Skocz do zawartości

Pojazd 3D - Shelby GT-500E "Eleanor"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Juz od jakiegos czasu pracuje nad tym modelem, jednak dopiero teraz zdecydowalem sie umiescic go na forum. Samochodzik bedzie glownym bohaterem krotkiego filmu pt. "Codename Eleanor" (film jest polaczeniem grafiki 3D i filmu tradycyjnego), dlatego zaraz po zakonczeniu prac nad wnetrzem i doszlifowaniu materialow biore sie za animacje. Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

 

Co do samego modelu... Autko wymodelowalem bez blueprintow poniewaz nigdzie nie moglem znalezc w miere sensownych. Opieralem sie na zdjeciach. Udalo mi sie znalezc takie, ktore po zeskalowaniu i drobne korekcie mozna bylo urzyc do uchwycenia proporcji auta. Reszte robilem "na oko" starajac sie jak najbardziej zblizyc do oryginalu. Modeluje polymodelingiem.

 

Do ukonczenia modelu brakuje jeszcze kilku detali wnetrza, musze poprawic troche tyl auta i shadery, a potem trzeba bedzie wprawic to wszystko w ruch:)

 

Wasze opiniie i komentarze mile widziane:)

Pozdrawiam

 

ps. z racji na zdolnosc obliczeniowa mojej maszyny, updatey nie beda pojawialy sie zbyt szybko:( Komp juz blaga bym go dobil... A jeszcze troche pracy jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mam żadnych zastrzezen, co do samego modelu. Dziwnie wyglądają te koła bez bieżnika, ja tam bym takie zostawił:D Zawsze to jakaś oryginalność, bo tyle już tu było samochodów, że mało kto wie, kto, co, jak i kiedy, a Ciebie pamiętaliby wszyscy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW.Wypasny model,nie mam zastrzezen-piekny samochod.

 

"Codename Eleanor"-- ogladalem niedawno 60 sekund i tam byl ten samochod i wlasnie na niego mowili eleanor, jest jakis zwiazek??

 

Zapdaj jesli mozesz ustawienia lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za komentarze i slowa uznania!:) A teraz po kolei...

 

SAIRAM - render z gladka opona jest jednym ze starszych renderow, opony jako takiej wtedy jeszcze nie zrobilem - to jedynie taka prowizorka byla:)

 

Lt.Knysha - tak zgadza sie:) oponka nie modelowana - to vrayowy displacement.

Postanowilem tu zaoszczedzic kilka polygonow bo oponka robiona geometria to masakra dla mojego kompa:/ A ze kolo bedzie sie krecilo to do animacji chyba nawet zastosuje slicka bo i tak nie bedzie widac bieznika:)

 

kome - pewnie tez zasugerowales sie tym renderkiem z prowizoryczna opona, tam faktycznie dalem walca - tam gdzie jest juz bierznik szerokosc opony poprawilem.

 

rafal111 - "Eleanor" to nic innego jak pieszczotliwa nazwa tego samochodu:) Podczas przeszukiwania sieci w poszukiwaniu zdjec referencyjnych czesto trafialem na to okreslenie. Nie wiem tylko czy ta nazwa wziela sie wlasnie z "60 sekund" czy tak mowiono na Shelby GT-500 jeszcze przed nakreceniem filmu...

 

DonVito Corleone - nie:) Moj komp ledwo radzi sobie z pojedynczymi ujeciami:(

Rendering animacji raczej bedzie odbywal sie na kilku kompach jednoczesnie.

 

W najblizszym czasie postaram sie zamiescic jakies renderki z wnetrza auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang to pierwszy model jaki zrobilem w 3d studio.

Swietny lakier, 3 render z ujeciem na kolo bardzo fajny, ale cos mi tu nie pasuje (chyba z bryla auta) ale nie do konca wiem co a moze to wina ujec. Generalnie duzy pozytyw i czekam na animke.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal111 - lakier to material shellac z dwoma materialami Vraymtl. Jeden ma w slocie reflect mapke falloff (ustawiona na fresnel) a w drugim troche pokombinowalem z glossem:) I to cala filozofia:)

 

Zarowa - teksturke bieznika znalazlem chyba na http://www.smcars.net

 

chveti i Lt.Knysha - no dobra:) pomysli sie:) Jak sie uporam ze wszystkim co mi jeszcze zostalo do zrobienia to w wolnej chwili zmienie oponke na modelowana:)

 

Pawelkos - moj model nie jest w 100% zgodnyz oryginalem:) np. przedni blotnik.. stad zapewne to wrazenie

 

Jim mee - hmm.. chyba jakies tutki (bo rozumiem ze o nie chodzi) dotyczace kompositingu sa tutaj na max3d w dziale tutoriali. A starowka widziana w tle to mapka HDRI ktora oswietlilem scenke i ktora odbija sie w aucie.

 

Dziekuje za Wasze komentarze i sugestie.

 

A tu zalaczam probne renderki nowego wnetrza - cale zrobilem od poczatku bo poprzedie mi sie jakos opatrzylo:) Generalnie jest ono dosyc uproszczone ale to dlatego ze i tak nie bedzie go widac w wiekszosci ujec:) Jednak to jeszcze nie koniec - pojawi sie jeszcze kiloka drobiazgow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska ladna, podobna chyba do tej z 60 sekund(zrobisz tez przycisk do nosa? :)), ale fotele to mi sie z maluchem raczej kojarza :/ w prawdziwej shelby tez sa takie?

 

a i fajna jest galka do biegow, strasznie mi sie podoba jej design :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest shelby rocznik `67 - tam niestety byly takie "maluchowskie" fotele:( Dopiero w pozniejszych wersjach montowali jakies pseudo kubelki.

Przycisk od nos`a oczywiscie bedzie:) Glaka od biegow to moja wlasna wizja.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wypasiona pracka :), bardzo mi sie podoba ...

Tej Superjazdy: Eleanor na Discovery napewno nie przegapie dzięki za cyna.

P.S

Ja bym troszeczke bardziej ciekawszą kierownice zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuurcze no naprawde twoja praca się wyróżnia...musze przyznać, że mam już całkowicie dość samochodow na forum (no bo jest ich troche) i jak bym coś innym pisał to tylko głupie gadanie o tzw. gorączce automaniaków ale co do ciebie no no no stary nie czuje się tu tego odoru samochodu dobrzy to wszystko wygląda i przypomina mi się lato w paryżu...kurcze koleś jesteś dość dużym kimś dla mnie, mam nadzieje, że będzie więcej eee...ciebie :)

 

PS.EJ o której te Eleanor na Discovery ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

Pierwszy render jak zdjęcie...

Minimalnie mi w jedynce nie współgra tylko jakość tła z jakością samochodu do którego nie mam oczywiście najmniejszych zastrzeżeń...:D

Ciasne kadry ale w sumie czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten program na discovery!:) Cholera jaka szkoda ze nie puscili go jak bylem na etapie modelowania karoserii:/ Ustrzegl bym sie przed kilkoma bledami. Nie wszystkie elementy bylo dokladnie widac na fotkach na ktorych sie opieralem podczas modelowania.. No ale nic to.. Zostanie jak jest:) Ale program byl swietny!!!

 

Dziekowka dla przepitego za cynk!!:)

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za Wasze opinie.. To mnie motywuje do dalszej pracy.

 

W miedzy czasie wklejam siatke wnetrza

 

To dobrej nocki - zycze wszystkim takiego Super Snake`a pod domem:P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Po dluzszej przerwie wrzucam renderki tylu autka i ujecia pokazujacego troche wnetrza:)

Co do wnetrza to szczerze mowiac nie jestem zadowolony z materialow:/ Szczegolnie aluminiowa czesc deski rozdzielczej. Musi byc dokladnie zrobiona bo bedzie na nia przebitka w trakcie animacji:/

Bede jeszcze nad tym siedzial.

Jak juz bedzie git to pokaze interior z bliska:P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-=S3B=-

Takie skojarzenie, bo chyba jakies inne prace widziałem twoje na expo ostanio z Twojej szkoly jesli Cie z kims nie pomylilem oczywiscie :) ale chyba nie

Ostanio wlasnie szukałem tapety z tym modelem na necie, wiec jak ostatecznie bedzie skonczone to dałbys jaki wiekszy render co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulfer to ciekawe bo faktycznie szkola w tym roku reklamowala sie prackami studentow z kola graficznego. Jednak nie wiedzialem ze pokazywano tam jakies moje pracki:| Bede to musial wybadac:) Dzieki za cynk:)

 

Co do renderka w wiekszej rozdialce... bedzie jak tylko skoncze dorabianie wszelkich detali (np. znaczki shelbyiego na przednich blotnikach:)

 

Dzieki wszystkim za komentarze!!

 

pozdrawiam wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-=S3B=- wiem, bo gadalem chyba z jakims Twoim znajomym hehe i widzialem chyba twojego Citroena i bm...Skojarzylem, bo ta szkolą jestem zainteresowany hehe, bo akurat jest to jedna z niewielu szkol w okolicy w ktorej (podobno) stawia sie na praktyke raczej prawda?

 

poza tym byl tam komp i stronka, galeria wiec se przejrzalem nie tylko twoje prace ;)

 

co do modelu, eleanor wydaje sie miec na filmie ciut inny kolorek,jakby delikatnie ciemniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto rozni sie troche od tego z 60 sekund, kolor jest troche inny ale juz taki zostanie bo na robienu tego lakieru spedzilem kupe czasu i nie chce sie juz w tym babrac by go nie zepsuc:) Lakier tworzylem metoda prob i bledow. Trwalo to okolo 2 tygodni:P Glownie przez to ze kazdy z testowych renderkow robil sie okolo godziny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czas na kolejny mini update:) Tym razem nowe oponki. Zdecydowalem sie jednak wymodelowac zamiast robic je displacementem. Jakos na dniach postaram sie wrzucic je z materialami, albo juz caly model jako finished work.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności