Skocz do zawartości

postać 3D: konik


Felix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

modelik jest po delikatnych zmianach,

no i siersc - efekt jaki mi sie udało uzyskać po kilku ciężkich próbach

 

zastanawiam się czy można czymś zastąpić grawitacje, aby sierść dobrze przylegała do ciała

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak jest z czołem, jak sądzę, mam wrażenie, ze jest nieco zbyt kuliste na odcinku od zalamania nad nosem, aż po uszy. Zresztą uszy też są raczej za małe, ja bym je zwiększył o 20% - 25%. oczywiście skoro robisz ze zdjęć, to ok, ale optyczne wrażenie, jakie odbieram, jest właśnie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wloski robisz shagiem to najprawdopodobniej problem lezy w tym ze shag tez kozysta z ID ... dlatego mozesz sobie dac kilka rodzajow wloskow na jednym modelu ;]

 

co do modelu to gites;] podoba mi sie coraz bardziej.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

poprawiłem głowe, bo faktycznie trochę zgubiła kształt po kilku moich przeróbkach ;)

 

problem z renderowaniem rozwiązałem - połowicznie

 

wczesniej korzystałem z Vray`a, teraz renderuje w scanline, efekt może nie jest lepszy, ale poświęce się

 

"zipper" --- właśnie z powodu sierści korzystam z ID ;)

 

teraz mam kolejny problem :)

 

gdy mam sierść na modelu to nie moge mapować Unwrap`em, więc narazie skasowałem sierść

kurcze co krok to problem,

 

fakt jest, że dopiero 1 raz używam Shag fur`a, więc możecie mi wybaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale przez ten materiał to on mi konika ze sklepu przypomina z wyleniałą sierścią w niektórych miejscach. Po prostu za bardzo błyszczy. Dał bym mu dłuższą sierść bo jest trochę jak od maszynki strzyżony. Ogon też się dziwnie kończy jakby obcięty był. Także dzikiego to mi on jeszcze nie przypomina ale sam model jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarCon- no faktycznie, ale cały czas walcze o efekt :), chyba jeszcze spróbuje zmniejszyć Specular

 

Jim mee - cały model nabrał troszke masy jak dodałem sierść,

sierść na głowie ma tak nadaną grawitacje że wydaje sie większa, ale tak musiałem dać by nie odróżniała się zbytnio od sierści na szyji

 

a to mały update, chyba lepszy od poprzedniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda wiele razy lepiej .... a mogłbyś spróbować .. od mniej więcej kolan do ziemi zeskaluj te nogi i je troch e wyszczupl jak możesz.. tylko 4 me . w sumie to z kolanami .. i mozesz je troche w dół pociągnąć ...

Just wyszczuplić .. hyba ze chcesz tak ma być i koniec , to respect , fajny konik . Powaga.

 

A pęciny konie tak mają ... może ta rasa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche dużo czasu upłynęło zanim coś znowu zamieściłem, to z powodu braku czasu, ale w chwilach wolnych nie próżnowałem :)

 

pomęczyłem się jeszcze z sierścią - (chyba już bardziej przypomina sierść)

poszedłem za radą "Jim mee" i odchudziłem przednie nogi i delikatnie opuściłem kolana

 

zrobie jeszcze jedno ujęcie z innej perspektywy i postaram się zamieścić jeszcze dziś :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pimo: pysk taki jakiś smutny.

A po drugo: no ta nieszczęsna śierść.

Sprubój zmapować sobie sierść ze żdjęcia, bedzie łatwiej i ładniej. A tak po za tym to jeszce mu poze w galopie dożuć i bedzie ładnie.

W sumie sam zamieżam zamodelować konika tylko takiego pociągowego... ale to tylko tak mówie.

Za wszelkie błędy ort. IM SORY Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sporo kłopotów z kompem i z maxem co 2 save był zapisywany z błędem, więc moja praca troszkę staneła w miejscu, ale teraz bedzie chyba wszystko OK

 

Woznkt - nad masą MOŻE jeszcze trochę popracuje,

 

Mortom - na łatwizne nie mam zamiaru iść, więc może określisz co jest nie tak z sierścią, chętnie poprawie

 

załączam konika i pierwszy render stajni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render z troszke przeswietlona podloga i scianami ale niewazne, to co w stajni zrobiles nawet moze byc, ale ja bardziej bym byl za koncepscja takiej starej, drewnianej "oldskul" :) co ty na to?

 

a co do konika - nie jest zle, ale wydaje mi sie za sztuczny, rowniutki, idealnie symetryczny... nie no ja takiego konika nie widzialem, chyba ze w sklepie z zabawkami. i w sprawie siersci - nadaj jakis polysk jej.

 

agolnie jakbym mial ci dac jakis wzor to powiem ze czarny kon z reklamy shella(biega sobie tak po oceanie tu i tam) bardzo mi sie podobal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

 

przeszło mi przez myśl zrobiebie stajni w starym stylu, ale miałbym problem ze zrobieniem siana tzn. słomy :) i zmieniłem koncepcje

..... chyba że zrobie na gruncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to konik ma już dach nad głową i bedzie mieszkał w szopie ;)

 

to początek mojej pracy nad tym obiektem, mam zamiar dodać kilka obiektów związanych z tamtymi czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to teraz powiem tak.

Konik fajowy (no dalej ta poza ale teraz wiem dlaczego) Sierść zmieniona na pozytywa. A co do tej CHATY WUJA SAMA to narazie jest w DECHE hehe. Pracuj dalej Pozdrowienia i miłej "pracy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności