Skocz do zawartości

Wy i samochody:)


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siwy, ale liczą się roczniki, modele itp. to nie takie płytkie jak sądzisz. Niektore sa legendą.

 

Nezumi: ja osobiście wolę grzebać. po złożeniu pierwszego rozebranego na częsci pierwsze silnika i odpaleniu autka napawa człowieka duma ;) no i nie zniósłbym gdyby mi ktoś powiedział, ze "padł czip" dopowiedzialny za coś tam i to kosztuje 2500pln jezeli wiem,ze ten chip mozna kupic za 40pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osobiście wolę grzebać. po złożeniu pierwszego rozebranego na częsci pierwsze silnika i odpaleniu autka napawa człowieka duma
no i można się dowiedzieć ciekawych rzeczy np. że w samochodzie jest masa nie potrzebnych części, jak ostatnio wymieniałem wentylator to po rozłożeniu, wymianie i złożeniu oprócz starego wentylatora zostało mi trochę gratów a mimo to wszystko działa :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i można się dowiedzieć ciekawych rzeczy np. że w samochodzie jest masa nie potrzebnych części, jak ostatnio wymieniałem wentylator to po rozłożeniu, wymianie i złożeniu oprócz starego wentylatora zostało mi trochę gratów a mimo to wszystko działa :p

 

Gorzej jak nagle przestanie hamować^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że kierowcy tu zaglądają, wrzucam wam link.

Trzeba obejrzeć ten 10-minutowy film na dole.

 

To naprawde działa, stosujcie się, będziecie szybciej na miejscu:

 

http://motoryzacja.interia.pl/news/nie-blokujcie-lewego-pasa,1514222,

 

popieram całym sercem... ale obawiam sie, ze jeszcze dekady mina zanim do niektorych (o ile nie wiekszosci) kierowcow - bohaterow filmiku to dotrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na super zadbanego. jakie serducho w środku?

 

niestety zadbany nie jest, ma sporo bolączek ale rekompensowała to cena jaką za niego zapłaciłem - teraz muszę trochę pozarabiać żeby go dopieścić, a że jestem raczej kiepskim grafikiem to trochę się zejdzie ;)

Serducho było tylko jedno w jagu xjr x300 - 4.0 supercharged :) 320bhp

 

 

Jedno z moich marzeń motoryzacyjnych, ale nie mam odwagi żeby coś takiego nietypowego, nieekonomicznego i niesprzedawalnego kupić ;)

 

Ja też nie miałem odwagi, ale mój brat zakupił sobie kilka miesięcy temu xj sporta i jakoś tak mi się spodobał że i ja sobie kocurka sprawiłem :)

Nieekonomiczny to jest faktycznie - po mieście teraz spalanie wyszło mi około 35-40l/100 przy w miarę spokojnej jeździe - cale szczęście gazu :) Dobrze że na trasie schodzi do około 25l/100 :) Ale to w sumie i tak za dużo na niego - trzeba będzie się udać do jakiegoś fachmana :)

 

Teraz w kolejce do zakupu stoi chyba jakiś CienkoCienko na gazie do jazdy na co dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zadbany nie jest, ma sporo bolączek ale rekompensowała to cena jaką za niego zapłaciłem - teraz muszę trochę pozarabiać żeby go dopieścić, a że jestem raczej kiepskim grafikiem to trochę się zejdzie ;)

Serducho było tylko jedno w jagu xjr x300 - 4.0 supercharged :) 320bhp

 

 

 

 

Ja też nie miałem odwagi, ale mój brat zakupił sobie kilka miesięcy temu xj sporta i jakoś tak mi się spodobał że i ja sobie kocurka sprawiłem :)

Nieekonomiczny to jest faktycznie - po mieście teraz spalanie wyszło mi około 35-40l/100 przy w miarę spokojnej jeździe - cale szczęście gazu :) Dobrze że na trasie schodzi do około 25l/100 :) Ale to w sumie i tak za dużo na niego - trzeba będzie się udać do jakiegoś fachmana :)

 

Teraz w kolejce do zakupu stoi chyba jakiś CienkoCienko na gazie do jazdy na co dzień :)

 

 

noo Panie :) szacun!! widać że auto kupowane sercem, tez kiedys o nim marzyłem ;)

a bolaczki to kazdy samochod ma ;) byle nie byly powazne ;)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu bezowocnego poszukiwania BMW e36 coupe z 2,8L pod maską w pełnym wypasie

 

wpadła mi w oczko taka bawarka i stałem się jej posiadaczem:

 

 

BMW7.JPG

BMW2.JPG

 

M52B25TU, podwójny Vanos i 170kucyków. poczynia sobie bardzo ładnie a stan też ma nad wyraz zadowalający.no i pełna skóra w super stanie

 

Takie małe marzenie prawdziwego niemieckiego coupe spełnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagazować jaguara jaka profanacja :)

 

Tak się stało, że posiadacze tych średnio starych jaguarów nie są dziś ludźmi zamożnymi, a gaz jest dla nich (dla mnie) dobrą alternatywą.

 

I tak swoją drogą jakoś jestem bardzo przychylnie nastawiony do gazu - dla mnie nie jest on żadną profanacją nawet w lepszych markach i wyższych modelach. Ot jak można trochę grosza przyoszczędzić to czemu nie?

 

O matko poli więcej od Hummera:).

 

No niestety spalanie spore - ale to nie jest normalne - coś musi być padnięte ale jeszcze nie mam czasu/funduszy aby się za to wziąć. A że jeżdżę nie dużo to tak jeszcze tego strasznie nie odczuwam :)

 

Czy właściciel tego Dżaguara jeździ na leżąco?

 

Hehe - pozycja jest w miarę normalna tylko zdjęcia bardzo szerokim kątem dały taki efekt.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xizi0r: teraz dopiero zauwazylem, a to nie ma przypadkiem 2,5litra? ;) to jest 323 prawda? jezeli tak to na pewno ma 2,5 ;)

 

 

jeżeli dobrze napisał oznaczenie silnika to faktycznie jest to 2,5l i bmw 323ci.

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corse A z 88 roku kupiłem sobie jako gadżet :)

Koło 17cali i opona do mojego auta (Omega) kosztuje więcej niż cała Corsina, więc mam autko zapasowe na zimę.

 

btw, szukam Passata 5 po lifcie około roku 2001/2002 z motorem 1,8T

macie moze coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm co do Passata z 1,8T to ja nie polecam tego samochodu. osobiście nigdy nie posiadałem takowego, ale szef dokładnie takim jeździł. ilość problemów z turbo jakie miał była niewyobrażalna. samochód stał więcej w serwisie niż jeździł. po tym jak nim dachował uznał, że nic lepszego nie mogło się stać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina podobno 800-1000 PLN kosztuje da sie przezyc...

za to nie ma kola dwumasowego i pompowtryskiwaczy jak w Tdi, cholernie ciezko znalezc zloty środek a pomału musze coś kupić

w opcji jest jeszcze kolejna Omega tym razem C (2003r, 2500-3200ccm, V6 + full opcja)

Co byscie kupili w cenie do 22kPLN ?

Warunki : benzyna + LPG i moc wiecej niż 135 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar - heh jak nie ma dwumasa :) jest :) tyle ze pewnie mozna znalesc zamiennik z jednomasem...

800-1000 to za turbine regenerowana, ale na pewno nie taki diabel straszny, przed zakupem mozna sprawdzic na kompie czy pompuje dobrze, a jak nie wyje i nie puszcza chmurek to powinno byc ok.

sam silnik 1,8T jest spoko, tylko czemu passat? ;)

 

a do 22k to kupilbym stara impreze wrx czy tam sti, najlepiej 3 drzwiowe gt :D

benzyna - jest,

powyzej 135koni - jest

tylko gazu bym nie montowal :D

 

Xizior - racja nie doczytalem :) to szkoda ze nie 328, a jeszcze wieksza ze nie 330 ale te ostatnio maja kosmiczne ceny o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 328 to nie jest ale na razie silnik zostaje, czy 170KM czy 193 to już nie taka różnica, dopiero przy M54B30 rzeczywiście bym poczuł odskok. Na razie ślicznie ją dopieszczam do jazdy i wyposażenie ze środka, na lato jakieś buciki ( fele) nowe musze znaleźć i m-pakiet jeśli trafi się w normalnej cenie. ;) No i najważniejsze, szybko CB bo stare poszło się sprzedało z poprzednim autem

 

piksar, do 22kPLN możesz trafić też na e46 sedana 2.0 diesel. 136 km lub 150 km.

 

OMEGA C super opcja, ślicznie się trzymają.

może lepiej od 1.8T passata znaleźć leona w wypasie z 1.9TDI, ale tą wersję 150KM firmową? super poczyniają sobie te silniki w tych autach. to już małe potworki a nie diesle są, i za 1000zł 200KM spokojnie leci z nich.

 

Subaru ma mało części na rynku u nas.

 

Meybe jakiś Civic z Vtec-iem ładnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od prawie roku turlam się Citronem :D

 

1.jpg

2.jpg

 

Auto fajne, wygodne i daje rade ogólnie, nie jest to rakieta z v6 (a szkoda) tylko 2.0i 8v w lpg :P (max 354 kilometrów za 75zł - wynik z dzisiaj). Także w miarę oszczędnie i miękko :)

 

Że też wcześniej takiego tematu dla chwalipięt nie znalazłem...

Edytowane przez Ardeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagazować jaguara jaka profanacja :)

 

Profanacja jest gazowac auta typu cienkocienko i inne pierdziawki do 100KM. Gdzie jak gdzie ale w tym Jaq najszybciej zwroci sie koszt instalacji i bedzie spora oszczesnosc na paliwie. Zglosc sie gdzies do porfesjonalnej firmy zeby wyregulowali kuchenke gazowa. Wbij na forum http://lpg-forum.pl/ zrob kilka fotek swojej instalacji , napewno znajdziesz w okolicy porzadny warsztat.

Teraz fabrycznie wypuszczane sa jeepy z instalacjami gazowymi , nie daleko sama krolowa w UK ma rollsa na gazie :D.

 

turbina podobno 800-1000 PLN kosztuje da sie przezyc...

za to nie ma kola dwumasowego i pompowtryskiwaczy jak w Tdi, cholernie ciezko znalezc zloty środek a pomału musze coś kupić

w opcji jest jeszcze kolejna Omega tym razem C (2003r, 2500-3200ccm, V6 + full opcja)

Co byscie kupili w cenie do 22kPLN ?

Warunki : benzyna + LPG i moc wiecej niż 135 koni

 

W tej cenie mysle ze wylapiesz Mondeo MK3 ST220 - 226KM , kombiak ma ladna linie.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja jest gazowac auta typu cienkocienko i inne pierdziawki do 100KM. Gdzie jak gdzie ale w tym Jaq najszybciej zwroci sie koszt instalacji i bedzie spora oszczesnosc na paliwie.

 

aa no widzisz, bo Ty patrzysz na to czysto ekonomicznie, a takie auto kupuje się sercem. Po co ludzie kupują doładowane 4.0L kiedy 1,4 pali mniej :) Takim silnikom jak ten, sie po prostu tego nie robi (mówie teraz z serca hehe :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz zgadzam sie :) jesli kupujesz sercem, ale spotykam sie czesto z opiniami "jak Ciebie stac na takie auto to dlaczego przerabiasz" tymczasem ci ktorzy przerabiaja wychodza z zalozenia ze jesli cos mozna miec taniej po co przeplacac. Bardziej chodzilo mi o stereotyp jaki krazy po sieci na temat przerabiania autek kosztownych z duzym zoladkiem i o samym lpg :).

 

A wracajac do tematu piekny kotek. Mi po glowie chodzil nowy X-Type moze kiedys :)...

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeni - przelicytuje Cię ;) civic VI sedan 1,4 lpg - 450km na baku ~80zł, ale mam go już ponad rok i już mi troche działa na nerwy tymi cherlawymi 90KM ;)

 

Właśnie, cos za coś :P

 

Citron to moje piewsze auto, docelowo miało być w miarę oszczędnie aż stwierdzę że pora na coś większego, a i fundusze się znajdą. U mnie 120 koni w sumie daje rade, ale mimo to zdarza mi się czasami spocić przy wyprzedzaniu czegoś większego....

 

ciekawostka dla niewiedzących:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności