Skocz do zawartości

Mossies: Catching Art - świąteczny short Platige Image


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Świąteczny, krótki film animowany od Platige Image - Mossies: Catching Art.

Credits:
Director: Adrian Tarasek
Executive Producer: Karol Żbikowski
Head of Production: Aga Górna
Head of CG: Marek Gajowski
Grading: Piotr Sasim
Producer: Krystyna Bisaga
CG Supervisors:  Łukasz Dziedziński, Bartłomiej Kmita, Piotr Ołtarzewski, Maciej Szewczenko
Conforming: Piotr Popielawski
Concepts: Adrian Tarasek
Layouts: Małgorzata Magrzyk, Piotr Ruszkiewicz, Maciej Szewczenko,Gal Ravid-Tal
Asset artist: 
Artur Borkowski, Szymon Burzawa, Valon Surin, Maciej Szewczenko, Nastya Tolstik
Rigging: Igor Surin, Paweł Szczęsny
Matte Painting: Adrian Tarasek
3D Animation: Karol Chyliński, Małgorzata Magrzyk, Diar Pepiqi, Piotr Ruszkiewicz, Maciej Szewczenko,  Jacek Wrona
FX: Marek Gajowski, Lehel Karsa, Mateusz Mączka, Maciej Szewczenko 
Compositing: Dominik Ansorge, Marek Gajowski, Maciej Prętki, Gal Ravid-Tal 
Lighting/Rendering: Maciej Szewczenko, Gal Ravid-Tal
UE Support: Jakub Bogacki, Zoltán Cseri, Jeton Dajakaj,  Mikołaj Mlonek
Data Wrangler: Michał Magoń
DI: Piotr Dutkiewicz
Sound Producer: Sabina Pająk-Maciaś/ Soundly by Platige
Sound Designer: Jacek “Dżeksong” Onaszkiewicz
Voice-Over Artists: Katarzyna Godlewska, Arek Jakubik
Team Coordinators: Ewelina Mazur, Paulina Sadownik
Audio/Video Technique - DI Support: Cezary Musiał, Kamil Steć, Maciej Żak
Marketing: Piotr Bartoszek, Maria Jeppsson, Marcelina Salwin, Bartosz Zieliński


Zobacz cały news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna animacja... poziom ekspert! 

ALE czy mogę wyrazić pewną myśl odnośnie tematu animacji? Mianowicie trochę nie czaję, co po za fajnymi kolorkami i iskierkami jest tu świątecznego? Fajny miły w choinkowym kolorze stworek łapie ładną złotą kulkę i gdyby nie ładniutki napis na końcu "Merry Christmass" to nie dotarło by do mnie że, to świąteczny klip.

Ale to już gadka starego stetryczałego gościa z znikąd który nie osiągnął niczego... NO ale żem Polak z krwi i kości i z dziada na dziada, mieszkający w miejscowości założonej przez niemieckich osadników gdzieś na podkarpaciu, to musiałem z siebie to wyrzucić! 😄 

  • Like 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mortom napisał(a):

Bardzo fajna animacja... poziom ekspert! 

ALE czy mogę wyrazić pewną myśl odnośnie tematu animacji? Mianowicie trochę nie czaję, co po za fajnymi kolorkami i iskierkami jest tu świątecznego? Fajny miły w choinkowym kolorze stworek łapie ładną złotą kulkę i gdyby nie ładniutki napis na końcu "Merry Christmass" to nie dotarło by do mnie że, to świąteczny klip.

Ale to już gadka starego stetryczałego gościa z znikąd który nie osiągnął niczego... NO ale żem Polak z krwi i kości i z dziada na dziada, mieszkający w miejscowości założonej przez niemieckich osadników gdzieś na podkarpaciu, to musiałem z siebie to wyrzucić! 😄 

No nie widac swiat:D jedynie co widze, to Duszki, tylko tutaj zielone. Mam na mysli ten las i duszki co sie pojawily w Mononoke 😄 Mozna to tez okreslic jako zielone minionki. 

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja świąteczna - animacja for fun, ekipa miała wolną rękę z okazji świąt - myślę, że to coś bardziej w tę stronę i dobrze. Nie wiem czy kolejne mikołaje, renifery zostałyby lepiej zapamiętane. A tak mini-showreel, pozytywny z okazji świąt. 

Przyznam szczerze, że trochę taki vide jak sprzed kilku lat. Chyba tego produkcje już dawno od PI nie wychodziły (albo przegapiłem). Gratki dla ekipy (z creditsów kojarze, że Marek kiedyś tutaj przesiadywał) 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Jednak wciąż brakuje mi prawdziwych shortów z przekazem. Rozumiem że wiele się zmieniło i  jest inny popyt. Gdzie te czasy kiedy powstawały takie perły jak "Arka" czy "Paths of Hate". Brakuje obecnie tego. Wszystkie najnowsze produkcje (przepraszam że trochę uogólniam) zlewają się w jednolitą masę która przepada w obecnych czasach. Celowo mówię przepada, ponieważ za 10 minut nikt o tym nie będzie już pamiętał. Czekam na coś naprawdę wartościowego. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/7/2024 at 3:01 PM, gryzon said:

Jednak wciąż brakuje mi prawdziwych shortów z przekazem.

Ale tu jest przekaz, główny stworek w okularach tj Tomek łapie złotą gwiazdkę dla ludu tj zdobywa zlecenia i projekty światowe za dobrego golda i nieba im uchyla dzięki czemu na końcu święta w paltigu są szczęśliwe i skąpane w złocie na bogatośći 🙂 Taki tribute trochę ale jak najbardziej jest przekaz 🙂

 

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobry filmik. Znaczy content. Stworek Tomek jest bohaterem z którym każdy freelancer może się dziś utożsamiać. Dobrze że jest zielony, nikt się nie pokłóci że jest czarny albo biały 😛 mi się w ogóle podoba motyw z tym "łapaniem gwiazdy". Bardziej pasuje do jakiegoś łapania cząstki geniuszu lecącej przez kosmos niż do świąt ale co tam 😛

Też z utęsknieniem patrzę na takie artefakty przeszłości jak Felix Colgrave. Odnajdujesz takie coś w wieku 15 lat, oglądasz i nie wiesz na jakich grzybach było robione ale to jest coś 😄 Double King jest świetny. Wydaje mi się, że takich rzeczy jest mało oraz mniej, bo raz: jest więcej całej reszty, która powstaje szybciej, to prostszy problem. 

Ale również pomyślmy sobie, jak ktoś chce stworzyć coś co się wyróżnia, to tym trudniej wyznaczyć deadline. Bo chcesz ciągle ulepszać, przerabiać, zastanawiać się. No chyba że ktoś ma złotą wizję, pisze scenariusz a potem jedzie jak z taśmy produkcję. Ale żeby mieć taką wizję to też trzeba chcieć coś zrobić, czego nie było, a to się trzeba namyśleć, podtrzymać tą ambicję, a w tym czasie można ulepszyć to portfolio, mieć spokojniejsze życie i nie zawracać sobie głowę jakimiś tfu marzeniami 🙃 no i teraz jakby wziąć grupę 10 000 twórców którzy chcą tworzyć, to ilu z nich będzie siedziało nad dłubaniem tego jednego brylantu, kiedy mogą tworzyć przeciętne rzeczy ale np. nie pracować w pralni w tym samym czasie 😛 albo na pół etatu.

 

 

To ma 82 miliony obejrzeń O.O no i to jest wartość czegoś naprawdę oryginalnego. Ja za każdym razem jak mi się przypomina i komuś polecam to oglądam jeszcze raz. Calutkie. Nie "po coś" jak kolejny tutorial na yt, tylko właśnie "po to". Słownictwo trochę zawodzi przy tym temacie 😛 Można by spróbować opisywać dlaczego to jest dobre, ale dzieło ma to do siebie że w pewnym momencie trudno ci to nazwać, bo ma "to coś.exe". Ale jak się uda to zamiast trzepać 82 filmy po milion wyświetleń robisz 1 :]

Piszę to i sobie też pomyślałem, że ta animacja Platiga miała potencjał żeby znaczyć "coś więcej". Na pewno mają do tego zespół i możliwości. Mają fajny motyw. Tylko na pewno miała też deadline. I trochę sama siebie zepsuła tym, że na święta, to niby ma być świąteczna. Takie rzeczy jak Double King raczej nie były na żadne święta czy okazję, tylko żeby przekazać "tocoś". A ciężko przewidzieć deadline na "tocoś". Może trochę demonizuje deadline ale wszyscy wiemy że to jest odwieczny przetarg z czasem i chciało się lepiej, ale trzeba było wydać/skończyć. Albo masz deadline od szefa albo od życia, bo robienie twórczości to czasami próba włożenia kwadrat w kółko albo słynny dylemat studiów "wybierz jedno z 3: sen znajomi nauka" 😛 

No, się rozpisałem, ale @gryzon I feel ya 😛 

Square peg round GIF - Find on GIFER

Edytowane przez Maksym_j
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minutes ago, Maksym_j said:

To ma 82 miliony obejrzeń O.O no i to jest wartość czegoś naprawdę oryginalnego.

82mln w 6 lat, no to patrz tu, prawie 37mln w 5 dni 😉a chłop na kanale ma filmiki i powyżej 100mln które nawet pół roku nie mają.  To jest nasza artystyczna przyszłość zlepiona na prędze w garyy mod zdobywająca oszałamiającą popularność we współczesnym świecie 🙂 

Do tego milionowe oglądnięcia poprzednich części i kopi kopii na całym youtubie

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie super. Światło i envio bardzo mi się podobało. Co do stworków.. well.. mimika na poziomie minionków ale tych pierwszych - sprzed ponad dekady temu, więc tak średnio bym powiedział. Dźwięk też mieszane uczucia.

O co chodzi załapałem ale żadne emocje przy tym się nie pojawiły. 

Ogólnie jest ok chociaż szału nie ma. Jak by dopracowali atrakcyjność minionków to było by super. Przekaz nie potrzebny, to już nie te czasy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2024 o 14:25, Destroyer napisał(a):

82mln w 6 lat, no to patrz tu, prawie 37mln w 5 dni 😉a chłop na kanale ma filmiki i powyżej 100mln które nawet pół roku nie mają.  To jest nasza artystyczna przyszłość zlepiona na prędze w garyy mod zdobywająca oszałamiającą popularność we współczesnym świecie 🙂 

Do tego milionowe oglądnięcia poprzednich części i kopi kopii na całym youtubie

No to właśnie czekałem na coś takiego żeby zgasić swój romantyzm raz na zawsze 😛 eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/22/2024 at 12:56 PM, Maksym_j said:

No to właśnie czekałem na coś takiego żeby zgasić swój romantyzm raz na zawsze 😛 eh

Nigdy nie oceniaj wartości czegoś przez popularność choć tak jest najłatwiej. To ma być wyjątkowe dla Ciebie i możesz być jedyną osobą na świecie która to docenia. To czy coś w tym widzisz czy nie zależy od Twojej wrażliwości, doświadczeń i czy się dopatrzysz jakiejś symboliki, artyzmu, coś z czymś możesz się utożsamić itd. to sprawa bardzo indywidualna. Tak samo jak zupełnie inaczej się ogląda film w samotności a inaczej z kimś, nawet głupi śmieszny filmik czasem zupełnie inaczej się odbiera a co dopiero coś bardziej wymagającego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności