale może się mylę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że to wszystko dopiero się zaczyna i dopiero się rozkręca i jeszcze przyspieszy we wszystkich dziedzinach życia. Przez lata te wszystkie technologie szły tak bardzo powali do przodu a teraz jakby osiągnęły przełomowy punkt krytyczny i nagle wszystko niemal z dnia na dzień bardzo się ulepsza i już nie mamy poczucia, że gdzieś w odległej przyszłości komputery, roboty i AI zastąpi masę ludzi tylko, że to już się zaczyna. A politycy jak zawsze będą działali z opóźnieniem i powoli i zanim się pochylą nad sprawą będzie za późno żeby to odwrócić i jakoś sensownie nad tym zapanować. 

Teraz ChatGPT jest na topie, pisze wiersze, teksty piosnek, akrytuły i inną mase pierdół. Za chwilę te wszystkie pierdołowate "dzięknnikarzyny" piszące artykuły na 20 stron z odpowiedzą na pytanie czy nadchodząca niedziela jest handlowa stracą pracę bo ai napisze całą książkę na ten temat i wplecie szukaną informację gdzieś pod koniec 🙂 Podobnie copywriterzy wymyślaczy haseł promocyjnych którzy w olbrzymiej większości robią to samo i sięnie da na to patrzeć. Nieraz tak miałem, że gdy pracowałem nad animacją przedstawiająca działalność czy historię jakiejś firmy to już rzygałem tymi słodkimi, wchodzącymi głęboko w tyłek, podniosłymi i prawie nic nie mówiącymi okrągłymi określeniami i słówkami. Już nawet czasem sami klienci skracają i odrzucają cześć tego słodkiego pierdolenia bo ile można słuchać ochów i achców i rozpływać się nad tym jaka firma jest wspaniała a jej istnienie to większe wydarzenie niż ponowne nadejście Chystusa, a sama firma zajmuje się dajny na to produkcją rozrzutników gnoju albo czymś równie wzniosłym i uduchownionym 🙂 

https://www.nature.com/articles/d41586-022-04383-z

https://forsal.pl/lifestyle/technologie/artykuly/8602916,openai-inc-chatbot-moze-sprawic-ze-pisanie-przejdzie-do-lamusa.html

https://www.chip.pl/2022/12/sztuczna-inteligencja-felieton

 

 

VB0FXFC.jpg

bedbGEc.jpg

d4IlL5R.jpg

 

pierwsze były nawet lepsze ale nie z pierwszej osoby czyli "Jesteś taki a taki..." ale się nie zapisały bo był błąd sieci 😕

ElDw5IX.jpg

Ale tak serio to się prawie nie różni od tych opisów na wszelkich linked inach, stronach ze zleceniami, artsracjach i innych gdzie ludzie robią kopie kopi sowich opisów i pieprzą te same pierdolety bo bazują na tych samych wzorach cv czy poradników "ekspertów" grażynek i haliek z hr 

---

3ByR8zM.jpg

 

bPhVFdJ.jpg

 

 

ThdzZNP.jpg

 

 

 

----

Robotyka też będzie szła w stronę zastępowania ludzi i w pewnym momencie też może nagle zacząć zastępować wszystkich w podobnym tempie jak tylko dojdzie do podobnego przełomu jak z tym całym AI 

https://forsal.pl/lifestyle/nauka/artykuly/8601797,kanada-inwestuje-w-roboty-ktore-mysla-i-pracuja-jak-ludzie-zastapia-praciwnikow.html

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że AI pomoże mi w pisaniu meili ale niestety jeszcze nie ten moment 😕

8DkMrTr.jpg

rau85gI.jpg

ElDw5IX.jpg

uDX8Wi5.jpg

 

--- edit --

wszyscy teraz mają problemy, serwery są wyłączone czy coś zmieniają i nikomu nie działa więc może jeszcze jest nadzieja 🙂 

oj3QDlC.jpg

 

--

01jEgEG.jpg

CSsarOZ.jpg

ttVVlf1.jpg

 

-----edit2----

new level bullshiter! 🙂 this is game changer! 🙂 Sam bym się nie zdobył żeby pisać takie pierdolety w takiej ilości ale przekopiować mogę i ewentualnie jakieś drobne korekty wprowadzę 🙂

vxm1wJq.jpg

--- edit---

kurwa złoto! 😄 zaraz dopiszę do moich umiejętności copywriter 🙂

xKpn2m2.jpg

SUGWoF3.jpg

 

b47s8AI.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AI progres jest wspaniały!
Robic za nas wszystko może:
wypisywac dyrdymały,
reklamować może rożen.

Bądź kibelek - co kto woli!
Bez limitów, ograniczeń
ulżyć może mojej doli
zastępując me oblicze.

Jestem zbędny! Po co komu
Człowiek jaki, proszę ja Cię?
Generując po kryjomu
progresywną macie pracę!

Tylko jedno mnie pytanie
gnębi stale, mówiąc szczerze
kiedy to generowanie
ze człowieka zrobi zwierzę..?

  • bogactwo 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz hordy dzieciaków będą promptowały wypracowania. Świat będzie jeszcze pełniejszy debili.

Ciekawe kiedy pierwszy raz ai zda za kogoś maturę, albo napisze magisterkę.

 

Już widzę jak za parę lat, w dobie zdalnej pracy i nauczania, ludzie będą podstawiali za siebie boty a sami.. No właśnie, co będą sami robili?

 

Na szczęście spadł śnieg i życie wydaje się przynajmniej piękniejsze. 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi ładne, jaki prompt wpisałeś? 🙂

@michalo już teraz i tak matury często się zdaje prącą wspólną, czy zlecając komuś wypracowania na prezentacje. Tak jak i studia to często kwesta odsiedzenia swojego i opłacenia co trzeba dlatego tak coraz bardziej tracą na wartości w oczach pracodawcy.  

--

Kolega ma określenie na dużą ilość poprawek i zmian które nic lub bardzo niewiele wnoszą - "rzeźbienie w gównie" teraz dzięki temu narzędziu spojrzałem z nowej perspektywy na to określenie 

uerWzsu.jpg

 

Tak btw to z góry przepraszam wszystkich którzy mogli poczuć się urażeni czy zniesmaczeni moim, jak by nie patrzeć, kloacznym humorem. Mam nadzieję, że za bardzo nie psuję atmosfery tym, że czasem muszę trochę  odreagować w sposób chamski i prostacki. 🙂 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Mortom said:

Fajnie... tylko to nic nie da 😐 

Jak to nie, jak masz w miarę przyzwoite prace to teraz na artstacji mozna zabłysnąć bo 95% powierzchni jest zawalone protestem i nie ma dużej konkurencji 🙂 

To tak jak szukasz kobiety to lepiej uderzać do tej co już ma faceta czy męża bo wtedy rywalizujesz tylko z jedną osobą a nie 50 na wolnym rynku 🙂

giphy.gif?cid=ecf05e47a8vojv7j21lroglx1s

  • Like 1
  • Haha 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da? Zobaczymy. Koniec koncow rozbija sie o kase wszystko i uzytkownikow. W Chinach nie maja takich problemow, wladza reaguje szybko:

https://arstechnica.com/information-technology/2022/12/china-bans-ai-generated-media-without-watermarks/

Tutaj to pewnie polityczne, zeby nie generowac jakichs misiow z twarza prezydenta ale naiwnym bylby ktos kto mysli ze prawnicy w USA juz nie opracowuja planow ataku. Jedni mysla jak zarobic na AI ale inni na bank mysla jak nie stracic przez AI. Ide po popcorn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra

Go CHina!!  😄  

Tam to w ogóle meksyki są. Człowiek to śmieć, traktowany jest gorzej niż artyści przez AI.

Ale pokazali, że można banować różne rzeczy. 

 

Już miałem wrzucać screeny z artstacji i z chin ale mnie ubiegliśie. Lece po transparent. 

Też bym to wrzuciłdo galerii ale boje się, że to dostanie więcej lajków jakakolwiek stworzona przeze mnie praca 😉

 

tylko potem podmienie obrazki.. hmmm.... 

Piszę to na głos? 

  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, michalo said:

Też bym to wrzuciłdo galerii ale boje się, że to dostanie więcej lajków jakakolwiek stworzona przeze mnie praca 😉

 

tylko potem podmienie obrazki.. hmmm.... 

Piszę to na głos? 

To jest bardzo dobre myślenie, zawsze gdy coś się dzieje to trzeba myśleć jak na tym zyskać czy to internetowe punkty przyłączając się do jakiejś grupy i udając szlachetną osobę przez virtue signaling, grając ofiarę, albo zwyczajnie zarabiając na chwilowej popularności jakiegoś tematu. Można puścić jakiś merch z hasłem stop AI, artist lives matter, założyć fundację, zakładać zbiórki, wywołać zamieszki, palić samochody i rabować sklepy w szczególności ze sprzętem komputerowym bo wiadomo, że to AI na tym działa. A na koniec wyprowadzić jak najszybciej pieniądze, kupić strzeżoną posiadłość odgradzając się od plebsu i biedoty, czekać na kolejną taką okazję, rinse and repeat 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, michalo said:

"Artist lives matter" made my day 😄

Trzeba kłuć żelazo póki goronce 😄 razem pokonamy AI i uratujemy artysuf! 

ZWGMOaS.jpg

KvEE4cH.png

fDRaptj.png

mQs9hwf.jpg

 

Rozpoczynam przedsprzedaż ze specjalną promocja dla wszystkich z max3d, kup dwie koszulki, zapłać za obie 🙂 

W finalnym produkcie napisy bedom lepsze jak mi się będzie chciało je poprawić 😛

 

Początki fundacji i ruchu społecznego, zaraz podam numer konta gdzie będzie mozna wpłacać bitcoiny i ethernum 🙂

GX0meME.jpg

uX0xqNk.jpg

A5AWrT6.jpg

 

Ethernum 0x8E313823D8247cd0fBeFAeC99731c064A85AcD3F

 

Są już pierwsze propozycje na skromną siedzibę fundacji 🙂

nM9bGPt.jpg

JbWLhz5.jpg

E9XNAyi.jpg

 

 

0x8E313823D8247cd0fBeFAeC99731c064A85AcD3F

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • bogactwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź Artstation

Use of AI Software on ArtStation – ArtStation Help

 

Cytat

We plan to add tags enabling artists to choose to explicitly allow or disallow the use of their art for (1) training non-commercial AI research, and (2) training commercial AI. We plan to update the ArtStation website's Terms of Service to disallow the use of art by AI where the artist has chosen to disallow it. We don't plan to add either of these tags by default, in which case the use of the art by AI will be governed solely by copyright law rather than restrictions in our Terms of Service.

We welcome feedback on this rapidly evolving topic.

 

Wiadomo, że się nie odetną bo to niemożliwe. Ale na te tagi to już za późno. Poza tym taki tag pewnie zadziała jak opaska "Don't touch me" w Szwecji..

 

Szkoda, że AS nie widzi w tym problemu, że cała baza została przemielona z ai bez pytania.

Epic jest w sporej częśći chiński a tam zbanowali po częśći AI. Może jakoś to przefiltrują w AS?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te posty zawierajace AI-spit pokazuja tez postep w dziedzinie... braku filtru. Jakby trzeba samemu cos zrobic to jest jeden konkretny mem czy cos, ale jak cos wypluwa AI to teraz post trzeba przewijac 2 minuty bo wyplujka wypluwa szybko i sa pincet dwadziescia obrazki do uploadu...

Skasowalem w cholere wszystkie te wyplujeczki com nagenerowal sobie. Nie przedstawiaja zadnej wartosci, takie smieci na dysku. W razie czego w kazdej chwili mozesz sobie dogenerowac wiecej smiecia. Ani tym sie pochwalic, ani tym zachwycac. Takie... nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu szukałem rozwiązania problemu z pivotami dla zaimportowanej geometrii w unrelau i zapytałem AI o podpowiedź. Jakie było moje zaskoczenie gdy dostałem odpowiedzi krok po kroku jak coś zrobić wraz z nazwami okien czy parametrów gdzie trzeba kliknąć i co zrobić - byłem zdziwiony, że tak proste odpowiedzi gdzieś mi umknęły i nie mogłem wcześniej znaleźć odpowiedzi. Po próbie zastosowania instrukcji okazało się że AI kłamie ale robi to bardzo dobrze 😄 Brzmi to naprawdę bardzo przekonująco i ma większy lub mniejszy sens potrafi wyciągnąć dane które się pokrywają z rzeczywistością resztę sobie dopisze i wymyśli samo 🙂 

A już myślałem że to AI to będzie taki asystent, opisze co tam byś chciał a to przeszuka Internet i odpowie na pytanie i poprowadzi za rączkę, ale to jeszcze nie ten moment 🙂 

W3WRdpF.jpg

ts14AMy.jpg

 

Na grupie hudinowej ktoś też tak próbował zagadać 😛 Ale za jakis czas skoro ai może powoli zastąpić programistów to będzie też potrafiło napisać jakąś ekspresję, ładnie skomentowaną i z dobrą strukturą 🙂Ciekawe czasy idą 

DFTp95t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności