Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, OldMan napisał:

W Internecie na roznych grupach ludzie którzy coś tworzą nazywają sie wzajemnie artystami w swoich kółkach wzajemnej adoracji. Mam zupełnie inne zdanie na ten temat, moim skromnym zdaniem artystów jest bardzo mało (nie chce rozszerzac tej dyskusji bo to nie wątek ku temu) wiekszosc to po prostu rzemieslnicy którym wydaje sie ze mogą byc artystami ale daleko im do nich. To ze ktos maluje albo rysuje nie oznacza ze jest artystą (w moim odczuciu)

Słowo artysta to taka prostutka. Zgadzam się z tobą, że takich prawdziwych artystów jest mało. 

Ja uważam siebie i większość moich kolegów za rzemieślników. Robienie figurek, assetów do gier, postaci to imo nie jest sztuka. Ale też nie do końca rzemiosło.

No bo jak by nie patrzeć zrobienie czegoś wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności ale też i uczuć i pewnej wrażliwości. Zależy jakie kto ma podejście pewnie.

 

No ale zawodowo nazywają nas artystami. Nikt z nas tego nie wymyślił. Każdego co coś kreuje nazywa się dzisiaj artystą nawet jeśli to ściśle techniczne. Nawet prompt artist istnieje więc.. 

Trzeba słowo artysta brać raczej w cudzysłów.  Dzisiaj każdy jest artystą. 

 

IMHO

 

i nie wściekaj się, że się niektóry tutaj z tobą nie zgadzają i piszą. Sam uderzasz w bardzo kontrowersyjne tematy i prowokujesz dyskusje. W końcu to forum tak? 

Jak byś nie chciał czytać co sądzimy nie było by cię tutaj. A przyznaj, ze twoje teksty są niekiedy bardzo zaczepne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, OldMan napisał:

Udzielałem się w tym wątku bo był poswiecony AI a tymczasem ciągle ktoś wchodzi i rzuca tekst 

No niestety jest to forum i to wykopaliskowe pełne dziadów.

Nie każ nam się zamykać 😉 i nie  rób z siebie ofiary hejtu w internecie.

Są tu sami (chyba) dorośli, dużo profesjonalistów. 

 

Poza tym jak rzucasz teksty w stylu (ile by się grafik nad tym męczył, albo ze nie da rady, albo dla kilenta to juz git) sam prowokujesz komentarze.

 

Po za tym to jest forum a nie osobisty blog albo chociaż wątek. Szkoda gdybyś się poddał i przestał postować ale twój wybór. 

Fora 3d są znane z wojen typu blender kontra resta świata. Tutaj i tak jest kultura imo i pełna swoboda. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalo napisał(a):

Poza tym jak rzucasz teksty w stylu (ile by się grafik nad tym męczył, albo ze nie da rady, albo dla kilenta to juz git) sam prowokujesz komentarze.

 

 

 

napisalem to bez zadnych złych intencji i bez złosliwosci, jestem po prostu w szoku jak szybko to zapierd**la dlatego tak to opisałem, w niskiej rozdzielczosci juz czasami cięzko odróznic AI od zdjęcia, oczywiscie są ograniczenia bardzo duze (ale organiczne rzeczy są całkiem niezle generowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty jesteś w szoku.

Myślę, że też nikt nie chciał ci zrobić po złości tylko właśnie tempo rozwoju tej technologii jest naprawdę szybkie, za szybkie żeby lekko do tego podchodzić zwłaszcza że to tak nachalnie też się pojawiło i myślę, że każdy już miał jakiś negatywny styk z ai. (nawet zalany marketplace na artstation irytuje, przeglądanie mediów ja twitter, rózne krzywe akcje jak np. ze stylem Kim Jung Gi). 

Wcześniej takie odczucia miałem przy nft, wszędzie to było, już tym rzygałem. Potem tak się stało z AI. 

Fajnie, ze to darmowe ale z drugiej strony szkoda, że to darmowe. Może uniknęli byśmy takiego zalewu i podejścei mogło by być pozytywniejsze. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, michalo napisał(a):

Nie tylko ty jesteś w szoku.

Myślę, że też nikt nie chciał ci zrobić po złości tylko właśnie tempo rozwoju tej technologii jest naprawdę szybkie, za szybkie żeby lekko do tego podchodzić zwłaszcza że to tak nachalnie też się pojawiło i myślę, że każdy już miał jakiś negatywny styk z ai. (nawet zalany marketplace na artstation irytuje, przeglądanie mediów ja twitter, rózne krzywe akcje jak np. ze stylem Kim Jung Gi). 

Wcześniej takie odczucia miałem przy nft, wszędzie to było, już tym rzygałem. Potem tak się stało z AI. 

Fajnie, ze to darmowe ale z drugiej strony szkoda, że to darmowe. Może uniknęli byśmy takiego zalewu i podejścei mogło by być pozytywniejsze. 

 

SD darmowe jest na chwile, jak sie to ogolnie przyjmie to przypierdziela sroga kwote. Midjourney oraz Dalle posiadaja forme platnosci, ale to wciaz groszowa sprawa. Na szczescie cale eldorado skonczy sie jak to unormuja prawnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalberos napisał(a):

SD darmowe jest na chwile, jak sie to ogolnie przyjmie to przypierdziela sroga kwote. Midjourney oraz Dalle posiadaja forme platnosci, ale to wciaz groszowa sprawa. Na szczescie cale eldorado skonczy sie jak to unormuja prawnie.

nie wierze w to ze sie skończy, prędzej uwierze w to że nvidia w kolejnych generacjach kart zrobi taką sztuczke magiczke zeby ich karty działały tylko i wyłącznie z ich AI generatorami które będą płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OldMan napisał(a):

Control NET dostało upgrade - MULTI CONTROL NET (wrzucam z kronikarskiego obowiązku, jeszcze nie zagłębiałem sie w temat) dyskusja ponizej

 

w skrócie chodzi o to zeby mozna było uzywac w control net kilku modeli mapowania naraz 

1zzkyvua4qja1.png

cytat z tego wątku

Multi-ControlNet, mapa Depth + Normal zapewnia doskonałą wierność źródła obrazu.

Korzystając z mapy Depth + Normal w img2img, udało mi się stworzyć realistycznego Marty'ego McFly'a, zachowując wszystkie szczegóły z obrazu źródłowego. Ta kombinacja zapewnia znacznie lepszą wierność niż sama głębokość.

przed

 

m1.jpeg

 

po 

 

 

m2.jpeg

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem własny test  i to jest przydatne

obrazek zródłowy

uXiX1E9.jpg

normalny CONTROL NET (czyli pojedyńczy , w tym przypadku wybrałem tryb "normal map")

eTmINGM.png

CONTROL NET w trybie MULTI (wybrałem w ustawieniach podwójny)

jako pierwszy wybrałem "normal"

jako drugi "scribble"

XcCpByP.png

 

CONTROL NET w trybie MULTI (wybrałem w ustawieniach podwójny)

jako pierwszy wybrałem "normal"

jako drugi "canny"

mmgD0p6.png

CONTROL NET w trybie MULTI (wybrałem w ustawieniach podwójny)

jako pierwszy wybrałem "normal"

jako drugi "depth"

qOVavR6.png

CONTROL NET w trybie MULTI (wybrałem w ustawieniach podwójny)

jako pierwszy wybrałem "normal"

jako drugi "hed"

widac tu bardzo duzy wpływ oryginalnego zdjecia na efekt końcowy (wiec w moim odczuciu bedzie to rzadziej przydatne) efekt końcowy przypomina bardziej typowy filtr

fLvPF7V.png

Podejrzewam ze nie ma tu jednoznaczej odpowiedzi która metoda jest najlepsza (trzeba próbowac na rozne sposoby zależnie od uzytych zdjęć)

Interfejs pozwala dla kazdej metody mapowania wybrać inny obrazek zródłowy

Sprawdziłem z ciekawosci co sie stanie jesli dla 1 trybu mapowania wybiore to zdjecie co wybralem dla powyższych przykładów a dla drugiego trybu mapowania (uzyłem depth) wybiore to zdjecie

 

negara-liechtenstein-6.jpeg

efekt końcowy (podejrzewałem że to sie tak skończy)

00044-4161909790.png

ale...przy odpowiednio przygotowanych plikach zródłowych mozna uzyskać ciekawe arstystyczne efekty jesli uzyje sie dwóch różnych obrazków zródłowych dla różnych metod mapowania

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony musze przyznac racje ze watek jest poswiecony AI testom to nie ma co sie rzucac tutaj. A z drugiej... Co niby mozna napisac? Za kazdym testem jest kilka kobitek i w zasadzie nie ma tresciowej roznicy pomiedzy nimi. "Tu dalem zeby byla bardziej jak rysunkowa, a tu zeby bardziej jak zdjecie, a tu tak pol na pol zeby niby jak zdjecie ale rysunkowa, a tu ze tak juz prawie rysunkowa ale jednak zdjecie a tu ze..."
Ze maja dlonie spier**lone jak mialy to powiedziec nie mozna bo "zaraz to naprawia, zobaczysz" wiec na razie mam sie zachwycac panna z piecioma palcami bez kciuka. Albo z polamanymi. Albo z warkoczem z ktorego jakis sznurek wystaje czy drut czy cholera wie co - ale "zaraz to naprawia!". Czasem maja rim lighta nie pasujacego do otoczenia ale tez pewnie to naprawia zaraz.  Linie zbiegu perspektywy tez sa mniej wiecej ale zaraz to naprawia. Nie moge sie doczekac kolejnej armii kobitek tym razem ze zmieniona jedna opcja jakas. Bedzie sie dzialo! 🔥
Co do Marty'ego to nic sie Tobie nie udalo stworzyc tylko nowa opcja softu wyplula lepsza wersje. Zapomniales juz? Tworzenie to jest sprawa przeszlosci dla lesnych dziadkow - teraz jest postep i to AI tworzy a nie Ty. Jedno oko ma spier**lone, ale pewnie zaraz to naprawia.

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał(a):

Co do Marty'ego to nic sie Tobie nie udalo stworzyc tylko nowa opcja softu wyplula lepsza wersje. 

Nie mi się udało stworzyć???? o kurczaki a ja myślałem że to ja zrobiłem!!! 😮

(ironia mode = off) 😂

Jakbys wiecej czytał z uwagą (wiem wiem nie interesuje cie to wiec nie czytasz) a mniej scrollował patrząc na obrazki które jak widze wbudzają w Tobie negatywne emocje 😎 to byś zauwazył ze Marty-ego nie ja wygenerowałem (tzn nie mój "kąkuter" tylko czyjś 🙂 (wszystko napisałem i wątek jakiegoś gościa z reddita nawet zalinkowałem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Ze maja dlonie spier**lone jak mialy to powiedziec nie mozna bo "zaraz to naprawia, zobaczysz" wiec na razie mam sie zachwycac panna z piecioma palcami bez kciuka. Albo z polamanymi. Albo z warkoczem z ktorego jakis sznurek wystaje czy drut czy cholera wie co - ale "zaraz to naprawia!". Czasem maja rim lighta nie pasujacego do otoczenia ale tez pewnie to naprawia zaraz.  Linie zbiegu perspektywy tez sa mniej wiecej ale zaraz to naprawia. Nie moge sie doczekac kolejnej armii kobitek tym razem ze zmieniona jedna opcja jakas. Bedzie sie dzialo! 🔥
 

wytłumacze w punktach skoro co niektórym do tej pory nie dotarło:

1) To jest wątek poswiecony testom AI

2) wszyscy zdajemy sobie sprawe z ograniczeń AI jakie są na chwile obecną (było wałkowane tyle razy)

3) Skoro jest to wątek poswięcony testom to wrzucam tutaj w postach poswieconych testom przede wszystkim surowiznę bez zadnej korekty (czyli to co zostało wyplute za 1 razem bez dodatkowych przebiegów (np inpainting) na np poprawienie dłoni czy innych elementów które mogły sie za 1 razem zle wygenerować.

4) jesli tworze posty nie poswiecone testom tylko wrzucam jakis obrazek z netu jako dodatek do wypowiedzi to wtedy jest duza szansa ze był on poprawiany za pomocą roznych metod (choc czasami zdarzy sie ze od razu sie wygeneruje prawidłowo , miałem tak całkiem sporo razy, niektóre modele obliczeniowe mają duzo lepszą anatomie niż bazowy SD)

P.S. kompletnie nie ogarniam po co napisałes to co napisałeś, dla mnie to zwykły bóldupizm i tyle. Wątek poswięcony testom, posty poswięcone testom i nowym opcjom i  mozliwosciom jakie pojawiają sie kazdego miesiąca  a ten sie czepia juz chyba sam nie wie czego, że palce popsute, że cos sie zle wygenerowało 😅

bóldupizm w tym temacie zilustruję równie durnym ale jakże prawdziwym memem ☺️

 

pobrane (1).jpeg

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się kłócić, to watek "AI test" a nie czy to moralnie akceptowalne, artystycznie budujące i czy jest spełnieniem potrzeby tworzenia i rozwoju osobistego. 🙂

A to szukanie na siłę do czego się nie nadaje to też jak zarzucanie rybie, że nie potrafi jeździć na rowerze 🙂

Wiem, że temat polaryzacyjny i @OldMan też trochę prowokuje ale chyba wszyscy powinniśmy podchodzić trochę bardziej z dystansem do tego a bez tego wątku to o rozwoju ai w grafice wiedziałbym tylko tyle co mi się wyświetli czasem jakiś artykuł napisany od "dziennikarzynę" od wszystkiego i niczego także dla mnie jest do wartościowy watek i przydatny i wolałbym żeby nadal coś tutaj się działo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentujesz sama idee "AI" - zle. Komentujesz to co wyplulo "AI" - tez zle.
Czyli co - jak slabo wyglada cos to nie oceniac? To po co jest ten watek?
Moze zmienic tytul na "Jaranie sie testami AI"?
Spokojnie @OldMan, AI sie nie obrazi 🤭

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Komentujesz sama idee "AI" - zle. Komentujesz to co wyplulo "AI" - tez zle.
Czyli co - jak slabo wyglada cos to nie oceniac? To po co jest ten watek?
 

hahaha przeciez ja sam czesto pisze co jest zle w wygenerowanych obrazach (jakbys czytał co pisze to moze byc zauważył 🤭 ), mylisz bóldupizm ze spokojną krytyką i analizą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Moze zmienic tytul na "Jaranie sie testami AI"?
 

Interesuje mnie ta technologia i dlatego dużo o nie czytam i pisze 😃 , wiec idąc dalej tym tropem - jakbym sie nie "jarał" 😎 to bym na to nie tracił czasu i nie udzielał sie tutaj a ty skoro sie nie "jarasz" to po co tutaj sie tak produkujesz "dużo i nie na temat" 🤭 to jest dla mnie niepojęte 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne wykorzystanie control net  w SD (jest troche baboli ale jesli nie byłoby wymagań co do rozdzielczosci to efekt jest akceptowalny po retuszach)

obrazek wejściowy/źródłowy

GKZR7td.jpg

 

po przetworzeniu

dYZVZxK.jpg

 

lHM9UtT.jpg

TOqRUFI.jpg

ERHwXoz.jpg

As7k5r1.jpg

mIRR4yP.jpg

 

 

  • Like 1
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, OldMan said:

Interesuje mnie ta technologia i dlatego dużo o nie czytam i pisze 😃 , wiec idąc dalej tym tropem - jakbym sie nie "jarał" 😎 to bym na to nie tracił czasu i nie udzielał sie tutaj a ty skoro sie nie "jarasz" to po co tutaj sie tak produkujesz "dużo i nie na temat" 🤭 to jest dla mnie niepojęte 😅

Mialem na mysli to, ze jedynie pozytywne glosy sa akceptowane. Bo nawet kontruktywna krytyka tez ci nie pasuje. Ale jak pisalem w innym miejscu - spoko, zostawiam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 20:08, Nezumi napisał(a):

Mialem na mysli to, ze jedynie pozytywne glosy sa akceptowane. Bo nawet kontruktywna krytyka tez ci nie pasuje. Ale jak pisalem w innym miejscu - spoko, zostawiam temat.

mi nie pasuje twoja "konstruktywna krytyka" bo nie zauwazyłem zeby była konstruktywna (wystarczy poczytac posty) 

wracając do tematu:

objasnienie "control net " w Stable Diffusion dla bardzo bardzo początkujących (nie wiem czy da sie prosciej) angielski w wiekszosci na poziomie łopata wiec automatyczny translator (jeśli ktoś nie panimaju) w zupełnosci powinien wystarczyć

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, OldMan said:

mi nie pasuje twoja "konstruktywna krytyka" bo nie zauwazyłem zeby była konstruktywna (wystarczy poczytac posty) 

wracając do tematu:

objasnienie "control net " w Stable Diffusion dla bardzo bardzo początkujących (nie wiem czy da sie prosciej) angielski w wiekszosci na poziomie łopata wiec automatyczny translator (jeśli ktoś nie panimaju) w zupełnosci powinien wystarczyć

Szkoda czasu na te wzajemne dosrywajki. I tak sie wzajemnie nie przekonamy do niczego. Produkuj wyplujki na tasmociagu AI skoro cie to kreci. 👌👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalo napisał(a):

To jest dokładnie to co Klicek prezentował. 
Oj praca z niezdecydowanym klientem to katorga. Przedstawiony w artykule scenariusz brzmi zbyt prosto 😉 

ten artykuł to są takie ogólniki (ale wrzuciłem dla formalnosci) w rzeczywistosci w zaleznosci od tego jak sie rozmowa potoczy robienie w ten sposób moze zająć wiecej czasu niz tradycyjnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W webowych wersjach maksymalna rozdzielczość to 512x512px. Zainstalowałem sobie na kompie Easy Diffusion, desktopową wersję Stable Diffusion. Prosto się to instaluje, ale nie ma tego depth2img. W tym Easy Diffusion max rozdzielczość to 2048x2048px i jest ograniczona jedynie RAMem. Moja karta pozwala na 1000x1000 max. Potem program przeskalowuje wyżej jeśli chcesz, 2x lub 4x, ale ilość detali się nie zwiększy. Ten Stańczyk to chyba najlepszy jakiego udało mi się uzyskać. Generalnie żeby uzyskać coś co się do czegoś nadaje trzeba się najpierw pobawić ustawieniami i promptami.

Geralt_of_Rivia_in_red_armor__looking_down_and_forward__hands_touching__clasped_hands__on_an_chair_w_Seed-9306763_Steps-100_Guidance-50.thumb.webp.c7a65e272bc6bcdcce8cb9e23e5aebe3.webp

Edytowane przez Tvaroog
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem ze to bedzie mozliwe z tak padackiej jakosci a jednak , odpowiednio przeszkolony model  AI np  "4x_eula_digimanga_bw_v1_860k" jest w stanie odbudować znaczną część punktów rastra w komiksie

https://slow.pics/c/lp9O3GnZ  

(klikając myszką na obrazku przełączamy sie pomiedzy oryginałem a obrobionym)

 

wystarczy go sciągnąć z netu stąd https://upscale.wiki/wiki/Model_Database 

zainstalować CHAINNERA https://github.com/chaiNNer-org/chaiNNer/releases  

i odpowiednio skonfigurować (tutki są na jutubie)

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę "kapsułami destroyera" 🙂 Dzisiaj bing działa szybciej ale też z automatu bierze punkty za szybkie działanie, wczoraj bez nich to potrafił z pół godziny mielić. Dzisiaj pewnie już ludziom przeszło to testowanie 🙂

mQQEAX7.jpg

4dldfUU.jpg

ddVFStH.jpg

Jn8YYef.jpg

DVRrqCV.jpg

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw_waldi 1
  • kekw 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejny test, samochód elektryczny podobny do mustanga

firefly coś tam zrobiło oryginalnego chyba a bing to trawie jak wyszukiwarka obrazków przeglądarce 😛 

H73ktXH.jpg

eA829z7.jpg

gdy dodałem słowo concept 

bin już trochę coś pozmieniał w designie 

41BYzM9.jpg

ale firefly w dwóch przypadkach dał prawie takie same obrazki ale jeśli bazują tylko na swojej bazie zdjęć to pewnie mają dużo mniejsze bazy z których korzystają. Ale też mimo, że zaznacza się photojako typ to są to bardziej ilustracje a w bing to wygląda rzeczywiście jak zdjęcie z salony czy targów. 

SbHCRUR.jpg

H73ktXH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni chatgpt / bing jest w skypie jako znajomy i można go pytać o pierdoły 

Ale np tutaj linkuje dokument goolge z pełną listą ale nie potrafi jej poprawnie zinterpretować i zamiast listy z całego roku bierze tylko jeden miesiąc albo nie może określić czy jakąś gra była w tej liście ale jak zapytasz o konkretny miesiąc to poda tę grę 🙂  no nie jest idealnie 

vgljgux.jpg

Ale prosty kod python do maya napisał poprawnie poza brakiem "indented block" czyli tego wcięca pod tabme jak to tam się nazywa 😄

v0jmwj6.jpg

A nieco dłuższy kod ma nawet ładnie wykomentowane zmienne czy sam kod

T7LYDhE.jpg

no i jeszcze ten rozbrajający zarumieniony uśmieszek na końcu 😄 

giphy.gif?cid=ecf05e475y5e3b2f8cavjquasl 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze test tego samego polecenia w przeglądarce i nie działa tzn robi boxy w linoi z obrotem a to "ten sam" bing 🙂

Uxf5ouL.jpg

Ale za to chatgpt przeszedł sam siebie, nawet nie jest ot co chciałem ale zrobił zmniejszającą się spiralę ze zmniejszającymi się boxami 🙂 Nie o to mi chodziło ale z odrobiną poprawek byłoby całkiem fajne  małe narzędzie  większa ilością opcji i to za darmość 🙂

nXHO3RC.jpg

KbI6Yrq.jpg

cntUk2o.jpg

Przedostatnia komenda nie zadziałała i przez to ostatnia też nie, ale jak puściło się ostatnią to zdenerwowało filmik z viewportu choć nie wiem po co bo wszystko jest statyczne 😄 Ale i tak całkiem imponujące, jak zna się kodowanie tylko trochę to bardzo szybko można niezłą bazę tak sklecić i jakiś zgrabny skrypt mieć przy małym wysiłku 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zscripty żadn nie działają, ale patrzyłem na chat  gpt.

 

W ogóle pogadałem sobie z GPT, jako że on czerpie widzę z Internetów to jest jednak masakra.

Wprowadzał mnie wielokrotnie  w błąd a jak mu go wytkniesz to - 
Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd i za utrudnienia. Czy mogę w czymś jeszcze pomóc?

 

Coś czuje, że ludzie będą sślepo wierzyć tak jak w memy

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czy dwa temu wrzucałem jak mi podpowiadał w czymś z unrealem i wszystko by było spoko gdyby nie to że takich funkcji nie było 🙂 Ale teraz już chyba wszystkim wiadomo że chat ma "halucynacje" tj zmyśla jak czegoś nie wie 🙂 

Zapytałem go o bardzo ważna rzecz tj kaloryczność lodów w lodziarni i nie wiedział 🙂

icKEX2M.jpg

i musiałem sprawdzać sam ręcznie, jakby to kogoś obchodziło to malina i stały smak truskawkowy 🙂 

mOqrqpd.jpg1jhxXRF.jpg

N jego obrone to te informacje są dostępne tylko w aplikacji i w Internecie nie można ich wyszukać i to będzie póki co ściana dla niego chyba, że zrobią do niego plugin z informacjami o lodach, trzeba do nich napisać bo to ważne 🙂 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem nad tym zdecydowanie za dużo czasu. Przemieliłem concept arty z Cyberpunka przez Stable Diffusion (A1111 WebUI). Użyłem ControlNet a efekt końcowy to wynik wielu poprawek i łączenia różnych renderów w Affinity photo / Gimpie. Łącznie wygenerowałem setki obrazów co pewnie odbije się na rachunku za prąd. W czasie pracy Stable Diffusion karta graficzna pracuje na maksa jak przy ray tracingu.

Oryginał by Marta Detlaff.

marta-dettlx-panam-artbook-01.thumb.jpg.68069ed924aca40d2c13303b6f8ad8c9.jpg

panam_fixed.thumb.png.fca4dce5baf4909ba0840f7941db200e.png

Następne dwa to Lea Leonowicz.

lea-leonowicz-river-ward1-art1_cropped.thumb.png.2e6aad6ca438be39010eb0ddaac2eef7.png

river_03.thumb.png.67ed36847dafbf9eea56622978e637c1.png

lea-leonowicz-evelyn.thumb.jpg.d3681f14ccd61c474172615196eab3f8.jpg

Evelyn_final.thumb.png.bd19ce6e12154403a12e4e07a5d7900d.png

Edytowane przez Tvaroog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejne testy 

chciałem zrobić neonowy obrys polski ale efekt nie jest zadowalający 😄

Bre3voj.jpg

no to chcąc to podsumować napisałem thank you obama bo to jego wina przecież bo światowo ,w Polsce to by byłą wina tuska 🙂

ale mnie nie piuściło

oL4sXOr.jpg

no to chciałem zrobić randomowego murzna i też nie puściło

0mUenFk.jpg

ale pro tip afrykańczyka już puści 😄

26OGUdK.jpg

--

próbowałem też zobaczyć jak wygląda siedzący człowiek stojąc albo idący na rowerze ale nie jestem zadowolony z efektu  🙂 

8VofMDQ.jpg

Dn5VVrV.jpg

---

ale udało się zrobić mężczyznę jedzącego tradycyjna gruzińską czy tam gruzową potrawę 🙂

jUfa1Vw.jpg

 

i na deser leon mózg znany entrepernour 🙂

pcGoLK0.jpg

 

 

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał(a):

Zrobiłem kolejne testy 

chciałem zrobić neonowy obrys polski ale efekt nie jest zadowalający 😄

Bre3voj.jpg

no to chcąc to podsumować napisałem thank you obama bo to jego wina przecież bo światowo ,w Polsce to by byłą wina tuska 🙂

ale mnie nie piuściło

oL4sXOr.jpg

no to chciałem zrobić randomowego murzna i też nie puściło

0mUenFk.jpg

ale pro tip afrykańczyka już puści 😄

26OGUdK.jpg

--

próbowałem też zobaczyć jak wygląda siedzący człowiek stojąc albo idący na rowerze ale nie jestem zadowolony z efektu  🙂 

8VofMDQ.jpg

Dn5VVrV.jpg

---

ale udało się zrobić mężczyznę jedzącego tradycyjna gruzińską czy tam gruzową potrawę 🙂

jUfa1Vw.jpg

 

i na deser leon mózg znany entrepernour 🙂

pcGoLK0.jpg

 

 

aktualnie przy tych nowych modelach to jest proste jak dupczenie. Wystarczy dobre slowo lub szkic i masz gotowe

 

Zobacz sobie jak to wykorzystał moj ulubiony rysownik

https://www.artstation.com/artwork/8w2Nwm

 

Skype mnie ostatnio atakuje tym botem Ai Iphone to samo. Wprowadzili opcje po cichu, przytrzymujac obiekt na zdjeciu automatycznie wycina, mozesz go pytac o to co masz zrobic na sniadanie, czy dzis isc srac. Powoli to wszystko zamienia sie w sen fanatykow sci -fi. Czlowiek nie bedzie musial myslec, bedzie mial od tego algorytm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności