Skocz do zawartości

AI Artist


adek

Rekomendowane odpowiedzi

AI Artist?

Co o tym sądzicie?
Jak do tego podchodzicie? 
Tutaj ostatni przykład (post zdobył duże zasięgi). Jeden "AI Artist" oskarża inną osobę, że skopiowała jego prompt i nie przypisała mu autorstwa.

 

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest żenada i wstyd i Hańba XD wszystkie argumenty tego gościa to jakaś urojona fantazja. Tym bardziej że tym AI Artystom bardziej zagraża samo AI niż nam. 

Gość uzbrojony w skilla, doświadczenie może traktować AI jako tool. 
Ktoś bez tego to tylko wpisywacz przymiotników którego zaraz zastąpi chat gpt lub inny czat co już wszystko zrobi za nich.

Osoba obeznana w generatorach i promptach już jest zagrożonym gatunkim. Więc zanim my zostaniemy "spawaczami" oni zjedzą się nawzajem.

 

Plus, jak na razie używanie AI w branży to gruby wstyd w produktach - marvel, wacom i kto tam jeszcze? Niezła siara ich za to spotkała.

Ryzyko, że  gra nie zostanie dopusszczona np. na Steam. 

No i skojarzenia ze scumem, np artbooki z ai artem. 

I to wszystko *jeszcze* bez regulacji prawnych

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, moja ciekawość mnie kiedyś dobije ;(

Powiem tak - nie jestem już w stanie odróżnić trolowych kont i robienia sztucznej dramy od prawdy w internecie. Ale przejrzałem to konto i składa się głównie z nakręcania wojenki AI i psioczenia na AI haters. Większość komentarzy oczywiście nieprzychylnych i wytykających absurd i hipokryzję narzekania na naruszenie praw autorskich w tej sytuacji.

Co o tym myslę - myślę, że jest to dokładnie to o co chodzi twórcom takiego konta, czyli kontrowersję, która generuje komentarze, engagement i zasięgi. Tak samo jak różni influencerzy czy podobne robią celowe błedy w filmikach, żeby randomki pluły się w komentarzach i w ten sposób genrowały engagement, tak tutaj ktoś zwyczajnie monetyzuje kontrowersyjny temat, bo w sumie czemu nie. Widać, że poprzednie wrzutki na tym koncie mają dramatycznie malutki odzew, obrazki sprzed tygodnia, zanim zaczęli nakręcać dramę, mają po 10-20 lajków i 1-3 tysiące wyświetleń, teraz wyświetlenia idą w miliony, więc trafili z kontrowersją.

Ta sytuacja nic nie oznacza w kwestii AI, bo jest z nią związana tylko przez fakt, że AI jest teraz popularne i bardzo kontrowersyjne i przez to często brane na tapet. Ale to sztuczna drama, przynajmniej w tym przypadku.

Idę się wykąpać po tym zbrukaniu się twatterem xD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz Ale to nie jest trolling. To jeden z "Expert in generative AI". Coraz więcej takich osób jest i co ciekawe - zapotrzebowanie na ich usługi jest. Dzisiaj takie osoby pracują właśnie z dużymi markami oferując im oszczędności i nieograniczone możliwości. Jednocześnie pokazują właśnie taki stosunek do artystów jak ten pan w innych swoich wpisach. 

Dopiero ten wpis dał mu milionowe zasięgi i od jego publikacji widać, że stara się uderzać podobnie dla zasięgów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę gównoburze w klimacie "bujać to my, a nie nas". Bo dla mnie podłożem tego posta jest to, że ktoś na czyjeś "pracy" zbił większe zasięgi i nie wspomniał o pierwotnym autorze. Czyli to samo co było z generatorami na początku, że na potęgę duplikowały czyjeś style w ogóle nie przejmując się tym, a generatorzy też nie wspominali o tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@adek

Nie siedzę w temacie, więc mogę nie znać gościa, ale próbuję coś znaleźć na jego temat i nic. Przewijam jego twittera, i jego posty sprzed dosłownie tygodni mają praktycznie zerowe zasięgi, pojedyncze lajki i reposty, a postuje po kilka razy dziennie od miesięcy.

Nazwać się ekspertem każdy możem ale czy coś za tym stoi? Jedyne co to konto osiągnęło, to kontrowersja z AI, i nic poza tym. Dla nikogo nie pracował, żadnej gry nie wydał, żadnego komiksu nie wydał, nie stworzył nic poza wygenerowaniem komentarzy w internecie, więc póki co nie wiem w czym ta eksperckość miałaby się objawiać. Przypomina mi typów od krypto, co to chwalą się ile to biznesów nie robią i ile Lambo nie stoi u nich w garażu. To ściema.

Typów generujących "Harry Potter w filmie Kieślowskiego" i inny badziew z AI jest tyle, że przez samą inflację ci ludzie giną w ilości takiego kontentu.

Edit:

@adek

Żeby nie było, to jest martwiące, że na czymś takim generuje się zasięgi. Ale odzew w komentarzach jest bardzo negatywny i przypomina to raczej popularność patostreamerów, niż realne zasięgi, jakie będą interesowały klientów. Dlatego mówię, że to raczej forma trollingu niż jakaś rzeczywista dyskusja na ten temat.

Edytowane przez SebastianSz
Dodałem ostatni akapit, żeby nie spamować
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz dlatego to nie jest typowo konto pod trolling. Teraz się wybił to będzie pewnie przez jakiś czas karmił algorytm. Po prostu to jego zdanie od dawna.

Oczywiście, że odzew jest negatywny. Nawet community notes powstały. Bo ten post pokazał cały problem i zadał pytanie. 

Kiedyś była dyskusja czy etyczne jest uczenie bez zgody autora baz AI, dzisiaj już o tym przestajemy mówić - teraz prawem autorskim jest prompt 🙂

Natomiast tak jak napisałem. Sam śledzę kilka kont w PL, które właśnie to robią - nie trolling, a faktyczne generowanie obrazów z AI i są w stanie się sprzedać dużym markom.  To jest trend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adek napisał:

Sam śledzę kilka kont w PL, które właśnie to robią - nie trolling, a faktyczne generowanie obrazów z AI i są w stanie się sprzedać dużym markom.  To jest trend. 

Wrzucisz linki jakieś ciekawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adek napisał(a):

@SebastianSz dlatego to nie jest typowo konto pod trolling. Teraz się wybił to będzie pewnie przez jakiś czas karmił algorytm. Po prostu to jego zdanie od dawna.

Oczywiście, że odzew jest negatywny. Nawet community notes powstały. Bo ten post pokazał cały problem i zadał pytanie. 

Kiedyś była dyskusja czy etyczne jest uczenie bez zgody autora baz AI, dzisiaj już o tym przestajemy mówić - teraz prawem autorskim jest prompt 🙂

Natomiast tak jak napisałem. Sam śledzę kilka kont w PL, które właśnie to robią - nie trolling, a faktyczne generowanie obrazów z AI i są w stanie się sprzedać dużym markom.  To jest trend. 

to jest szit, ktory ich pogrzebie. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michalo napisał:

Wrzucisz linki jakieś ciekawsze?

Najpopularniejsze konto w PL to zdaje się p romptowy

Całkiem nieźle sobie radzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek

Możesz mieć rację, ale na ile jest to prawdziwa opinia kogokolwiek, bo równie dobrze ten Óscar Bartolomé może w ogóle nie istnieć, a na ile wykorzystanie trendów dla zasięgów? Trendy się zmieniają, ludziom znudziło się gadanie o wojnie przy granicy, to i to się znudzi, ciężko na tym opierać przewidywania jak sprawy się potoczą.

Dyskusja o prawach autorski i AI powinna mieć miejsce, i będzie mięc prędzej czy poźniej, na poziomie regulacji prawnych, zarówno lokalnych jak i unijnych. To co ludzie piszą na Twitterze, Wykopie czy Reddicie niewiele zmieni.

Możesz podesłać te konta? Jestem ciekaw na ile to mitomania tych ludzi i "fake it till you make it", a na ile faktycznie dziejący się trend. Moi klienci (to oczywiście tylko anegdotyczny dowód i nie będzie dotyczył każdej firmy), mówię to zarówno o R. Talsorian Games, Legend Story Studios, Upper Deck+Marvel jak i gościach od tanich romansów na kindla, są otwarcie na nie dla AI, zarwóno z powodu praw autorskich jak i zwykłej niechęci. Oczywiście widać już, że grafiki na plakaty w stylu "jarmark bożnarodzeniowy w powiatowym mieście" będą z AI, bo sam w swoim mieście na ulicy widziałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, adek napisał:

Najpopularniejsze konto w PL to zdaje się p romptowy

Całkiem nieźle sobie radzi. 

Ale mówiłeś o zlecenaich dla różnych marek. A u niego nie za bardzo coś jest. Raczej zwykły fanserivce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek

Jesli to ten:

Piotr Olszewski (@promptowy) • Instagram photos and videos

(22) Promptowy - YouTube

To dupy nie urywa. Kilka-kilkanaście lajków pod postami na Twitterze, no chyba, że cycki, to wtedy kilkaset (czyli też mało jak na cycki).

Na instagramie liczba lajków oczywiście wygodnie ukryta, no bo jak się ma olbrzymie zasięgi w socialach to pierwsza rzecz, jaką robisz to ukrywanie tego faktu xD

Na YT 1000 subów i po kilkaset wyświetleń.

No i kicker - oczywiście sprzedaje kursy, jak prawdziwy cyrpto/ai/nft bro! Tylko 2999! Ale kupuj szybcko bo nie będzie i złe FOMO zje XD

 

Dobra, bez ironizowania - nie wygląda to jakoś spektakularnie. AI będzie się rozwijało, to pewne, i nie bagatelizuję tu problemu. Po prostu medialna skala AI w porównaniu z realiami bardzo przypomina NFT. Nie wierzę, że AI zniknie czy że będzie miało znikomy wpływ, bo wg mnie absolutnie zmieni branże graficzną, ale naprawdę ciężko uznać obecnych "twórców" AI za jakiś sukces.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michalo napisał:

Ale mówiłeś o zlecenaich dla różnych marek. A u niego nie za bardzo coś jest. Raczej zwykły fanserivce.

Na Twitterze o tym dużo pisał. Robi szkoelnia dla marek i zlecenia dla firm. Tutaj obrazkami bardziej zasięgi zdobywa i w ten sposob klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, adek said:

Na Twitterze o tym dużo pisał. Robi szkoelnia dla marek i zlecenia dla firm. Tutaj obrazkami bardziej zasięgi zdobywa i w ten sposob klientów. 

Ale robił, czy pisał, że robił 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz Ale potrafi się sprzedać. Kto mówi o milionowych zasięgach. Widzisz, jeśli to dla ciebie mało - wystarcza. I z tego co pisze - rynek pod tym kątem mocno trenduje w górę. Coraz więcej takich osób jest i potrafią dowozić. Często zastępują takie Adobe Stock 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę przypomina nakręcanie bańki NFT. Może firmy korzystające z AI art nie chcą się tym chwalić jak ci co skupują ukraińskie zboża XD 

Taki wstydliwy temat. 

On wspominał że robił teledysk i brał udział w podcastach więc nie wiem czy to pro czy tylko celebryta 😛

 

Nie wiem też jak w innych branżach ale u mnie dalej korzysta się z artystów. Może z raz widziałem midjourney jako refkę dla koncepciarza ale na razie nie na dużą skalę. 

Będąc freelancerem cięzko chyba zaobserwować przemiany tak jak osoby pracujace w studiach. WIęc moze one się wypowiedzą?

 

W wieś-reklamach nadal są zwykli graficy więc tam też nie ma armagedonu.  

 

Wiadomo jak ktoś tworzy fanserwis i inne gołe baby to sprzeda się lepiej i będzie miał więcej followersów niż osoba pracująca w branży bo trefi do ludu a lud lubi dupy i piwo 😉 you know. Ja też lubię ale lubię też talent więc takie arty to dla mnie robienie z siebie inwalidy, chociaż na turbo wózku. Ale jednak.

 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek

Nie neguję, że tak faktycznie może być. Ale nie ma jak zweryfikować prawdziwości jego twierdzeń, bo słowa nic nie kosztują i ja też mogę napisać, że robię milionowe zlecenia dla tysięcy firm, i chętnie podzielę się wiedzą jak to zrobić - wystarczy że wykupisz moje szkolenie za 10k.

Nie chcę się kłócić czy coś, po prostu nie wierzę takim ludziom po tym, co działo się z NFT czy kryptowalutami. Jeśli naprawdę dostanę namacalny dowód w postaci realnych produktów sprzedawanych za prawdziwe pieniądze, prawdziwym kilentow w prawdziwym świecie to wtedy nie będę się czepiał.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@adek rozmawiałem przez chwilę z p romptowym ma początku gdy zaczynał generować grafiki dziewczyn, siedzę na dużym polskim kanale discord o AI i rozmawiałem z ludźmi, którzy niestety kupili od niego tutki i kursy, i mogę powiedzieć, że cała ta jego otoczka to jest bardzo podobna do crypto scamu.
Kursy są podobno mega słabe, krótkie i gorsze od darmowych materiałów na YouTube (na podstawie tego co powiedziały mi 4 osoby, które je kupiły). Followersi na IG są kupieni, bo miał 20 tysięcy czy ile tam praktycznie na kilku wstawionych pracach, co jest oczywiście niemożliwe. Teksty o szkoleniach dla firm i kontraktach z nimi też są wg mnie z kłamstwem, bo nigdzie tak na prawdę nie można tego znaleźć. Forma naganiania na produkty też przywodzi na myśl crypto scamy - wstawia ofertę, a za godzinę tekst, że już się kończy, zostały tylko dwa i kto pierwszy ten lepszy bo daje na szybko promocję. Na kilometr wali ściemą. I te teksty, że może postawić już ze dwa domy z kasy z generowanych dziewczyn, a na story przeciętne auto i byle jak urządzone mieszkanie. I na siłę oznaczanie wszystkich artystów przy wygenerowanych przez siebie pracach - tak nie robi ktoś kto współpracuje z markami tylko początkująca osoba robiąca fanarty i mająca nadzieję, że ktoś znany ją udostępni. Gość miał na początku spoko marketing, ale teraz jest zbyt nachalny w promowaniu siebie i we wciskaniu kitu. Tak więc ja w to nie wierzę w ogóle.

Edytowane przez Araiel
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

Plus, jak na razie używanie AI w branży to gruby wstyd w produktach - marvel, wacom i kto tam jeszcze? Niezła siara ich za to spotkała.

Tylko wtedy gdy to zostanie wykryte przez babolce ai i ludzie się zlecą 🙂 Framestore też miało ofertę ai artist ale po negatywnym pr usunęli i tłumaczyli "że to dla dobra wszystkich, zobaczycie" 😄 

A co do głównego tematu i tego kwiku to brzmi jak krzyk złodzieja łapać złodzieja 😄 

A samozwańczy "eksperci" i ich bogate życie, wielkie marki i pieniądze jakie za nimi stoją to często 16 latek z depresją na lekach, z za dużą ilością czasu i rozpaczliwą potrzebą bycia zauważonym nawet choćby u sobie podbnych udawawaczach z interentu. Podczas rozdmuchiwania nft było to samo i teraz ten sam mechanizm działa tylko temat jest nowy. A zasięgi i retweety można sobie kupić, nawet bezpośrednio od facebooka czy chyba nawet tweetera, albo najbardzije kalsyczne tweet za tweet i tym podobne łańcuszki.
Podcasty to teraz chyba robi każdy komu się nie chce robić prawdziwego wartościowego kontetnu tylko ma ochotę popierdzieć i poczuć się jak gwiazda w telewizji regionalnej. Podobnie to co teraz robi a czego nie robi to jeśli są za tym tylko słowa to nic nie znaczą, będzie efekt, będą promty:) z tego eventu czy działalności i realne zainteresowanie na potwierdzenie to będzie można ocenić a tak to brzmi jak kolejny kwik patrzcie na mnie! ja coś znaczę! nie jestem tylko kolejnym korpo nieudacznikiem, umim promptować!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wszystko zalezy w obrebie jakiej banieczki toczy sie dyskusja. Jesli bedziesz obserwowal dyskusje w bance "AI entusiasts" to bedziesz mial ich perspektywe. Przeciez ludzie, ktorzy nie wiedza ktora strona olowka rysuje a ktora gumuje nie beda dyskutowac o prawach artystow.

Pojawia sie temat zasiegow i kaski caly czas. Zalozmy na potrzeby dyskusji ze jacys tam ludzie trzepia kase na promptach. I co z tego? Mam teraz porzucic to co kocham robic, przestac byc kim jestem, olac swoje cele bo ktos inny wiecej zarabia na czyms innym?

Czy tez ma mnie zzerac zazdrosc bo jakis kolo cos napisal na "soszial midia"?

Nawet jesli to by byla prawda i ci ludzie zarabialiby pierdyliony - to nie jest dla mnie zaden drogowskaz w zyciu. Oczywiscie, tak, pieniadze sa wazne i bez nich sie nie da zyc normalnie etc. Ale slepa za nimi pogon w mojej osobistej ocenie jest zwyczajnie marnowaniem zycia. Jest milion sposobow na zarabianie wiecej - szeroko pojeta grafika nigdy nie byla kura znoszaca zlote jaja. Wydaje mi sie ze nie z powodu kasy zaczelismy robic to co robimy, prawda? Nie wiem jak inni ale ja zwyczajnie nie ogladam sie na to co tam jest trendy w tym tygodniu i robie swoje. I zyje z tego mimo ze mam zerowe "zasiegi" 🤣

No, ale jakby ktos jednak zdecydowal sie na zostanie prompt ekspertem zamiast spawaczem i chce zarabiac mase kasy pracujac dla tych wszystkich duzych firm itd. to jest taka stronka prompthero.com . Mozna kliknac na obrazku i poddac wnikliwej analizie jezykowej prompt jaki doprowadzil do powstania danego arcydziela a zdobyta w ten sposob wiedze przekuc w sztabki zlota i zasiegi z jakimi moga jedynie konkurowac panienki z onlyfans. PRO tip - trzeba dodac "masterpiece" wtedy zawsze wyskakuje obrazek wart minimum tysionc dolaruf!

Ja tym czasem bede sie jaral ze mi cos w miare fajnie wyszlo w tej durnej, przestarzalej, recznej dlubaninie na starym intuosie, na ktorej na pewno nie dorobie sie Ferrari ale i tak bede szczesliwy dopoki bede mogl to robic.

A jak juz bedziecie na wakacjach w Meksyku podczas gdy chatGPT w wersji 8 bedzie generowal wam prompty do Midjourney 12 to mozecie staremu nezumiemu rzucic jeden z kilogramowych, zlotych lancuchow oplatajacych wasze szyje nagrywajac przy tym trendy filmik "Podarowalem ZLOTO - artysta ZALAL SIE KROKODYLIMI LZAMI!". I jeszcze zwiekszycie ZASIEGI. Bo w koncu tylko to sie liczy.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

4 minutes ago, Nezumi said:

A jak juz bedziecie na wakacjach w Meksyku podczas gdy chatGPT w wersji 8 bedzie generowal wam prompty do Midjourney 12 to mozecie staremu nezumiemu rzucic jeden z kilogramowych, zlotych lancuchow oplatajacych wasze szyje nagrywajac przy tym trendy filmik "Podarowalem ZLOTO - artysta ZALAL SIE KROKODYLIMI LZAMI!". I jeszcze zwiekszycie ZASIEGI. Bo w koncu tylko to sie liczy.

No tak będzie, JŮ̴͙̥̥ͪ̑Z̛͔̮ͪ́ ̩̗͔̗̟ͤ̀Z͚̺ͬ̎͢A̻̲̜̤̼̙̥̭ͧͬ̃̀ ̖̭̫͆̕5͛̒͋ͮ͏̖̼ ̱̜̳̬̠͕͙͑ͧ͜Ḷ̡̺͙̥̏ͅĄ̦͚̂ͮT̖̰͔̱̒͝

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności