Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

a ja mam pytanie, czy 4 i pół stówki za render pudełka masmixa to duzo? jedno ujecie, jeden render, tekstura prawie gotowa (rozlozony layout opakowania) rozdzialka prawie a4 w 300 dpi, aha, w sumie 4 rozne pudelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, takie pytanie, zajmuje sie animowaniem, ale wlasciwie zawsze robilem albo znajomym za inna przysluge, albo harytatywnie - wiadomo CV.

 

 

jaki jest cennik animatora ?

jakie kwestie jak wycenic ?

ile kosztuje zrigowanie postaci, ile jej animacja?

prooosze ;** pomozcie ;**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dwie sytuacje

 

dostajesz model lowpoly, wstawiasz bipeda, animujesz jak postac biegnie i sie przewraca. ile za to?

 

dostajesz model hipoly, rigujesz go, animujesz bardziej skomplikowana animacje dryblingu z pilka, do tego animujesz mimike bohatera. ile za to ?

 

oba filmiki powiedzmy niech trwaja minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam {nigdy nie tworzylem animacji na zlecenie, raczej 4 fun}, ze cena za pierwsza od circa 900zl, druga od 2000zl

 

;)

 

Lepiej poczekajmy na osoby, ktore tworza animacje zawodowo - one beda mialy rozeznanie w sprawach zarobkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, powiem tak , pierwsza animacje stworze w maaax 10 godziny :) z druga moge posiedziec nawet kolo 80 - 100. przelozenie cenowe takie kijowe, ale dzieki :)

 

poczekajmy na kogos kto w tym siedzi dluzej niz ja i robi to zawodowo a nie jak ja - caritas :D

 

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , nie wiem czy to pytanie juz padało ale ile można zawołać za stronkę www we flashu takiej z menu, (about...mapka....kontakt...itd) , wszystko ma być fajnie dynamiczne, coś sie pojawia, znika, rusza, przesuwa czyli nie żadne tam static html.....galeria projektów z kilkonastoma pikczersami także na tej stronie ma być.....

1000? 2000? 2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od tego jak ceni siebie kreator strony, od tego jak zaawansowana jest strona, bądź też od tego jakie pieniądze oferuje klient. Standardowo (przynajmniej z tego co widzę) to stronki flash, całkowicie dynamiczne, latają od 500zł do 2000zł, to na prawdę rożnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, do zrobienia mam projekt który charakteryzuje się :)

  • dostaję modele jakichś produktów (maszyny, urządzenia)
  • mam zrobić z tego animacje obrotu o 360 st.
  • oświetlenie, jakaś tacka na której to produkt stoi
  • oddać jako FLV - flash video
  • ilość produktów - około 15, czyli 15 osobnych animacji
  • nie wiadomo jak z materiałami

Tak sobie liczę, że jakieś 200-300 za jedną anim w zależności od tego czy będzie "omateriałowana". Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie litości z tymi cenami :))) 30 tyś...

 

Liczenie za klatke, sekunde nie ma sensu. W takim przypadku ile bierzecie od warstwy z Photoshop'a? :)

 

Co to za maszyny to jeszcze nie wiem (tajne), jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to chętnie wysłucham/przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej, szybciej, ale po drodze dostaniesz wrzodów wynikających z tego, że cholernie trudno jest dobrze animować coś, co ma ręce i nogi. Sam tak ostatnio miałem, tzn. straszliwie frustrowało mnie to, że problemy sprawia mi głupia animacja idącej postaci.

 

Acha, większość animacji ma też do siebie to, że jest zlecana/robiona przez rozmaite agencje, które potrzebują materiału na przedwczoraj, w związku z czym musisz siedzieć dniami i nocami nad głupio uśmiechającym się, kolorowym pajacem :)

 

Co do siedzenia po nocach, to odnoszę wrażenie że jest tak prawie wszędzie, jednak przy różnego rodzaju webdesignach masz trochę więcej czasu na zaplanowanie sobie pracy (i tym samym rozsądne rozłożenie jej w pracujących dniach tygodnia), bo rzadko kiedy ktoś nagle stwierdza, że potrzebuje jakiegoś sajtu. A przynajmniej tak wynika z moich skromnych doświadczeń w tym zakresie jako twórcy i trochę bogatszych doświadczeń jako klienta.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie za klatke, sekunde nie ma sensu.

 

Nie mówie o ustaleniu jednej stawki dla wszystkich projektów, ale o ogólną zasadę działania takiej wyceny. Podajesz ją swopjemu klientówi, który zaczyna się głowić ile sekund przeznaczyć na swoje animacje. Najważniejsze - dajesz mu wybór, przez to czuje się że zleca usługę nad którą ma jakąś kontrolę w sensie technicznym.

Kiedy odpowiadam na oferty swoich klientów, zawsze daje im kilka opcji do wyboru - kiedy tego nie robiłem, ciężej było złapać zlecenie.

Uwież mi, to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się SWRSC z tym wyborem, też zawsze odnośnie różnych prac podaje dwie ceny (np. 2 projekty wstępne logo albo 4).

 

Problem bardziej w tym, że chcę określić kwotę za jedną animacje, potem sobie to podziele przez sek/frame i wyjdzie mi stawka. W zasadzie więc to chodzi nam o to samo tylko każdemu z innej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich

 

mam pytanie. jak wyceni wykonanie projektu i późniejszy rendering mebelka.

 

potrzebuje to jakoś wycenić a niemam zielonego pojecia jak to zrobić.

 

pozdrawiam

 

dino

Bardzo ogólnie pytasz. Zależy jaki mebel, jaki projekt. Czy masz już duże doświadczenie w projektowaniu i czy jest to projekt autorski mebla czy tylko zrobienie czegokolwiek bo klient jest niewymagający a potrzebuje coś mieć. Sam model i render od 200 w górę, jeśli jest to render na niezłym poziomie ale bez wodotrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://luviz.pl/index.php?P=portfolio&Praca=009.txt - 850 zł, ale to głównie dlatego, że było mnóstwo poprawek nie wynikających z mojej winy.

 

Generalnie, ceny są naprawdę całkowicie różne. Negocjacje zaczął bym od wyznaczenia ceny za stworzenie całego środowiska 3D (MODEL, materiały, światła) - powiedzmy 400 zł, i do tego doliczasz cenę za każdy render, powiedzmy 50 - 300 zł w zależności od rozdzielczości.

 

I tyle :) Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie;) a ja ostanio robilem wizki (dla sporej firmy, dotyczace spooorego sklepu we Wrocku- caly modeling architektury odwalilem) jakies poltora tygodnia, dzien w dzien, niemal codziennie cos poprawiajac ze wzgledu na zmiany koncepcji klienta i na koniec powiedzieli mi ze moga mi dac co najwyzej 350zl!! Szczena mi opadla.... smiech na sali... Cena nie byla ustalona z gory, bo ciagle cos sie zmienialo i dochodzilo do poprawienia. A juz od samego poczatku widzialem ze sa skapi, ludzilem sie ze cos jednak sie zmieni, ale to mnie rozwalilo...

Wiecej bym zarobil pracujac w knajpie za jakies tam marne napiwki ;) [lol]

Innymi slowy wydy...ali mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu - widzę, że wreszcie nowa strona :)

 

dinopd - miło, że znów ktoś z miasteczka zagląda - zacznij jak MaGuu wspomniał od 400zł, za każdy render powiedz 250zł i nie schodź z ceny poniżej 150. A reszta jest chyba zależna ile pracy w to włożysz, jak wymagająca jest scena itp. Zawsze staraj się ceną uderzać wysoko - czasem reakcje klientów są pozytywnie zaskakujące ;)

 

tadzio - czasem warto wsiąść zaliczkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi slowy wydy...ali mnie;)

Ciebie To nawet wyr***li :P

 

Kiedyś zrobiłem wizke łazienki za 250 zł, ostatni raz...to nie ma sensu, szczególnie ze często klienci czepiają się i myślą ze i tak są łaskawi płacąc tyle...

 

MaGuu - widzę, że wreszcie nowa strona :)

Wreszcie? :)

Nie tylko strona :D Cały panel do uploadu newsów, pracek i klientów :D Także teraz nie będzie opóźnień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie ze często klienci czepiają się i myślą ze i tak są łaskawi płacąc tyle...

 

tia... kurcze jak to jest, ze jak ktos stawia dom to widzi te cegly, ten beton i robotnikow na budowie, to wtedy widzi "cene", a jak placi czlowiekowi za prace/wizke to juz ta "cena" jest jakby mniejsza, ulotna, a w zasadzie to jej nie ma;) i mysli ze przeciez domu nie stawiam, wiec sie nie narobilem;)

he he

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że Lis się przyłożył
Design nie mój. ja tylko to wystukałem na klawiaturze.

 

to juz ta "cena" jest jakby mniejsza, ulotna, a w zasadzie to jej nie ma;)

 

Dlatego trzeba twardo stawiać warunki i się ich trzymać na każdym kroku. A jak się nie podoba to nara. No chyba że zdecydujesz się robić za miskę ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a nie wiecie gdzie moze mlody grafik bez doswiadzenia, bez porfolio szukac pracy? bo przegladajac serwisy z praca nie widze zadnych ofert :|

Sorry ale nigdzie, jak grafik to musi mieć portfolio. Bez tego ani rusz, nikt nie uwierzy Ci na ładne oczy że coś potrafisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadziu, znam takie klimaty. od dawna z tymi klientami nie gadam. niektórzy ludzie po prostu tak mają że jak kogoś nie wydymają to żyć nie mogą a inni stracą sami żeby być wporządku. z doświadczenia powiem że łatwiej się robi wizualki budynków niż wnętrz. przy wnętrzach często klient marudzi i zmienia materiały, kolory itp a umiejętności 3d trzeba mieć na wysokim poziomie i trzeba wykonac dziesiątki renderów testowych żeby efekt był super. Na architekturze też klient więcej zarabia i wydanie na wizkę większej kasy tak nie boli.

tadziu, radzę ci pożegnać się z tymi klientami i uderzyć gdzieś indziej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh siwy wiem...

kombinuje jak moge. a tak w ogole to z poczatku wspolpraca ukladala sie dobrze, takie sumy dostawalem od nich za szybkie wizki mebli (3-4 dniowe) i bylo ok.

pozniej zmienila sie osoba z ktora bezposrednio sie kontaktowalem, ktora trzymala nade mna piecze i juz sie tej nowej odwidzialo;(

zycie, co tu duzo gadac;)

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helo!

 

ja, jeśli chodzi o robienie poprawek bo klient zażyczył sobie "nowego kolorku tu i kwadracika tam" robię tak, że jeśli tylko klient chce coś takiego z góry informuję go że za każdą niezapowiedzianą poprawkę dopłaca powiedzmy 50zł (zależy od projektu, ale ze zazwyczaj robię małe rzeczy za sumy ~200-400 zł to tak mi mniejwiecej wychodzi). Przy takiej opcji klient 4-5 razy zastanowi się czego chce, zanim zażyczy sobie poprawek, a ja mam dużo mniej nerwów.

 

No i tak sobie myślę że czasami lepiej jest stracić ten powiedzmy tydzień pracy niż dać się wypier****ć...

 

chociaż wszystko jak zwykle zależy od sytuacji ofkz.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziu, przykre:/

 

Osobiście uważam, że takich klientów należy traktować tak:

-[...] ale jednak więcej niż 350 nie będziemy w stanie panu zapłacić..

-do widzenia

 

Morti, dokładnie, jak nie dajesz kwoty poprawkowej to marudzą ile wlezie:/ Pozatem znasz moją opinię, wyceniaj z nadwyżką, wtedy możesz zejść do sumy która Cię zadowoli.

 

-----------------EDIT:

 

Hm, na ile mogę wycenić dość prosty rysunek komiksowy (historyjka coś w stylu paska komiksowego)? Czarno-biały z ewentualnym cieniowaniem. 3 kadry, nic skomplikowanego. Prosta kreska raczej.

Na potrzeby reklamy producenta środków medycznych, tj. ulotki, plakat może jakiś.

Podejrzewam, że docelowo w sporej rozdzielczości ma to być.

 

Biorąc pod uwagę, że już na tym kliencie zarobiłem wcześniej.

Jest to raczej dość mała agencja reklamowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw... ostatnio robilem rozeznanie co i jak w europie:

 

http://www36.your-server.de/cgforu/forum/thread.php?threadid=201&page=2

 

http://forum.3dmaxforum.net/sonstiges/off-topic/9011-verdienst-eines-grafikers.html

 

ladnie... godzina grafika 3d: 45 - 90 euro, o marnych 15 euro nikt nawet nie

mysli :)

 

he he... "sonst heißt das noch die Polen machen unseren Markt kaputt"

zepsulismy swoj rynek teraz psujemy niemcy... ( z tego co po niemiecku

kapuje )

 

ma ktos moze jakies aktualne dane ze swiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokturpotfor - > sorki, ale co to za stawka te 45-90 za godzine???

W Niemczech takie stawki za h mają czy jak? Czy ogólnie w Europie???

 

Można jaśniej bo nie znam niemieckiego niestety..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności