Skocz do zawartości

Wy i samochody:)


illy

Rekomendowane odpowiedzi

Quadysz ty mówisz czego się nie robi, a niestety najczęściej robi się to na co portfel pozwala;/ smutne ale prawdziwe, że lepiej mieć 4litry w gazie niż 1.4 bez gazu;)

 

heh a potem jedzie taki kociak i smierdzi kiszona kapusta hyhy

 

 

Quadysz zgadzam sie :) jesli kupujesz sercem, ale spotykam sie czesto z opiniami "jak Ciebie stac na takie auto to dlaczego przerabiasz" tymczasem ci ktorzy przerabiaja wychodza z zalozenia ze jesli cos mozna miec taniej po co przeplacac. Bardziej chodzilo mi o stereotyp jaki krazy po sieci na temat przerabiania autek kosztownych z duzym zoladkiem i o samym lpg :).

 

A wracajac do tematu piekny kotek. Mi po glowie chodzil nowy X-Type moze kiedys :)...

 

aaa no widzisz, widac oni nie kupili z serca

 

ale fakt jest faktem ze dobrze zainstalowana instalacja w zdrowym aucie bedzie dzialac bezproblemowo, samochod nie straci na osiagach a i spalanie gazu nie bedzie wieksze (przy nowszych typach instalacji). Ludzie narzekaja bo samochod zasilany gazem jest bardzo wrazliwy na wadliwe dzialanie niektorych elementow, np kabli swiec etc. i po istalacji to wszystko wychodzi, choc na benzynie wszystko dzialalo cacy. Jak masz samochod w dobrym stanie to bedzie dzialac.

Nie zmienia to jednak mojego stosunku do gazu :) na gaz sa kuchenki nie samochody :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uprzejmie prosze o wybaczenie Panie Kładyszu. kajam sie.

ale prosze nie siac fermentu - kola mam wszystkie identyczne, a pieknie otwierajaca sie maska (czasem nawet bez proszenia) kryje cudownie mruczaca 192 konna R6 ktora juz nie raz Panu pokazala gdzie jest miejsce bocianich gniazd.

z wyrazami szacunku,

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie prosze o wybaczenie Panie Kładyszu. kajam sie.

mt

 

wybaczam ;P ale z fochem.. heh

 

ale prosze nie siac fermentu - kola mam wszystkie identyczne, a pieknie otwierajaca sie maska (czasem nawet bez proszenia) kryje cudownie mruczaca 192 konna R6 ktora juz nie raz Panu pokazala gdzie jest miejsce bocianich gniazd.

z wyrazami szacunku,

mt

mt

 

na prostej moze i pokazala, ale nie byl to pokaz spektakularny ;) poza tym... zobaczymy zimą ;)

 

 

ps. widze ze dotarles do momentu kiedy cieszy Cie otwieranie maski w samochodzie :) (nie chodzi mi o to co widac pod nia tylko sam fakt :D:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadyszku - jesli idziemy dalej tym tokiem myslenia to na rope sa traktory a nie samochody:D z pozdrowieniami dla Twojego podmaskowego stada bocianow:D

 

Nie, nie, to nie tak. Na benzynę to są kosiarki, nie samochody ;)

 

Ja jeżdżę A4 1,9TDI już od kilku lat i nie mam powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie robmy z tego dyskusji o wyzszosci benzyny nad ropa i takie tam, od tego jest onet;P

Kłak-dyszu - ta zima to jedyny argument dla Ciebie, co?

a powiedz mi co to za samochod z ktorego nic nie wycieka, wszystko dziala jak powinno, a po otwarciu maski widzisz plastik i nic ponad to? toz to jakies bezduszne przemieszczadlo;) pamietasz swojego volviaka, prawda? w nim chyba nic nie dzialalo tak jak powinno. a sentyment jest, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz dojdzie nowy rodzaj paliwa , ostatno w tv mowili ze na naszej ojczystej uczelni wynaleziono nowy rodzaj paliwa ktory moglby trafic przy dobrych wiatrach na stacje za 2-3 lata a koszt za litr ponoc nawet bylby w granicach 3,30zl. Wiec drzyjcie kuchenki kosiarki traktory ! :). Zapewne te 2-3 lata to mozliwy termin w normalnym cywilizowanym panstwie europejskim ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszej eksplozji akumulatorów (o co w bateriach obecnie nie trudno) wrócimy do benzynki. Pracowalem kilka lat po szkole w warsztacie samochodowym, nie wyobrazam sobie mieć autka z portem na usb pod maską jak obecne i jeszcze na prąd, brr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wrzucam kolejne ujęcie mojego mx-a, na wiosnę planuję kupić coś większego też mazdę ale to się jeszcze zobaczy trochę mi szkoda go sprzedawać bo jest niezawodny.peace

 

mx3g.jpg

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero znalazlem ten watek

 

HondaAccord US 3.0 V6 24V

Tzw. ruchoma kanapa

inna opinia (żony :D) - tzw. dziwkowóz

 

Super ciche, wygodne i w miarę ;) szybkie autko.

Dwa lata bez wkladu finansowego zero awarii.

polecam ten model

 

53f178da5452cbb3m.jpg

 

0a22051f4d7eefeam.jpg

 

af83cb08b30eeb1bm.jpg

 

9165f1cc01ff8565m.jpg

 

 

zdiecia wnętrz nie są z mojej furmanki ale wygląd ten sam

d133328e40a31412m.jpg

 

47c76030c0faf2c7m.jpg

aaaa, skrzynia na fotkach to manual u mnie atomat, czyli podczas jazdy nie robi się nic ;)

Edytowane przez qbaqbaMAX3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbaqbaMAX3D niezły wypas w środku. Ile to pali?

 

Tutaj mój resorak:

 

99 Golf TDI 110

205tys przebiegu, mam go ponad miesiąc:

 

golf1h.th.jpggolf2o.th.jpggolf3n.th.jpggolf4k.th.jpg

 

 

Autko jest wyposażone w to co potrzebne + pełną elektryke, climatronic, podgrzewane fotele, spryskiwacze, welury, podłokietnik. Jeszcze nie miałem czasu zadbać auta od strony kosmetycznej, zwłaszcza wnętrze o to prosi. Na razie zajmuję się tylko mechaniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol wyglada jakby Ci ją lodowiec przypchał na ganek :P

Któryś z Was robił prawko za granicą (w sensie jechal specjalnie za granicę)? Pytam bo nie mam a mam kilka spraw do załatwienia w Pradze w tym roku i bym odfajkował jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom nawet fajnie tłucze, subwofer ma 400W - nie spodziwałem się tak dużej mocy z tego sprzętu ale daje rade, pasowałoby jeszcze jakieś fajne soprany do tego dołączyć, narazie mam seryjne głośniki w przednich drzwiach które są po prostu kiepskie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sprzedaje Renault Megane i nabywam drogą kupna Lancera siódmej generacji. Fantastyczne autko - odkupuje od brata więc już się nim najeździłem :)

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem Meganki to proszę wykonać jednoklik tutaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom nawet fajnie tłucze, subwofer ma 400W - nie spodziwałem się tak dużej mocy z tego sprzętu ale daje rade, pasowałoby jeszcze jakieś fajne soprany do tego dołączyć, narazie mam seryjne głośniki w przednich drzwiach które są po prostu kiepskie.

Wzmacniacz w mostku przy 4ohm ma 200W RMS, tuba jakieś 250 z tego co widzę, więc nie wiem skąd Ci się 400 wzięło, dodałeś te moce?:)

Tuba to najgorszy typ obudowy dla głośnika, lepiej było samemu skrzynkę zbić. No chyba, że zależy Ci na hałasowaniu po osiedlu, a nie na jakości. "Fajnie tłucze" to bardzo dobre określenie.

Zamiast wyrzucać kasę na sprzęt rodem z wiejskich remiz, mogłeś kupić dobry jakościowo zestaw przedni + wytłumienie drzwi + dystanse. Bas byś miał przyjemniejszy i radość ze słuchania góry.

 

P.S W weekend może wrzucę fotkę tego, co siedzi u mnie w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt doradzili mi ludzie z elektrody, napisałem że tuba ma 400w i fajnie tłucze na full ustawieniach normalnie bardzo ładnie gra.

Mostkowanie jest akurat do subwoferów "bridge" i zwiększa 2 razy moc. Popatrz sobie dokładnie na mój wzmacniacz (na obrazek) w górnej części pisze wyraźnie 420W jest to moc efektywna po zmostkowaniu. Tak więc wzmacniacz 420, subwofer 400 dobrane w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt doradzili mi ludzie z elektrody, napisałem że tuba ma 400w i fajnie tłucze na full ustawieniach normalnie bardzo ładnie gra.

Co za ludzie doradzili Ci tubę? Nie wierzę, że takie rzeczy się na elektrodzie dzieją.

 

Mostkowanie jest akurat do subwoferów "bridge" i zwiększa 2 razy moc. Popatrz sobie dokładnie na mój wzmacniacz (na obrazek) w górnej części pisze wyraźnie 420W jest to moc efektywna po zmostkowaniu. Tak więc wzmacniacz 420, subwofer 400 dobrane w sam raz.

Wiem co to jest mostkowanie i widzę, że masz zmostkowany wzmacniacz.

420W to nie jest moc efektywna (RMS), to jest moc maksymalna.

To tak jakbym napisał, że mój samochód ma prędkość maksymalną 1000km/h nie uwzględniając oporów powietrza itp.

Ten wzmacniacz, jak już napisałem ma 200W RMS (czyli jedynej mocy, która się do czegoś nadaje) w mostku.

Tu kawałek ze specyfikacji:

Moc RMS 2 kanałów @4 Omy (Wat): 2x70

Moc RMS 1 kanałów @4 Omy (Wat): 1x200

Moc RMS 2 kanałów @2 Omy (Wat): 2x100

Moc RMS 2 kanałów @2 Omy (Wat): 2x100

Producent moich wzmacniaczy w ogóle nie podaje mocy maksymalnej (tylko RMS), tym bardziej na obudowie.

 

Przed dalszą rozbudową Twojego Car Audio polecam przeczytać, już osławione FAQ Nazara:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Myślę, że to jest obowiązkowa lektura każdego, kto chce cokolwiek zmieniać w nagłośnieniu swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radyjko masz raczej normalne

Nigdy nie oceniaj sprzętu po wyglądzie. Cieszę się, że wygląda jak klocek za 50zł z bazaru, bo raczej nikt się nie pokusi. Dopiszę, ze w schowku jest zmieniarka i procesor dźwięku (miedzy schowkiem a airbagiem) połączone ze sobą światłowodem i CeNETem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę, ze w schowku jest zmieniarka i procesor dźwięku (miedzy schowkiem a airbagiem) połączone ze sobą światłowodem i CeNETem.

 

Tak tutaj akurat prowadzisz, ja nie mam połączenia z CeMEntem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek - mam właśnie pytanko, CRZ fajna furka - zajmujesz się sprowadzaniem aut? a może co nieco wiesz więcej na temat różnych aut.

Ja osobiście rozglądam się ostatnio za lexusem IS200 2.0 155ps jak znasz kogoś kto użytkuje albo coś to mile widziana wypowiedź na temat tego auta (dotyczy również innych forumowiczów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolej na mój system.

 

O jakis CA maniak :) , a myslalem ze sam jestem na tym forum :).

 

Niestety fotek nie zapodam poniewaz mam zestaw w przebudowie i auto idzie pod mlotek.

Moj obecne/byle CA:

Jednostka sterujaca: Alpine 9812RB

Przod: Dego PO-650 drzwi i slupki

Sub: Cerwin Vega 104 buda szczelinowka

Wzmacniacze: Dego zasilane Steg x75.4 zmostkowany

Vega zasilana Steg x120.2 w mostku.

Kondensator 1F

Okablowanie 50mm2 , sygnalowki Eagle Cable MC60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności