Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Za samo modelowanie całej tej stacji+pociagu+jednej strony z zewnątrz to chyba dobrze byłoby zacząć rozmowę od 6-7k PLN. Spokojnie masz tam miesiąc pracy, jeśli jeszcze do tego masz wymyślać swoje elementy. Do cholery - jesteśmy ludźmi, którzy coś potrafią, a nie roznosicielami ulotek!!! Za roznoszenie ulotek w Krakowie dostaniesz 7zł/h!

 

Dokładnie. Najbardziej bawią mnie ludzie którzy biorą sie za robienie reklam za "pińcet", nie patrząc jaki będzie koszt broadcastu ani własnego wysiłku. A już pusty śmiech mnie ogarnia gdy potem widze wytwory polskiej myśli 3D i compositingu w tv... Jak słowo nie rozumiem. To że zwykle klientom słoń na oko nastąpił to norma. Ale żeby przyoszczędzać setne promila wartości akcji promocyjnej na jej głównym elemencie to już śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ale jak to powiedział jeden polityk z partii jeszcze rządzącej :" ciemny lud wszystko kupi" ...

 

Właśnie w tym problem że nie wszystko ;). Taki spot może mieć wręcz przeciwne dzialanie do zamierzonego. Jak ostatnio jednego pana spytałem o grupę docelową, popatrzył na mnie ze sporym zdziwieniem.... A potem mamy reklamę dla gospodyń wiejskich w mrocznej sepii albo cos dla biznesmenów w różowo-seledynowy z dodatkiem bahama blue. I to są błędy, których uniknięcie nie wymaga znajomości podstaw takich jak droga oka po obrazie z miejscem wejścia, kompozycja kadru itd. Pomijam tutaj pierwsze ogniwo którym jest pan biznesmen z "pomysłem" dla którego dziecko taplające się w czymś przypominjącym hitecowe szambo, to dobra reklama dla firmy robiącej czekolade. Ale wszystko idzie ku dobremu. Firmy które będą oszczędzać na jakości reklamy, po prostu padną. Jeszcze będzie normalnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co psioczyc na "tv regionalna", bo wiem ze Ci ludzie (nie wyszsyc) ale potrafia zrobic duzo wiecej i lepiej, ale po prostu jak przychodzi Ci czlowiek i mowi :

- zrob raklame

- na kiedy ?

- na jutro rano!

...

 

i potem powstaje takie planszowe ..., chociaz znam miska, ktory mimo tak krotkiego czasu potrafi sklecic cos "sredniego" co jest naprawde trudne ;) i tak dostaje za to "pińcet", bo takie sa realia, a nie dlatego ze moze krzyknac wiecej ;)

 

Najwieksze polskie firmy robia takie szity(nie do tv regionalnej i oczywiscie krzycza odpowiednio wiecej, ale czas nie pozwala zrobic czegos dobrego)... tylko po prostu sie tym nie chwala ;) wiec nie zdziwilbym sie gdyby takie pierdu pierdu robil ktos znany ;)

 

A my biedne dzieci na forum myslimy sobie ze zrobilibysmy lepiej, tak lepiej w miesiac albo dwa ;) albo jeszcze lepiej "robie animacje (skonczylem na modelu)" ;)

 

Tak czy inaczej to w 80% przypadkow pracodawca jest winny szitom pojawiajacym sie w tv.

 

wydaje mi sie ze nie tylko umiejetnosci = jakosc, ale tez czas = jakosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Klickiem, to samo dziala w innych galeziach tej branzy tak samo... strony, plakaty, ulotki, billboardy, wizki arch. na rynku... wszedzie jest duzo shitu ze wzgledu na to, ze dzwoni klient i chce to na za 2 dni.

 

Na przyklad takich wizek jak sa tutaj topowe na forum nie ma duzo w komercyjnym swiecie niestety. Poza tym nawet malo kto takich oczekuje.

 

Tylko wieksze firmy i bogaci inwestorzy maja kaprysy czekac dluzej na cos swietnego. Tak to Ci architekt wrzuca z opoznieniem dwudniowym rzuty i elewacje, i tak jakies elementy sa zle narysowane bo sie spieszyl i sie wykluczaja i trza dzwonic sie pytac:) co do elewacji nie sa pewni jaka jeszcze, do tego jest sroda a na piatek do poludnia maja byc rendery, najlepiej A3 do druku :)

 

Warto sie starac wymuszac lepsze warunki i starac sie wciskac lepszy produkt, ale to nie zawsze dziala.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zmieniłem zdanie do tych szitów z regionalnej,

zrobiłem kiedyś vizki kilku rur a teraz zadzwonili do mnie żebym zrobił animacje czerwonego ferrari śmigającego między górami łanami zbórz, rzepaku itd dają cały tydzień i płacą max 400 zł :D haha :D chyba mnie z kimś pomylili bo nawet jakbym potrafił coś takiego zrobić to nie za 400 zł na Boga!

God Damned!

 

;)

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 :). Za model rzepaku chyba. Hehehe. Ferrari. Ubawiłem się nieco. Thx ;)

 

Arturro - model domku jednorodzinnego + dwa rendery w wysokiej rozdziałce to jest robota na dwa dni właśnie jak sie ma biblioteki i light configi przygotowane... Przy cenach jakie są za wizke to optymalne rozwiazanie. Co do błędów w rysunkach to się zgadzam. Ja nie wiem jak ktos jest w stanie według nich coś zbudować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol

Ubawiłem się nieco. Thx ;)

you welcome :) me too :D they make my day :D

 

pionix nie nie zgubiłem :) ja zaproponowałem na start 3000 za samo prawie ferrari śmigające po pustyni czy czymś takim a oni myśleli że za wszystkie 3 animacje chcę tyle i mówią że drogo :D hah jajak jak berety za dzień ostrej pracy przy tych rurach zarobiłbym z 5 stów gdyby nie te poprawki x5 :D

 

a może zrobić jeźdźącego czerwonego boxa z logiem ferari z małymi czarnymi kółeczkami na szarej prostej drodze i powiedzieć jaka cena takie ferrai :D dawać kasę :P

 

a na ile wy byście takie coś wycenili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krechaaaaaaaa zamordowales mnie! wstaw laski na plazy i podbijaj do ziomali po 400 zeta; )

 

no ale czego mozna sie spodziewac, wiesz takie cos mozna zrobic w prosty sposob ale gora kilka ujec z przeplotem np. kamery pod kolami itp. wszystko do okola rzutowanie z kamery jakies zdjecia i sam model ferrari musialbys jakos zrobic jedynie ;)

 

No a co do ceny to ciezko ... wtrafic :P kazdy grafik inaczej sobie wycenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

proste ze za mała! a co myślałeś ze dam fullhd zeby mi jakieś studio podpieprzyło? Myślałem jeszcze nad jakimś znakiem wodnym...

Soft to after efects, nie wyobrażam sobie żeby taką efektowną scenke dało skomponować sie na czymś gorszym , no moze jeszcze nuke dałby rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zmieniłem zdanie do tych szitów z regionalnej,

zrobiłem kiedyś vizki kilku rur a teraz zadzwonili do mnie żebym zrobił animacje czerwonego ferrari śmigającego między górami łanami zbórz, rzepaku itd dają cały tydzień i płacą max 400 zł :D haha :D chyba mnie z kimś pomylili bo nawet jakbym potrafił coś takiego zrobić to nie za 400 zł na Boga!

God Damned!

 

;)

cheers

 

Hehe, a 2 animacja to nie miał być przypadkiem jacht na pelnym morzu ? :) real, fale rozbijajace sie o kadlub itd. bla bla :)

jesli tak to mialem z nimi tez do czynienia hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JmTm00 nie to nie żart :) jest nawet lepiej, patrz niżej :)

 

drk4 hehe też nieźle :P i co wziąłeś to lukratywne zlecenie? :D

 

 

co do trzeciej animacji nie wystarczy jakieś ferrari czy jakiś jacht tu trzeba konkterny bydynek zrobić, mówiłem im że to trzeba od zera modelować i że to zajmie dużo czasu a oni mi na to że mają jakiś rysunek techniczny czy coś takiego więc powinno być szybciutko haha :D

ludzie umiaru nie znają ;)

 

3 aminacje w tydzien co to jest dla dobrego grafika na domowym sprzęcie :D

 

a brat mi powtrza 4 stówy za takie proste animacje trzeba było wziąść teraz ktoś inny to zrobi i zgarnie kasę :) a najgorsze jest to, że on to tak na serio :D :D :D

 

 

Animowany, czarno-biały rysunek bryły nowego budynku

***

Obiekt rysuje się na ekranie, oglądamy go z każdej strony [ok. 7 sekund]. Rysowanie kończy się na frontonie budynku. Zapala się logo. Teraz z góry spływają poszczególne kolory budynku, który nabiera w ten sposób rzeczywistego wyglądu.

Widzimy ujęcie budynku wraz z otoczeniem. Szybki najazd na logo firmy. Po chwili powolny odjazd – pojawia się puszka, produkt firmy z kolorem czerwonym. Tu wzmaga się muzyka i nagle wieczko eksploduje wylewając w górę bezkształtną masę czerwonej farby. Farba zastyga w powietrzu, a kamera „objeżdża” ją dookoła [modny efekt zamrożenia ruchu z jednoczesnym ruchem kamery] Gdy kamera zrobi około 180 stopni zatrzymuje się, a farba rozlewa się jakby na ekran i spływa odsłaniając pierwsze ujęcie merytorycznej części filmu. - razem 30 sek.

 

atrakcyjne wynagrodzenie: 400 zł :D

 

dobra dosyć tego dobrego, lepiej żeby tego wątku nie znaleźli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat:

[...] Tu wzmaga się muzyka i nagle wieczko eksploduje wylewając w górę bezkształtną masę czerwonej farby. Farba zastyga w powietrzu, a kamera „objeżdża” ją dookoła [modny efekt zamrożenia ruchu z jednoczesnym ruchem kamery] Gdy kamera zrobi około 180 stopni zatrzymuje się, a farba rozlewa się jakby na ekran i spływa odsłaniając pierwsze ujęcie merytorycznej części filmu.

 

No i własnie o tym pisałem. Tu już nie chodzi o 400 PLN. Ta czerwona farba spływająca o ekranie... Co to ma być? Reklama Teksańskiej masakry piłą mechaniczną? Ludzie nie przepadają za widokiem krwi. Takie uwarunkowanie ewolucyjne. Ale tu jakiś geniusz usiadł i "wymyślił". I nie ważne że widz widzi że to puszka z farbą - podświadome skojarzenie jest mocne. Takie rzeczy mozna robić tylko jak nie ma innego wyjścia - ketchup na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck, nawet anti-aliasing jest słaby ^_^ Klikając w link liczyłem na coś lepszego (mimo uprzedzenia), ale to już masakra :D Cóż... nic tylko pogratulować fuchy i sobie też takiej życzyć (raz na miesiąc) :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nie dziwi, spedzilam nad tym prawie miesiąc, trzy warstwy panoramicznego leyoutu 10 anim postaci po jakies 30 klatek, kary takie ze po tyg. to sie dorzucam juz do tego, a wyobraznia kolesia siegala shreka prawie , szkoda tylko ze koles od fla porwal sie z motyką, bo to troche za duzo dla niego bylo...są tacy co chcą 'jaguara w zbozu' co mają pincet i tacy sami co mają troche wiecej na zachcianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy te domki będą się od siebie różniły czy będą powielone. Myślę że przy takiej ilości ujęć ok 4 tys. powinno być rozsądne. Może więcej. Zależy też od twoich umiejętności i wymaganej jakości tych obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrące co do grafy na stronkę za 7k.To dużo i mało..

Pomyślcie, w tydzień się nie ulepi miliarda ikonek.

Z dziubdzianą grafiką jest z reguły dużo pierdowiecieczego.

Wcale bym się nie zdziwił jakby zeszło na to 2 miechy...

No, ale nie można wystraszyć chlebodawcy ceną:/

 

Oceń siły na zamiary, przelić dokładnie ile to zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze druga strona medalu, mam znajomego co robi dzwiek, pewna siec marketow zadzwonila do niego i zamowila muzyke do puszczania z glosnikow, koles sobie wzial rzetelnie policzyl ile czasu mu to zajmie itd, i powiedzial. a firma na to 'dziekujemy', sęk w tym, ze koles powiedzial za malo, i potraktowali go jak chlopca ze wsi, czesto jest tak ze ludzie liczą wartosc produktu tym ile za niego dali...a nie ile on naprawde jest wart..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej działać na własną rękę. Jeśli zależy ci na pieniądzach to więcej wyciągniesz potrafiąc np. animować, modelować, i skryktować na średnim poziomie niż np. tylko b.dobrze modelując.

Hehehe... dobitnie widzimy to na przykładzie ostatniego zlecenie fikołka (ferrari wśród łanów zbóż na 400 (słownie cztery stówy) - tak dla przypomnienia, jak ktoś nie śledzi wątku :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej działać na własną rękę. Jeśli zależy ci na pieniądzach to więcej wyciągniesz potrafiąc np. animować, modelować, i skryktować na średnim poziomie niż np. tylko b.dobrze modelując.

 

Zgadza się, ale tylko działając na własną rękę i w szczególności w Polsce, gdzie freelancer powinnien umieć robić wszystko i za darmo.

A tak ciut poważniej, jeśli zleceniodawca chce zapłacić freelancerowi, z reguły oczekuje wykonania kompleksowego.

 

Jeśli pragniesz etatu, szczególnie na zachodzie, specjalizacja wymagana, dodatkowe umiejętności zawsze są plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze druga strona medalu, mam znajomego co robi dzwiek, pewna siec marketow zadzwonila do niego i zamowila muzyke do puszczania z glosnikow, koles sobie wzial rzetelnie policzyl ile czasu mu to zajmie itd, i powiedzial. a firma na to 'dziekujemy', sęk w tym, ze koles powiedzial za malo, i potraktowali go jak chlopca ze wsi, czesto jest tak ze ludzie liczą wartosc produktu tym ile za niego dali...a nie ile on naprawde jest wart..

 

Dokładnie...taka anomalia - jakiś czas temu z tego wzgledu ze zlecen mi przybywało postanowiłem zwiększyć swoje ceny o nawet 200%. Jaki skutek... jeszcze wiecej zleceń. Dziwne, ale miłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności