Skocz do zawartości

Zjednoczenie uzytkownikow


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na lidera? Kozioo i jego fotorealistyczny chomik! :P

 

A tak serio, to ciężko będzie kogoś znaleźć... no i problem z komputerem. Trzeba wpierw znaleźć kogoś, kto ma mocny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znalezc kogos kto ma doswiadczenie w trzymaniu wszystkiego w kupie (moderator, project manager, ktos kto sporo pracowal w teamach), kto ma czas, checi i bedzie mial posluch wsrod ludzi. Komp to sprawa wtorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za !!!

tylko żadnej mi tu wojny, robocopów, predatorów, alienów, marinsów i innych tego typu głupot !!!

sugeruje na początek fotorealistycznego stilla na którym było by widać jakiś większy kawałek miasta (nie tylko jedną wąską uliczke) miasto mogło by być z przyszłości

A jeśli to by wypaliło to następnie można by się np w wakacje wziąć za jakąś animacje w tym mieście.

I nie wiem zabardzo czemu tak jęczycie że się nie uda .... przecierz jeżeli to będzie projekt otwarty to właśnie musi się udać !!! jeśli przecierz ktoś zrezygnuje to zostanie masa innych ludzi albo i dojdzie ktoś iiny zamiast niego.

Lider myśle że nie jest konieczny, trzeba tylko zgodnie ustalić koncept i do roboty !!!!!

ale nie zaszkodziło by gdyby ktoś się tego zaszczytnego stanowiska podją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może udało by sie skończoną scenke wysłać do jakiegoś servisu co renderują za darmo, był na forum kedyś taki watek i ktoś mówił ze renderują po chyba 30 min i potem kolejna osoba z kolejki i tak w kólko. Może tym sposobem w pare miesięcy po skończeniu bedzie można zobaczyć render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nawet bardziej niż za. To jest genialny pomysł. Może nawet jakaś firma by się wzieła za rendry na swoich super kompach. Może odrazu zacznijmy szukać chętnego. Acha ja jestem za animacją, Stila zrobi każdy ale animki już raczej ciężko. Na przykład ja coś tam potrafię wymodelować ale animacji w życiu nie robiłem. POzdrawiam i do dzieła userzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek raczej stil zeby sie zgrac, skumac co jak i wogole pierwszy raz do tego podejsc, w przyszlosci moze to zanimowac ;)

 

pomysl chyba narazie wyglada nastepujaco: "miasto przyszlosci" no i moze ktos by zaczol szkocowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ale sie porobilo ;)

czlowiek na majowke jedzie na 2 dni i po powrocie na forum rewolucje istna zastaje...podoba mi sie to.BARDZO.

mam troche czasu i checi sporo,wiec sie na to pisze.

uwazam,ze pomysl ze stillem i z miastem jest ok.

i mysle,ze to jednak moze sie udac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował (oczywiście jeśli zapadła już decyzja ze to bedzie robione) utwozyć temat w WIP'ie w pierwszym poście dac liste uczestników i ich role no i poczekać na napływ prac. Osobiście się coraz bardziej do tego przekonuje lecz i tak raczej bym się chyba nie przydał ale jak co to wiecie;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeheh nie to że jestem wredny... tez popieram pomysł.. ale skrzykniecie ekipy userów z wrocka, żeby spotkac sie na piwku zakończyło się fiaskiem ;)

PS... Stillowcy...nie zapomnijcie tylko o animatorach ... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animka pozniej :P narazie potrzeba nam rysownika, ktory walnalby jakiegos skecza na ktorym bysmy sie opierali :) "miasto / ulica przyszlosci" z jakims transportowcem na tle i wogole :) moze porozsylamy PM do jakichs kozakow 2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...... ale mega zakręcony pomysł się narodził.

Ale jestem za :)

Co prawda za wiele to ja wam nie pomogę bo ważniejsze sprawy teraz na głowie, ale pomysł jak najbardziej mi się podoba i jestem przekonany że wypali.

Nie zgadzam się z opnią że problemy z organizacją położą ten projekt, a oto dlaczego:

0. Utworzyć inne forum dla projektu, gdzie będą sprawy ściśle organizacyjne, a tu na max3d utworzyć WIP'a.

1. Zaczynamy - pierwszy etap to taka mini bitwa dla koncepciarzy, niech wrzucają swoje projekty.

2. Po wybraniu (głosowanie na forum) najlepszego konceptu, nastąpi rozdzielenie ról, ale takie BARZO OGÓLNE, czyli kierujący projektem (no niestety trzeba jakiegoś nieszczęsnego delikwenta wybrać) przyjmie zgłoszenia do działów - modelarze, materialiści (ci od materiałów ;) ) oraz ludki które zabiorą się za oświetlenie i kompozycje

2. przy czym wyglądać to powinno tak że poprostu każdy z modelarzy (tych mogą być setki) zmajstruje według swojego uznania model na podstawie konceptu, dzięki czemu w tym etapie będzie już mnóstwo modeli, które trzeba będzie odsiać i zostawić te naprawdę dobre.

3. Teraz materialiści (tych już powinno być góra kilkudziesięciu) biorą się za oteksturowanie i oshaderowanie tych obiektów, każdy robi ta wg. swojego uznania , ale juz wg. z góry ustalonych przez koordynatora założeń co do kolorystyki itp.

4. MAjąc masę modeli , nieszczęsna garstka (kilkuosobowa) skazańców, z project leaderem na czele poskłada to do kupy - będzie to robić w formie WIP,a aby inni mogli śledzić proces kompozycji sceny i dodawać sowje sugestie i uwagi.

5. Robimy wielką akcję "spełnij swoja pownność - użycz megacherce" i zapychamy polskie łącza internetowe naszym renderingiem sieciowym ....albo wrzucamy to na renderplanet.

6. Zgarniamy gratulacje , specjalna delegacja moderatorów złoży uroczysty wpis do księgi rekordów guinessa, a od tej pory człnkostwo w elitarnym klubie max3d.pl zapewni każdemu możliwość zdobycie swojej wymażonej pracy w każdym miejscu na ziemi.

 

 

END.

 

No to lecimy z kosem, czy co ?

 

ABSLAZE - przeoczyłem temat, na piwko to mogę iść nawet dzisiaj.

Chyba trzeba powtórzyć akcję, napewno chętni się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedzial... :P Lecimy według planu Razora; wlasnie konfiguruje nowe forum, powinno byc za 2-3 godziny... Jak sie troche sytuacja wyklaruje to wybierzemy adminów i group leadera(ów) :) NO TRZEBA COS RUSZYC DO DIASKA ! :P

 

Jesli ktos jest zainteresowany bliżej - kontakt na gg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....powstaje forum - za 2-3 godziny będzie śmigać

 

jak dobrze pójdzie to nawet za godzine

 

EDIT:

@ halek - to forum ma być czysto robocze ...taki warsztat gdzie zamieszczone będą te setki pytań do kierujących, nie chcemy zaśmiecać naszego maxa, prawda ? Na maxie bedzie ładny WIP gdzie będą przedstawione efekty tej pracy, i teago całego zgiełku który z pewnością powstanie na roboczym forum.

 

 

EDIT2:

Proponuję zorganizować konferencję na jakimś komunikatorze, skype , gg ,tlen.

Trzeba się ustawić na jakąś godzinę pod wieczór, ale to raczej nie dziś i nie jutro. Środa będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że najciekawiej by było jakby każdy wykonał model, nawet prosty ale dopracowany i później wstawiło by sie do jednej sceny. I może jakiś gigantyczny render i druk w stylu Panoramy Racławickiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL

jejku,jejć:)

Fajnie się to czyta ale chyba przydała by się doza realizmu...

Wspólna praca, praca u podstaw, Marks i Engels wiecznie żywi:) Takie inicjatywy oddolne nieodmiennie mnie bawią.

Szachy? chomiki? kurde bele to już lepiej zbierzcie się ekipą i obsmarujcie jakiś wagon w czynie społecznym, przynajmniej pkp bedzie ciut mniej szare.

Mażenia fajna sprawa i warto je mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LHT--> super pomysl ;)

hmmm pomysl ciekawy ale troche bezsensu (nie bijcie;)) no bo posluchajcie:

liczmy ze wezmie udzial kilkanascie osob i bedziecie robic stilla to musielibyscie robic jakis masakrycznie gigantyczny projekt z ogromna iloscia objektow bo tak to by bylo bezsensu ze kazdy zrobi jden obiekt

mi sie wydaje ze pomysl LHT jest super ;)

ale to samo tyczy sie z animacja gdyz na tym forum nie ma duzo "dobrych" animatorow:) a ci "dobzi" by sie zajechali na smierc

moze gadam bzdury ale pomysl pierw trzeba by porzdnie przemyslec:)

ja bym proponowal zrobic np. miasto czy cos w tym stylu i jakiegos zwiedzania czy cos w tym stylu

bo inaczej to nie wykorzystacie mozliwosci grafikow:)

to naprawde musialby byc ogromny project bo gdybym byl w tym projekcie to nie chcialbym zrobic tylko np. kosza na smieci i tak kazdy member to bylo by niewykorzystanie mozliwosci. sorki ze troche zamotalem i jakbylo juz wyjasnioene ale nie czytalem postow:):)

ale ogolnie pomysl super tylko musicie nad nim porzadbnie popracowac przemyslec i rozplanowac a to bedzie ciezko..................

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezcie sie juz uspokojcie albo sie brac do roboty albo nie pieprzyc ze sie nie uda i siedziec cicho, forum juz jest to tam mozna sobie dyskutowac i zobaczycie ze sie uda CHOCIAZBY NA PRZEKOR WSZYSTKIM KTORZY STĘKAJĄ >:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje, ze jak cos szybko sie konkretnie nie ruszy (bo zalozenia forum nie licze jako "dzianie sie") to g... z tego wyjdzie. Poki ludzie maja zapal (slomiany?), trzeba szybko wybrac temat, rozdzielic prace i cos robic, a na razie to takie pieprzenie, 2 watki, 2 fora, glosowanie na renderer, co to nie wiadomo co sie tam bedzie renderowalo... ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zapał zwykle jest słomiany. Dla mnie taki hurrra pomysł robienia stilki w kilka(naście) osób jest mniewięcej tak samo absurdalny jak plan zrobienia Władcy pierścieni na domowym kompie. Prace nie mniewają wielu autorów, tylko autora (czasem 2 czy 3ech jeśli są to osoby bardzo sobie bliskie lub myślące w niezwykle podobny sposób) i wykonawców. I jak narazie to to co czytam tylko mnie przekonuje w tym że mam racje. Ale... nie mnie zniechecać, niech każdy uczy się na własnych błedach. W każdym razie - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARY DOKLADNIE O TYM SAMYM MYSLALEM, ale... jak o tym pisalem to mi wszyscy , od lewej do prawej wysmiali!, szadze , wiem to , ze na tym forum sa ludzie , ktorym nie bardzo zalezy na tworzeniu, bardziej sie skupija na krytykowaniu innych, i tlumieniu wszelkich aspiracji!!!!!! - jednym slowem polowa userow to LOLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> zakazdym razem kiedy im o tym mowilem, gaszono mnie banem, reasumujac, jetem bardzo za, i prosze o kontakt , jesli takowa grupke zbierasz, oby cos wyszlo, i oby kilka glupich i nic nie wnaszacym mord sie zamknelo, bo nie sztuka jest sie z kogos smiac, ale razem czegos dokonac! , ale nie stety i tak znajda sie konfidenci, ktorzy tego nie beda rozumiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARY DOKLADNIE O TYM SAMYM MYSLALEM, ale... jak o tym pisalem to mnie wszyscy , od lewej do prawej wysmiali!, szadze ,> wiem to , ze na tym forum sa ludzie , ktorym nie bardzo zalezy na tworzeniu, bardziej sie skupiaja na krytykowaniu innych, i tlumieniu wszelkich aspiracji!!!!!! - jednym slowem polowa userow to LOLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> zakazdym razem kiedy im o tym mowilem, gasza mnie banem :(, reasumujac, jetem bardzo za, i prosze o kontakt , jesli takowa grupke zbierasz, oby cos wyszlo, i oby kilka glupich i nic nie wnaszacym mord sie zamknelo, bo nie sztuka jest sie z kogos smiac, ale razem czegos dokonac! , ale nie stety i tak znajda sie konfidenci, ktorzy tego nie beda rozumiec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, pomysl fajny, ale raczej podlaczam sie do wypowiedzi biglebowsky'ego, choc nie mniej jestem ciekaw jak Wam pojdzie, sledzac ten watek nie wiem w sumie kto bierze w tym udzial, mozecie dac jakas liste lub cos podobnego (ludzi zdeklarowanych na 100%), mi zbliza sie sesja wiec raczej nie przylacze sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności