Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli to praca stała to nie mniej niż 2tys na rękę. przeliczając to na godziny wychodzi około 12zł/h. pamiętaj też, że pracodawca może da ci niższą stawkę "na rozpęd" (powiedzmy 1500) zaś po zwykle 3mcach (jesli się sprawdzisz) da ci normalną stawkę, taką jaką on uzna za stosowne.

paniętaj jednak, żeby nie schodzić poniżej 10zł/h bo będzie to po prostu nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfe: wdzięczność możesz wyrazić na dwa sposoby: kliknij w tą ikonkę reputation_pos.gif pod moim avatarem i daj mi pozytywa, albo podaj namiary na firmę w ktorej starasz się o pracę :]

nielot: prawda, ale jak długo można wyzyć, pracując za free ;)

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfe: wdzięczność możesz wyrazić na dwa sposoby:"..." albo podaj namiary na firmę w ktorej starasz się o pracę :]

Pozdrawiam

 

jesli podam namiary to raczej sam siebie pogrzebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby nie schodzić poniżej 10zł/h bo będzie to po prostu nieopłacalne.

kurde robotnicy/elektromonter u mnie w firmie biora po 7-9 zl za godz

no wez sie czlowieku jak na grafika to trzeba sie cenic bardziej chyba nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: tylko nie "weź się"

secundo: mówimy tutaj o zarobkach startowych: 10zł/h można zarabiać przez pierwsze powiedzmy 3mce, kiedy jesteś na feralnej liście gotowych do wywalenia w razie jakiejkolwiek wpadki.

10zł/h (1600/mc) to stawka najniższa poza którą nie warto schodzić z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

oczywistym jest fakt, kiedy człowiek zdolny, posiadający unikatową wiedzę o grafice komputerowej, nie może zarabiać ledwie 1zł więcej niż monter/elektryk.

 

aczkolwiek część pracodawców wychodzi z założenia, że grafik to tylko taka mała istotka skrobiąca palcem po myszce i której prace znaczną część wykonują komputery, wobec czego może zarabiać mniej niż f.ex. księgowa.

 

poza tym rynek pracy też nie jest za wesoły, więc nawet jeśli masz na początku zarabiać odrobinę wiecej niż elektryk, lecz potem masz szansę na spory rozwój, to ja osobiście jestem w stanie zaryzykowac i podjąć współpracę z firmą oferującą mi 1600 zł za miesiąc przez pierwsze 3 miesiące tzw.okres próbny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za "weż sie" przepraszam

a co do reszty stwierdzen to rzeczywiscie teraz sie z Tobą zgadzam szczególnie co do "...część pracodawców wychodzi z założenia, że grafik to tylko taka mała istotka skrobiąca palcem po myszce i której prace znaczną część wykonują komputery..." i co do "...więc nawet jeśli masz na początku zarabiać odrobinę wiecej niż elektryk, lecz potem masz szansę na spory rozwój, to ja osobiście jestem w stanie zaryzykowac i podjąć współpracę z firmą oferującą mi 1600 zł za miesiąc przez pierwsze 3 miesiące tzw.okres próbny..." akurat tutaj trafnie to ująłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję waszej dorady.

 

Szykuje mi się zlecenie - wykonanie ilustracji do nowo powstającego wydawnictwa o tematyce historycznej. Jeden numer obejmował będzie merytorycznie pojedynczą bitwę z jakiegoś-tam okresu historycznego (od późnego średniowiecza do I wojny włącznie). Do takiego numeru miałbym zrobić wizerunki poszczególnych jednostek, które w danej bitwie brały udział - istotne tutaj są szczegóły umundurowania i osprzęt/uzbrojenie.

 

Jak sobie policzyłem, to do jednego numeru, wychodziłoby ok. 14 - 16 takich postaci (czasem więcej, czasem mniej). Ile powinienem wziąć za wykonanie jednej takiej ilustracji?

 

Materiały potrzebne do wykonania postaci (text/zdjęcia/obrazki) dostarczają zleceniodawcy. Do wykonania miałbym również scenkę rodzajową - kulminacyjny moment bitwy, który będzie umieszczany na rozkładówce A3 - znów pytanie, jak to wycenić?

 

Jeżeli to jakoś pomoże - ilustracje pojedynczych jednostek mają być +/- w klimacie osprey'a: http://www.ospreypublishing.com

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK: zapowiada się niby ciekawie, czy przyjemnie się przy tym siedzi - i tak, i nie. Liczba guzików na mundurze musi się zgadzać. :D

 

Ale nie orientuję się jak to wycenić, nie wiem jakie są ceny na taką grafikę wydawniczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety, nik ci nie da 4000 za robienie wizualek i to na dzień dobry, marzenia. Chyba że robisz na zlecenia i jak będziesz się uwijał i prowadził dobry marketing to możesz tyle wyciągnąć ale nie będąc zatrudnionym na stałe (na pewno nie w Polsce), chyba że już jakiś czas pracujesz w jednej firmie i jesteś dla nich niezbędny. Zatrudnia się człowieka na stałe do robienia wizualek żeby właśnie zaoszczędzić. Myśle że 2000 to max a tak realnie to pewnie zaproponują od 1000 do 1600. Dlatego ludzie odchodzą z firm i zakładają własne robiąc zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy: bez przesady. nie 4000 a 1600 "na dzieńdobry" (jak wyżej pisałem).

poza tym 1600 zarabiają ludzie maziający w Photoshopie ulotki w małych agencjach reklamowych. wizualizator może (chociaż nie koniecznie mogą mu tyle dać) zarobić o wiele więcej. lecz na pewno nie jest to kwota rzędu 1600zł! za takie pieniądze tylko idiota chciałby pracować na dłużej.

faktem jest, że coraz wiecej osób świadczy takie usługi jako freelance, ale za dobrego specjalistę pracodawca jest skłonny zapłacić o wiele więcej niż 1600.

podstawą jest umiejętność pokazania jak bardzo dzięki mi ruszyła praca w firmie i jak bardzo firma by straciła gdyby mnie zwolniła.

jak już się wyrobi taka markę to śmiało można żądać podwyżki :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspenboy; po pierwsze primo: jaką to ma byc zrobione techniką? 3D?

osprey trzyma najwyższy poziom wiernoiści odzwierciedlenia strojów. Dokładność kosztuje. Co to jest za wydawnictwo? Miesiecznik? Policz ile chcesz wyciągnąć, podziel to przez ilośc figurek i już.

A co do grafiki panoramicznej - za to bym wziął naprawdę grube pieniądze - 2000 - 3000 za wysokiej jakości realistyczny, skomplikowany i wierny realiom historycznym obrazek. Co najmniej tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy na razie mówi ile powinno się brać, a ja napisałem ile wiem że się płaci. Dużo zależy od warunków na jakich się jest zatrudnionych itp., od miasta (w wawie pewnie jest inaczej niż w reszcie Polski). Jak ktoś ma potwierdzone przykłady ile się dostaje będąc zatrudnionym na stałe przy robieniu wizualek niech napisze, jeszcze na jakich warunkach (umowa o pracę czy inna, godziny pracy i czy nie trzeba brać do domu).

Pozdrawiam i głowa do góry, zawsze jak się do staje za mało można rzucić i robić na zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Jaskólski & Shogun 3D - dzięki za odpowiedzi :) Technika zależy tylko i wyłącznie ode mnie, w 3D pracuję za wolno, żeby to realizować. Dla mnie będzie wygodniej tablet + PS :)

 

Czasopismo dopiero powstaje, i nie jest jeszcze ustalone do końca czy będzie to miesięcznik, czy może kwartalnik. Jeden numer ma mieć ok. 100 stron, być może nawet więcej. Ilość postaci będzie różna, na tą chwilę do zrealizowania są dwie bitwy - czyli materiał na dwa numery, do jednego będzie ok. 16 postaci, do drugiego ok. 5 plus kilka armat.

 

Łukasz, ceny które zaproponowałeś to mniej-więcej to, co mi po głowie chodziło. Wolałem jednak się doradzić fachowców ;)

 

Shogun 3D, chętnie bym wziął 2 - 3 tys. za scenę batalistyczną, ale obawiam się, że możliwości finansowe tych ludzi są bardziej ograniczone niż może mi się wydawać... doszły mnie też słuchy w stylu "umowy to my teraz nie możemy podpisać bo coś-tam-coś-tam". Możliwe, że szukają grafika za 5 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspenboy: dobra grafika musi kosztowac dużo. Bo jest robiona RĘCZNIE. Jak Rolls Royce. I skala cen dobrej grafiki jest proporcjonalnie większa od bazgrołów grafika za 5 zł.

Aspenboy: proponuję ostro postawić warunki. Podane przeze mnie ceny to jest absolutne minimum za grafikę o jakości prac choćby Kossaka.

Co to za wydawnictwo, które nawet nie wie, czy chce coś wydawac miesięcznie, czy kwartalnie? Co to za wydawnictwo, które chce wydawac periodyk niszowy, drogi (100 stron kosztuje) i nie stac go na porzadne opłacenie pracowników?

Kant gigant moim zdaniem, śmierdzi mi to na kilometr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

Co to za wydawnictwo, które nawet nie wie, czy chce coś wydawac miesięcznie, czy kwartalnie? Co to za wydawnictwo, które chce wydawac periodyk niszowy, drogi (100 stron kosztuje) i nie stac go na porzadne opłacenie pracowników?

 

taki chyba był magazym 3d - a szkoda, bo jednak sie go kupowało i czytało...

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D, masz rację. Póki co, trudno nawet mówić o tym "wydawnictwo" - na razie ci ludzie zbierają materiały, itd. Całe przedsięwzięcie nie ma nawet uregulowanej sytuacji prawnej, przyznanych numerów urzędowych (czy czegoś takiego, ale na tym się nie znam). Solidnie sobie przemyślę, czy w ogóle się w to angażować...

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybierasz teraz właśnie w który z dziesiatek oferowanych Ci zleceń włożyć ręce to może faktycznie szkoda czasu.

Natomiast jak to jedno z twoich pierwszych zleceń, to ja bym brał - najwyżej pismak się nie wyda, a tobie zostaną pracki do porfolio... Na początku nigdy nie ma Kanady...

 

A jak nie ma umowy, to nie zrzekasz się też swoich praw do ilustracji, to znaczy że jeżeli tego nie załtwią to raczej nie drukną twoich grafik bo mógłbyś ich zaskarżyć za złamanie tych praw i urządzić na cacy.

Tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... zdecydowanie, bardziej liczę właśnie na pracki do portfolio, niż na "kokosy"... zobaczę, jak mi to będzie szło. Może uda mi się wypracować jakiś skuteczny sposób na to, by dało się te postacie robić stosunkowo szybko i jednocześnie szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Dostałem zlecenie. Klient dostarczył wszystkie modele (Anatomia) a ja mam z tego poskładać i rendernąć 10 prościutkich scenek.

 

Strzeliłem mu hasło 300pln. czy nie za mało??

 

Z drugiej strony zgołsił się gość co produkuje jakieś maszyny chciał modele kompleksu maszyn. Strzeliłem mu hasło 6 stówek i gość się nie odzywa :-) Czyli co za dużo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem taka propozycje na gg:

 

Witam.

 

poszukuje osoby ktora na potrzeby nowej strony firmy zajmujacej sie samochodami zabytkowymi stworzy wiernie odwzorowany model 3d samochodu Fiat 124 Abarth

 

jesli jest pan zainteresowany prosze o podanie ceny za usluge, oraz wymagan tego projektu

 

jakiej zazadac ceny za usluge? I jak sie zabezpieczyc przed np. zrobieniem mnie w bambuko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Dostałem zlecenie. Klient dostarczył wszystkie modele (Anatomia) a ja mam z tego poskładać i rendernąć 10 prościutkich scenek.

 

Strzeliłem mu hasło 300pln. czy nie za mało??

 

Z drugiej strony zgołsił się gość co produkuje jakieś maszyny chciał modele kompleksu maszyn. Strzeliłem mu hasło 6 stówek i gość się nie odzywa :-) Czyli co za dużo??

 

W obu przypadkach za mało. Jeżeli chodzi o te 10 scenek to wychodzi 30 zł / scene. Nie wiem jakie jest ich skomplikowanie, ale jeżeli jedna nie zajmie Ci więcej niż 1h, to jeszcze stawka 300 zł jeszcze jest opłacalna ;). Natomiast jeżeli na scene poświęcisz 2-3 h, albo i wiecej to już stawka powinna być analogicznie wyższa.

 

Jeżeli chodzi o ten kompleks, to trzeba ocenić ile roboczogodzin będzie Cie kosztować i na podstawie tego określic cene. Pamietaj, żeby nie robić za grosze, psujesz tym rynek, a przedewszystkim szkodzisz sam sobie.

 

A jeżeli chodzi o stawki za godzine. To myśle ze trzeba to określić po szybkości wykonywania modelu.

 

Pozdrawiam, Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem taka propozycje na gg:
Witam.

 

poszukuje osoby ktora na potrzeby nowej strony firmy zajmujacej sie samochodami zabytkowymi stworzy wiernie odwzorowany model 3d samochodu Fiat 124 Abarth

 

jesli jest pan zainteresowany prosze o podanie ceny za usluge, oraz wymagan tego projektu

 

 

 

jakiej zazadac ceny za usluge? I jak sie zabezpieczyc przed np. zrobieniem mnie w bambuko :)

czemu ja nie dostaje takich propozycji :( :( :( [joke]

 

a to ja mam tez pytanie

jak np. klien pyta sie o cene i czas realizacji

np. na wykonanie 3 modeli(meble lampa(troche zamotana) sofa(zwykla) fotel(tez wykla choc troche dziwna))

to co powiedziec??

abym go nie odstraszyl ale tez nie powiedzial za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRC-pare dni kontaktow spolecznych, kwadrans ciezkiej pracy, dziewiec miesiecy modelingu, dwie dekady dopracowywaniu szczegolow, no a na koniec trzeba to dobrze sprzedac :)

 

oczywiscie to zart,

 

a tak serio- licencja na uzycie takiego modelu wacha sie od 120$ w zwyz, chyba ze ktos na upartego chce kupic copyrighty, no to wtedy mu to uczciwie przemnoz przez swoja kreatywnosc, poswiecony czas, i amortyzacje sprzetu z oprogramowaniem (bo "nonexclusive license for model" mozesz sprzedac ile CI sie razy podoba i go przerabiac, a jak sprzedasz copyrighta to juz koniec;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmiana koncepcji - model nie musi jednak być realistyczny, wręcz jest mozliwość aby był on "modelowy" ale bez przesady. Rozważam także możliwość kupienia takiego modelu (musi być zrigowany, bo będzie animka), więc możecie skałdać oferty na maila [email protected] wraz z wyceną. Oczywiście model wraz z przekazaniem copyright, bo pojdze to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRC-pare dni kontaktow spolecznych, kwadrans ciezkiej pracy, dziewiec miesiecy modelingu, dwie dekady dopracowywaniu szczegolow, no a na koniec trzeba to dobrze sprzedac :)

Buahahahahahaha - doooobre. ROFTL'n'LOL

A co do modelu kobiety to tez się zgadzam z Vektorem, ale dopiero teraz, gdy okazało się, ze to nie musi być fotoreal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freelance project

 

Hi,

 

I am in need of 2006 Chevrolet Silverado model. I would like fairly detailed model ( really small parts that are not so visible can be passed ). I want basic interior, no details that wont be visible. The car will only be viewed from the outside. I also want full rights of the model. I am looking to own the model.

 

What would be the price at these conditions ?

 

( If you are interested reply to [email protected] with few renders and a wireframe ( renders can be the same that are on the forums, its easier for me to keep track )

 

 

hmm... co na to powiecie ? koleś wysał mi pm'a i za bardzo nie wiem o co mu chodzi. O wycenę, czy o wykonanie modelu ?

 

maila mu zmieniłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentaller: on chce, żebyś mu zrobił model chevroleta silverado razem z wnętrzem (detale, które nie będą widoczne z zewnątrz można pominąć, bo model będzie tylko w ujęciach z zewnątrz). Koleś chce też mieć pełne prawa do tego modelu. I pyta się o cenę przy takich warunkach, jakie podał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zndaniem kolo leci w kulki - pisze żeby mu przysłać gotowy model rendery i wire i wtedy umawiać się na kasę... Ja bym olał, moim zdaniem wysłał to do wielu osób, i teraz czeka spokojnie aż model sam się zrobi i wpadnie mu na dysk...

 

Takie imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie znam się za dobrze na cenach modeli 3d, ale na pewno będziesz musiał sobie doliczyć za prawa autorskie, które to koleś chce od Ciebie kupić (o ile go dobrze zrozumiałem). Więc myślę, że co najmniej kilkaset zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś - kolesiowi chyba nie o model chodziło tylko o rendery z siatką i bez siatki.

Najpierw napewno należy dogadać się co do kasy a kompletny model przesłać po wpłynięciu forsy na konto. Przekazanie majątkowych praw autorskich powinno mieć formę pisemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie... przecież wyraźnie napisał, że jest zainteresowany kupnem praw do modelu... o czym Wy tu dyskutujecie? Poza tym jeśli są wątpliwości to pytać klienta i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez podam przyklad: praca przy wizualizacjach, głownie exterior, na dzien dobry 2000, po 3 miechach 2500

 

tylko tyle Ci zaproponowali? heh mogłeś zarządać na dzien dobry 2500 - dostałbyś (nadmienie że o mało bysmy razem nie pracowali :) )

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności