Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

jak ja osttanio dostałem gotową scene gdzie musiałem tylko zrobić oświetlenie i delikatnie pozmieniać materiały (dodac do nich troszke realności, fresnell te sprawy, tak zeby byly "po mojemu" to brałem 400zł od ujęcia (interior) + 300zł koszt ekstra. Exterior załatwiłem w 650 - też gotowca dostawałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC, skad bierzesz takich klientow? :D hehehe mnie wlasnie czeka mnostwo poprawek, to drewno nie pasuje, to kolor swiatla nie ten, za jasno, za duze kontrasty :/ na poniedzialek mam zrobic 4 wizki, nie wiem, czy wyrobie, ale spoko. i meble musze jeszcze zmienic... mysle wlasnie co wrzucic, bo koles chce klasyczne... bardziej od tego co jest teraz. a wrzucilem barcelony... ;)

zobacz w testach w wipie wrzucilem przykladowe rendery... jesli masz ochote...

pozdro.

 

(moze kiedys tez bede mogl brac tyle od wizki - na razie skromnie sie ucze - pierwsze powazne zlecenie... ) nie wiem, czy by sie zgodzil na tyle koles... a jak zaczynales od jakich stawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to ile powinien zarabiać etatowiec w biurze?

 

SWRSC to ile bierzesz/wzialbys za wizke eakiedo domku ktory ostatnio robiles z tyloma ilosciami ujec itd. mam na mysli ten oswietlany sunem & sky o ktorym na gg rozmawialismy? Modelujezs wszystko itd itd...dostajesz tylko projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10K ? chyba jakiś joke, kiedyś miałem kontakt do gościa co robił takie loga za 50zł, ale wyjechał do USA :( Jak jest ktoś chętny na zrobienie takiego logo [ tylko, że srebrna textura w granicach 50-100zł to PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to powiem inaczej, ja np. narysuje jakies logo czy to na kartce, czy w jakimś progsie 2d, ile ktos moze wziasc [ normalna, prywatna osoba ] za wymodelowanie tego i nalozenie textury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spline, extrude, cap, covert to editable poly, edge selection, loop, chamfer meshsmooth f10 hdrii f9 - jakies 10 minut roboty na szybkiego.

 

szkoda marnowac kasy na takie cos.

zastanow sie co piszesz ? bo ta wypowiedz ma sredni sens, typowo polskie myslenie po co mam placic za cos co sobie zam skrece w domowym warsztacie i skleje tasma klejaca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10K ? chyba jakiś joke, kiedyś miałem kontakt do gościa co robił takie loga za 50zł, ale wyjechał do USA :(

 

teraz masz kontakt z ludźmi którzy się nie zniżają do tych cen.

czuj się elitarnie :)

 

edit --------

 

hindus - i tak psujesz rynek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie co piszesz ? bo ta wypowiedz ma sredni sens, typowo polskie myslenie po co mam placic za cos co sobie zam skrece w domowym warsztacie i skleje tasma klejaca..

 

a czy ty umiesz czytac tekst ze zrozumieniem? po co płacic za cos pieniądze skoro przy odrobinie samozaparcia (poznanie wymienionych metod) i sciagnieciu triala z neta daje mozliwosc zaoszczędzenia pieniedzy wyrzuconych w błoto. Myslenie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ktoś chętny na zrobienie takiego logo [ tylko, że srebrna textura w granicach 50-100zł to PW :)

czytac nie do konca ale składac literki powoli bo powoli..

po co chodzisz do lekarza skoro za niewielkie pieniadze masz w aptece strzykawki ?

Master tak z ciekawosci 100 / 14 = ~7 zl jak smakuja lizaki za 7 zl :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te za 50 gr, tylko mają ładniejszy papierek;))

Co do logo, to hindus ma tutaj rację, bo skoro kolega tak do tematu własnego(?) logo podchodzi, że wyłoży za to max 100zł spłodziwszy coś wcześniej ołówkiem na kartce i chce to w postaci, której nijak sensownie później nie użyje, no chyba, że na stronie www, to już lepiej, żeby sam poświęcił chwilę, a i się nauczy przy tym czegoś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co chodzisz do lekarza skoro za niewielkie pieniadze masz w aptece strzykawki ?

sorry ale typowo max3d myślenie.

chcesz do zwykłego zastrzyku profesora kardiochirurgi wcisnąć, bez przesady, nie każda firma potrzebuje logo za 10k, nawet za 1k jest ich pewnie niewiele. trochę wam sie w głowach poprzewracało. poza tym który z was zrobił jakiekolwiek logo za przynajmniej 500 zł niech podniesie palec :P

 

btw. logo warszawy kosztowało 200k, skoro to jest górny pułap myślę ze średniacy mogą sypać konkurencyjne ceny, tak po 50k, i nie ma ch.. we wsi żeby klient nie przyszedł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odnoszę wrażenie, że trzeba być frajerem, żeby zapłacić 200k za znaczek? Ja rozumiem, że to promocja miasta, inwestorzy, wykorzystanie logo w środkach masowego przekazu itd. ale to już przesada lekka. No chyba, że ja odnoszę takie wrażenie, bo sam jestem frajerem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Panowie - wszyscy macie dzisiaj jakiś gorszy dzień?? :) Już prawie weekend - trzebaby wyluzować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja luzuje.. opracowując wszystkie zaległe laborki z tego semestru - jak człowiek widzi przed sobą tyle literek.cyferek/znaczków przez cały dzień to ma dość kłótni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale typowo max3d myślenie.

chcesz do zwykłego zastrzyku profesora kardiochirurgi wcisnąć, bez przesady, nie każda firma potrzebuje logo za 10k

 

Możesz to rozwinąć? Zwłaszcza ten zwrot "typowo max3d myślenie" .

a co do tego co napisales to jesli nie zrozumiales mojej aluzji to wybacz , z checia ja rozwine

lekarz - leczy, malarz - maluje kierowca- kieruje, grafik - ? ..kazdy moze sobie cos zrobic bo wie lepiej i po co placic ?

Ok, ale czy ja gdzieś napisałem ze ktoś musi gdzieś ileś zapłacić zwłaszcza 10k ? Chodzi mi tylko o to ze na poważnym forum graficznym gdzie pada (obojętnie czy poważne czy niepoważne pytanie) o logo nie wypada napisać "zrób se sam taniej ci wyjdzie”, bo sorry, ale to jest jak dla mnie podejście najmniej profesjonalne z możliwych. Każdy ma wybór chce mięć chlam - zleca za 100 zł chce mięć cos lepszego - daje 1000 zł czy ile tam chce. Dla mnie to jest jak najbardziej logiczne i omawiane na tym forum z tysiąc razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie loga wartego 100 zl czy 100000 zl kosztuje tyle samo, co

zmienia cene to research do loga, kupujac logo za 100 zl dostajesz

obrazek, kupujac za x tysiecy dostajesz symbol twojej firmy, ze swoja

geneza, w ktorym kazdy szczegol ma swoje miejsce i powod, dostajesz

brand standard manual w ktorym twoje nowe logo zaprezentowane jest

w roznych rozmiarach w roznych mediach, dostajesz wytyczne do

pozycjonowania loga w publikacjach, na papierach firmowych, wizytowkach,

dlugopisach itd... dostajesz probniki fontow ktore pasuja do loga i kolory

z ktorymi moze byc uzyte... a to tylko logo, a nie cale corporate identity.

 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na ile mozna wycenic obszerną wizualizacje kompleksu narciarskiego. Mianowicie wizualizacja góry 2 stoki narciarskie po 2 stronach + skocznia narciarska z budynkami administracyjnymi do tego w około kompleksy hotelowe. Nie mam pojęcia ile mozna to wycenić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak to ma być zrobione i jakiej jakości. od 1000 do 5000 a może i więcej, zależy jakie to są kompleksy hotelowe. Chyba że to będzie wizualizacja urbanistyczna, pudełka - wtedy inaczej się to wycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze siwy - zależy jak to ma być zrobione i jakiej jakości i jeszcze wielkość renderów i czy wchodzi w grę wstawienie skoczni w naturalny teren czy górka też będzie modelowana - potrzeba więcej danych aby to dobrze wycenić. Myślę ze minimalna kwota to 2000 ale pewie więcej.

A ile czasu przewidujesz że Ci to zajmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 2000zł minimum. Zależy jak to zamierzasz zrobić, Jeżeli jakoś porządnie to 2000 euro to nie będzie za dużo. Porządna prezentacja daje naprawdę dużo w przetargrach a kosztuje 0,001 ceny przedsięwzięcia. To ma być animka? czy klika ujęć. Za animke bierzesz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ujęc skocznia na naturalnej górce. Ma to być kilka ujęc ew. animka jak narciarz zjeżdża ze stoku chociaż to nie jest wymagane zamierzam powstawiać narciarzy i zrobić tylko ujęcia. Ile mi to zajmie nie wiem ale mam sie wyrobić w 2,5 tygodnia wiem mało ale dam rade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś sprzedalem kilka prac właśnie w taki spsoób. Przekazałem sceny, rendery. Umowa to licencja - przekazanie autorskich praw majątkowych do wizualizacji. Akurat w moim przypadku gościu chciał sprzedawać te wizki (coś w stylu archinteriors)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie przylacze.... :) moja panna postanowila skorzystac ze swojego talentu i zarobic troche na rysowaniu wzorow na koszulki, powstala cala seria obrazkow czarno-bialych "pet cemetery" wykonczonych w PS. wyslala miniaturki i sie zglosil jakis facet ktory prowadzi sklep internetowy z koszulkami - o cenie jeszcze nie bylo rozmowy. ile takie prace sa warte (chodzi o orientacyjne ceny)? zaznaczam iz jest co cala seria "postaci" ktore sa utrzymane w jednej konwencji. bardzo bym prosil o jakas pomoc osoby ktore juz sprzedawaly swoje prace

 

z gory dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

pokaż miniaturki - pewnie łatwiej będzie wycenić :) Zależy od poziomu i tego ile kopii ma zamiar wykonać. Najkorzystniej byłoby pobierać tantiemy od każdej sprzedanej sztuki, jeśli rysunki są dobre. Pytanie tylko jak kontrolować sprzedaż tych koszulek?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wrzuce tu jako ciekawostke/quiz: ile stanowisk doliczyliście się w tej ofercie? i ile taki człowiek-fabryka powinien zarabiać? :) Znalazlem to pod haslem "grafik" na jednym z portali pracy i jak dla mnie bije wszelkie rekordy w poszukiwaniu samograja...

 

(bold mój)

Głównym zadaniem pracownika na w/w stanowisku będzie należało m.in.: Realizacja działań reklamowo-promocyjnych w zakresie całego przedsiębiorstwa, zgodnie ze strategią promocji oraz budżetem ustalonym przez Spec. ds. marketingu; Dbałość o aktualność oraz bieżące przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych (ulotki, broszury informacyjne itp.) oraz współpraca w tym zakresie z odpowiednimi partnerami zewnętrznymi (współpraca z agencjami reklamowymi, grafikami itd.) i wewnętrznymi (Man.Produktu, Konstruktorzy); Planowanie i koordynacja eventów promocyjno-marketingowych i współpraca w tym zakresie z firmami zewnętrznymi; Utrzymywanie bieżących kontaktów z mediami w zakresie prowadzonych działań promocyjno-reklamowych; Dbałość o aktualność, merytoryczną poprawność oraz atrakcyjność serwisu firmowego, w ścisłej współpracy z Managerem Produktu oraz Managerami Sprzedaży; Zapewnienie serwisowi firmowemu satysfakcjonującej pozycji w ratingach czołowych wyszukiwarek wg wybranych słów kluczowych, poprzez systematyczną realizację działań pozycjonujących; Planowanie i realizacja działań reklamowych w Internecie w oparciu o ramowy plan działań reklamowych firmy, w szczególności we współpracy z innymi, niekonkurencyjnymi serwisami internetowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności