Skocz do zawartości

scena3d: łazienka (nowy render, noc)


Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

 

zrobilem sobie taka lazienke, ogolnie to przez piątek i niedziele a w sumie to z 5h wyjdzie nie liczac testowych renderow. wszystko jest moim projektem, zaczynajac od pomieszczenia, konczac na wannie i zlewie i halogenach :) miejscami to malo przemyslane jest (wanna pod oknem?) ale mam mala wiedze na temat projektowania, chcialem sie poprostu poczuc jak prawdziwy designer :D

 

a teraz prosze projektantow, tych co sie na tym znaja i tych co sie nie znaja o komentowanie i uwagi na temat samego projektu ;) edit: ale kwiatka nie musicie komentować >;]

 

 

pozdrawiam

 

final-ps-mini.jpg

 

LINK DO DUZEJ WERSJI

 

noc

 

11%2520irr-mini.jpg

 

LINK DO DUZEJ WERSJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to ja sie wypowiem ;)

podoba mi sie umywalka z szafka wanna i krany.

no i kwiatek spoko ;)

ale troszke za bardzo tam tak czarno-bialo-pusto.czegos brakuje...

no i podloga.

mam taka klepke w calym mieszkaniu i nie zrobilabym jej w lazience, bo wydaje mi sie to malo praktyczne...

chyba ze jest jakis sposob dobrego zabezpieczenia jej to ok.

ogolnie jest calkiem w porzadku, chociaz mozna by to dopracowac.

:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krany a szczególnie ten przy wannie mógłby sie okazać zabójczy dla użytkownika - taki ostry. Parkiet w łazience raczej sie nie sprawdzi. Duże pomieszczenie i troche puste. Fajny render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - super, dzieki :) wlasnie zaczynam sie za nocne brac

DonVito - rzecz gustu ;p dzieki btw

curka - nie przykladalem sie az tak i zeby to wszystko zapelnic bo to spid mial byc to potrenowania.. w sumie nie wiem czego :P ale ze mi sie podoba to wrzucilem.. to nie miala byc jakas big produkcja :) dzieki

siwy - masz racje, w ten sposob o kranach nie pomyslalem ;) dziek

 

a ten parkiet.. rzeczywiscie moglem pod wanna cos jakis podest zrobic :) czy cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice :)

 

render - za mało powietrza po bokach, zawłaszcza z lewej a najbardziej razi brak camera correct

projekt - robisz cokół wannie a ściany zostawiasz bez, tak jest ładnie ale niestety to działa tylko na renderach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulfer - no widzisz :)

sans - dzieki :D nie znalem camera corrext, teraz z tym rzeczywiscie lepiej, troche zmienlem kadr przez co prawa strona sie odchudzila, a o progach pod scianami poprostu zapomnialem :o

 

hindus - przesadzilem, bo 10h (duron600, 256ddr), i to juz nawet nie przez same vraylighty bo sama irrmapa sie 6h liczyla, a na suficie i tak plamy ehh ale ja sie nie znam

 

pół dnia dzisiaj proboje zrobic oswietlenie nocne :) no niestety mi to nie idzie ale pierwszy raz mam z tym kontakt wiec jakas wymowka jest ;P narazie daje sobie spokoj i ide pomodelowac evo :)

 

8.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio wszyscy robią łazienki;P Co zauważyłem to, sprawa kolorystyki i formy. Dlaczego tak... modernistycznie, a nawet jeśli to brakuje mi tutaj jakichś emocji wyrażonych kolorem. Cieplej, cieplej proszę;) Hmm... może ja też zrobię sobie łazienkę... ostatnio tylko stoiska i stoiska;(

Ale kome -> Duuuuży plus za wykonanie!;D Temat następnej bitwy: ŁAZIENKA;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak... modernistycznie

 

a dlaczego.. nie? :P

 

taka mialem wizje na spida, wiec tak zrobilem :) dla mnie wystarczjaco cieplym kolorem w tej scenie jest kolor podłogi czyli drewna :D

 

btw. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) choć dzienny jak dla mnie fajniejszy...........

Jak sam pisałeś to Twoja wizja , ale.......... :)

1. podłoga drewniana w łazience?? dlaczego nie?? nie widze przeszkód lecz ta "klepka" jakoś mi nie pasuje....

2. i szczerze to ten podest pod wanną...... może lepiej bez??

3. modernizm ok :)

4. :) Panowie jaki katalog?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF;D Wejdź na stronę http://www.erco.com To producent oświetlenia, który dodatkowo oferuje modele 3d swoich produktów (w różnych formatach) wraz ze specyfikacją dotyczącą ich charakterystyki świetlnej w plikach IES (wszystko do pobrania ze strony - za darmo).

Możesz też zamówić książkowe, darmowe wydanie katalogu ich produktów (pomocnego przy wybiorze odpowiedniego światła) ok. 650 stron formatu A4! Za przesyłkę też nie płacisz (ja nie płaciłem) Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wszyscy odczepcie sie od tego parkietu, to original ceramic parquet PORCELANOSA! :)

 

a co to? :P

 

ej jutro wrzuce oswietlenie nocne duzy render, robi sie od wczoraj od 22, juz 21 goddzin sie prepasy liczom :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo kome... jestem pod duzym wrazeniem. Piekny render, o pomieszczeniu sie niewypowiem wiecej anizeli to, iz jest puste. Ale ja sie nie znam i nie lubie tej dzisiejszej mody w wystroju wnetrz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

fajny styl i kompozycja, widac tutaj czystosc i sterylnosc, design wydaje mi sie ze jest na bardzo wysokim poziomie (taki nietuzinkowy). Sam chetnie bym taka, taka lazienke bym chcial :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie wypowiem:

 

Bardzo ladne rendery zarowno w dzien jak i w nocy!! Naprawde swietne

Nawet bym prosil o jakies dane a propo oswietlenia. :)

 

A co do lazienki:

 

Lubie taki minimalistyczny design, tez sie troche ucze o projektowaniu i przyznaje ze wszystko ladnie sie komponuje, widac konsekwencje w formach. I jesli chodzi o to okno, to nic zlego ustawiac tma wanne. Mi osobiscie podobaja sie takei podluzne snopy swiatla. Daja naprawde fajny efekt. Kolorystyka nie moja ale nawet mi odpowiada, chyba przez polaczenie bieli z kolorem.

 

Wiec generalnie prace oceniam na bardzo dobry.

 

A i jeszcze ta nieszczesna podloga, nie przeszkadza mi to drewno, uwazam ze dzieki nie mu calosc trzyma sie bardziej kupy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ukash- - dzieki, takie posty z sensem lubie :*

 

oswietlenie w dzien to same vraylighty i odpowiednia manipulacja color mapingiem, nic wiecej, wazne jest zeby odpowiednio dobrac wielkosc pomieszczenia do ilosci i wielkosci swiatel :)

a co do nocy to tu mialem spory problem, ale jakos dalem rade. swiatla to ies photometric.

 

no i ciesze sie ze sie dezajn podoba, wanna w sumie wyladowala tam przypadkowo ale z czasem zaczela mi w tamtym miejscu pasowac, nie mialem jej gdzie przestawic to zostala :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moze mi ktos powiedziec co to za opcja camera corrext i gdzie ja znajde? nie mam w pracy 3dmaxa a meczy mnie to, gdyz pewnie przydalaby mi sie;) czy ona jest czasem w opcjach kamery?

- na takie pytania jest osobny dział a tu zajmujemy się pracą kome

 

wracając: uważam, że praca jest bardzo dobra, dobre światła i ładne tekstury. jedyne co mi tu nie pasuje to czarna ściana obok wanny - jak się przyjżeć to wygląda jak z tektury, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności