Skocz do zawartości

Wasza muzyka


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 799
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najnowszy jest jeszcze gorszy...

A ja stane w opozycji, moze i najnowszy album nie jest ich najlepszym wydawnictwem, dla mnie jest całkiem niezły, ot taki do posłuchania. Pozatym teledysk do Twisted Transistor nawet mnie rozśmieszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korn powinien zakonczyc na issues, amen! mnie podchodzi ostatnio tylko doom metal, aczkolwiek nie pogardze takim finger eleven. wszystko co najbardziej depresogenne i smutne:

katatonia

anathema

grave flowers

my dying bride

przy takiej muzyce najlepiej tworzy sie rzeczy smutne/ straszne/ przygnebiajace. wiem, ze to dziwne, ale tacy juz sa artysci;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dzień?

 

dzień jak codzień :)

 

nie przywiązuję zbyt dużej wagi do 'nowego roku'

 

Wracając do tematu - Esoteric jest świetny, ale przy nich My Dying Bride to grind grają ;)

 

nie znam drugiej takiej kapeli jak Esoteric, są bardzo mroczni i diabelscy hehe ;) Bardziej niż black metalowe kapelki. No i kilkunastominutowe utwory z ciężkimi, mocnymi i bardzo wolnymi riffami dają ostro po psychice.

 

Dobra rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprawde ciezkie... az ciezko postawic to kolo najnowszej katatoni, mimo ze to rowniez doom. luzik, masz u mnie browar za ten namiar;]

 

a wlasnie, skoro temat muzyki, to polecam videoklipa Soilwork - Light The Torch. nie bojcie sie, to nie doom metal;] zreszta nie wiem, czy w ogole to metal, choc ze skandynawii. no nic nie wazne, polecam ze wzgledu na zawartosc video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo korn jest, przepraszam, byl specyficzny, nowy, niepowtarzalny. niestety skomerszyl sie! to samo stalo sie ze static x i wieloma innymi. z takich rockowych kapel, to naprawde dobry jest kanadyjski finger eleven. co prawda bije smutkiem i przygnebieniem, co dla mnie skonczylo sie zafascynowaniem doomem, no ale to tylko efekt uboczny;] a z innych, mniej popowych to polecam arcane, niesamowice sie przy tym tworzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec daje rade. (nie myślałem nigdy o nim w kontekście SKA ) ,

KSU dawało rade - ale gdy przyszedłten gruby gitarzysta z mulliefektem gitarowym, to sie posypało (to juz chyba z 8 - 10 lat temu :((( )

Analogs faktycznie dają rade. Łobuziaki :D

Akurat - pierwszy ich kawalek ktory uslyszalem i mnie rozwalil to : "do prostego czlowieka" - tekst oczywiscie nie ich. Fajne bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe leniwiec naprawde ciekawy :D najlepsza ich płytka to "Z tarczą lub na tarczy" :D a tak o KSU to tez chłopaki dają rade, na ich koncerty zawsze bede chodził bo warto :) poza tym powrot do pistolsów, dead kennedys`a ogólnie punk polski i nie polski :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa miałem jeden clip na kompie xD straszne, do dzisiaj nie mogę się zmusić do słuchania ich.

 

ja polecę wam, jeśli już tego ktoś przede mną nie zrobił, płytę Riverside - Second Life Syndrom ;] dobry progress nie jest zły, a już w tak mistrzowskim wykonaniu. Cieszy też to że jest to polski zespół, który wywołał niemałe zainteresowanie także poza granicami naszego kraju ;]

 

dzisiaj robię sobie mały odpoczynek od yanna tiersena i odsłuchuję Moonspell - Antidote i Butterfly Effect a także męczę dalej Pink Floyd (dla odmiany piper at the gates of Dawn i ummagumma ), w przerwach leci Paradise lost, anathema, a perfect circle, czasem jean-michell jarre.

A jutro z powrotem do yanna tiersena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos lubi nietypową muzyke.. to polecam cos w stylu blacku epickiego.. cczyli summoning.. niepowtarzalny klimat... zwłaszcza płyty stronghold i let mortal heroes sing your fame... polecam takze nie grającą juz kapele limbonic art... ciezkie brzmienia z czymś wiecej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katatonia też dobra jest. Summoning też. Limbonic Art też ;)

 

dużo dobra muza, Co do Opeth - IMHO Still Life jest ich najlepszą płytą (jako całość), dałbym jej 10 pkt, a reszcie już tylko 9,9 na 10 ;)

 

A największy sentyment mam do dwóch utworów 'Black Rose Immortal' i 'To Bid You Farewell' z Morningrise. Trochę szkoda że na Ghost.. i Deliverance nieco odchodzą od wcześniejszych klimatów (zwłaszcza na Ghost... mnie wkurzają te rwane riffy), ale cały czas to jest porządna ostra muza z nieziemskim klimatem. Depresja, melancholia i agresja w jednym, nikt tak nie potrafi zagrać jak oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem Ghost i Deliverance to już niby coś innego ale jednak dalej opeth, ale oni maja naszczęscie tak wiele dobrych utworów że zaczniesz się zachwycac jednymi to zapomnisz o tych którymi się wcześniej zachwycałeś i potem można je znów na nowo odkryć:D

 

Swoją drogą nie wiem czemu ale strasznie mi się z nimi Paradaise lost kojaży, a niby tak odmienne gatunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ambienta dopisuje jeszcze archon satani, megaptere i mz42. Do gothika anatheme,theatre of tragedy i rodzime artrosis. Warto tez wspomniec o bathorym i cradle offilth. Z muzyklimatycznej wybieram joacelina pocka i sacret spiryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anathema to nie gotyk!!!!! zapamiętaj raz na zawsze bo ktoś cię kiedyś za to zabije i może nawet zanim ja to zrobię :D no i poza tym wspominanie o bathorym i kredkach w jednym miejscu też jest nie za bardzo na miejscu;] bathory to moja miłość z dawnych lat, ambient jednak działa na mnie troszkę depresyjnie, nie mogę tego słuchać z uwagi na moje zdrowie psychiczne ;]

 

mentaller - riverside wręcz przeciwnie, napawa mni energią do życia, w tej muzyce panuje tak piękne relaksująca wszechobecna harmonia że nie sposób się czymś przejmować jak w głośnikach leci Volte-face czy artificial smile ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności